Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 7 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Jaki teren jest na polach 1425 i 1526?

misiek000
Plutonowy

Moim zdaniem to droga z terenem czystym w obydwu przypadkach, a minimalna ilość lasu wjeżdża na te heksy ze względów estetycznych. Ale oczywiście mogę się mylić :P

Arecki
Generał (moderator)

Kisiel 1815

Oba pola wymieniane przez Ciebie to teren czysty. Argumentacja miska000 bardzo trafna :)

Pozdrawiam 8)

timmoteusz
Szeregowy

Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

czy można prowadzic WO w DSO w trakcie wykonywania pościgu????

czy strzelejac do KG ESPADA w BSO jednym szermanem moge raz strzelic do p-lot z siła 1 i raz strzelic do Stuga z siła 2????? kumam ze niemoge 3 razy do plotki z siłą 1 ale czy tak moge podzielic siłę ognia??

Karol3414
Major

timmoteusz napisał/a:

czy strzelejac do KG ESPADA w BSO jednym szermanem moge raz strzelic do p-lot z siła 1 i raz strzelic do Stuga z siła 2????? kumam ze niemoge 3 razy do plotki z siłą 1 ale czy tak moge podzielic siłę ognia??

W b35 możesz dzilić siłę ognia, natomiast w zadaniach jest bodajże wyjątek i ostrzały są prowadzone zawsze z maksymalną siłą i nie można jej dzielić. Jest o tym na stronie zadaniowej.

preclo
Kapitan

Od trzeciej edycji B-35 również w samym B-35 nie można dzielić WO.
Chyba, że w drodze umowy między grającymi.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Karol3414
Major

preclo napisał/a:
Od trzeciej edycji B-35 również w samym B-35 nie można dzielić WO.
Chyba, że w drodze umowy między grającymi.

mea culpa, sprawidziłem instrukcje do III edycji i rzeczywiście, nie ma mowy o dzieleniu siły w WO, ale dobrzre pamiętałem że w zadaniach nie wolno.

Arecki
Generał (moderator)

Potwierdzam slowa przedmowcow. Nie mozna dzielic sily WO. Strzelasz zawsze max sila jaka dysponuje dany oddzial.

Jesli zas sie tyczy DSO czy mozesz strzelic w poscigu odpowiedz jest jasna - NIE MOZESZ - przeczytaj sobie punkt 9.1.11.
Tam masz jasno napisane kiedy mozesz wykonywac WO w DSO i BSO.

Pozdrawiam 8)

haidi
Kapral

Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

Czy mozna prowadzic WO w DSO majac w SK piechote zmechanizowana albo inna jednostke bez paramtetru ARMATA ale z parametrem PANCERZ?

haidi
Kapral

haidi napisał/a:
Czy mozna prowadzic WO w DSO majac w SK piechote zmechanizowana albo inna jednostke bez paramtetru ARMATA ale z parametrem PANCERZ?

Juz poznalem odpowiedz. Mozna ale tylko w fazie ruchu albo kontrataku.

Pozdrawiam :)

KG Grau
Kapitan

mi sie wydaje,ze jak sie ma w SK jednostke z parametrem pancerz to w oole nie mozna robic DSO

pietras404
Szeregowy

O tym mówi pkt [9.2.2] - nie można prowadzić WO w DSO, jeżeli jednostka chcąca prowadzić WO znajduje się w strefie kontroli jednostki mogącej prowadzić WO. Czyli według mnie musi posiadać parametr ARMATA.

I pytanie z innej beczki. Jaki jest skład 85DP, czyli inaczej mówiąc czego mogę się spodziewać w lesie - chodzi tu o jednostki wsparcia, bo to że w DP są bataliony piechoty to się domyślam :)

KG Grau
Kapitan

inna beczka jest pojemna :wink:
bo np. b. wazne czy to piechota czy jedn. panc? bo przeciez sa w lesie.
Mi sie wydaje,ze to piechota, ew. np jeden oddzial to saperzy, przydatni pancerniakom i zmechom ze 116-ej, no i ESPADZIE :lol:

kurde najwazniejsze zeby wiedziec czy jednostki w lesie walcza cala sila - powiesz to nam Arecki?

a co do WO to my zawsze gralismy przyjmujac, ze jak sie ma w BSO jednostke ktora mozna ostrzelac to nie strzela sie w DSO

Grenadier
Kapral

Zadanie posłane przed chwilką. Co do tych jednostek to są różne warianty, ja myślę że mogą to być jednostki piechoty lub coś innego, np:p-panc.

kisiel1815
Sierżant

Co do tego DSO to w przepisach jest wyraźnie że nie mozna prowadzić DSO jak się ma w strefie kontroli jednostke mogącą prowadzić WO i tego się trzymajmy. Co może zrobic taki transporter opancerzony czołgom które strzelają do jakiejś innej jednostki? Nic albo bardzo mało. Zastanawiam sie dlaczego wogóle jest takie ograniczenie że jednostka mogąca prowadzic WO stojąca w naszej strefie uniemozliwia nam strzał do dalszego przeciwnika? Moim zdaniem zamiast całkowitego zakazu strzału skłaniałbym sie do wprowadzenia zasdy że mozna prowadzic DSO ale wiąże się to z tym że jednostki w naszej strefie kontroli mogące prowadzić WO zyskują kolejny "moment" w którym moga do nas strzelić.
Poprostu zostaje dodana nowa sytuacja w której można strzelać bez zwiększania limitu ostrzałów przypadajacych w danym etapie.
Jak się zapatrujecie na taką propozycje?

Mały
Plutonowy

KG Grau napisał/a:

kurde najwazniejsze zeby wiedziec czy jednostki w lesie walcza cala sila - powiesz to nam Arecki?

Wątpie, żeby Arek na to poszedł... To już zmniejszyło by znaczenie tego "maskowania" jeśli wogóle nie wyeliminowało... =/

m_kowal
Porucznik

tez watpie, za duzo bysmy wiedzieli.

inna sprawa ze warto by znac sklad tej dywizji (jezeli sie ma Falaise, ktorej to gry ja naprzyklad nei mam). Nie ma jednak co szat rozrywac - nawet bez tej wiedzy zadanie mozna zrobic dobrze, trzeba tylko troche wiecej poglowkowac zeby sie przygotowac na rozne okolicznosci.

Zreszta, sklad niemieckiej DP jest dosyc standardowy, i niewiele nam pomoze jej dokladny sklad - w lesie moze byc p-panc, saper, peichota, itp tylko sztab i rozp ne bedzie i to wszystko co wiemy.

Zycze wszystkim powodzenia w zadanku - jest sporo sil duzo walki i jeszcze pewnie wiele zaskoczen:)

pietras404
Szeregowy

Właśnie o tym myślałem, że w Falaise (którego też nie mam :) ) są jednostki tej dywizji i byłoby troszkę łatwiej znając jej skład, ale co tam i bez tego już rozwiązałem zadanie. Teraz chwila przerwy, wklepuję rozwiązanie do kompa i wysyłam :)

Mały
Plutonowy

m_kowal napisał/a:

Zreszta, sklad niemieckiej DP jest dosyc standardowy, i niewiele nam pomoze jej dokladny sklad - w lesie moze byc p-panc, saper, peichota, itp tylko sztab i rozp ne bedzie i to wszystko co wiemy.

Tak jak mówisz... W skłąd dywizji wchodzi kilka bataloniów piechoty, 1 batalion saperów, 3 artylerie, sztab (widoczny na mapie), 1 oddział rozpoznacwczy (też widoczny) i 1 p-panc (pak 40).

m_kowal
Porucznik

Zadanko zrobione a teraz juz tylko czekac na wyniki (a moze najpiew zadanie 8?)

Widze, ze z takim tempem spokojnie zdazymy na kwiecien i na Armagedon. Jakos przejscie na tryb 2 tygodniowego rozwiazywania sie przyjal.

Odpowiedz do tematu