Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatora/sprawy różne
Autor Wiadomość
Nico
Pułkownik

Wysłany: Śro 19 Maj, 2004   

Orientacje mam nienajgorsza:) Odsylam wszystkich do www.grognard.com oraz www.boargamegeek.com - dziewczyna narzekala ze od kompa nie moge odejsc, a ja plakalem jak tam przegladalem gierki ;(

Co do mnie znam troche zasad z gierek napoleonskich, ale sa to przewaznie operacyjne lub strategiczne, wiec do Waterloo nic nie wnoszace. Dopiero pare dni temu dorwalem nowa gierka (darmowa do sciagniecia http://www.multimanpublis...archive/vim.htm ), jest to taktyczna gierka i widzialem wiele szczegolowych opcji jak np. ze oddzial moze dostac "battle rage`a" i takie tam rozne, jak przeczytam instrukcje napisze cos wiecej.

pozdrawiam

Kamiro
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Maj, 2004   Reedycja?

Czy istnieją szanse na ponowne wydanie "Waterloo 1815"?

PzKpfw II
Major

Wysłany: Czw 27 Maj, 2004   Reedycja!!!

Kamiro napisał/a:
Czy istnieją szanse na ponowne wydanie "Waterloo 1815"?
Przyłączam się do pytania.(Choć napisano wcześniej,że o ponownym wydaniu nie ma co marzyć :cry: )Jest wiele osób,które na reedycję czekałyby z niecierpliwością.Jestem jedną z nich,która pragnie "wgłębić"się w ten system (wiadomo-zainteresowania).Co prawda przepisy można ściągnąć z www.mirage-hobby.com.pl ale to nie to,co pełne wydanie.Dlatego popierałbym inicjatywę z całego serca :) .

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pią 28 Maj, 2004   

ee tam reedycja , wszystko chcieliby reedytować (wiem sentymenty), ale lepiej iść do przodu - mam na myśli Marengo. A nóż pobije pod względem grywalności ( i może tez w innych aspektach) Waterloo?

PzKpfw II
Major

Grohmann napisał/a:
A nóż pobije pod względem grywalności ( i może tez w innych aspektach) Waterloo?
Pożywiom,uwidim jak mawiał Kutuzow.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Pią 28 Maj, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Piechur
St. sierżant

Spoko. Nie pobije.
Waterloo ma jedną wielką, wręcz olbrzymią zaletę, która jest jednocześnie potężnym magnesem.
Każdy wielbiciel Małego Kaprala chciałby zmienić końcowy wynik bitwy.
Chociaż spróbować.
I podejrzewam, że jeżeli przed kimś kto nie grał w Waterloo położycie jednocześnie Marengo i np. Lipsk (oj marzy mi się), 99% wybierze Waterloo.
Dlatego reedycja nie byłaby złym posunięciem.

Tak na marginesie. Czy ktoś wie za co zostałem zdegradowany.

Grohmann
Porucznik

Oj nieprawda bo gdybym to ja miał wybierać to wybrałbym Lipsk! Tam też przecież można zmiieniać na korzyść kaprala.

Piechur
St. sierżant

No tam raczej jednak nie można zmienić.
Przewaga aliantów jest zbyt przytłaczająca.
Ale zagrać bym zagrał.
Ale mieścisz się widocznie w 1% :D .

PzKpfw II
Major

Piechur napisał/a:
Tak na marginesie. Czy ktoś wie za co zostałem zdegradowany.
Za nic,po prostu reforma.Podniesiono ilość postów potrzbną do awansu.Za dużo samozwańczych generałów się pojawiło :wink: .

Piechur
St. sierżant

No to spoko. Bo myślałem, ze komuś z generalicji nadepnąłem na odcisk 8) .

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Sob 29 Maj, 2004   

Witam.

Cytat:
Oj nieprawda bo gdybym to ja miał wybierać to wybrałbym Lipsk!

Ciężko by było przedstawić ta batalię w systemie "Waterlo" (obszar i liczba wojsk biorących udział w bitwie).
Raczej chyba wybrane fragmeny bitwy.

A propos "Waterlo" - jakieś pół roku temu na gery.pl, ktoś informował o planach reedycji z poprawionymi zasadami itd..

Od tamtej pory nie pojawiła się żadna nowa informacja na ten temat.

Pozdr.

Viking
Major

Waterloo 1815 jest gra bardzo dobra,podejrzewam ze sporo osob ja ma, wiec własciwie po co ja reedytowac?tym bardziej ze dotychczas ukazala sie samodzielnie w tym systemie tylko ta jedna gra- a przeciez bitew ktore mozna by wydac z tego okresu sa co najmniej dziesiatki :D ,jak juz to lepiej wydac Ligny 1815,poza tym po bitwie pod Waterloo Napoleon byl w stanie wystawic jeszcze w krótkim czasie 100tys regularnego wojska i wydac bitwe sprzymierzonym, to oczywiscie nie miało miejsca, ale mozna by wydac taki scenariusz hipotetyczny :)

Czerwona Świnia
Chorąży

W pełni się zgadzam, Viking.
Waterlo - to chyba najmniej wykorzystany system, co bardzo dziwi, gdyż cieszy się jedną z najlepszych opinii jeśli chodzi gry planszowe (i nie tylko).

A właśnie RK wspominał o Ligny za którym stoi bodajże DN.
I żadnego odzewu...
Pozdr.

Czerwona Świnia
Chorąży

Coś w znaczeniu: inna bitwa ?
Fajnie by było.

Nawet gdybyśmy grali w Waterlo - to przygotowania należało by podjąć nieco wcześniej. Myślę, że przykład możemy tu brać z kolegów od września. Na Armagedon przyjechali z gotowym planem operacyjnym (jeśli się mylę proszę poprawić - ale "niemcy" przynajmniej takie wrażenie robili). W każdym razie - zosrganizowali sie dużo wcześniej, i mogli sobie pozwolic na przestudiowanie sytuacji i racjonalny podział zadań.
W Waterlo było by piękna sprawą 3 - 4 ludzi po każdej stronie. Każdy o innym poziomie umiejętności. Oj, mogło by się dziać...

Pozdr.

Czerwona Świnia
Chorąży

Nowa bitwa - można się pokusić. Czyżbyś miał już coś w głowie?

Przyznam się, ze stale chodzi mi pogłowie wojna 1831, i rozszerzenie Igań. Sądzę, że powiększenie planszy (jednej z najmniejszych w historii gir planszowych III RP) i poprawki oraz rozwinięcie scenariusza historycznego mogło by bardzo uatrakcyjnić rozgrywkę.
Ale zobaczymy.

Cytat:
Inna sprawa, że z reguły kierowałem całą armią

To pewien problem, który zamortyzuje większa grupa graczy. Inaczej będzie wyglądało dowodzenie dowódcami korpusów, niż dowodzenie d-cami batalionów...

Pozdr.

MIH
Porucznik

Wysłany: Czw 08 Lip, 2004   

Może domowi twórcy niektórych gier zgodziliby się na opublikowanie swoich dzieł :?:

MIH
Porucznik

Wysłany: Czw 08 Lip, 2004   

To może by się postarać o zgode Pana Góralskiego... Nie widze za bardzo powodów dla których nie miałby się zgodzić - no dobra - finansowe :? . Ale chyba warto sprbować :?:

M.Y
Szeregowy

Wysłany: Nie 11 Lip, 2004   

Gwoli ścisłości - rozumiem, zę nic już nie będzie mozna opublikowac do systemu "Waterloo" bez zgody P. Góralskiego &CO. ? Ani samodzielnej gry ani wkładek do TiS?
Przepraszam, że dalej ciągnę ten wątek, ale chciałbym się po prostu upewnić, czy dobrze wszystko zrozumiałem.

M.Y
Szeregowy

Wysłany: Wto 13 Lip, 2004   

Będę namolny:) i ponawiam pytanie - czy są w najbliższym czasie jakieś szanse w TiS na dodatki w systemie "Waterloo"?

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Śro 29 Wrz, 2004   

Hm, dlaczego znikł temat o systemie 1750-1850?

Odpowiedz do tematu