Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 8 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
SSupras
Sierżant

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Ja też mam kilka pytań:

Czy to, że jednostki fińskie przechodzą przez strefę kontroli wojsk radzieckich, oznacza, że zaopatrzenie dla nich przechodzi przez strefę kontroli naszych wojsk?

Czy zaopatrzenie i ogólnie jednostki zmotoryzowane przechodzą przez rzekę? Żebyśmy potem się nie dowiedzieli, że jest zamarznięta... :)

Czy Finowie mogą w swojej fazie ruchu podejść do jednostki radzieckiej i jej nie zaatakować w fazie walki?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Grohmann napisał/a:
Pytanka do zadanka:)

1. Ta rzeka na północny zachód od Lahti to duża czy mała rzeka ?

2. Ruch po torach kolejowych z jakim kosztem się odbywa ?

3. Sowieckie jednostki z jednego korpusu są ?

Kurcze, jak pobić tych Finów, jak zasadniczo nie można ich okrążyć, ale zagwostka :idea:

Ad.1
Zdecydowanie mała rzeka.

Ad.2
Koszt po torach zalezny od terenu po jakim biegna tory. Np. Wzgorza to dla piechoty 2 PR itp.

Ad.3
Tak, jednostki Rosjan sa z jednego korpusu.

Ssupras napisał/a:
Ja też mam kilka pytań:

Czy to, że jednostki fińskie przechodzą przez strefę kontroli wojsk radzieckich, oznacza, że zaopatrzenie dla nich przechodzi przez strefę kontroli naszych wojsk?

Czy zaopatrzenie i ogólnie jednostki zmotoryzowane przechodzą przez rzekę? Żebyśmy potem się nie dowiedzieli, że jest zamarznięta...

Czy Finowie mogą w swojej fazie ruchu podejść do jednostki radzieckiej i jej nie zaatakować w fazie walki? :idea:

Kwestia nie dzialania SK rosyjskich jednostek tyczy sie tylko podczas ataku przy czym pamietac nalezy ze jesli to mozliwe to uciekac musze zgodnie z zasadami tzn od jednostki. Nie dzialajaca SK Rosjan ma znaczenie jesli jestem np otoczony z 4 czy z 5 stron lub z przeciwleglych stron.
Zatem wszelkie zasady typu zaopatrzenie czy atak w fazie walki jak najbardziej mnie dotycza. Nie moge robic takich numerow jakie opisujesz czyli wchodze w SK i nie musze atakowac.

Jesli sie zas tyczy rzeki to nie jest ona zamarznieta. Jesli by byla to bym napewno o tym napisal, a nie uciekal sie do kombinacji dezinformacji Was. Rzeka normalnie oddzialywuje na jednostki pancerne i zmotoryzowane.

Pozdrawiam 8)

Kragdob
Major

Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

To ja uściślę:

1. Wszystkie rzeki na planszy to małe rzeki?

2. Jak rozumiem strefa kontroli nie działa (ale nie znika - to ważne) tylko podczas ruchu i odwrotów fińskich narciarzy.

3. Miasta (wszystkie) dają -2 do walki?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

r1omen napisał/a:
To ja uściślę:

1. Wszystkie rzeki na planszy to małe rzeki?

2. Jak rozumiem strefa kontroli nie działa (ale nie znika - to ważne) tylko podczas ruchu i odwrotów fińskich narciarzy.

3. Miasta (wszystkie) dają -2 do walki?

Ad.1
Tak, wszystkie rzeki na planszy ( 2 rzeki ) to male rzeki. Pozostala rozlewiska to jeziora.

Ad.2
Dokladnie tak.

Ad.3
Tak, wszystkie miasta na planszy daja do walki modyfikator -2.

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007   

Arecki napisał/a:

Kwestia nie dzialania SK rosyjskich jednostek tyczy sie tylko podczas ataku przy czym pamietac nalezy ze jesli to mozliwe to uciekac musze zgodnie z zasadami tzn od jednostki. Nie dzialajaca SK Rosjan ma znaczenie jesli jestem np otoczony z 4 czy z 5 stron lub z przeciwleglych stron.
Zatem wszelkie zasady typu zaopatrzenie czy atak w fazie walki jak najbardziej mnie dotycza. Nie moge robic takich numerow jakie opisujesz czyli wchodze w SK i nie musze atakowac.

Pozdrawiam 8)

Co z modyfikatorem za atak np. z przeciwlełych stron?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007   

Karol3414 napisał/a:
Arecki napisał/a:

Pozdrawiam 8)

Co z modyfikatorem za atak np. z przeciwlełych stron?

Oczywicie jest liczony na Waszą korzyść.

kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

Czyli z tymi Finami to jest tak że jak moga wykonać odwrót nie przez strefe kontroli i w kierunku swoich lini/jednostek/baz zaopatrzenia to tak się cofną i nie będa zasuwali po strefach kontroli?

Czy dodatkowe pkt. ruchu wydawane przez radzieckie jednostki, należy rozpartywać w ten sposó że panc. i zmot. płacą na każdym polu +1 a piechota niezmot. +0.5 czy też dodatkowe pkt wydaje sie tylko na czystym? Niby odpowiedź jest prosta ale wole zapytać :lol:

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007   

kisiel1815 napisał/a:
Czyli z tymi Finami to jest tak że jak moga wykonać odwrót nie przez strefe kontroli i w kierunku swoich lini/jednostek/baz zaopatrzenia to tak się cofną i nie będa zasuwali po strefach kontroli?

Czy dodatkowe pkt. ruchu wydawane przez radzieckie jednostki, należy rozpartywać w ten sposó że panc. i zmot. płacą na każdym polu +1 a piechota niezmot. +0.5 czy też dodatkowe pkt wydaje sie tylko na czystym? Niby odpowiedź jest prosta ale wole zapytać :lol:

Dokladnie tak, jesli bede mial mozliwosc "prawidlowego" odwrotu to musze sie tak wycofac. Wycofanie przez Wasze SK odbywa sie tylko wtedy kiedy nie mam wyboru poprawnego odwrotu.

Dodatkowe PR wydaje sie tylko na terenie czystym.

Uwaga : Pole 2515 nie bierze udzialu w grze tak samo jak inne pola połówkowe.

Pozdrawiam 8)

Grenadier
Kapral

Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   

Zadanie już rozwiązane ale nie jest ono najwyższych lotów. Może pare punktów uda mi sie zdobyć, ale najbardziej ciekawi mnie to jak rozwiarzą to zadanie gracze z czołówki.

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

misiek000
Plutonowy

Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   

Ja już chyba czwarte zadanie z rzędu rozwiązuje w 15 minut, co niestety odbija się na wynikach :? Arku moje rozwiązanie poszło właśnie na gg.

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Czy jeziora są zamarźnięte, czy można przez nie przechodzić?

haidi
Kapral

Z tego co Arek mi mowil to nie są zamarzniete i nie mozna po nich przechodzic.

Pozdrawiam :)

m_kowal
Porucznik

zadanko zrobione, wiec teraz mozna sie calkowicie skupic na biwie...

A bedzie sie wiele dzialo...

Grenadier
Kapral

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

No to dziś mija ostatni dzień dosyłania rozwiązań w związku z tym mam pare pytań:
a) Czy to jest już ostatnie zadanie w tym sezonie? pytam bo planowane było zakończenie na Armagedonie.
b) Kiedy będą wyniki? (chociaż nie muszą być aż tak szybko ;)
c) Jeśli będą jeszcze dwa zadania to kiedy?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Grenadier napisał/a:
No to dziś mija ostatni dzień dosyłania rozwiązań w związku z tym mam pare pytań:
a) Czy to jest już ostatnie zadanie w tym sezonie? pytam bo planowane było zakończenie na Armagedonie.
b) Kiedy będą wyniki? (chociaż nie muszą być aż tak szybko ;)
c) Jeśli będą jeszcze dwa zadania to kiedy?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Ad.1
To nie jest ostatnie zadanie w sezonie. Beda jeszcze 2 , ale bardzo proste by duzo czasu Wam nie zajely.
Ad.2
Mam BITWE na glowie i zadania i ARMA, wiec jak sie wyrobie to beda ciezko mi powiedziec kiedy dokladnie.
Ad.3
Zadanie 9 bedzie najdalej we wtorek ( ten wtorek ) choc bede sie starac by bylo juz w poniedzialek.

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007   

Arku,

czy wyniki zadania 8 (i 9 ) pozanmy przed Armagedonem na stronce czy juz dopiero na samym Armie???

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
Arku,

czy wyniki zadania 8 (i 9 ) pozanmy przed Armagedonem na stronce czy juz dopiero na samym Armie???

Mam juz sprawdzone zadanie 8 czyli wyniki beda dzis za jakies 3-4 godzinki, a zadanie 9 rowniez bedziecie mogli znalesc na stronie tylko ze dopiero w godzinach wieczornych oczywiscie dzisiaj.

Jednego czego nie poznacie to wynikow zadania 10, ktore oglosze na Armie.

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

super, tym bardziej bedziemy z niepokojem bedziemy oczekiwac soboty....

Arecki
Generał (moderator)

Ok zadanie 9 rozwniez w komplecie sprawdzone 8)
Wyniki wprowadze na strone wieczorkiem okolo 22:30 poniewaz teraz smigam na hale.

Pierwsze 5 miejsc w zadaniu 8 :
1. Roman
2. Haidi
3. Grohmann
4. M_Kowal
5. Michal Jakubik

Pierwsze 5 miejsc w zadaniu 9 :
1. Grohmann
2. Kisiel 1815
3. Zygfryd
4. KG Grau
5. M_Kowal

Reszta wynikow wieczorem juz oficjalnie teraz mam czas tylko na tyle.

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007   

Widze ze wyniki juz na stronie - musze przyznac ze emocje beda niesamowite do samego konca - 4-5 dowodcow ma caly czas realne szanse na 1 miejsc i cos czuje ze walka bedzie zazarta do samego konca....

Tym bardziej ze jak sie popatrzy na roznice w zadaniu 8 i 9 miedzy dowodcami to sa one bardzo male....

Odpowiedz do tematu