Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
B35 - IV edycja.
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

rozpoznałeś, to nie maskujesz, bo po co?

Saw11
Szeregowy

Zatem raz rozpoznana jednostka pozostaje rozpoznana do końca gry, tak? No ale to czemu trzeba maskować po walce (skoro w walce też się "rozpoznaje")?

Saw11
Szeregowy

1. Czy wykonując ucieczkę, można z jednego pola uciec pojedynczymi jednostkami w różnych kierunkach?

2. Mam 3 jednostki po 5 PS każda. Zostają zmuszone do ucieczki i jedyna droga ucieczki wiedzie przez sojuszniczy stos, posiadający 23 PS. Nie mogę zatem uciec wszystkimi (bo limit 28 PS na pole) - czy jednak mogę uciec 1 jednostką, a dwie zostają i ponoszą straty za niemożność wycofania się?

3. Czy pościg musi być dokonany wszystkimi jednostkami z danego pola biorącymi udział w ataku (poza artylerią niesamobieżną)?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Proponuje jednak zajrzeć do przepisów, większość pytań znajduje tam odpowiedź.

stanley
Porucznik

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Ad.1 TAK
Ad.2 Mogą wszystkie.
Ad.3 Mogą ale nie muszą.

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Witam,

nie mam przy sobie instrukcji B-35, może to zależy od danej gry też, ale jak rozpoczynasz grę, żetony są zamaskowane, musisz użyć lotnictwa, jednostek rozpoznawczych, zwykłych jednostek, podejść, aby była linia widoczności lub styczność bojowa i odsłonić co kryje się pod żetonem, potem jednostki, mogą się zasłonić jak nie są w bezpośredniej styczności, widoczności. Ale najlepiej to instrukcja odpowie. :???:

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Master Yoda
St. szeregowy

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

Witam.

Mam pytanie dotyczące zasad IV edycji B-35. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z przepisem 8.2.5, do jakiej sytuacji ma on zastosowanie? Rozumiem zapisy w punktach 7.1.3 i 7.1.4. Czy punkt 8.2.5 oznacza, że najpierw należy rozstrzygnąć wszystkie ataki, w których obrońca posiada strefę kontroli, a dopiero potem można zaatakować jednostki, które nie posiadają strefy kontroli? Proszę o wyjaśnienia.

Master Yoda
St. szeregowy

Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

Hm, widzę, że nikt nie wie... :???: Może moje pytanie nie jest zbyt jasne, spróbuję rozwinąć.

W punkcie 8.2.5 jest napisane: "Po zakończeniu wszystkich walk można zaatakować jednostki przeciwnika, które ze względu na swe właściwości nie posiadają stref kontroli (...). Atak można wykonać jedynie wtedy, gdy żadna z jednostek obu stron nie brała udziału w starciach bezpośrednich w tej fazie walki".

Punkty 7.1.3 i 7.1.4 mówią generalnie o konieczności zaatakowania w fazie walki wszystkich jednostek, które posiadają strefy kontroli.

Czy powyższe przepisy oznaczają, że aby zaatakować np. jednostkę sztabową przeciwnika muszę najpierw rozstrzygnąć wszystkie walki, w których atakowane jednostki mają strefy kontroli? Pytam w odniesieniu do konkretnej sytuacji, w której mam możliwość okrążenia przeciwnika, ale muszę najpierw zmusić do odwrotu jego sztab, żeby w pościgu zamknąć okrążenie. Czy mogę zaatakować sztab przed atakiem na jednostki posiadające strefę kontroli?

I jeszcze jedno pytanie dotyczące ruchu w etapach nocnych. W punkcie 13.1.5 napisane jest, że w etapach nocnych można przechodzić po własnych umocnionych jednostkach przez wrogie strefy kontroli. Trzeba tylko wydać dodatkowe punkty ruchu +2 jednostki niezmotoryzowane i +3 pancerne i zmotoryzowane. Tymczasem w punkcie 13.1.7 napisane jest, że w etapie nocnym każda jednostka może poruszyć się o 2 punkty ruchu lub o 1 pole. Jak się ma jeden przepis do drugiego?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

1. Tak
2. nie wyklucza się, bo czasem są wyjątki, ale generalnie poruszają się tak jak mówi 13.1.7

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

Gra została wznowiona na zamówienie. Do mojej dyspozycji zostało 200 egzemplarzy. Zapraszam zatem do zakupu.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Cytat:
Gra została wznowiona na zamówienie.....

Ktoś zamówił 200 egzemplarzy. :grin:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

owszem a nawet 300 :)

Motyla Noga
Porucznik

Czyli rozumieć mam że do mapy i żetonów z III edycji będzie dodana instrukcja z IV edycji.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Zawsze jest taka dodawana od czasu, gdy się ukazała

Odpowiedz do tematu