Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 7 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 26 Sty, 2007   Zadanie nr 7 (sezon 2006/2007)

Chyba pora zaczac wyczekiwanie na kolejne zadanko - domyslam sie ze moze pojawic sie juz niedlugo (nawet przed wynikami z 6) zebysmy zdazyli z 10 zadaniami przed Armagedonem :twisted:

Boromir
Kapral

Wysłany: Pią 26 Sty, 2007   

Jeśli Arek nie ma jeszcze pomysłu na 7 zadanie, chciałbym tu cos zaproponować w tej sprawie. Byłoby wspaniale, gdyby nowe zadanko było z Falaise! Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto wykorzystać właśnie te grę:
1.Do tej pory było tylko jedno jedyne zadanie z Falaise, mianowicie Zadanie 1/Sezon 1, pierwsze zadanie w ogóle. To było bardzo dawno temu, a chyba wszyscy lubię zmienne klimaty, prawda?
2.Falaise to wspaniała gra (Jedna z moich ulubionych), jest tu zróżnicowany terem, wiele narodowości i różnych jednostek, idealny materiał na ciekawe zadanie!
3.W tym sezonie było już 6 zadań, w tym ani jedno z europejskiego frontu zachodniego, wiec chyba najwyższy czas... Front Wschodni był, Afryka była, Pacyfik był...teraz Zachód!
4.Wiele dowódców posiada Falaise, a nie od dzisiaj wiadomo, ze najlepiej jest rozstawić sobie sytuacje zadaniowa na prawdziwej planszy z prawdziwymi żetonami.
To wszystko, mam nadzieje, Arku, ze przeczytasz i przemyślisz te argumenty. :wink: Może kilku innych zwolenników tej gry przyłączy się nawet do mojego apelu? :D Tak czy inaczej pozdrawiam mistrza, wszystkich dowódców i życzę powodzenie w zadaniu 7!

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Sob 27 Sty, 2007   

Mi w zasadzie to bez znaczenia, choć chętnie bym zobaczył kiedyś zadanko na planszy z I edycji, a już w ogólbe byłby cymesik gdyby dotyczyło ono twierdzy Ulden 8) :)

Grenadier
Kapral

Wysłany: Sob 27 Sty, 2007   

No, przyznaję że fajnie by było teraz pograć trochę na froncie zachodnim z tym że teren mi jest obojętny(czy to Falaise czy "Bitwy..." I edycja).
Mam taką propozycję, choć może trochę szaloną ale skoro Arecki chcesz zakończyć sezon przed Armagedonem to może by opublikować już wszystkie zadania od 7 do 10 na stronce?

Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Nie 28 Sty, 2007   

Grenadier napisał/a:
Mam taką propozycję, choć może trochę szaloną ale skoro Arecki chcesz zakończyć sezon przed Armagedonem to może by opublikować już wszystkie zadania od 7 do 10 na stronce?

Jak teraz były 3 zadania prawie na raz to było trochę zamieszania , co by dopiero było z 4 ?
Ale myślę że 2 teraz z rozsądnymi terminami i 2 później to by było optymalne rozwiązanie jeśli chcielibyśmy zdążyć przed armegedonem.

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

Wychodzac na przeciw Waszym oczekiwaniom ( kto pierwszy ten lepszy :P ) zadanie bedzie odbbywac sie na mapie z FALAISE 1944.

Zadanie 7 bedzie najprawdopodomniej neutralne.
Walczycie w rejonie lasu de Cinglais ( jak i samym lesie :twisted: ).

Do Waszej dyspozycji oddam elementy 1 DPanc ( Polacy ) oraz 53 DP ( Brytyjczycy ) przeciwko Wam staną elementy 116 DPanc i 85 DP wspartej grupa bojowa ESPADY ( niezniszczalnego i zawsze bojowo nastawionego :P ).

Zadanie ukarze sie w ten weekend, mysle ze wyrobie sie do soboty.

Pozdrawiam 8)

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Zadanie nr.7 już na stronce.
Standardowo czekam na wszelkie pytania z Waszej strony :D

Troche się napociłem przy tych żetonach. Jednak co do jakości wizualnych niektórych czołgów mam drobne wątpliwości, ale nad tym jeszcze pracuje.
Dorwałem w końcu lotnictwo - myśle, że wyszło dość ciekawie :)

Pozdrawiam 8)

m_kowal
Porucznik

Szybkie pytania:

1) czy 22 drag. ma 3 czarne i jedna zolta gwiazgke? Widze pewna nowowosc w ich oznaczaniu

2) czy jednostki dywizji 116 sa dowodzone? ie widze sztabu 116, tylko ESPADA i 85.

3) czy jednostki 53 DP sa podporzadkowane dowodzwto 1DPanc i sa dowodzone przez stzab 1DPanc?

4) czy na 1628 i w okolicach sa wzgorza?

5) rozumiem ze mamy do czynienia z miastami wiec -2 do walki

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
Szybkie pytania:

1) czy 22 drag. ma 3 czarne i jedna zolta gwiazgke? Widze pewna nowowosc w ich oznaczaniu

2) czy jednostki dywizji 116 sa dowodzone? ie widze sztabu 116, tylko ESPADA i 85.

3) czy jednostki 53 DP sa podporzadkowane dowodzwto 1DPanc i sa dowodzone przez stzab 1DPanc?

4) czy na 1628 i w okolicach sa wzgorza?

5) rozumiem ze mamy do czynienia z miastami wiec -2 do walki

Ad.1
Nowosc moze i nie, poprostu tło mam zołte i nie bylo by dobrze widac zoltej gwiazdki dlatego dalem pod nią podloze czarne. Ogolnie jest tak jak powinno byc czyli 3 czarne gwiazdki i 1 zołta.
Innowacją jest jednostka 341 bdz.szt. Posiada ona dodatkowo jedna zolta gwiazdke niz to wynika z charakterystyki jednostek w 3 edycji bitew.

Ad.2
Jednostki ze 116 nie maja sztabu. Jednostki te nie posiadaja zadnych negatywnych oddzialywan z tytulu braku sztabu ( oczywiscie oprocz modyfikatura w walce ).
Wszystkie jednostki niemieckie sa z 1 korpusu.

Ad.3
Jednostki z 53 DP sa z jednego korpusu co 1 DPanc, ale nie sa dowodzeni. Przypadek taki sam jak przy 116 DPanc.
Sztab 1 DPanc daje modyfikator w walce tylko "swoim" jednostkom.

Ad.4
Na polu 1628 sa wzgorza i tylko na tym polu. Wzgorza sa jeszcze polach podobnych do pola 1925.
W rejonie dzialan bojowych wzgorza sa na polach 1226, 1325 i 1628.

Ad.5
Dobrze Michale rozumiesz. Macie do czynienia z miastami czyli -2 modyfikator.

Pozdrawiam 8)

SSupras
Sierżant

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007   

A ja mam pytania:

Czy na polach 1627 i 1726 jest las, czy teren czysty?

Czy KG Espada może się rozdzielić, czy musi cały czas pozostawać w jednym stosie?

Czy sztab Espada daje swoim jednostkom modyfikator w walce? Czy jeśli zginie, cała KG ma ograniczenia do ruchu?

Czy "znakomitość" dowódcy Espady oznacza jakieś zdradzieckie modyfikatory do kostek lub do tabeli w walce z tą jednostką?

I pytanie z innej beczki... :D Czy Espada może rozwiązywać to zadanie? :twisted: Jeśli tak, to co się stanie, jeśli sam siebie zabije lub weźmie do niewoli? :twisted:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wtedy stworzymy jakąś silną KG i będziemy odbijać Espadę bez względu na koszty :)

Karol3414
Major

Arecki napisał/a:
Oczyścić las mam tu na myśli, że Niemcy nie mogą znajdować się w nim, jednak uwaga Niemcy mogą być w jego strefie kontroli.

Jaką strefę kontroli ma las :?: :shock:

Kragdob
Major

Karol3414 napisał/a:
Arecki napisał/a:
Oczyścić las mam tu na myśli, że Niemcy nie mogą znajdować się w nim, jednak uwaga Niemcy mogą być w jego strefie kontroli.

Jaką strefę kontroli ma las :?: :shock:

Na odległość strzału z łuków dla jednostek elfów (zamiennie stosujemy żetony Szkotów w zielonych kubraczkach) wznaczaną rzutem kostką 100 ścienną 8)

Arecki
Generał (moderator)

Ssupras

Ad.1
W obu przypadkach mamy do czynienia z lasem.

Ad.2
KG Espada nie moze sie rozdzielic. Dziala jako jeden zwarty zeton.

Ad.3
TAK, sztab Espada posiada wszystkie wlasciwosci normalnego sztubu dywizji, a zatem daje +1 do walki i jak zginie ogranicza ruchliwosc przynaleznych do niego jednostek.

Ad.4
Znakomitosc - tzn ze jesli uzyska w walce ( atak lub kontratak ) modyfikator 2:1 lub wiekszy w walce to nalezy oczekiwac po pierwsze sporych strat i po drugie sporego wycofania sie przez Was ( okolice rzutu kostka 4-6 ). W obronie KG Espada nie posiada juz takich wlasciwosci i jest traktowany jak kazda inna jednostka niemiecka.

Ad.5
Nie przewiduje by Espada rozwiazal jakie kolwiek zadanie do konca sezonu gdyz po prostu wycofal sie z rywalizacji zadaniowej. Jesli rozwiaze to bedzie to sporadyczne.
Zakladajac jednak zeby rozwiazal to zadanie to bedzie po prostu walczyc sam ze soba :)

Karol 3414
Chodzi po prostu oto ze zadna jednostka niemiecka nie moze stac w lesie, jednak moze miec las w strefie kontroli. W takim przypadku dostaniesz PZ-ty za oczyszczenie lasu.

Pozdrawiam :)

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Śro 07 Lut, 2007   

Ponieważ nie mam Falaise, więc zapytuję - co to za linia rozpoczynająca się na polu 1519, czy dobrze myślę, że są to tory kolejowe?

Karol3414
Major

pietras404 napisał/a:
Ponieważ nie mam Falaise, więc zapytuję - co to za linia rozpoczynająca się na polu 1519, czy dobrze myślę, że są to tory kolejowe?

Raczwej nie są to tory kolejowe, bo te raczej nie omijają miast a przechodzą przez nie, poza tym na rzekach musiałybybyć mosty a nie ma. Jest to więc raczej coś innego ale nie powiem co bo Falaise mam w domu a pisze z pracy.

haidi
Kapral

Karol3414 napisał/a:
pietras404 napisał/a:

Raczwej nie są to tory kolejowe, bo te raczej nie omijają miast a przechodzą przez nie, poza tym na rzekach musiałybybyć mosty a nie ma. Jest to więc raczej coś innego ale nie powiem co bo Falaise mam w domu a pisze z pracy.

Z tego co pamietam to jest linia frontu i nie ma zadnego wplywu na ruch i walke. Po prostu nalezy ja zignorowac.

Arecki
Generał (moderator)

pietras404
Tak jak napisal Haidi, jest to linia oznaczajaca front. Ulatwienie przy rozstawianiu na poczatku zetonow.
Ignoruj tą linie, tak jakby jej nie bylo.

Pozdrawiam 8)

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Czw 08 Lut, 2007   

Pierwszy raz ktoś mi radzi w grze wojennej, abym zupełnie zignorował linię frontu. :P

Dziękuję i pozdrawiam.

SSupras
Sierżant

Wysłany: Czw 08 Lut, 2007   

Ignorowanie linii frontu tutaj ma sens.

Przenosząc rzeczywistość zadaniową do historycznej, to tak, jak Niemcy w 1914 pod Tannenbergiem zignorowali "linię frontu" z 1410 r. I na dobre im to wyszło :D

Odpowiedz do tematu