Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa w B-35
Autor Wiadomość
Boromir
Kapral

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Arku, mówiąc najkrócej jak tylko się da, Twój pomysł jest po prostu GENIALNY! Rozegranie takiej bitwy to jeden z najlepszych konceptów jakie od dawna widziałem. Oczywiście pisze się na to, czas się na pewno znajdzie, miejsce tez, a moja radość z powodu gry przerasta geniusz strategiczny Napoleona. :D Co do spraw technicznych: Zdecydowanie wołałbym scenariusz historyczny. Nigdy nie lubiłem scenariuszy hipotetycznych, zawsze wołałem odwzorowywać na planszy prawdziwe bitwy z przeszłości. Myślę, ze trzeba będzie wybrać taki scenariusz w którym będzie dużo dywizji, (Z pewnością będzie brała udział spora liczba dowódców.) a mało etapów, w przeciwnym razie rozgrywka będzie się ciągnęła w nieskończoność. Również powinna zostać wykorzystana gra, która posiadają wszyscy, którzy się zgłosili. Ja posiadam następujące gry:
-Bitwy II Wojny 1942-45 (III Edycja)
-Szczury Pustyni 1942
-Burza Zimowa 1942
-Falaise 1944
-El-Alamein 1942
-Tygrysy w Śniegu
-Pod koniec Marca będę miał Arnhem
Można by tez poczekać aż wyjdzie Warszawa, ale chyba nikt z nas nie wyrobi do tego czasu. :twisted: Trzeba będzie zdecydować się na cos, co posiadamy w swoich zbiorach. Tak czy inaczej wpisuje się czerwonym mazakiem i wielkimi literami na listę chętnych i czekam cierpliwie na jakieś informacje od kierownika. :)

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Panowie zgłosiło si 11 dowódców chetnych do rozegrania bitwy :

- WZ, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- r1omen, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- Grohmann, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- Preclo, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- Mały, - posiada 3 edycje bitew, Falaise, TiS 3,11,12,15,18-20
- pietras404, - posiada 3 edycje bitew, TiS 19 i 20
- Espada, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- Haidi, - posiada 3 edycje bitew, Tygrysy, TiS 15 i 18
- m_kowal, - posiada wszystkie gry i TiSy.
- Boromir, - posiada Tygrysy, 3 edycje bitew, Falaise, El
- Kabza. - posiada 3 edycje bitew

Sklad podalem przy kazdym graczu jaki posiada magazynek gier. Daje ostatni dzwonek ( do niedzieli 4.03.2007 ) na zgloszenie sie do bitwy.
Do niedzieli Panowie zdecydujmy co gramy, wybor wbrew pozorom nie jest zbyt duzy dlatego piszcie w co gramy.

Do wyboru :

- 3 edycja bitew ( scenariusz dla niektorych niestety fikcyjny ),
- Falaise 1944,
- Tygrysy w Śniegu,
- jakis scenariusz z TiSa, ale tutaj trzeba by bylo przejrzec kazdy numer czy sa mapy, zetony z danego scenariusza w danym TiSie.

Czekam na decyzje

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

ja na poczatek proponuje jakis niewielki scenariusz z TiS. Tygrysy i Falaise sa dosyc duze.

Grohmann
Porucznik

Na rozpoznanie, taką testową rozgrywkę, mały scenariusz chyba faktycznie najlepszy. Po wyłapaniu sposobu gry i usprawnieniu wszelakich mankamentów, można by podejść do już 'prawdziwej' gry ze spokojem :)

Boromir
Kapral

Jak by na to nie spojrzeć, najbardziej logicznym wyborem jest 3 edycja bitew...(Mimo, że nie przepadam za tą grą, bo teren jest fikcyjny, a ja lubie starcia historyczne :twisted: ). Jest to jedyna gra którą posiadają wszyscy dowódcy, którzy się zgłosili. W samej grze mamy 4 ciekawe scenariusze:
-Scenariusz 1 „Pułapka na Myszy 2” odpada, ponieważ walczą tu tylko 4 dywizje, a dowódców będzie minimum 11
-Scenariusz 2 „Ostatni Akt” jest bardzo ciekawy, mamy tu zarówno sporo jednostek lądowych jak i morskich. Ponieważ dowodzących będzie sporo, wydaje mi się, ze uda się sprawiedliwie podzielić jednostki.
-Scenariusz 3 „Sowiecki Walec” osobiście, mi się nie podoba, ponieważ jest zbyt fikcyjny, ale prezentuje 3 różne nacje. (I to te szczególnie ważne dla II WŚ) Tu mogłoby wiec dojść do naprawdę interesującej rywalizacji.
-Scenariusz 4 „Polnische Krieg” Mimo, ze bardzo atrakcyjny, jakoś mi nie pasuje do gry wieloosobowej. Może to tylko złudzenie.
Oprócz tego w TiS-ach wyszła cala MASA scenariuszy do tej gry, następne scenariusze dostępne są na stronie w odpowiednim dziale, wydaje mi się wiec, ze nie ma jak narzekać na mały wybór. :)
Osobiście wołałbym wprawdzie zagrać w Tygrysy, Burze lub Falaise, ponieważ to moje ulubione gry, ale nie wszyscy je maja i dlatego na pewno nie będzie za wiele chętnych. :( Tygrysy sa rzeczywiście trochę za duże jak na początek, ale Falaise przy wyborze odpowiedniego scenariusza mogłoby się okazać strzałem w dziesiątkę. 8) Podsumowując, na pierwszy plan wysuwają się zdecydowanie Bitwy, ale i na Falaise warto zwrócić uwagę! Co o tym myślicie?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

Hmm a co powiecie na Burze Zimowa :?:

Sporo jednostek ( dywizji ) duza mapa, gra w sumie prosta bez ceregieli :) Nie jest za trudna na poczatek :?: :roll:

Grohmann
Porucznik

Mi tam pasuje, nawet bardzo. Ale z tego co widzę, połowa dowódców nie posiada jej co może być małym problemem.

preclo
Kapitan

Mi też pasuje BZ
Własnie najważniejsze o czym zapomniałem - też preferuję scenariusze historyczne, lub hipotetyczne, ale z mocnym akcentem historycznym.
Nie przepadam za w pełni hipotetycznymi scenariuszami - co nie oznacza, że nie zagram, ale wolałbym coś historycznego.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Śro 28 Lut, 2007   

Faktycznei przy Burzy Zimowej moze byc ograniczenie wynikajace z tegoze wielu graczy tej gry moze nie miec

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 28 Lut, 2007   

Jak tylko mi Netia podłączy net w nowym miejscu zamieszkania to się piszę!Tak jak Preclo jestem zwolennikiem scenariuszy historycznych lub "hipotetycznych historycznych" więc z chęcią przystąpię do takiej rozgrywki.Może być BZ,super gra kur...!O przepraszam,to nie ten temat :)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

A co na BZ pozostali gracze, ktorzy zglosili sie do kampani? (chyba bylo 11 osob?)

Kragdob
Major

Mi to ganz egal. Zgadzam się na wszystko :)

Espada
Chorąży

Nawet ostatnio myślałem, że BZ byłaby najlepsza na początek!!!
Więc popieram ten pomysł jak najbardziej!!!
Może być ekstra ciekawie z tą gierą, sporo jednostek, duża mapa, nie do końca zamknięte szczelne fronty więc będzie można nieźle namieszać obydwiema stronami!!!

Kragdob
Major

Tylko co do BZ to trzeba przemyśleć scenariusz, bo tam historyczny podstawowy nie daje za bardzo szans Niemcom.

Chociaż przy fog of war i innych to kto wie.... :twisted:

pietras404
Szeregowy

Hmm, jak już pisałem nie posiadam BZ, a nie wiem czy można jeszcze gdzieś kupić tę grę :( .

Mały
Plutonowy

m_kowal napisał/a:
A co na BZ pozostali gracze, ktorzy zglosili sie do kampani? (chyba bylo 11 osob?)

Cóż ja postanowiłem się nie wypowiadać bo sam nie mam BZ, a psuć nikomu zabawy nie chce. Więc jeśli większośc wybierze BZ to nie widze przeszkód :)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

I jak tam z wyborem? Czy padnei na BZ?

Tu mam jeszcze taki pomysl racjonalizatorski ( :D ) jak juz wybierzemy gre - w momencie gdy bedziemy mieli wszystkie osoby zdeklarowane, trzeba bedzie ich podzielic na dwie grupy. I tu wielk prosba do Arka - by zrobione bylo to w sposob wywarzony (tzn. zeby z jednej strony nie byly same wygi a z drugiej nowicjusze).

W momencie gdy juz wiemy kto jest np. po stronie Niemiec, to wyznaczany jest dowodca Korpusu (albo demokratycznie przez danych graczy lub przez Arka), a dopiero on przydziela jednostki (dywizje) do poszczegolnych graczy - w ten sposob podporzadkowuje podzial oddzialow swoim planom strategicznym na rozgrywke.

Co wy na taki pomysl?

Arecki
Generał (moderator)

Hehe innaczej sobie tego nie wyobrazalem :D

Kurcze nie wiem czy wybor padnie na BZ , bo faktycznie nie ktore osoby nie maja tej gry i niestety pomimo ze sie zglosily nie beda mogly sobie zagrac choc by bardzo chcialy.

Wydaje mi sie ze tak szczerze powiedziawszy nie mamy wyboru i musimy wybrac 3 edycje bitew II w.ś. W ten sposob beda mogli wszyscy zagrac, ale niestety bedziemy zmuszeni do scenariusza fikcyjnego.

Jakis sprzeciw :?:

m_kowal
Porucznik

jak dla mnie moze byc

kabza
Kadet

Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

siema ja mam bitwy II wojny swiatowej:) jezeli bede mógł z wami zagrac to prosze o kontakt na gg:8225047

Odpowiedz do tematu