Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
22
Autor Wiadomość
kapral
Chorąży

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

Nie ma za co zawsze można na mnie liczyć

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007   

Dlaczego ponownie zostały wydane żetony armii słowackiej do W-39? W poprzednich były błędy czy cuś? Różnice są nieznaczne. Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?

Caius Marius
St. sierżant

Komendant napisał/a:
Dlaczego ponownie zostały wydane żetony armii słowackiej do W-39? W poprzednich były błędy czy cuś? Różnice są nieznaczne. Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?

Nie wnikaj, nowe też są z błędem :lol:
Są dwa II/3 pal w 3DP.... :D

W tabelkach siły, ( tak chytrze umieszczonych tabelek to dawno nie widziałem ;) ) ten 2 batalion piechoty Słowaków to komu podlega? Według żetonów do 1DP ;)
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Komendant
Plutonowy

Heh, błąd też zauważyłem ale teraz już nie wiem jaki skład powinien być prawidłowy :?

frey
Kadet

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007   

w artykule 'gry z zachodu' pojawia sie termin 'systemy klockowe'. czy moze ktos przyblizyc ten temat?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

chodzi zapewne o gry, w których opróz wszelkiego rodzaju żetonow wystepują platikowe lub drewniane klocki np maskujące formacje lub typ wojsk.

alensztajner
Plutonowy

frey napisał/a:
w artykule 'gry z zachodu' pojawia sie termin 'systemy klockowe'. czy moze ktos przyblizyc ten temat?

Trudno jest mi powiedzieć co autor miał na myśli pod tym sformułowaniem ale faktem jest, że istnieją gry (produkcji zachodniej), w których żetony zastąpione są bloczkami (klockami).
Mogą one doskonale pełnić rolę maskującą (np. Crusader Rex) ale nie tylko. Np w Command Colors: Ancients drewniane bardzo klimatyczne blczki z naklejonymi symbolami oddziałów można by spokojnie zastąpić żetonami. Ale w tej akurat grze są one znacznie fajniejsze i "sympatyczniejsze" w użyciu. Po prostu straty oddziału ukazuje sie poprzez zdjęcia bloczka z planszy, przy czym oddział w zależności od typu ma wyjściwo od 2 do 4 bloczków. Poza tym bardzo ładnie to wygląda "trójwymiarowo"

Marten
Kadet

Wysłany: Nie 09 Wrz, 2007   

Kupiłem TiS 22 - skąd mam wziąć zasady do gier załączonych do numeru

Luciao
Chorąży

Wysłany: Nie 09 Wrz, 2007   

do Koronowa przydał by się Grunwald 1410 (2007)ze względu na instrukcje i żetony pomocnicze. Reszta tzn załączona mapa do W39 (San) i żetony wosjk słowackich wymagają gry Śląsk(2006) dla instrukcji żetonów czyli całej zawartosci....

Marten
Kadet

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007   

chciałbym wypróbować te gry, czy jest możliwość zapoznania się z instrukcjami bez kupowania innych gier?

Luciao
Chorąży

możliwość zawsze jest:) jeśli ktos grzecznosciowo udostępni Ci materiały w postaci instrukcji przede wszystkim

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Albo tez przybędziesz na jeden z wielu konwentów lub spotkań, na których gry są rozgrywane. proponuje pszukać wg miasta zamieszkania.

Aetius
Kapitan

przeczytałem "...gdzie gry są rozdawane..." i sobie myślę gdzie to jest???
ale niestety "drugie czytanie" rozwiało tą chwilę radosnego złudzenia ;)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Nie nalezy czytac między wierszówkami :) :)

Mały brzydki pędrak
Sierżant

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007   

alensztajner napisał/a:
frey napisał/a:

Trudno jest mi powiedzieć co autor miał na myśli pod tym sformułowaniem ale faktem jest, że istnieją gry (produkcji zachodniej), w których żetony zastąpione są bloczkami (klockami).
Mogą one doskonale pełnić rolę maskującą (np. Crusader Rex) ale nie tylko. Np w Command Colors: Ancients drewniane bardzo klimatyczne blczki z naklejonymi symbolami oddziałów można by spokojnie zastąpić żetonami. Ale w tej akurat grze są one znacznie fajniejsze i "sympatyczniejsze" w użyciu. Po prostu straty oddziału ukazuje sie poprzez zdjęcia bloczka z planszy, przy czym oddział w zależności od typu ma wyjściwo od 2 do 4 bloczków. Poza tym bardzo ładnie to wygląda "trójwymiarowo"

Tak, dokładnie to co napisał alensztajer, autor miał na myśli :P .

kapral
Chorąży

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Przeczytałem uważnie artykuł gen WZ Afrika Korps 1941 – 42 i mam parę uwag dotyczących prób zdobycia Tobruku prze gen Rommla. Autor określił pierwsze działania gen Rommla za sukces faktycznie obje próby deblokady twierdzy podejmowane prze Brytyjczyków były nie udane zresztą głownie z winy tych ostatnich. W przypadku obu szturmów twierdzy to gen Rommel nic niezwykłego nie pokazał. Pierwszy atak był z powodu braku sił zupełnie nie potrzebny i zakończył dla Niemców znacznymi stratami (17 czołgów stracono w ciągu 20 minut) bez żadnego sukcesu. W drugim ataku Niemcy wystawili więcej jednostek w tym: sztab 104 Pułku Piechoty Zmotoryzowanej, I/104 Pułk Piechoty Zmotoryzowanej, I/115 Pułku Piechoty Zmotoryzowanej, 15 batalion Motocyklistów, 33 Batalion Pionierów, 200 Batalion Pionierów, 2 batalion Karabinów Maszynowych, 39 Batalion Artylerii Przeciwpancernej, 605 Batalion Artylerii Przeciwpancernej (samobieżny), 606 Batalion Artylerii Przeciwlotniczy (zmotoryzowany). Atak wspierały działa II/33 Pułku Artylerii, I/75 Pułku Artylerii. Jednak główny ciężar ataku spadł na barki II/5 Pułku Czołgów w składzie: 9 PzKpfw I, 26 PzKpfw II, 36 PzKpfw III i 8 PzKpfw IV. Atak Rommel rozpoczął bez rozpoznania chcąc nie zdradzać miejsca ataku. Atak spadł na pozycje australijskiego drugiego batalionu 24 brygady. W wyniku natarcia Niemcy przełamali pozycje obronne Australijczyków lecz sami zostali zaatakowani przez szwadrony „B” i „C” 1 Pułku Czołgów oraz szwadron”D” z 7 Pułku Czołgów. Atak niemiecki został zatrzymany lecz anglikom zabrakło sił do odzyskania utraconych pozycji. Straty brytyjskie w czołgach wyniosły 4 Matyldy, 2 Crusadery. Niemcy w czasie walk stracili 14 czołgów na polu minowym i ostrzału australijskich dział przeciwpancernych. Drugi atak na Tobruk zakończył się więc połowicznym sukcesem z czasem jednak gen Rommel udowodni że jest dowódcą wielkiego formatu odparcie brytyjskie oddziały w operacjach „Brevity„ i „Battleaxe” nie było szczególnie gdyż bardzo pomogli mu nacierający.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

kapral napisał/a:
Przeczytałem uważnie artykuł gen WZ Afrika Korps 1941 – 42 i mam parę uwag dotyczących prób zdobycia Tobruku prze gen Rommla. Autor określił pierwsze działania gen Rommla za sukces

Bo jakby nie patrzeć to rozjechal brytyjską 2 DPanc w Cyrenajce praktycznie bez walki. okrążyl Tobruk
Tu tylko zapodam, że podacza bitwy o Gazallę ten sam manewr udal się prawie bezboleśnie.

kapral napisał/a:

faktycznie obje próby deblokady twierdzy podejmowane prze Brytyjczyków były nie udane zresztą głownie z winy tych ostatnich.

Dokałdnie tak samo uważam :)

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

W TiS 22 na str 36 jest scenariusz pana Kamila Kawalca pod tytułem ROSJANIE NADCHODZĄ czy on ( ten scenariusz ) jest jakimś uzupełnieniem, rozwinięciem scenariuszy zamieszczonych w grze Warszawa 1944

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jest rozwinięcie scenariusza historycznego, jesli mnie pamięć nie myli chodziło w nim o rozpoczęcie gry o kilka godzin wcześniej. Uwzględniono w nim też Grupy Bojowe.

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

WZ napisał/a:
podacza bitwy o Gazallę ten sam manewr udal się prawie bezboleśnie.

Podczas bitwy pod Ghazalą ten manewr o mało co nie skończył się dla Rommla bardzo boleśnie... trochę więcej bytyjskiej inicjatywy i DAK skończyłby w bardzo milutkim kociołku...
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Odpowiedz do tematu