Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mit o Amerykańcu-idiocie i jego konsekwencje.

Czy uważasz, że amerykanie to idioci, którym się po prostu udaje?
Zdecydowanie tak
15%
 15%  [ 6 ]
Raczej tak
10%
 10%  [ 4 ]
Trudno powiedzieć
18%
 18%  [ 7 ]
Raczej nie
13%
 13%  [ 5 ]
Zdecydowanie nie
42%
 42%  [ 16 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
Memnon
Porucznik

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   Mit o Amerykańcu-idiocie i jego konsekwencje.

Kontynuacja dyskusji, która pojawiła się w toku rozważań o decydujących bitwach. Temat mówi sam za siebie i każdy kto ogląda wiadomości oś chyba może o tym powiedzieć.

FIOL
Chorąży

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

Ankieta powinna wyglądać raczej tak:

Czy USA to cyniczne,makiaweliczne mocarstwo z zimną krwią
mordujące wszystkich,także włanych obywateli,czy może ostoja dobra,światła i demokracji,czy może jeszcze co innego.

jogi bear
Chorąży

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007   

Ja widać tą ankietę można zrozumieć na różne sposoby.
Mnie się przypomina takie powiedzenie podobno z czasów wojny:
„gdy Niemcy strzelają, alianci się chowają
gdy Brytyjczycy strzelają, Niemcy się chowają
gdy amerykanie strzelają, wszyscy się modlą”
i tak zagłosowałem.
Ale co inni głosujący mieli na myśli, trudno powiedzieć bo nic nie mówią.

Devean
St. szeregowy

Wycofując się, Amerykanie potrafiliby zbombardować most przed sobą, zamiast za sobą :twisted:

bert04
St. szeregowy

Po pierwsze:

PYTANIA SĄ TENDENCYJNE

Po drugie:

Dlaczego "Mit ..."???

Po trzecie:

Głupota Amerykanów jest głupotą mocniejszego. Słaby nie może sobie pozwolić na wszystko, a za błędy płaci surową cenę. Mocny może zrobić (prawie) wszystko. Inne supermocarstwa (także te "byłe") nie są tu lepsze.

Swego czasu miałem się za amerykano-fila. Ale kadencja Busha, a w szczególności Irak dużo tu zmieniły.

I jeszcze jedno. Coś mamy z Amerykanami jednak wspólnego. I u nich i u nas są skrajni patrioci, a jednocześnie znajdą się ludzie gotowi opluwać własny kraj. U nas jeszcze wprawdzie nikt polskiej flagi nie palił, ale poczekajmy...

Devean
St. szeregowy

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007   

Bartek napisał/a:
Poponuję nową ankietę: "Czy Polacy to złodzieje, nieroby i kombinatorzy?"

A masz jakieś wątpliwości, że tak nie jest? :P

Nie można z góry odrzucać stereotypów. Jeżeli stereotyp powstał, to z jakiegoś powodu. Wiadomo — każdy stereotyp jest krzywdzący dla jednostek do niego nie przystających. Ale w każdym jest też ziarnko (albo i kilka ziarenek) prawdy. Więc tak w ogóle — o czym dokładnie miała być ta dyskusja?

FIOL
Chorąży

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007   

Oczywiście,przecież wszyscy wiemy,że Jankesi to:
-idioci
-kombinatorzy
A sprzeczność między tymi dwoma określeniami krytykom
wszystkiego made in USA nie spędza snu z powiek.

USA całkiem przypadkiem rozwinęły najpotężniejszą gospodarkę świata,
fuksem zupełnym ich armia (mimo s....onego Iraku) jest uważana za
najpotężniejszą na świecie,Noble dla Stanów w naukach ścisłych
zdobywają idioci którzy mają przebłyski itd.

jogi bear
Chorąży

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007   

No ale to oni wymyślili też MTV i „Modę na sukces”.

FIOL
Chorąży

Wysłany: Wto 01 Maj, 2007   

jogi bear napisał/a:
No ale to oni wymyślili też MTV i „Modę na sukces”.

A ty to oglądasz.Widzisz,jao czywiście nie wiem co to jest "Moda na sukces" :D ,ale państwo idiotów narzuciło reszcie świata kulturę.

Dla mnie ludzie którzy stworzyli takeigo B-2,idiotami nie są.

Devean
St. szeregowy

FIOL napisał/a:
Dla mnie ludzie którzy stworzyli takeigo B-2,idiotami nie są.

Tak w ogóle — kto to jest „Amerykanin”? Świeży imigrant? To raczej obywatel innego kraju z zieloną kartą, tudzież potomek takowego. Potomek pierwotnych osadników? I tu właśnie mamy statystycznego wyborcę ;)

O'nell
St. sierżant

prawda jest taka ,że z wyrzutków całego świata powstała ameryka

Devean
St. szeregowy

O'nell napisał/a:
prawda jest taka ,że z wyrzutków całego świata powstała ameryka

Oj, mylisz USA z Australią :twisted: Do nowoodkrytej Ameryki nie jechały same wyrzutki społeczne, oj nie.

historyk
Sierżant

USA ma zapewne duży potencjał gospodarczy i mocarstwową pozycję. Posiada także wiele uniwerstytetów, z których część posiada renomę światową. W jaki więc sposób Amerykanie mogliby być głupi albo leniwi? Otóż w bardzo prosty.
1. Edukacja w Ameryce jest nastawiona kierunkowo. Nic w tym złego, ja będąc licealistą modliłem się o kierunkowe nauczanie. Tyle tylko, ze Amerykanie przeginają i nastawiają się za bardzo kierunkowo. W ten sposób znając matematyke ma się zero inormacji o biologi, fizyce czy historii. Tam człowiek wykształcony, nawet profesor zna się na jednej rzeczy i kompletnie na niczym innym.
2. Amerykanom pomaga także ich technika. Widać to najlepiej w sporcie. Nie chodzi tu już o koksowanie ale o sposoby treningu. Tam gdzie trenerzy z innych krajów mają "szkiełko i oko", tam u Amerykańców wchodzi do pracy komputer.
3. Amerykanie bardzo łatwo popadają w hurrapatriotyzm, którym zresztą są karmieni na każdym kroku. Wystarczy wspomnieć tzw. "motyw amerykańskiej flagi" w filmach, tzn. w każdym filmie z Holywood choć raz musi pojawić się amerykańska flaga bez względu na to o czym byłby ten film. Przypatrzcie się, a na pewno potwierdzicie.
4. Warto się także zastanowić co znaczy Amerykanin. Dla mnie to biały człowiek, którego przodkami byli Europejczycy, względnie przybysze z innych kontynentów ale zasymilowani w społeczeństwie. Tak samo możemy zapytać kim jest obecnie Brytyjczyk, Niemiec i Francuz.

Viking
Major

Bartek napisał/a:
Devean napisał/a:

Nie mam wątpliwości co dotego, że tytuł jest sformułowany obraźliwie.
Wszystkie badania pokazują ,że przeciętni Amerykanie w swej masie są gorszymi głąbami niż np Europejczycy.Tak samo poziom ich szkolnictwa jest żenujący -to nie moje obiekcje osobiste tylko fakty.A ,że mają dobre technologie itp itd-z blisko 300 mln ludzi większe prawdopodobieństwo wyłapania np 10 tysięcy wysokiej klasy lekarzy niż np z 30 mln teoretycznie bardziej inteligentnego społeczeńtwa.

a poza tym Amerykanie w razie czego importują masowo np hindusów albo innych azjatów i nie tylko...

FIOL
Chorąży

Wysłany: Śro 02 Maj, 2007   

Viking napisał/a:
Bartek napisał/a:
Devean napisał/a:

Nie mam wątpliwości co dotego, że tytuł jest sformułowany obraźliwie.
Wszystkie badania pokazują ,że przeciętni Amerykanie w swej masie są gorszymi głąbami niż np Europejczycy.Tak samo poziom ich szkolnictwa jest żenujący -to nie moje obiekcje osobiste tylko fakty.A ,że mają dobre technologie itp itd-z blisko 300 mln ludzi większe prawdopodobieństwo wyłapania np 10 tysięcy wysokiej klasy lekarzy niż np z 30 mln teoretycznie bardziej inteligentnego społeczeńtwa.

a poza tym Amerykanie w razie czego importują masowo np hindusów albo innych azjatów i nie tylko...

Aha,czyli w masie siła?
No to licz chińskie lub hinduskie Noble.
A te "fakty"-można się spierać,czy większymi głąbami są Europejczycy,
czy Amerykanie.Poziom jest chyba zbliżony.Kłopot w tym,że system
amerykański jest nastawiony na kształcenie elit,a w Europie panuje urawniłowka.A jeśli stwierdzasz że "wszystkie badania " to bądź łaskaw
powołać się na źródłą.Bo dyskutujemy o MICIE,czyli twierdzeniu
"i tak wsazyscy wiedzą,że Amerykanie to idioci" Mam przyjemność
kilku obywateli USA znać i są zaprzeczeniem tej tezy.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wydaje mi się, ze "równanie" wszystkich obywateli jakiegoś kraju do jednego okreslenie IDIOCI, PIJACY czy ZŁodzieje, jest nietrafnym założeniem. Oczywiście można mieć uwagi do Amerykanów w związaku z egocentryzmem czy fobiami amerykanoidalnymi, ale by od razu uznać wszytskich Amerykanów za debili to chyba przesada.
Oglądamy filmy czy programy z wybranmi ludźmi, podobnie jest u nas, wystarczy pojechać do małej wioski i zapytać gdzie lezy choćby przemyśl a gdzie Przasnych i nikt nie bdzie wiedział.
Amerykanie to naród praktyczny, welokulturowy i podzielony jak każdy inny pod względem stanu posiadania, ale żeby byl GŁUPI jako taki to chyba zła teza.
Przykład z Noblami jest tu jak najbardziej trafny, bo dyskusja dotyczy NARODU jako takiego (caości).
I tu mały kamyczek do ogródka - po ostatnim Top Gear mieszkańcy Alabamy mocno u mnie stracili :) :)

FIOL
Chorąży

WZ napisał/a:

I tu mały kamyczek do ogródka - po ostatnim Top Gear mieszkańcy Alabamy mocno u mnie stracili :) :)

A to zapraszam na jakieś polskie zapuszczone blokowisko...
Albo zwiedź były PGR.

Devean
St. szeregowy

FIOL napisał/a:
Albo zwiedź były PGR.

Jak chcę obejrzeć dzikie zwierzęta, to idę do zoo. Tam przynajmniej są w klatkach. :P

FIOL
Chorąży

Devean napisał/a:
FIOL napisał/a:
Albo zwiedź były PGR.

Jak chcę obejrzeć dzikie zwierzęta, to idę do zoo. Tam przynajmniej są w klatkach. :P

Taka wyprawa(zapraszam do mojego starego miejsca zamiaszkania,np)
jest dla twardzieli.To nie spacer do zoo,tylko safari,gdzie zwierzęta mają
szansę cię chrupnąć. 8)

A wracając do tematu-80 % polskiego społeczeństwa nie jest w stanie
zrozumieć prawidłowo wiadomości telewizyjnych.Przeszkadza nam to
wyzywać Jankesów od idiotów?Skądże.

Czy nie leczymy w ten sposb wlasnych,polskich i europejskich
kompleksow :?:

Devean
St. szeregowy

FIOL napisał/a:
Taka wyprawa(zapraszam do mojego starego miejsca zamiaszkania,np) jest dla twardzieli.To nie spacer do zoo,tylko safari,gdzie zwierzęta mają szansę cię chrupnąć. 8)

Dlatego właśnie wolę zoo. Idea safari jakoś nigdy mnie nie przekonywała. ;)

FIOL napisał/a:
A wracając do tematu-80 % polskiego społeczeństwa nie jest w stanie zrozumieć prawidłowo wiadomości telewizyjnych. Przeszkadza nam to wyzywać Jankesów od idiotów?Skądże.

Biorąc pod uwagę, że wypowiadają się głównie przedstawiciele tych pozostałych 20%... dziwisz się?

Stara już dość zasada 80/20 zaczyna być powoli prawdą uniwersalną. Różnica między statystycznym Janem Kowalskim a statystycznym Johnem Doe jest taka, że Joe jest „niezbyt mądry” i zadowolony z życia w ostoi prawa, porządku i demokracji, zaś Janek jest „niezbyt mądry” i do tego wiecznie ze wszystkiego niezadowolony ;)

Odpowiedz do tematu