Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[?]Wybrzeże 1939
Autor Wiadomość
Mardok
Chorąży

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Nie za bardzo podoba mi sie pomysl upulkowienia niektorych dywizji niemieckich.

Moze LOW wydac jako dodatek do TIS?? lub rzeczwyiscie trochę rozszerzyć mapę LOW w kierunku wschodnim (np do Olsztyna)

Filing
Plutonowy

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Ale najlepiej tak żeby aktualne takie mapy pasowały do wszystkich pozostałych edycjii W-39, bo w innym przypoadku jak ktoś już posiada Pomorze to będzie tym faktem pokrzywdzony :cry:

Mardok
Chorąży

Obecnie tylko jedna mapa jest niekompatybilna. Reszta pasuje do siebie.

Off topic: nie pamietam czy pojawiła się lista brakujących miast na planszach:

Mam prośbe do Nacialstwa o podanie jakich miejscowości nie ma na mapie a powinny byc wraz z pozycja na konkretnej mapie.

Z tego co pamietam to brakowało Brzezin (mapa do Bzury) i Jedlni koło Radomia na mapie Gór Świętokrzystkich

Filing
Plutonowy

Takie sprostowanie do map się przyda.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

Proponuję tutaj zadawać pytania dotyczące nowego wydania Lądowej Obrony Wybrzeża (Gdańsk 1939) - TiS nr 29 - a w wątku o czasopiśmie ograniczyć się do wszystkich pozostałych dyskusji, z wyłączeniem gier.

Na początek dwa pytania:

ile PR mają pancerniki?
czy niemiecki I/32 pp GW występuje w grze? Mamy żeton, ale w żadnym ze scenariuszy nie podano go w rozpisce.

Z góry dziękuję.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

Pancerniki nie sa ograniczone PR
I/32 widac nie wystepuje ale jest pewnie gdzieś na południe od Bytowa

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009   

A i jeszcze mam pytanie o bazy zaopatrzenia. W pierwszej wersji były to dla Niemców Lębork, Gdańsk, Elbląg, dla Polaków - Gdynia, Hel. Zostaje tak samo? Może dodać jeszcze sztab płk. Dąbka?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Zostaje bez zmian, Sam dąbek to chyba nie dałby rady zaopatrzeniową bazą być.

Bormac
Sierżant

W tabelach siły część jednostek ma dwie kratki i w obu wpisany 1PS (np polskie BON-y i niemieckie bataliony GW). W takim razie - mają one siłę 1PS (czyli traktujemy drugą kratkę jako niebyłą), czy 2PS (czyli zamieniamy pierwszą 1 na 2)?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wszystko jest Ok, te oddziały mają 1 PS ale za to sa "wytrzymalsze", dopiero strata 1 PS po raz drugi powoduje zniszczenie oddziału

Bormac
Sierżant

WZ napisał/a:
Wszystko jest Ok, te oddziały mają 1 PS ale za to sa "wytrzymalsze", dopiero strata 1 PS po raz drugi powoduje zniszczenie oddziału

Aha. Rozumiem, że pomimo tej większej "wytrzymałości" strefy kontroli i tak nie mają ,prawda?

To nowość w systemie, czy po prostu nie pamiętam żeby takie rozwiązanie wcześniej się pojawiało? :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

nowość, ale nie taka strasznie nowa, bo w B-35 już stosowana od jakiegś czasu. Powód jest prosty - oddział jest za słaby by mieć 2 PS, ale za silny by dac mu 1 PS, i tak ma dwa poziomy po 1 PS.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Do punktów zwycięstwa proponuję dodać

-1 PZ za każdy stracony przez Niemców PS (w tym po 1 PS liczone zniszczone sztaby, okręty i pociąg pancerny).

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

A gdzie pojawiają się polskie "pancerki" jeśli Dąbek nie stoi na stacji? :) Mniemam,że nigdzie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

dokładnie

MiG
Szeregowy

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

WZ napisał/a:

dotyczy to wszystkich oddziałów, czy tylko nominalnych batalionów? Co z załogą Westerplatte - ona również ma "2 poziomy sprawności bojowej" przy 1 PS? Jakie są parametry Kosynierów, bo w tabelach ich nie ujęto?

Paweł Sulich napisał/a:
A i jeszcze mam pytanie o bazy zaopatrzenia. W pierwszej wersji były to dla Niemców Lębork, Gdańsk, Elbląg, dla Polaków - Gdynia, Hel.

Czy dla Polaków (choćby przez część etapów) nie powinno być jakiejś bazy zaopatrzenia na południowej krawędzi mapy? odciąć oddziały Pomorskiej BK od Gdyni czy Helu jest niespecjalnie trudno, a historycznie ich bazy były raczej na południe od ich lokalizacji. Podobnie chyba w scenariuszu 2 z Korpusem Interwencyjnym. Również ograniczać się do zaopatrzenia z Gdyni i Helu??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

MiG napisał/a:
[dotyczy to wszystkich oddziałów, czy tylko nominalnych batalionów? Co z załogą Westerplatte - ona również ma "2 poziomy sprawności bojowej" przy 1 PS? Jakie są parametry Kosynierów, bo w tabelach ich nie ujęto?

wszystkich, Kosynierów nie ujęto w taveli, gdyż ich siła była iluzoryczna, ale wydano gdyby gracze chcieli ich używać (wtedy mają 1 PS).

MiG napisał/a:

Czy dla Polaków (choćby przez część etapów) nie powinno być jakiejś bazy zaopatrzenia na południowej krawędzi mapy? odciąć oddziały Pomorskiej BK od Gdyni czy Helu jest niespecjalnie trudno, a historycznie ich bazy były raczej na południe od ich lokalizacji. Podobnie chyba w scenariuszu 2 z Korpusem Interwencyjnym. Również ograniczać się do zaopatrzenia z Gdyni i Helu??

Ale historycznie to Pomorska BK nie walczyła na obszarze LOW i powinna odejśc na południe już 2 wrzesnia maksymalnie, skoro ktoś chce nią walczyć na POmorzu, to musi się liczyć z brakiem zaopatrzenia w niej i musi temu przeciwdziałac.

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

Paweł Sulich napisał/a:
Do punktów zwycięstwa proponuję dodać

-1 PZ za każdy stracony przez Niemców PS (w tym po 1 PS liczone zniszczone sztaby, okręty i pociąg pancerny).

o ile pamiętam za zniszczenie sztabu było 10 PZ.

Piskor
Szeregowy

Sprawdziłem właśnie w instrukcji, i pisze że PZ ( w wariancie historycznym ) otrzymuje się:

- za każdy zniszczony punkt PS wojsk polskich - 1PZ
- za każde opanowane pole miejskie - 1 PZ
- za każde opanowane pole Gdyni - 2 PZ

O Punktach Zwycięstwa otrzymywanych za niszczenie sztabów nie napotkałem żadnej wzmianki.

Mam jeszcze takie jedno pytanie... wyjdę teraz na laika, ale nie mogę się uporać z tym problemem. Otóż nie mogę dotrzeć do informacji, w jaki sposób odbywa się zatopienie okrętu. W instrukcji również nic nie znalazłem, a Dragon'owskiego "Wybrzeża" nie posiadam. Czy któryś z kolegów mógłby poratować wiedzą?

Korab
Podporucznik

Piskor napisał/a:

Mam jeszcze takie jedno pytanie... wyjdę teraz na laika, ale nie mogę się uporać z tym problemem. Otóż nie mogę dotrzeć do informacji, w jaki sposób odbywa się zatopienie okrętu. W instrukcji również nic nie znalazłem, a Dragon'owskiego "Wybrzeża" nie posiadam. Czy któryś z kolegów mógłby poratować wiedzą?

chyba nie da się zatopić okrętu :) no bo czym?? to by musiał Kmicic wejść na pokład i rozsadzić ;)

Odpowiedz do tematu