Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzaje jednostek.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   Rodzaje jednostek.

Tu dyskutujemy o rodzajach jednostek.
W tym temacie prezentowane będą także projekty żetonów.

DN
Szeregowy

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Austriak

Bavarsky
Plutonowy

Czy to jest prezentacja testowego żetonu?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

owszem

Gość

Ja tu popilnuję Ojca Redaktora z tymi żetonami.
To powyżej jest austro-węgierska piechota liniowa.
Inne ikonki powinni mieć piechurzy Honvedu, inne k.k. Landwehra, inne Landsturm.

Pan P.
Kapitan

Czy w finalnej wersji żetonów można zamieścic jakies herby wyroznajace dywizje, np: herb dywizji, lub kraju z ktorego pochodzila ( inna wegierska inna czeska, inna galicyjska ), lub barwy panstwa w tle obejmujace caly zeton. Narazie zetonik ladny ale cos by sie jeszcze przydalo na nim zamiescic, aby byl piekniejszy :-)

Gość

Widzisz Paweł.
Herb kraju koronnego to super pomysł.
Tak samo jak to, że chciałem zamieszczać nazwiska dowódców brygad - austro-wegierskich mam wszystkich, gorzej, bo rosyjskiego nie mam żadnego.

Gość

Wysłany: Śro 10 Sty, 2007   

Na razie Zulus przewiduje następujące rodzaje jednostek w grze Kraśnik 1914 (a siłą rzeczy także w innych grach systemu z frontu wschodniego, gdzie będą Austriacy i Rosjanie) - w moich zamierzeniach (mam nadzieję, że i Ojca Dyrektora) ma :

:arrow: armia cesarsko-królewska:
:!: piechur liniowy austro-węgierski,
:!: piechur austriackiej Landwehry (jeśli będie inna ikonka),
:!: piechur węgierskiej Landwehry (Honvedu),
:!: piechur Landsturmu,
:!: saper/pionier,
:!: ułan,
:!: huzar,
:!: dragon,
:!: armata 8 cm M05/08,
:!: haubica 10 cm (modelu nie pamiętam teraz),
:!: armata 15 cm M 95,
:!: armata górska,

:arrow: armia carska:
:!: piechur gwardii,
:!: piechur liniowy/rezerwowy,
:!: strzelec wschodni (syberyjski/turkiestański/piechur kaukaski),
:!: saper,
:!: ułan,
:!: huzar,
:!: dragon,
:!: kozak,
:!: armata 76,2 mm wz. 02,
:!: haubica 122 mm wz. 10
:!: haubica 152 mm,
:!: armata 107 mm.

To na dobry początek - myślę, że dzięki temu gra zyska na atrakcyjności, zwłaszcza, że jak już ma być na szczeblu batalionowym, to niech będzie zróżnicowana.

Zeka
Chorąży

Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Patrzę na wykaz powyżej zamieszczony i coż rzec? Serce rośnie :D Mam nadzieję, że uda się przygotować wszystkie planowane ikonki. W końcu taka różnorodność podniesie atrakcyjność samej gry.

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

Żetonik śliczny :) No a Towarzysze Ojce i Twórcy niech mi powiedzą kiedy mozna się Kraśnika spodziewać? :)

Gość

Najpierw Ojciec-twórca musi wypłodzić, co nie jest takie proste. jak będe miał mapę (robi się), zacznę testy. A może nawet wczesniej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wszystko w rękach Zulusa i company

Gość

Tak, ta wiekopomna odpowiedzialność spoczywa na skromnym brodaczu.
Tak a propos, to być może żeton będzie posiadał awers i rewers.
Maskowanie w tej grze nie ma sensu (prawie), bo masy piechoty, nieco kawalerii i artylerii.
A więc awers zawierałby ikonkę ckm (wsparcie ostrzału - zwiększenie siły strzelającego), rewers tej ikonki by nie zawierał.
batalion w razie straty np. połowy punktów siły byłby odwracany na rewers i wtedy traktowany byłby jak taki, co stracił swoje dwa Maximy.

Grzegorz
Chorąży

W takim razie co bylo by jak by ktos sie upieral ze strat doznaly pododdzialy z batalionu ktore nie osiadaly Maxima. W takim wypadku zostal by zredukowany batalion ale nadal posiadal 2 Maximy, czy istnieje taka mozliwosc ? :roll:

Gość

Słuszna uwaga.
Sprawa jednak, jak kiełbasa, ma dwa końce:
albo upraszczamy, albo komplikujemy.
Ja jestem zdecydowanie zwolennikiem większego upraszczania jak kombinowania.
Stąd też można nakazać, by straty ponosiły w pierwszym rzędzie świeże bataliony, tzn. mające jeszcze ckm.
Z tym, że to jest sztuczne nakazywanie pewnych działań, a tego nie lubię.
Można upoważnić zadającego straty, by decydował, komu je zadaje i to być może byłoby najlepsze rozwiązanie.

Grzegorz
Chorąży

Niewiem czy to bylo y kombinowanie ale mozna zrobic tak aby zucac kostka wyniki 1,2,3 strata 2 Maximow, natomiast 4,5,6 Maximy dalej w boju. Oczywiscie zut odbywal by sie po walce. Pozostaje jeszcze inna kwestia, a co jezeli bedzie sie ktos dalej upieral ze wojakcy rozlozyli Maxima pod ogniem i uciekli z nim, dalej z niego strzelaja, ale juz w kompania ktora ocalala w postaci ostatniego jednego punkta sily. :roll: 8) Mozna by taka procedure stosowac az do utraty tych maximow no coz ale to juz upierdliwosc z mojej strony, wybacz Zulu.

Gość

Sek w tym Grzzegorzu, że siłę będzie się odpisywało w takich tabelkach, jak w B 35.
Jak wtedy chcesz to odnotowywać?

Archanioł
Podpułkownik

Mozna wprowadzić stosowna tabelkę na straty. Określona wielkość strat będzie determinowac stratę jakiejś ilości Maximów, którą dowolnie bedzie rozdzielał ponoszący straty. Po co komplikować.

Gość

Ja myślałem tak, by pierwsze kratki oznaczały stratę siły i ckm. W razie straty przez baon połowy ps żeton odwracałoby się na rewers, już bez ckm. I wtedy jego siła byłaby liczona jedynie normalnie, bez dodatku za ckm.

Bavarsky
Plutonowy

Witam!
Czy dywizje piechoty górskiej zostaną też ujęte w instrukcji?
Zakładam że tak, natomiast ich specyfikacja będzie przypominać w jakimś stopniu tą z systemu B-35? Chodzi mi np. o dodatkowe punkty ruchu w terenie górzystym...

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu