Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraśnik 1914
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   Kraśnik 1914

Informuję, że od jakiegoś czasu prowadzę prace nad nową grą.
Ma to w zamyśle być cały system, który na pewno pozwoli rozegranie większych bitew w skali batalionowej na frontach wschodnim i francuskim do końca 1914 r., zaś na innych teatrach działań i froncie zachodnim od 1915 roku po wprowadzeniu niezbędnych modyfikacji.

System będzie prawie całkowicie niezależny od Bitew II Wojny WZ - to znaczy mechanika ruchu i walki oraz pozostałe elementy będą zdecydowanie odmienne.
A przewiduję bardzo ciekawe rozwiązania dotyczące inicjatywy, ruchliwości, artylerii, morale, dowodzenia, nawet maskowania.
Może kiedyś dorobię się przepisów szczegółówych dotyczących wojsk technicznych (saperzy i pionierzy będą od początku, ale dotyczy to samochodów pancernych, lotnictwa, wojsk kolejowych, artylerii oblężniczej).

Niedługo pierwsze informacje o szczegółach projektu.
Ostatnio zmieniony przez Gość Czw 04 Sty, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Grzegorz
Chorąży

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Zycze powodzeniu w tym smialym przedsiewzieciu. Cieszy mnie takze iz powstaje jakas gra o tematyce I wojennej z checia kiedys w nia bym pogral. Tak na marginesie jak wygladalo by uwzglednienie morale w twojej produkcji, jezeli mozna wiedziec. Interesuje mnie to poniewaz malo jest gier ktore poruszaja ta materie (morale).

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   Kraśnik 1914

No to trzeba prosić niebiosa, aby Zulusowi dały czas i inwencję, bo gier z Wielkiej Wojny u nas jak na lekarstwo, a pograłoby się, pograło ... :)

Gość

Zulus ma sporo inwencji i wiedzę, jak to wykorzystać.

Założenia pokrótce sa takie:
:arrow: gra oparta jest o naprzemienność ruchów, ale przed walką,
:arrow: gra posiada własny system aktywacji - nie poruszamy się koniecznie w ustalonej z góry kolejności, ale kolejność do pewnego momentu jest losowa, a w pewnym stopniu zależała będzie od jakości poruszanych jednostek,
:arrow: gra zróżnicuje artylerię wg jej rodzajów - dywizjopn armat nie będzie równy pod względem własności (nie tylko siły) dywizjonowi haubic, że o moździerzach nie wspomnę,
:arrow: gra oparta będzie o zróżnicowanie morale WJ (wielkich jednostek), czyli standardowo dywizji albo czasem samodzielnej brygady -morale będzie uwzględniało nie tylko wyszkolenie i sprawność bojową oraz wartości psychiczne, ale po prosty nawet takie rzeczy jak zmęczenie.
Ostatnio zmieniony przez Gość Czw 04 Sty, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Ciasteczkowy
St. szeregowy

Mam dziwne wrazenie, ze grubosc instrukcji bedzie sie wachać w okolicy 4 cm :wink:

Gość

Ciasteczkowy napisał/a:
Mam dziwne wrazenie, ze grubosc instrukcji bedzie sie wachać w okolicy 4 cm :wink:

Zdziwisz się.
Instrukcja do Orła liczyła 16 stron wcale nie drobnego (choć też nie przesadnie dużego) tekstu, a była bardzo szczegółowa.
tu myślę, ze będzie mniej.
Zresztą zobaczymy.

Gonzo
St. sierżant

Tak weszłem i trochę sie zdziwiłem że tutaj ten temat. Na forum Orła też troche wałkowany. Chyba oznacza to że jeśli powstanie to WZ jest gotowy do wydania. Mylę się ?

Życzę powodzenia :!:

Gość

Temat niejako znika z forum Orła.
to znaczy zostaną tam posty, ale dyskusji prowadził nie będę, by nie dublować.

Luciao
Chorąży

temat mnie bardzo zainteresował, choć przyznać muszę że merytorycznie akurat nie jestem za bardzo przygotowany z tego okresu historii (pare książek o I WS czeka w swojej kolejce na przeczytanie - poprostu brakło do tej pory czasu na lata 1914-1918 a w posiadany przeze mnie Tannenberg nie udało się z nikim zagrać)

Mysle że pomysł jest ciekawy i znajdzie wielu zwolenników.
Wierzę też siły twórcze mego Kuzyna Zulusa:)

Pan P.
Kapitan

Zulu von Auffenberg napisał/a:
Zulus ma sporo inwencji i wiedzę, jak to wykorzystać.

Po za tym Zulus jest jeszcze smaczny i zdrowy :-)

A tak na powaznie, po obejrzeniu instrukcji Orzełka widac ze Zulu umie pisac instrukcje, wiec o to bym sie nie martwil.

Zulu, mam taka propozycje, umiesc na poczatklu tematu jakis kruciotki rys historyczny tejze bitwy.

Gość

Mogę Pawle powiedzieć o sobie, że na pewno jestem strawny :D :wink:

Zrobię rys historyczny bitwy, ale faktycznie króciutki i na podstawie dwóch-trzech dostępnych mi źródeł.
Szukam możliwości dotarcia do Osterreich-Ungarns Letzter Krieg i rozdziałów dotyczacych bitwy.

Bavarsky
Plutonowy

Awgrhhh już nie mogę się doczekać tej zacnej bitwy.
Poprowadzimy pododdziały 1. austriackiej Armii polowej generała kawalerii Victora Dankla Hrabiego Kraśnika.

Będzie miodzio.

Gość

Bavarsky napisał/a:
Awgrhhh już nie mogę się doczekać tej zacnej bitwy.
Poprowadzimy pododdziały 1. austriackiej Armii polowej generała kawalerii Victora Dankla Hrabiego Kraśnika.

Będzie miodzio.

Na pewno zapraszam Cię serdecznie do dalszej dyskusji, zwłaszcza że do pewnych wniosków żeśmy doszli.
Jeszcze żeby Ork tu był...

Grzegorz
Chorąży

Tak na marginesie to ta bitwa byla juz wydawana w systemie Tanenbergu, bitwa pod Lublinem i Krasnikiem i ukazala sie w 2/2000 Dragonie. Jednakze to bedzie inna gratka niz tamto jak mniemam.

Gość

Grzegorz napisał/a:
Tak na marginesie to ta bitwa byla juz wydawana w systemie Tanenbergu, bitwa pod Lublinem i Krasnikiem i ukazala sie w 2/2000 Dragonie. Jednakze to bedzie inna gratka niz tamto jak mniemam.

To co ukazało się w Dragonie Hobby to był niejako dodatek do Tannenbergu, więc skala żetonów brygadowa, z inną skalą mapy.

Ja myślę o bitwie pod Kraśnikiem w skali batalionowej, a zatem na całkowicie innym szczeblu (mapa 1,5 km, standardowo batalion, jedynie jazda w pułkach, artyleria czasem baterie, kompanie wojsk technicznych - na początek saperzy i pionierzy).
Po Kraśniku, jak się uda i się graczom spodoba, myślę o kolejnych bitwach frontu wschodniego, jako drugi miałby być Komarów (jakem Auffenberg), potem Tannenberg.
Mafrzę także o jakichś starciach na froncie zachodnim w 1914 r. - niezykle ciekawa sprawa - ostre walki o charakterze manewrowym.
Zobaczymy, na razie Kraśnik AD 1914.

Grzegorz
Chorąży

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007   

Zatem diametralnie inaczej ta bitwa bedzie wygladala, sadze iz zyska na grywalnosci dzieki rozbudowanes mechanice (czytaj doskonalszemu dowzorowaniu realiow I Wojennych). Choc nigdy nie mialem przyjemnosci pograc w Tanenberg to ciagnie wilka do lasu, z ciekawoscia czekam na twoja produkcje.

Gość

Zobaczymy, jak będzie z tym odwzorowaniem realiów, bo na pewno gra ma być bardzo ruchliwa (w slangu Zulusa manewrowa).

Gość

Jeśli chodzi o postępy, to mam projekty żetonów, mapa się robi (sama), nad regułami dyskutujemy, spisywać je zacznę dopiero po testach.

Bavarsky
Plutonowy

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Mam pytanie Zulusie. Czy dało by się zamieścić taką „próbkę” żetonów do wglądu?

Gość

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Próbki żetonu nie ma - jest tylko mój wytwór w ikonkami z Tannenbergu i Galicji dla testów.
Nei bardzo jest co pokazywać.

Odpowiedz do tematu