Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa w B-35
Autor Wiadomość
kabza
Kadet

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

czy ja, jako nowy gracz nie posiadający jeszcze ogromnego doswiadczenia w walce mógł bym załapac sie do takiej bitwy? ktos mógł by mi pomóc troche:) moge otrzymac nawet kilka żetonów:).Nie wymagam wiele. mam tylko BIIWŚ

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Myślę, ze każdy może coś otrzymać, może przy dużej ilości graczy (jeśli takowa będzie) podział nastąpi na szczeblu brygady lub pułku spadochronowego.

kabza
Kadet

bo ja jeszcze nie znam dobrze zasad w-35...nie których jeszcze nie rozumiem;/ szukam jakiegos gracza co by mi to wszystko wytłumaczyl od podstaw i jak przeprowadzac poszczegolne dzialania. jestem gotów do walki na gg : 8225047

Arecki
Generał (moderator)

Preclo

Cyberboard odpada bo sie na nim nie znam i nie mam czasu by wszystko tam wklepac, wole tradycyjnie - mapa i zetony na stole - u mnie nie ma problemu.

Kwestia czasowa dopiero bedzie do ustalenia, jak sie wszyscy zglosza i ustali sie gre to wtedy pogadam z kazdym kiedy ma czas itd. Poza tym pamietaj ze bedziesz dowodzic ( zalezy od graczy i wielkosci scenariusza ) raczej mala iloscia zetonow okolo 8-12. Nie bedziesz widzial zadnej jednostki wroga chyba ze na nią sie wpakujesz lub rozpoznasz. Same starcia beda raczej krotkie i krwawe wiec teoretycznie nie przewiduje dluzyzny.

Kwestia rozlozenia mapy. Preclo ja nie kaze nikomu rozkladac calej mapy ( no moze oprocz dowodcow korpusu ). Pewnie ze jak bedziesz np. dowodzic 160 DP Rosyjska pod Charkowem to nie potrzeba Ci calej mapy tylko jej wycinek :) Wynicek mapy taki bys mogl sobie swobodnie grac.

r1omen
Oczywiscie sztab korpusu na bank bedzie mial jakies zetony do grania, kwestia tylko gry i moich decyzji i podzialu wojsk. Wszystko alezne od ilosci graczy.

kabza
Nie widze przeciwskazan by nowi , nieznani, niedoswadczeni gracze nie mogli brac udzialu w takiej grze. Jesli ktos ma odwage to zapraszam :)

m_kowal
Porucznik

tak wiec widze ze powoli sprawa nabiera tempa

proponuje sie zglaszac (moze damy sobie jakis termin, np. do niedzieli) tak by Arek mogl sie zorientowac ile osob jest zainteresowanych i ewentualnie myslec o tym w jaka gre zagrac

ja oczywiscie rowniez zglaszam sie do gry (mam B-35 i wszystki TiS chyba od 11).

Arecki
Generał (moderator)

Tempo sprawa musi miec , bo chief lider master flex :P dziala 8)

Dobry pomysl prosze wszystkich ktorzy chca zagrac o zgloszenie oraz napisanie jakie posiadaja gry z systemu B-35.

Pozdrawiam 8)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ja się zgłaszam, mam wszytskie gry jaie wyszły :)
Mogę mieć XXX KA bez jednostek, będe wydawać rozmazy tym co chcą grać na planszy (jeśli taki przydział jest możliwy i potrzebny)

Każdy z graczy otrzyma w XXX KA swoją dywizję + BPanc na przykład

pietras404
Szeregowy

To ja ponawiam zgłoszenie i dodaję, że oprócz BIIWŚ, mam jeszcze TiS'a 19 i 20.

Grohmann
Porucznik

Również się zgłaszam. Co do gier to będę miał to co będzie grane, niezależnie co to będzie, więc luz :)

Mały
Plutonowy

Wysłany: Śro 21 Lut, 2007   

Po krótkim zastanowieniu postanowiłem też się zgłosić do zabawy jeśli można :)
Tym bardziej, że może być przednia i jednak wcale nie zajmie tak wiele miejsca (każdy będzie miał tylko pare żetonów, da się to schować ^^)

Co do gier to mam BIIWŚ, Falaise, a z Tisów; 3 11 12 15 18 19 20.

Heśli chodzi o dowódce korpusu, to moim zdaniem nie będzie miał, aż tak mało do roboty... Przecież ktoś będzie musiał też dowodzić lotnictwem, jeśli takowe będzie występowało.
Co wy na to?

preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 21 Lut, 2007   

Ja też się piszę. Gry - bez znaczenia, wszystko się znajdzie :)

Jeśli chodzi o dowódców korpusów to właśnie oni będą mieli najwięcej roboty, bo ktoś będzie musiał wprowadzać ruchy wszystkich swoich podwładnych i koordynować ich działania. Ale ze względu na to, że będzie to raczej robota odtwórcza przydałoby im się przynajmniej coś w sile wzmocnionej brygady + jednostki korpuśne.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

przepraszam.ze sie wtracam - jako niezglaszajacy akcesu do bitwy - ale wydaje mi sie,ze po prostu dowodca korpusu ma miec robote koncepcyjna - kombinowania bedzie mial tyle, ze nie ma sensu dawac mu jakis sil jako "nagrody pocieszenia". Wydaje mi sie,ze idea jest prosta - dowodca dywizji robi swoje a dowodca korpusu robi swoje. Mysle,ze znajda sie chetni do pracy typowo sztabowej, bez toczenia walk. A jednostki korpusne maja sluzyc wzmocnieniu na danym kierunku i bezwzglednie powinny podlegac dowodcy odcinka ktorego walke wspieraja

m_kowal
Porucznik

z tym ze przyporzadkowanei jednostek korpusnych i podporzadkowanei ich (na dany etap, lub dluzszy okres) powinno byc w gestii dowodcy korpusu. Moze byc tak ze po przelamaniu na danym odcinku, jednostki korpusne przydadza sie gdzies indziej

z drugiej strony zgadzam sie ze dowodca korpusu bedzie mial najbardziej odpowiedzialna funkcje - koordynacje dzialan wszystkich podkomendnych i globalne planowanie.
Tak naprawde powodzenie starcia bedzie w duzej mierze zalezec od niego

m_kowal
Porucznik

Tak na szybko wpadlo mi jeszcze jedno przemyslenie:
z tego co widze wiekszosc osob ma BIIWS , 3 edycja. Tak sobie myslalem, ze gdybysmy zagrali w scenariusz na mapie do bitew (stworzony przez Arka), gdzie zadna strona nie zna rozstawienia i celow przeciwnika (lub w bardzo malym stopniu) to mielibysmy sytuacje, gdzie znajomosc poczatkowego ustawienia w grze nie dalaby przewagi przeciwnikowi z inicjatywą. Latwiej byloby dopasowac rowniez ilosc sil do graczy.

Z drugiej strony wszyscy chcielbysmy pewnie zagrac jakis historyczny scenariusz, na co jednak uwazam przyjdzie rowniez czas.

Czekam na opinie do powyzszej propozycji (zwlaszcza od glownego pomyslodawcy)

Mały
Plutonowy

Hmmm, masz na myśli scenariusz neutralny? Że obie strony muszą coś zdobyć i posiadają w miare równe siły?

Co do pomysłu z niejawnym rozstawieniem i celami, jestem ZA! :)

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
Tak na szybko wpadlo mi jeszcze jedno przemyslenie:
z tego co widze wiekszosc osob ma BIIWS , 3 edycja. Tak sobie myslalem, ze gdybysmy zagrali w scenariusz na mapie do bitew (stworzony przez Arka), gdzie zadna strona nie zna rozstawienia i celow przeciwnika (lub w bardzo malym stopniu) to mielibysmy sytuacje, gdzie znajomosc poczatkowego ustawienia w grze nie dalaby przewagi przeciwnikowi z inicjatywą. Latwiej byloby dopasowac rowniez ilosc sil do graczy.

Z drugiej strony wszyscy chcielbysmy pewnie zagrac jakis historyczny scenariusz, na co jednak uwazam przyjdzie rowniez czas.

Czekam na opinie do powyzszej propozycji (zwlaszcza od glownego pomyslodawcy)

Wypowiem sie w sprawie scenariusza w TiS 20 :

Hehehe..... widze Michal, ze ladnie myslisz i ladnie kombinujesz w kwestii B-35 ( mowie o "nowym" scenariuszu na 4 osoby ).
Hehe....ale jeszcze sporo musisz mnie podgonic w tej dziedzinie :wink:

Ten scenariusz ( na 4 osoby ) juz kilkakrotnie byl rozgrywany przeze mnie z Espada, Zygfrydem, Kisielem 1815 czy Grohmanem i to dobry rok temu :) ( ja gralem jako "Mistrz Gry" ). Nie mowie ze plagietujesz, bo przeciez nie widziales mojego scenariusza jak gramy, wiec nie mam zadnych zarzutow do Ciebie, ale idziesz w moje slady wiec nie bede Cie poki co wybijac moze wymyslisz cos na co ja nie wpadlem 8)

Poszedlem dalej w usprawnianiu tego scenariusza i powiem ze mam wprowadzone do niego nastepujace rzeczy :

- scenariusz rozgrywany jest w zaleznosci od ilosci chetnych ( rekord to chyba 6 grajacych na jednej planszy - bylo to na II LMS - kazdy swoja nacja ),
- karty miast, lotnisk i innych punktow terenowych ( za ktore sa punkty - po podliczeniu sumy punktow pod koniec kazdego dnia kupuje sie posilki ). Sa karty ktore przekazuje sie pomiedzy graczami w zaleznosci co kto zdobyl / stracil przez co nie trzeba co chwle zapisywac na kartce,
- zadania bojowe ( w momencie zdobycia jakiegos miasta - ukryte punkty - otrzymuje sie zadania bojowe, po ktorych wypelnieniu otrzymuje sie lotnictwo oraz posilki ),
- regeneracja jednostek ( za punkty i regeneracja tylko w bazie zaopatrzenia lub w obrebie sektora w jakim sie zaczynalo gre ),
- w marcu ( maja wpasc do mnie na chate Zygfryd, Espada, Grohmann, KG Grau i byc moze Kisiel 1815 ) i mam zamiar Chlopakom zaprezentowac - jak zdarze - KARTY ZDARZEN do mojego scenariusza, ktore dodatkowo wzbogaca scenariusz.

Na razie mam wszystkie komponenty pod mape I edycji bitew 2 w.ś ( ciekawa mapa ) , ale pod inna jestem w stanie szybko sie dostosowac.

O jakosci scenariusza musza sie wypowiedziec napewno sami zainteresowani, ale Michale jesli zagracie na zywo ten scenariusz jaki wprowadziles w TiSie 20 to zobaczysz jakie duze ma on mozliwisci, dlatego mowie ze moze wymyslisz cos na co ja sam jeszcze nie wpadlem, dlatego zycze powodzenia oraz trzymam kciuki :)

Pozdrawiam 8)

pietras404
Szeregowy

Mały napisał/a:

Heśli chodzi o dowódce korpusu, to moim zdaniem nie będzie miał, aż tak mało do roboty... Przecież ktoś będzie musiał też dowodzić lotnictwem, jeśli takowe będzie występowało.
Co wy na to?

Myślę, że lotnictwo, jak i jednostki korpuśne dowódca korpusu powinien oddawać pod komendę dowódcy dywizji, tam gdzie uważa to za słuszne.

Mały
Plutonowy

pietras404 napisał/a:

Myślę, że lotnictwo, jak i jednostki korpuśne dowódca korpusu powinien oddawać pod komendę dowódcy dywizji, tam gdzie uważa to za słuszne.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby sam użył/wspomógł nimi tam gdzie uważa to za słuszne. Choć może było by to za duże kombinowanie?... Może rzeczywiście niech poprostu oddaje na 1 etap swoje jednostki...

A Arek chyba się zapędził i zamiast mówić o bitwie to mówił o grze na żywo :D
Więc będziemy mieli fikcyjny scenariusz i ukryte cele czy nie?

Arecki
Generał (moderator)

Mały napisał/a:
pietras404 napisał/a:

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby sam użył/wspomógł nimi tam gdzie uważa to za słuszne. Choć może było by to za duże kombinowanie?... Może rzeczywiście niech poprostu oddaje na 1 etap swoje jednostki...

A Arek chyba się zapędził i zamiast mówić o bitwie to mówił o grze na żywo :D
Więc będziemy mieli fikcyjny scenariusz i ukryte cele czy nie?

Zapedzic sie nie zapedzilem po prostu podalem pewna alternatywe na bitwe.

Co do bitwy i jej sposobu rozegrania to mysle ze zaraz po zgloszniu chetnych po podzieleniu ich na nacje zazniemy myslec na temat czy gramy historyczna bitwe czy tez fikcyjna. Wiadomo ze i ta i ta forma ma swoich zwolennikow, dlatego mnie jest obojetnie co zagracie, ja sie dostosuje do wiekszosci i to przygotuje.

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

Arku,

odnosnie scenariusz to zainspirowalem sie rozgrywkami z Arma, ale o twoich usparwnieniach nei wiedzialem. Przyszla mi mysl stworzenia scenariusza, ktory mozna rozegrac na wiele sposobow - a ze lubie pisac sceanriusz - to go naskrobalem:)

Zobaczymy jak sie sprawdza w realnej walce juz dzisiaj wieczorem (mam nadzieje ze zbierze sie 4 chetnych) i co mozna w nim dodac/poprawic/itp.

Odpowiedz do tematu