Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
300
Autor Wiadomość
O'nell
St. sierżant

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007   300

Świetny film ,dziś widziałem krwawy ,ale świetny porywajace sceny walki , jedya wada jest polskie tlumaczenie kinowe ale da sie przetrzymać film polecam :P

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

W tym tygodniu się wybieram - zwiastun znam już na pamięc, czas zobaczyc całośc... :wink:

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Polecam, naprawde jeden z najlepszych filmow hoolywodzkich tego roku :)

FIOL
Chorąży

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   

Ale Spartianie walczący z nagimi torsami,bez zbroi-to razi.
Choć rozumiem,że trzeba było czymś przyciągnąć damską widownię. :D

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   

Widocznie tak byli przedstawieni w komiksie, na którym jest wzorowany film :wink: Dla mnie film jest bardzo dobry, efekty specjalne są bardzo realistyczne, a cała historia dość ciekawie przedstawiona. Może trochę przekombinowano z tymi mutacjami u Nieśmiertelnych i innych perskich specjednostek, ale nie psuje to klimatu całości. No i ta grecka armia na końcu filmu a'la odsiecz Rohirrimów w Powrocie Króla...

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

film bardzo dobry, nie jest oczywiście to historyczny (np. te zbroje), ale zrobiony bardziej mitycznie, przecież cały czas nie walczyli tylko spratanie, byli także ateńczycy a ich połączone oddziały liczyły 7 tyś. żołnierzy (dopiero później zostało 300 ), a tutaj walczy tylko 300, mimo to film dobry, pokazujący mentalność spartan jako narodu i żołnierzy

historyk
Sierżant

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

Dla "300" proponuje nazwę "Troja 2" :) Rozumiem, że film oparty jest na komiksie ale siła kina powoduje, że ludzie zaczną wierzyć w utrwalone w filmie mity. No i ta samotna obrona Spartan :?

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007   

W to co ludzie dzisiaj wierzą to raczej za wiele wspolnego z historia nie ma. Fakt jest taki ze historia w dniu dzisiejszym interesuja sie tylko pasjonaci. Wystarczy zobaczyc na nasze spoleczenstwo, jesli wiekszosc chce aby generał. J. nie był postawiony przed sądem to ja sie pytam, czy juz przekroczylismy granice absurdu czy juz dawno jestesmy po tej stronie. Czlowiek majacy krew na rekach bez winy??? To sa jakies jaja, no ale co tu duzo mowic wczensiejsze procesy Humera, i innych katow polskiej bezpieki pokazaly tylko pewna prawidlowosc.

Przepraszam za ta mala dygresje ;) , nom coz filmy amerykanskie musza sie sprzedac, szkoda ze prawda historyczna w nich jest naciagana.

O'nell
St. sierżant

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007   

hhee ale to jest adaptacja komiksu , a ten tez komiks jest z seri sci-fi w oparciu o historie bitwy pod termopilami
Twórcy filmu podkreslali ,że nie jest to film historyczny!!

Bergman
Kapitan

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2007   

Murat napisał/a:
film bardzo dobry, nie jest oczywiście to historyczny (np. te zbroje), ale zrobiony bardziej mitycznie, przecież cały czas nie walczyli tylko spratanie, byli także ateńczycy a ich połączone oddziały liczyły 7 tyś. żołnierzy (dopiero później zostało 300 ), a tutaj walczy tylko 300, mimo to film dobry, pokazujący mentalność spartan jako narodu i żołnierzy

faktycznie 300 to było tam pełnoprawnych obywateli Sparty. Reszta to posiłi i służba. Razem 7 tys. No ale 300 brzmi znacznie lepiej marketingowo niż 7000 I nie mówie tu o filmie, tyloko o przekazach starożytnych historyków.
- Porucznik

Briganti
Szeregowy

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2007   

No i obejrzałam wreszcie 300.

Wizualnie film jest świetny - sceny walk po prostu wgniatają w fotel, znakomicie dobrano kolorystykę (vide czerwony płaszcz Leonidasa kontrastujący z ciemnym tłem), efekty specjalne też prezentują się znakomicie. Drugi duży plus należy się za muzykę: sama wzmianka o Nine Inch Nails wystarczyła, by przekonać mnie do obejrzenia "300".
Od strony wierności prawdzie historycznej jest już słabiutko, ale cóż - film jest oparty na komiksie, nie na faktach. Jest tez w "300" pewna doza idiotyzmów, ale to już dziedziczne obciążenie większości filmów hollywoodzkich.
Kolega, z którym ogladałam "300", stwierdził, że jest to film akcji udający film historyczny. Moim skromnym zdaniem, film Snydera faktycznie okazuje się koniec końców tylko filmem akcji, ale zrobionym na tyle dobrze, że można wybaczyć brak wierności historii.
Ostatnio zmieniony przez Briganti Sob 28 Kwi, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

Ta, wytłumacz to jeszcze prezydentowi Iranu... :wink:
- Porucznik

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Pią 19 Gru, 2008   

Ja sobie wlasnie obejrzalem 300-stu na HBO w nocy. Film był dobry. Kolorystyka bardzo wyszukana taki fajerwerk efektów specjalnych. Jak to Postacie bły bardzo przerysowane czasami było to zabawne.
W filmie było dużo odnoszenia się do wsólczesnosci Iranu- Kserkses, Harem Kserksesa, Gwardia niesmiertelnych z chinskimi lub japonskimi maskami. ciągle przewijała się w mowach bohaterów walka o wolnosc. Były elementy zaczerpnięte z Władcy Piersceni-specodziały Kserksesa, Efialtes-Gollum. łany pszenicy jak w Gladiatorze
Aż dziw że taki film powstął w holywood przy ich całej poprawnosci politycznej

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Krzysztof napisał/a:
(...)ciągle przewijała się w mowach bohaterów walka o wolnosc. (...)

To akurat jest powtarzane aż do znudzenia w każdym filmie "made in Hollywood" (no może poza komediami romantycznymi) :?

MuchaMichu
Kadet

Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Sam bardzo się starałem żeby obejrzeć film. W końcu go dostałem, ale żałuje że poświęciłem na niego tyle czasu. Wprawdzie ładne efekty ale szukałem filmu o obronie wąwozu Termopile a nie o zmutowanych nosorożcach, gołych klatach greków i nieśmiertelnych udających ninja. Mi i innym osobom które oglądały ze mną film wcale się nie podobał.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

To raczej komiks niż film historyczny, ale konia, babcie i pół Rynarzewa dla tego kto taki zrobi w naszym kraju

Derenga
Chorąży

Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

WZ napisał/a:
To raczej komiks niż film historyczny, ale konia, babcie i pół Rynarzewa dla tego kto taki zrobi w naszym kraju

W podobnym stylu jest zrobiony serial "Spartakus" na HBO; i podchodząc do niego właśnie jak do komiksu można czerpać wiele przyjemności z "krwawych" pojedynków gladiatorów :)

QJ
Plutonowy

Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Film powstał na podstawie komiksu i nie był tworzony, tak jak i komiks, z myślą o oddaniu całości realiów historycznych. Ale kto powiedział że w tak rewelacyjny sposób nie można propagować historii. Tym bardziej tej która nas najbardziej kręci :mrgreen:

Odpowiedz do tematu