Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 9 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   Zadanie nr 9 (sezon 2006/2007)

Witam,

Zadanie nr. 9 znajduje sie juz na stronie.
Prosze zwroccie uwage na terminy poniewaz przyspieszamy dosc znacznie.

Jak zauwazycie pojawil sie nowy DIZAJN :P zetonow. Mam nadzieje ze sa czytelne i duzo ladniejsze od poprzednich.
W razie jakby ktos nie byl wstanie rozszyfrowac nowych pomyslow na zetonach to :

- ikonki na czerwono ( czolg, piechurek, ciezarowka ) - przedstawia ILOŚĆ PR danej jednostki oraz rodzaj transportu ( pancerny, pieszy, zmotoryzowany ),
- ikonka malego czarnego czolgu oznacza CZARNE GWIAZDKI,
- pod flaga znajduje sie przynaleznosc do DYWIZJI,
- numery na czarnym i zielonym tle to parametry WO.

Przy okazji prosze o jakas opinie na temat zetonikow - czy dobry kierunek i czy jest sens sie dalej starac nad poprawa jakosciowa prezentowanych zetonow w zadaniach.

Oczywiscie standardowo czekam na pytania do zadania.

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

Bardzo ladne faktury zetonow -to mi sie zdecydowanie. pdooba. Ich jakosc graficzna, szczegolowosc jest duzo lepsza. FLagi i oznaczenia dywizji tez spoko. WO - tu mam neutralne odczucia.

Jedyna rzecz, ktora bym ewentualnei zmienil to gwaizdki czolgow - jednak bardziej czytelne sa gwazdki, a nie male czolgi (przy Stalinie 3 moglo by byc ciezko umiscic 3 czarne i jedna zolta).
Ostatnio zmieniony przez m_kowal Pon 09 Kwi, 2007, w całości zmieniany 2 razy  

m_kowal
Porucznik

I od razu dwa pytania:

1) gramy Finami :?: (zakladam na 99% ze tak, ale dopiero po celach sie zorientowalem)

2) te niebieski to jak rozumiem jeziora - nieprzekraczalne, nie ma za nimi strfy kontroli

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
I od razu dwa pytania:

1) gramy Finami :?: (zakladam na 99% ze tak, ale dopiero po celach sie zorientowalem)

2) te niebieski to jak rozumiem jeziora - nieprzekraczalne, nie ma za nimi strfy kontroli

Ad.1
Heh, tak gracie Finami.
Ad.2
Tak, to sa jeziora i sa nie przekraczalne.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   

Można się okopywać ? :)

Arecki
Generał (moderator)

Grohmann napisał/a:
Można się okopywać ? :)

Okopywanie odbywa sie na standardowych przepisach.
To nie jest zadanie defensywne wiec okopywanie takie tutaj nie obowizuje.

Grenadier
Kapral

Nowy "dizajn" żetownów bardzo mi się podoba, te ikonki obok punktów ruchu bardzo mi paszą bo w końcu nie trzeba będzie się zastanawiać na jakich zasadach ruszają się dane jednostki, bo szczerze mówiąc są takie jednostki w których trudno jest mi stwierdzić czy ruszają się jak zmot czy zmech bez zaglądania do instrukcji. Tylko ta walka z piechotą, lepsze jednak były gwiazdki, tak jak to zaóważył m_kowal są praktyczniejsze.

Co do samego zadania mam dwa pytania:
1.Czy koszt przejścia przez las wynosi tak jak normalnie 2 PR dla piechoty i 3 dla zmech. i zmot.?
2.Czy ta rzeka jest mała czy duża?

Tyle. I powiem jeszcze raz, SUPER ŻETONY!!! :D

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

Arecki
Generał (moderator)

Grenadier napisał/a:
Nowy "dizajn" żetownów bardzo mi się podoba, te ikonki obok punktów ruchu bardzo mi paszą bo w końcu nie trzeba będzie się zastanawiać na jakich zasadach ruszają się dane jednostki, bo szczerze mówiąc są takie jednostki w których trudno jest mi stwierdzić czy ruszają się jak zmot czy zmech bez zaglądania do instrukcji. Tylko ta walka z piechotą, lepsze jednak były gwiazdki, tak jak to zaóważył m_kowal są praktyczniejsze.

Co do samego zadania mam dwa pytania:
1.Czy koszt przejścia przez las wynosi tak jak normalnie 2 PR dla piechoty i 3 dla zmech. i zmot.?
2.Czy ta rzeka jest mała czy duża?

Tyle. I powiem jeszcze raz, SUPER ŻETONY!!! :D

Ad.1
Tak, koszt za las piechoty to 2 PR, a dla pancernych i zmotów 3 PR.
Ad.2
Macie do czynienia z małą rzeką.

PS. Dzieki. Skoro mowicie ze gwiazdki maja zostac to zostaną. W 10 zadaniu beda juz na zetonach gwiazdki :)

Pozdrawiam 8)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

a Jak chcieliśmy zrobić w Warszawie 44 takie to nas zakrzyczano :) ):)

Zygfryd
Kapral

Czy miasta daja modyfikator -1 czy -2?

Arecki
Generał (moderator)

Zygfryd napisał/a:
Czy miasta daja modyfikator -1 czy -2?

Miasta daja modyfikator -2.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   

zetony BARDZO LADNE graficznie, ale jak wyjda wydrukowane...i czy kiedykolwiek beda takie drukowane,ech...
Tez wole gwiazdki - to i lepiej wyglada i praktyczniejsze (latwiej rozmiescic, chyba)
a zamiast robienia 3 czarnych i jedej zoltej, to moze po prostu robic 3 gwiazdki i w tym jedna wieksza, np czarna z zolta obwodka albo odwrotnie?
nt co do oznaczenia rodzaju ruchu - moze to i fajne,ale jednak wydaje mi sie,ze lepiej byloby klarownie rozpisac to (tabelka z ikonkami np) w instrukcji , bo przeladowywanie zetonu jednak chyba dobrym pomyslem nie jest. Nie pamietam, zeby zbyt czesto wystepowal problem rodzaju ruchu dla danej jednostki. Ew. moze by tak wprowadzic kolorowe pole jako tlo dla PR-ow? Piechota bez znacznika, pancerne na czerwonym tle, zmot-y na zielonym, artk-a na zoltym, rozpoznawcze na niebieskim. Albo/ew. do tego to pole moze miec rozne ksztalty - kolo, romb, kwadrat, trojkat...Moze to mniej oczywiste, ale zmniejsza przeladowane zetonu, a dla nawet swiezych graczy bedzie czytelne po kilku rozgrywkach, czy nawet jednososobowym przesuwaniu zetonow... Proponuje wiec bez znacznika typu ruchu, a skoro ma byc, to jednak bardziej symboliczny, w formie pola -tla za liczba oznaczajaca ilosc PR.

Zadanie 9 calkiem fajne, ale oczywiscie wcale nie takie latwe i przyjemne jak sie wydaje na 1-y rzut oka :wink:

SSupras
Sierżant

Żetony super, po korekcie gwiazdek z powrotem na gwiazdki :) będą jeszcze lepsze.

A co do ruchliwości i oznaczenia jej na żetonach, to rzeczywiście dobrym pomysłem jest umieszczenie PR-ów na tle oznaczającym rodzaj jednostki (piechota, zmot itp.). Przy czym właśnie to tło może być sylwetką ciężarówki lub piechura.

A pytanko do zadanka mam następujące:
Czy zasieki w tym scenariuszu to normalne zasieki, czy są do nich jakieś szczególne przepisy? Nie pamietam jak to było w TiSie z tą planszą, dlatego się pytam.

hasso manteuffel
St. szeregowy

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   Zadanie nr 9 (sezon 2006/2007)

Jestem również za gwiazdkami :D , a co do oznaczenia ruchu jestem za modyfikacja jest czytelna i mysle ze Arkowi nie sprawia kłopotu technicznego a wprowadzanie kolorkow to chyba zła droga bo to moze popsuc zetonik a po 2 moze dojsc do sytuacji zlewania sie koorku z kolorem zetonu. dizajn wypas ful jak dla mnie heh A co do zadnia to 1 look w moim przypadku był zwodniczy :? Trzeba było troche pokabinować
salut kamaraten

kamil_1125
St. szeregowy

hejka, długo nie pisałem i nie rozwiązywałem zadań z powodu szkoły. ale już narazie mam luz. mam pytanie do rosyjskich saperow: jaką oni mają zdolność? czy mają modyfikator w ataku? głównie chodzi mi o nich.

Arecki
Generał (moderator)

kamil_1125
Rosyjscy saperzy dzialaja na normalnych zasadach jak dotychczas wszyscy saperzy.
Moja mozliwosc, minowania , niszczenia obiektow oraz daja modyfikator w ataku.
PS. Fajnie, ze wracasz na pole walki :)

Ssupras
Owe zasieki lub dla innych linie umocnione daja w walce modyfikator -2. Poza tym nie wplywaja juz na inne aspekty rozgrywki.

Sprawa żetonów
Mysle ze kombinowanie z kolorami ruchu to slepy zaulek, gdyz wprowadza spore zamieszanie i nakladanie sie koloru na tlo. Zastosowanie obecne uwazam, ze nie pozostawia zadnych watpliwosci o co chodzi i jak sie ruszac.
Kwestia gwiazdek pancernych zostanie sprowadzona do poprzedniej czyli po staremu tak jak sie sklaniacie ( w zadaniu 10 beda juz gwiazdki ).

Pozdrawiam 8)

Grohmann
Porucznik

Faktycznie gwiazdki zdecydowanie lepiej sie prezentują.

A jeśli chodzi o ikonki oznaczające sposób ruchu danej jednostki, to myślę jest to strzał w 10. Klimatyczne, fajnie się komponują na żetonie. No i po za tym, dzięki takiemu podejściu łatwo można rozróżnić gąsienicowe od pozostałych zmotoryzowanych jednostek.

Odnośnie samych żetonów to podoba mi sie wkomponowane tło, wygląda naprawde nieźle, szczególnie w przypadku Finów.

Motywy z flagą wyglądają ciekawie, choć akurat nie wiem czy to dobry pomysł.

kamil_1125
St. szeregowy

wysłałem właśnie rozwiązanie ;> a co do żetonów to mi się podobają czołgi zamiast gwiazdek

Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Nie wiem czy można wypowiedzieć się temu kto zadań nie rozwiązuje (bo nie może z powodów technicznych :( ) ale piszę aby powiadomić Arka o mojej niedyspozycji.Wysłałem już Maila ale jak wiadomo poczta niestety jest zawodna i coś się pochrzaniło, więc czynię to tutaj.
Mieszane uczucia wobec żetonów, ale wiadomo co dowództwo każe żołnierz wykonuje i nie od niego zależy na jakim sprzęcie walczy.
Powodzenia w boju.

szachista
Kapral

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   xxx

Czy fińską piechotę obowiązuje strefa kontroli?
Czy może nie jak w zadaniu poprzednim?
Ile punktów marszowych wydaje saper za przejście rzeki?

Odpowiedz do tematu