Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatora/sprawy różne
Autor Wiadomość
Barglad
Plutonowy

Wysłany: Pon 22 Mar, 2004   Nowe bitwy

Czy są jakieś plany dotyczące nowych bitew w systemie Waterloo 1815? Dragon swego czasu umieszczał w grach będących w przygotowaniu Berezynę 1812, teraz w ostatnim TiS przy zapowiedzi numeru 12 zauważyłem Marengo. Czy to oznacza że szykuje się nowa bitwa?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 22 Mar, 2004   Marengo

Owszem, szykujemy wkładkę Marengo, opartą na przepisach do Waterloo, na stronie też są zamieszczone nasze uwagi do systemu, które powinny być przydatne. Marengo ukaże się jako rozszerzenie do nr 12 i 13.

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   Olszynka

Witam.
Może autor "Olszynki" odwiedza to forum - jeśli tak, niechaj się ujawni. Wszystkich tych, którzy mają "inne Wawry", też gorąco zachęcam - a nóż wywiąże się jakaś konstruktywna dyskusja.
Ciekaw jestem jak powstają takie domowe dodatki - jakie źródła, mapy.

Pozdr.

jacalup
Kapral

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2004   

No wreszcie :!:
po tylu staraniach i licytacjach na Allegro KUUUUUUUUUPIŁEM
WATERLOO 1815 - magiczne, wyjątkowe, rarytasik, cudowne, debeściarskie etc,ect itp :!: :!: :!: :lol:

hehe wraz z dodatkiem Quatre Bras i 4 Dragonami + numerek Gier Wojennych

sqh
Plutonowy

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2004   

tescudo napisał/a:
Ciekaw jestem jak powstają takie domowe dodatki - jakie źródła, mapy

W trakcie pisania jest aktualnie artykuł na zbliżony temat - o tym, jak powstawały (i nadal powstają) plansze i żetony do systemu W-39. Wiem, że to nie to samo, co wojny napoleońskie, ale może parę pomysłów również Wam się przyda.

Vort
Szeregowy

Wysłany: Sob 24 Kwi, 2004   

jacalup napisał/a:
WATERLOO 1815

Czy ktoś wie, gdzie jeszcze można zdobyć WATERLOO opócz czatowania na Allegro? :?:

jacalup
Kapral

Wysłany: Nie 25 Kwi, 2004   

Vort napisał/a:
jacalup napisał/a:
WATERLOO 1815

Czy ktoś wie, gdzie jeszcze można zdobyć WATERLOO opócz czatowania na Allegro? :?:

Vort spróbuj tu:
http://republika.pl/nest/bazar.html

Udanych łowów :lol: to nie będzie proste :)

Viking
Major

Wysłany: Śro 28 Kwi, 2004   

czy ukaze sie kiedys pudelkowa wersja jakiejs gry z okresu napoleonskiego?bo z dostaniem Waterloo sa problemy a to jedyna gra systemu ktora zawiera calosc przepisow,poza tym czesc tych przepisow juz i tak sie zdezaktualizowala to moze jednak wydac jakas gre w pudelku?mogla by to byc np Berezyna ktora juz byla w zapowiedziach ladnych pare lat temu :wink:

Grohmann
Porucznik

Tak, Viking ma rację . Myślę że na taką grę mogłby być duży popyt. Ja sam z chęcia bym pograł w Waterloo ale mnogość uzupelnien i korekt mnie troche zniecheca. A taka nowa gra przynioslaby powiew swiezosci, tak se mysle. :)

Vort
Szeregowy

jacalup napisał/a:
[
Vort spróbuj tu:
http://republika.pl/nest/bazar.html )

Dzieki juz dorwałem na allegro. :D

MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 03 Maj, 2004   

RK napisał/a:
Ja też byłbym za wydaniem Marengo, ale WZ ma tutaj jakieś plany i są one dość zmienne w czasie. :roll:

Co do uzupełnień, będących naszym komentarzem do gry, to wszystko jest na stronie TiS. W tym opracowaniu, które zrobiłem, są zawarte także wszystkie uzupełnienia z Dragonów (:!: ), a ściślej z Dragona nr 5, dołączone do Powrotu Grouchyego. Innych uzupełnień do systemu jako całości nie było.
To są naprawdę w większości przypadków bardzo praktyczne przepisy. Wiele spraw nie jest rozstrzygniętych w instrukcji - jest ona obiektywnie wadliwa pod tym względem, i jeśli nie przyjmiecie jakichś rozwiązań dot. tych spraw przed grą, dużo trudniej będzie Wam cokolwiek ustalić w trakcie gry, gdy będziecie już zaangażowani i będą grały emocje. O kłótnie w takich przypadkach nietrudno. Wiem z własnego doświadczenia.
To, co napisałem na forum, to są tylko wyjaśnienia, dlaczego tak a nie inaczej rozwiązałem pewne sprawy. Tak samo odpowiedzi na pytania na stronie TiS. Staram się uzasadnić, wskazać motywy pewnych rozwiązań, co może dla niektórych, jak mi się wydaje, być bardziej przekonywujące.
Jeszcze raz :!: : istotne są te uzupełnienia w formie przepisów, reszta jest wtórna w stosunku do nich i w stosunku do pierwotnej instrukcji.

Dobry plan operacyjny to podstawa :lol: .
Myśle że reedycja Waterloo, a nawet wydanie nowej gry (jak już mamy wat. i Quatre-Bras to może Ligny :?: ) to dobry pomyśł - patrząc na ceny po jakich schodzi dziśaj Waterloo to nawet bardzo dobry... Ożywiło by to ten system i napewno napędziło nowych graczy.
Ja bym był z tym aby prędzej wydac nową gre niż uaktualnioną instrukcje.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 03 Maj, 2004   Marengo 1800

W tym systemie widziałem już co najmniej 8-9 gier wykonanych we własnym zakresie. Przygotowywane przez nas Marengo będzie w innym systemie - mam nadzieję, że w równie dobrym. Jeśli się on sprawdzi, wydamy w niedługim czasie i inne gry :)

Viking
Major

Wysłany: Pon 03 Maj, 2004   

jesli to bedzie nowy system, to tak z ciekawosci pytam czym on zasadniczo bedzie sie roznil? inna skala, czy nowe przepisy?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 04 Maj, 2004   

skala ta sama - inne rozwiązania walki

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Śro 05 Maj, 2004   

Witam.
WZ - to wielkie wyzwanie, życzę powodzenia.

Kiedy można się spodziewać efektów?

Pozdr.

Nico
Pułkownik

Wysłany: Śro 12 Maj, 2004   

Licze na reedycje Waterloo:), choc sam jestem przeciw grze ukazujaca sama bitwe, ciekawsza jest cala kampania, az sie blaga Polakow by zrobili "Kampanie 1807" w Polsce lub tez po prostu wydali 1807: The Eagles Turn East K.Zucknera, bo Marengo bylo daleko....

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Wto 18 Maj, 2004   

Witam.
Nico - sądząc po Twoich postach masz dobrą orientację w kwestii różnych gier na temat epoki napoleońskiej, zarówno wydawnictw polskich jak i zagranicznych.
Stąd mam prośbę, nie ukrywam - głównie w kontekście dragonowskiego Waterlo. Chodzi o to byś w wolnej chwili podzielił się na forum informacjami na temat samych gier jak i konkretnych rozwiązań, które one oferują.

Pozdr.

Gość

tescudo napisał/a:
Witam.
Nico - sądząc po Twoich postach masz dobrą orientację w kwestii różnych gier na temat epoki napoleońskiej, zarówno wydawnictw polskich jak i zagranicznych.
Stąd mam prośbę, nie ukrywam - głównie w kontekście dragonowskiego Waterlo. Chodzi o to byś w wolnej chwili podzielił się na forum informacjami na temat samych gier jak i konkretnych rozwiązań, które one oferują.

Pozdr.

Też jestem ciekaw zdania Nico.

Czerwona Świnia
Chorąży

Ja nie tyle samego zdania - bo to wymagało by, wiedzy również ode mnie, a tej nie mam.
Zresztą - jeśli ktokolwiek inny ma jakieś przemyślenia, doświadczenia na temat rożnych rozwiązań stosowanych w grach typu Waterlo - to zapraszam do dzielenia się nimi z innymi.

Ja jestem po prostu ciekaw jak pewne kwestie są rozwiązane w innych systemach. Niestety nie mam bezpośredniego dostępu do takich, i jak sądzę nie szybko to nastąpi.

Pozdr.

mickar
Sierżant *

Ja też bez dużego doswiadczenia ale to staropolskiem zwyczajem nie przeszkadza by dołożyć 3 grosze. Kiedyś miałem ciekawe doświadczenia przy gierce GMT Prussia Glory - tanim kosztem bo ze strony producenta ściągnąłem zasady i moduł cyberboarda.

Gra odzwierciedla wielkie bitwy Frydrysia Wielkiego, w podobnej jak waterloo skali, tylko z mniejszą oczywiscie plątaniną żetonów. To co wg mnie najbardziej ją odróżnia od Waterloo - to próba wprowadzenia symulacji łańcucha dowodzenia i aktywności (a raczej jej braku) wodzów o różnych umiejetnościach przy specyficznych okolicznościach gry. Dywizje dowodzone przez generałów mozna było aktywować - czyli "cokolwiek" nimi podziałać przy przerzuceniu odpowiednio dobranego "współczynnika matołectwa" danej postaci historycznej lub po zaistnieniu specyficzynych okoliczności - podejścia wroga, zajęcia określonej lokacji, itp. Jest to bardzo fajne - mozna wczuć się w rolę genialnego wodza, który rwie sobie włosy z głowy na widok potrzebnej dywizji oddalającej się inercją z pola walki :?
Żeby było smieszniej w różnych bitwach te warunki mogą się zmieniać - symulując historyczne uwarunkowania pola bitwy.

Ogólnie mówiąc podobają mi się w przepisach rozwiązania typu "triggerów" uruchamiających w specyficznych warunkach zachowania oddziału - szczególnie w bardziej odległej historii - w stylu konnicy krzyzowców co to nie zdzierży widoku uciekających niewiernych i sama ruszy w bój (po spaleniu odpowiedniego rzutu) mimo że gracz omnipotent wie że doprowadzi to do katastrofy - ale jest to wierne historycznie...

Odpowiedz do tematu