Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 7 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
Mały
Plutonowy

Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

Jeszcze trzeba poczekać na wyniki 6 zadania :P

Ja swoją prace wysłałem wczoraj za 5 dwunasta.... Jednak robiąc wszystko na ostatnią chwile zapomniałem ruszyć 1 jednostke (ruszyłem na ahoj z innymi :P ) mam nadzieje, że Arek pójdzie mi na reke i uwzgledni te moja małą zmiane w formularzu :roll: :roll:

Mały
Plutonowy

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Częśc wyników już jest :shock:
Muszę powiedzieć: Zaś łon!?
Chyba się szykuje Kiślowy hattrick :D

A mnie jak widać to zadanie będzie bolało 8)

kisiel1815
Sierżant

No to kosmos, bo chyba na 99% pomyliłem sie w tym zadniu z Rozp.
Po rozmowie z Grohmanem liczyłem na 40 pkt max. ( z Rozp którego chyba nie ma na 48). Grohman liczył na 46 i po tym co widziałem w jego rozwiazaniu mógł tyle klepnąć (nie liczyłem jego PZ ale jego rozwiązanie wydaje sie mieć rece i nogi, dlatego jestem sam zaskoczony).
Co ciekawe w dużej mierze przyjelismy te same założenia i atakowalismy w podobny sposób :lol: . Jak przeglądałem przed chwilą jego rozwiazanie (bo nie mogłem uwierzyc że moge go wyprzedzić) to nawet przez chwile myślałem że to moje rozwiazanie :lol: :lol: :lol: .
Pozostaje mi sie cieszyc i czekac na oficjalne ogłoszenie wyników, bo sam jestem ciekawy wyników mojego rozwiązania :lol: :lol: :lol:

Arecki
Generał (moderator)

A ja powiem, ze Zygfryd tak Was klepnał , że jak zobaczycie co powyprawiał w swoim rozwiazaniu to poprostu koparka idzie na dół.
Kisiel nie bedzie hattrikka :twisted: Not jet, not jet :P
Adamo vel Alamo nowa ksywka jaka nadaje Zygfrydowi :P

Moze chyba byc co Grohu królu Grogu :?: :P

Roznica miedzy Toba a Grohmannem to tylko 3pz-ty, a mowiac dokladniej Grohmann nie utrzymal Grimbasq, gdyz w Twoim zadaniu musialem skupic wszystkie sily na ratowaniu KG ESPADA z oprezji, natomiast w zadaniu Grohmanna nie mialem tego problemu i moglem swobodnie skupic swoje sily na odbijaniu Grimbasq.

Podrawiam 8)

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

To fakt, z kisielem mieliśmy niemalże identyczne zadania :) różnica paru szczegółów. Powiem tyle, że sam jestem nieco zaskoczony obrotem sprawy :P
Ale cóż taka jest wojna :)

Jestem ciekaw jak to Adam rozpykał, czyżby powrót do wielkiej formy ? :)
A odnośnie xywki, to Adam sam musi się wypowiedzieć :)

Zygfryd
Kapral

Ksywka mi sie podoba :) Poczekajmy jeszcze na okolo 20 rozwiazan. Wtedy sie okaze kto jest w formie :) W poprzednich zadaniach liczylem na lepsze wynik niz byly w rzeczywistosci. Teraz chyba zrealizowalem wszystkie zalozenia, ale bylo to ryzykowne. Sam nie wiem jak podejsc do nastepnego zadania: ostro naprzod czy metodycznie z rozwga :)

Arecki
Generał (moderator)

Wlasnie rozwiazalem zadanie m_kowala - zamieszal w gornych partiach tabeli, ale Adamo vel Alamo utrzymal swoja lokate.
Scisk sie robi niesamowity w czolowce, po tym zadaniu. Wg moich obliczen wynika ze roznice beda wrecz malusienkie :D
Zatem losy Mistrza zadan sezonu 3 wcale nie sa przesadzone.
Pozostalo mi do sprawdzenia pare zadan w tym KG Grau i Ssuprasa. Zobaczymy co Oni nawywijali. Nie mozna rowniez zapominac o Timmoteuszu, ktory jest w stanie rowniez namodzić :P w gornych partiach tabeli.

Pozdrawiam 8)

Mały
Plutonowy

Ja chętnie, po zadaniu, zobaczyłbym formularz Zygfryda, ciekawy jestem bardzo wygranego (lub dobrego) rozwiązania, bo sam jakoś nic nie wykombinowałem, a i dalej mi to nie wychodzi :D

m_kowal
Porucznik

ja przyznam ze troche zaryzykowalem w tym zadaniu i dosyc duzo kombinowalem - szczerze przyznam ze przy takiej ilosci sprzetu, lotnictwa, itp. wcale nie jest latwo dobrze zgrac te wszystkie ataki.

no ale jeszcze kilku mocnych zawodnikow nie ma w tabeli - wiec nei ma co sie cieszyc za wczasu...

timmoteusz
Szeregowy

kurcze dzięki.................... ale w 6 zadaniu wyszedł brak ogrania i wprawy a w 7............................... nieznajomość przepisów hiehie no ale to dopiero początek

ps: na taką szansę jak w 6 zadaniu to pewno mi pójdzie mi poczekac kolejne 10 albo 20 zadań

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Oficjalne wyniki znajduja sie juz na stronie.
Gratulacje dla Zygfryda von Alamo :P oraz wyrazy wspolczucia dla Grohmanna , gdyby nie ten chochlik :roll: to kto wie.....

Dziekuje Wszystkim, ktorzy rozwiazali zadanie i zycze szczescia w nastepnym zadaniu.

Ponizej krotki opis poszczegolnych rozwiazan.

Maciek Prostak
Opis dzialan bojowych na 4+. Ogolnie plan dzialan dobry, niestety przeliczyles sie na ataku z 16 PzR na 2:1. To pokrzyzowalo Ci dalsze plany. W ten sposob utraciles las, gdyz w fazie ruchu bez przeszkd 16 PzR wchodzil do lasu. Na pochwale zasluguje mocne uszczuplenie sil z grupy bojowej ESPAD-y.

Blaskowitz
Opis dzialan bojowych na 5. Trafne spostrzezenia na temat LM-ów co zaoszczedzilo rozczarowan. Ciekawe rozwiazanie niestety nadal popelniasz bledy w poruszaniu sie. Nie wolno przerywac raz rozpoczetego ruchu. Przez ten blad uciekly Ci 4 pz-ty i gdyby nie to byłbyś przed Romanem. Szkoda tez, ze tak slabo atakowales KG ESPADE, moglo byc jeszcze troszke lepiej, ale i tak uzyskany przez Ciebie wynik uwazam za bardzo dobry zwazywszy ze zadanie nie nalezy do najpostrzych.

r1omen
Opis dzialan bojowych na 4. Kilka nie sprecyzowanych rzeczy w opisie zadania zlozylo sie na drobne niepowodzenia w zadaniu np. przegrana walka LM-ów lub nieudana WzM na 16 PzM. Wynik przyzwoity choc jak pisales brak czasu na dokladniejsze opisy nie pozwolil zdobyc wiekszej ilosci pz-tów.

pietras404
Opis dzialan bojowych na 6. Kolejne dobre rozwiazanie:) Musze powiedziec ze dawno nie dostalem tak dokladnego opisu zadania, prawie wszystkie warianty i mozliwosci opisane jak trzeba. Tak jak przewidziales okopalem sie 16 PzR i dolaczylem do niego KG ESPADE i Twoja kontra juz byla bardzo nieskuteczna nawet wsparta szturmowcem - straciles Grimbasq. Mimo to zniszczyles sporo ps-ów z KG ESPAD-y, bo az 10, a powiem ze mogles zniszczyc ją bardziej gdybys wykorzystywal WO w fazie ruchu przeciwnika.

Mały
Opis dzialan bojowych na 4. Festiwal drobnych błedów złożyl sie chyba na Twoj najgorszy wynik. Nie obstawiles lasu od polnocy (16 PzR wszedl do lasu przez pole 1619, pancerniaki moga sie wycofywac przez rzeke z dodatkowymi stratami). Te bledy zabraly Ci 11 pz-tów i pozycja taka, a nie inna. Tak jak napisales nie przylozyles sie do zadania i momentalnie masz efekt w postaci kiepskiego wyniku.

Grohmann
Opis dzialan bojowych na 5. Wszystko zgodnie z założeniami, ale chochlik jaki wkradl sie do rozwiazania zniweczyl atak na KG ESPADA, ktory pozbawil Cie 8-10 pz-tów wiecej. Analiza wszelkich walk i poniesionych strat wrecz perfekcyjna co przeklada sie na bardzo wysokie EWB. Dobre rozwiazanie. Widac ze Grohu znowu sie przylozyles do zadania i twardo sie zabierasz do gonienia czolowki, oby tak dalej:)

Kisiel 1815
Opis dzialan bojowych na 6. Po prostu brak słow. Kisiel czy Ty masz jakis wglad do moich zapisów:)? Przewidywalnosc wszelkich zachowan wojsk niemieckich oraz ponoszone straty przez nie wrecz 100%. Zadanie prawie idealne, ale nie bylbym soba gdybym gdzies Ci nie uczknal pz-tów. 60 PGR przezyl, a po Twojej WzM 10uk wykonalem poscig za Twoja jednostka czego nie przewidziales (tylko tego!!!). Dzieki temu KG ESPADA nie doznala wielkich strat, ale musiala sie mocno pocic by uniknac poteznych kontratakow jakie sie szykowaly na nią. Na szczescie po przebiciu sie przez Twoje zagony pancerne udalo mi sie znalesc bezpieczna przystan na polu 1530:) Bardzo dobre rozwiazanie.

PzKfg II
Opis dzialan bojowych na 4. Średnie rozwiazane okupione z pewnoscia lokata w czolowce stawki. Duzy blad przy nie obstawieniu 16 PzR (tak samo zajety las jak w przypadku Malego) i utrata 7 pz-tów z tytułu oczyszczenia lasu. Moglo byc dobrze jest srednio. Uratowaly Cie przed slabym wynikiem spore straty KG ESPAD-y.

Preclo
Opis dzialan bojowych na 4. Wszystko sobie wyjasnilismy na GG zatem nie bede sie rozpisywac:) Dla infa chlopakow powiem ze Preclo rowniez stracil las przez nie obstawienie 16 PzR.

Kosynier
Opis dzialan bojowych na 4+. Szkoda ze nie probowales oczyscic lasu, bo byla na to spora szansa i mogly wpasc dodatkowe 7 pz-ty. Twoje zadania sa w coraz lepszej jakosci zatem pozostaje juz tylko powiedziec trzymaj ten styl, a wyniki z czasem przyjda.

Zygfryd
Opis dzialan bojowych na 5+. No i powrócił! W wielkim stylu! Mało tego zdeklasował nawet Kisiela, któremu myśle, że pokazał iż skreślać Zygfyda nie nalezy. Walczy do konca! Jako jedyny zniszczyl wszystkie punktowane jednostki niemieckie! Przezyla tylko KG ESPADA. Zdobyl wszystko tak, ze niepozostalo mi nic innego jak tylko rozlozyc rece i powiedziec poddaje sie:) Brak mi slow na dokonania Adama w tym zadaniu, perfekcyjnie zaplanowany kazdusienki atak. Rozdrazniliscie Zygfryda to teraz broncie sie przed Nim:) Jedyny mankament to, ze spozniles sie te 2 dni i niestety -10pz musi zostac uwzglednione, ale mimo to chyle czola bylemu Mistrzowi zadan z sezonu 1.

Michał Tomczewski
Opis dzialan bojowych na 3. Zalozenia jakie sobie zalozyles wlasciwie wykonane, oprocz oczyszczenia lasu. Twoja obrona w nim nienalezala do tych co nie da sie przejsc i dlatego KG ESPADA w pelnym skladzie nie miala z tym wiekszego problemu. Mimo t licza sie punkty , a nie oddane zadanie walkowerem.

Patryk Kawalec
Opis dzialan bojowych na 3. Stosunkowo poprawnie rozwiazane zadanie. Spore ilosci zniszczonych jednostek (6), przy zdobyciu 2-ch miast dalo troche pz-tów. Niestety utraciles las oraz niezbyt uszkodziles KG ESPADE (3p-sy zniszczyles), a to nie pozwolilo Ci na zajecie wyzszej pozycji w tabeli.

m_kowal
Opis dzialan bojowych na 5-. Bardzo dobre rozwiazanie. Jako jeden z dwoch dowodcow zniszczyl az 13 ps-ów KG ESPADA. Niestety Tygrys z 2 ps-ami przezyl (juz po kontrze 7 RWF) i tym samym miasto Thury Harcourt utraciles. Rowniez przezyl 16 PzR (atak na 2:1 zakonczyl sie niepowodzeniem), ale miasto Grimbasq utrzymales. Gdyby policzyc ze zniszczyles 16 PzR i zajales miasto Hurry to bylbys pierwszy, ale niestety Adamo vel Alamo byl bardziej przenikliwy i dokladniejszy w wykonywaniu poscigow, a to pozwolilo mu utrzymac pierwsza lokate.

Ssupras
Opis dzialan bojowych na 4+. Rozwiazanie podobne do Romana. Wlasciwie te same bledy tzn brak zalozenia na nie przegonienie Messerschmitow , a tym samym wpakowanie sie wlasnymi szturmowcami na mysliwce niemieckie, nie utrzymanie miasta Grimbasq, a wlasciwie nie najlepszy pomysl na wypchniecie 16 PzR (ucieczka za rzeke byla mi na reke, poniewaz po cofnieciu KG ESPADY wzmacnialem przyczulek na wzgorzach na zachod od miasta dodatkowo okop i zaden kontratak nie mogl juz mi zaszkodzic, a tym samym lapalem swoja SK owe miasto. Blisko byles utraty lasu, ale kontra na druga zamaskowana lesną jednostke zakonczyl sie ostatecznie sukcesem. Wyprzedziles Romana lepsza EWB, dlatego ze On ugrzązl na 2:1 w WzM na 16 PzR i tym samym zadal mniejsze straty.

Timmoteusz
Opis dzialan bojowych na 4+. Zadanie rozwiazane na srodek tabeli. Drobne bledy i odrobina szczescia pozwolily zajac miejsce wsrodku tabeli (mam tu na mysli oczyszczenie lasu - szczesliwe), a bledy to np. jednostki pancerne moga uciekac przez rzeke z dodatkowymi stratami. Napewno zadanie lepiej rozwiazane od brata:)

KG Grau
Opis dzialan bojowych na 4+. Ciekawa koncepcja atakowania KG ESPADA (przezyla z 2 ps-ami). Szkoda ze zupelnie nie podjales proby oczyszczenia lasu. Chyba rowniez nie przewidziales, że odsune sie jednostkami z Thury Harcourt, bys nie mogl wykonac kontrataku, a ze miasto nie bylo w Twojej SK to czemu mialbym zostac w miescie i przyjac na klate silna kontre. Ogolnie tak jak napisales to nie jest szczyt Twoich marzen w tym zadaniu. Jak na Twoje mozliwosci to zadanie rozwiazales dosc slabo. Lokata najgorsza w tym sezonie, poza pierwsza dziesiatka.

Pawel Drath
Opis dzialan bojowych na 4. Sporo błedów w mechanice gry np. po WzM zabroniony jest dalszy ruch jednostek, które walczyly w danej WzM lub przydzielanie LS-ów i poruszanie sie nimi wraz z oddzialem - gdzie oddzial tam LS - to rowniez jest niedozwolone. Zapominasz o WO czy to w mojej fazie, a co gorsza w swojej. Udalo Ci sie utrzymac las i dwa miasta to uchronilo Cie przed ostatnia lokata. Widac na moje oko brak ogrania z zywym przeciwnikiem.

Pozdrawiam 8)

KG Grau
Kapitan

gratulacje dla zwyciezcow
chwala zwyciezonym :cry:
no coz tak to bywa - musze przyznac,ze faktycznie w tym zadaniu nie moglem znalezc optymalnego rozwiazania, nie doznalem zwyczajowej iluminacji :wink:
zaluje,ze skupilem sie na ESPADZIE zamiast walczyc o teren i PZ-y za jednostki, no i chyba nie zniszczylem AR bo nie przewidzialem przegranej Spit'a z Messerem.
Ale jeszcze 3 zadania przed nami :twisted:

kisiel1815
Sierżant

Arku chciałem zapytać i ewentualnie zgłosić, że w tabeli generalnej powinienem chyba dostać 8 pkt kary za to że przesłałem ci na GG sprostowanie odnośnie tego nieszczęsnego dla mnie ataku O.R. :oops: :roll: .
Wprawdzie ataku nie mogłem przeprowadzić bo nie było O.R. i działanie w tym wypadku wynikało samo przez się, ale informacje o tym dosłałem następnego dnia. Zakładam że umknęła ci data albo poprostu zakwalifikowałes to jako oczywistą sprawe, niemniej chciałbym być fair wobec innych graczy, dlatego prosze o twoja odpowiedź.

Co do pościgu KG Espady za wycofującym sie po ataku WzM 10sk to przewidziałem to i podstawiłem przed tym shermany na to pole żeby uniknąć pościgu ale niestety wcześniej niemieccy grenadierzy wytrzymali z 1ps i było po sprawie (tego że grenadierzy wytrzymają i zostanie im 1ps nie przewidziałem, a w konsekwencji shermany nie pojechały w poscigu tam gdzie trzeba)

P.S. Gratki dla Zygfryda

Mały
Plutonowy

Gratulacje Zygfryd :D

Jak już wcześniej mówiłem rad byłbym gdybyś udostępnił swoje rozwiązanie :roll:
W formie flasha pojawi się dopiero ho ho, a ciekawość mnie zżera strasznie :oops:

Arecki
Generał (moderator)

kisiel1815 napisał/a:
Arku chciałem zapytać i ewentualnie zgłosić, że w tabeli generalnej powinienem chyba dostać 8 pkt kary za to że przesłałem ci na GG sprostowanie odnośnie tego nieszczęsnego dla mnie ataku O.R. :oops: :roll: .
Wprawdzie ataku nie mogłem przeprowadzić bo nie było O.R. i działanie w tym wypadku wynikało samo przez się, ale informacje o tym dosłałem następnego dnia. Zakładam że umknęła ci data albo poprostu zakwalifikowałes to jako oczywistą sprawe, niemniej chciałbym być fair wobec innych graczy, dlatego prosze o twoja odpowiedź.

Zglosiles to bez mojej inicjatywy (zglosiles to sam z siebie), oraz przed samym rozwiazaniem Twojego zadania przeze mnie i wprowadzeniem go do tabeli oraz zglosiles to szybko (nastepnego dnia).
Kazdemu moze wkrasc sie blad, a ze zostal on namierzony przez Ciebie samego to ja nie interpretuje takich sytuacji do kary.

Pozdrawiam 8)

PS. Dodam ze tylko Blaskowitz przewidzial, ze niemieckie mysliwce sa nie do przepedzenia (drobny haczyk zadaniowy).

Karol3414
Major

Cieszcie się póki możecie, w tym sezonie nie miałem szans na I miejsce w generalnej ale w przyszłym to już nie odpuszcze. Mam pytanie: czy za pierwsze miejsce nagrodą mogą być tylko gry z B35, czy może też inne?

Arecki
Generał (moderator)

Karol3414 napisał/a:
Cieszcie się póki możecie, w tym sezonie nie miałem szans na I miejsce w generalnej ale w przyszłym to już nie odpuszcze. Mam pytanie: czy za pierwsze miejsce nagrodą mogą być tylko gry z B35, czy może też inne?

Coz zadania sa z systemu B-35 i tak tez sa ustalone nagrody. Tak wiec nie ma mozliwosci wybrania innej gry niz wskazuje na to wybor gier na stronie.

Czy mam rozumiem ze do konca sezonu juz nie rozwiazesz zadnego zadania :?:

Pozdrawiam 8)

pietras404
Szeregowy

Gratuluję zwycięzcy!

Co do WO w fazie ruchu przeciwnika, to ogólnie mam jeszcze lekkie problemy z "twoją" fazą (WO i kontrataki) wynikające z braku gry na żywo, ale cieszę się że mi nieźle idzie mimo to :)

Karol3414
Major

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Arecki napisał/a:
Karol3414 napisał/a:

Coz zadania sa z systemu B-35 i tak tez sa ustalone nagrody. Tak wiec nie ma mozliwosci wybrania innej gry niz wskazuje na to wybor gier na stronie.

Czy mam rozumiem ze do konca sezonu juz nie rozwiazesz zadnego zadania :?:

Pozdrawiam 8)

W żadnym wypadku, miałem na myśli tylko to, że teraz mogę trochę odpuścić bo na puchar nie mam szans (mogę się spóźniać na przykład lub omijać zadanie tak jak teraz) ale w przyszłym sezonie nie ma zmiłuj, no chyba że mi neta odłączą.

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Karolu,

w zadnym wypadku nei odpuszczaj sobie teraz zadan - niby jak masz zamiar rywalizowac o najwyzsze laury nie trenujac, nie rozwiazujac pod presja czasu, itp. Nie odkladaj tego na bok.

Arku,

mam pytanie - jakie jednostki byly ukryte? Piechota i saper/p-lotka?

Odpowiedz do tematu