Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tannenberg 1914
Autor Wiadomość
KG Grau
Kapitan

Wysłany: Śro 14 Lip, 2004   Kolej

Zgadzam sie,ze kolej to technika i zetony wojsk kolejowych powinny byc.
Z tym,ze w warunkach domowych, szczegolnie gdy wlasnie zaczynamy rozgrywke (dzis z Grohmannem i jeszcze jednym kumplem) zrobienie takich zetonow i zaznaczanie na mapie zajetych wezlow/stacji jest praktycznie niewykonalne-dlatego moja propozycja to po prostu rozwiazanie tymczasowe i dlatego wlasnie tez klade nacisk na warunek obecnosci dowidztwa armii- to substytut tego pierwiastka technicznego- w uproszczeniu zakladam,ze wojska kolejowe "towarzysza" dowodztwu armii. Nie chodzi mi bynajmniej o to,ze np. Kozacy zajmuja i uruchamija dany wezel/stacje ale tylko zajmuja a obsluga- to juz wojska kolejowe w uproszczeniu reprezentowane przez zasieg dowodzenia dowodztwa armii.

Pablo
Podporucznik

Wysłany: Śro 14 Lip, 2004   

Jestem za wojskami kolejowymi. W końcu to zadna komplikacja. ALe nadal nie wiem dlaczego nie będzie CK kolejarzy??
Jeszcze jedno, czy dowództwa grup armijnych nie mogłyby mieć lekko zredukowanego zasięgu dowodzenia? W końcu to były w pewnym stopniu prowizorki.

Gość

Specjalnie dla Pabla braves k.u.k. Eisenbahnregiment.

Co do wykorzystania obcych linii kolejowych - napisałem, że będzie można wykorzystac odcinki do węzła.

Mała poprawka:

do węzła lub miasta, które niekoniecznie musi być węzłem, ale które z reguły ma własną stację.

Zrobię specjalne żetony oznaczające włączenie stacji do ruchu z zaznaczeniem, wktórym kierunku linie uruchomiono.

Co do wykorzystania:

czytałem w historii Ropczyc, że Rosjanie po wejściu do miasta poraz drugi w październiku 1914 roku wywozili urządzenia stacyjne i wegiel.
Urządzenia stacyjne na pewno nie były im potrzebne u siebie, a nawet jakby, pewnie i tak się nie dały zastosować.

Gość

Jedna rzecz, która mnie nurtuje:
uważacie, że rosyjskie dywizje rezerwowe powinny mieć ruchliwość 3 jak w Tannenbergu czy 4 jak w Galicji Leszka Kozłowskiego?

Pablo
Podporucznik

Wysłany: Czw 15 Lip, 2004   

A skąd mamy wiedzieć??? ;-)
No a tak poważnie to też nie wiem, choć przypuszczam, ze ze względu na gorszą jakość żołnierza i dowodzenia poruszały się wolniej i generalnie były mniej manewrowe.

Viking
Major

Cytat:
uważacie, że rosyjskie dywizje rezerwowe powinny mieć ruchliwość 3 jak w Tannenbergu czy 4 jak w Galicji Leszka Kozłowskiego?
w Galicji chyba skala jest mniejsza wiec stad ta różnica,moim zdaniem powinno byc 3 jak w Tannenbergu

Gość

Też mi się wydaje, że powinny mieć ruchliwość 3 - słabo albo w ogóle przeszkolone rezerwy, stąd też robię wszystkim trójeczke.

Teufel
Szeregowy

Wysłany: Pią 01 Lip, 2005   

usunięte

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

Kolejne pytanie z typu "uaktualnianie swoich wiadomości". W którymś Dragonie wyszedł scenariusz do Tannenbergu pt. "Jeziora Mazurskie", obrazujący sytuację, kiedy to po rozbiciu Samsonowa Niemcy wzięli się za Rennenkampfa. I tak: wśród kilku nowych żetonów był żeton taborów 8 armii niemieckiej. Sęk w tym, że go nie dołączono. Czy to się potem zmieniło w którymś TiS?

Gość

pablo8019 napisał/a:
Kolejne pytanie z typu "uaktualnianie swoich wiadomości". W którymś Dragonie wyszedł scenariusz do Tannenbergu pt. "Jeziora Mazurskie", obrazujący sytuację, kiedy to po rozbiciu Samsonowa Niemcy wzięli się za Rennenkampfa. I tak: wśród kilku nowych żetonów był żeton taborów 8 armii niemieckiej. Sęk w tym, że go nie dołączono. Czy to się potem zmieniło w którymś TiS?

Nie przypominam sobie.
mam dorobione tabory 8 Armii w JPEGu.

pablo8019
Podporucznik

A mogę go otrzymać na maila?

Gość

pablo8019 napisał/a:
A mogę go otrzymać na maila?

Nie ma sprawy, podaj adres.

pablo8019
Podporucznik

pgrudzie@wp.pl

kapral
Chorąży

Wysłany: Czw 08 Gru, 2005   

Cześć miłośnicy Tannenbergu mam do was pytanie czy ktoś z was przeczytał nową pozycję wydawnictwa Militaria " Tannenberg 1914 " jeśli tak to chętnie bym poczytał waszych recenzji. Co w niej jest dobrego ale przedewszystkim złego. Mam kontakt z wspołautorem tej pozycji. Jak coś napiszecie to mu to wszystko przekarzę. Na razie wojacy.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Czw 08 Gru, 2005   

Ja na razie poszukuję wszędzie tej pozycji, ale jak już ją znajdę i przeczytam to na pewno podzielę się wrażeniami :wink:

Bavarsky
Plutonowy

Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   Czy da się wydać Tannberg 1914?

Mam poważne pytanie ;]. Czy istnieje szansa, na to że wasze wydawnictwo wypuści Tannenberg 1914 na rynek? Zdaję sobie sprawę z tego, że to o co pytam może być lekko irytujące ;) .
Mimo wszystko dziękuję za ewentualną odpowiedź na powyższe pytanie.

FIOL
Chorąży

Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

Rosyjskie dowództwa armii zwiększają zasięg dowodzenie dwukrotnie.
(Nie pamietam nr przepisu,bo nie mam instrukcji pod reką)
A co się dzieje gdy stoją na terenie Rosji,ale tuż nad granicą?
Czy ten dwukrotny zasięg rozciąga się w głąb terytorium Niemiec?

Gość

Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   

FIOL napisał/a:
Rosyjskie dowództwa armii zwiększają zasięg dowodzenie dwukrotnie.

Ale tylko do sztabów korpusów - a nie do jednostek armijnych - tu jest zasięg z żetonu.

Cytat:
A co się dzieje gdy stoją na terenie Rosji,ale tuż nad granicą?
Czy ten dwukrotny zasięg rozciąga się w głąb terytorium Niemiec?

Przepis mówi zdaje się o jednostkach na własnym terytorium.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Cos dla miłośników Tannenbergu 1914

http://www.boardgamegeek.com/game/8071

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Mam pytanie do znaców artylerii czasów "Wielkiej Wojny", a mianowicie:

Jakie typy dział przedstawione są na żetonach artylerii niemieckich i rosyjskich?

Przedstawiona rosyjska armata z krótką lufą to chyba nie jest 3 calowa 'Putiłówka'?

Odpowiedz do tematu