Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to działa?
Autor Wiadomość
Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Pią 29 Gru, 2006   

To chyba tak działa Cyberboard.
Nie wiem nie grałem.

Karol3414
Major

Arecki napisał/a:
Karol3414 napisał/a:
WZ napisał/a:
To najwłaściwsze rozwiązanie
lub gramy zadania

Ja jestem za zadaniami, bo nie mam przeciwnika pod ręką.

Ale danego scenariusza nie gralbys z kims z "podworka", tylko z graczem z Polski np. Espadą.

Ty rozwiazujesz swoje ruchy i dzialania ( tak jak w zadaniach ) i wysylasz do mnie, potem ja nanosze to na plasze i wysylam Espadzie.
On robi to samo co Ty i wysyla do mnie , ja nanosze i wysylam Tobie i tak to sie mniej wiecej kreci.

Tak mi sie wydaje ze oto chodzilo WZ, jesli sie myle to niech mnie poprawi.

No właśnie o to mi chodzi, czyli rozgrywka sieciowa. Jestem za, wszystkimi rękami i nogami się podpisuje. A jak rozwiązane są kontraataki i WO i WzM i wszystkie inne interakcje. Tak jak w zadaniach?

Gość

WZ napisał/a:
Miałoby to polegać na tym, że przystępując do konkretnej rozgrywki gracz dysponowałby wojskami, które sam zmobilizował i nie innymi. Dlatego taki korpus musiałby spełniać niejako uniwersalną rolę
Jeśli Arek zechce, przeniesie to do zadań, Na pewno będą do scenraiusze do KAMPANII. Jak to ktoś słusznie zauważył pre analogia do Panzer General.

Czy w takim razie owa kampania byłaby jednym scenariuszem z własnym, przez siebie skomponowanym wojskiem, czy też jakimś ciągiem scenariuszy (z takim wojskiem)?
To mnie intryguje.

Gonzo napisał/a:
To chyba tak działa Cyberboard.
Nie wiem nie grałem.

Tylko że Arecki zapewne nanosiłby to wszystko u siebie i wysyłał plik - nie byłaby to zatem rozgrywka przez CB, chyba że Arecki ma taki swój CB :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gość Pią 29 Gru, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Arecki
Generał (moderator)

Widzicie problem w tym , ze ogolnie WZ wyszedl sam z inicjatywa KAMPANI.
Wszelkie pytania na temat zasad kontr, WO i innych aspektow wywodzacych sie na podstawie danego momentu na polu walki kierowac trzeba do WZ. Ja swojego czasu nie bylem wstanie uplynnic tak gry by aspekty B35 przeniesc na KAMPANIE w formie podobnej do zadan.

Nie da sie oproscic WO. Mozna to zrobic jak ja mam w zadaniach uproszczone, ale wtedy wszyscy pojda w Tygrysy Krolewskie i bedzie mozna zapomniec o kupnie Shermanow i innych gorszych sprzetow.

Ale dla mnie jest problemem kwestia czasowa i to nie moja , a Wasza.
Sami wiecie kiedy robicie zadania w jakim terminie, a co bedzie jak dojdzie Wam kampania gdzie nie bedziecie miec 9 zetonow tylko 20, a przeciwnik bedzie mial nie 8, a 15 zetonow.
Jaki termin ma obowiazywac w KAMPANII :?:
Co z graczami ktorzy rozpoczna KAMPANIE i skoncza ja po 2 etapach ( brak czasu itp ), co wtedy z ich przeciwnikami :?:
Nie jestem wstanie przewidziec czy komus sie nieodechce grac lub straci wole walki. W samych zadaniach ilu graczy bylo co rozwiazali 1 zadanie i po slabym wyniku przestali rozwiazywac. Co wtedy :?:

CB nie mam. Operuje w 100% na Photoshopie i tam nanosze wszelkie ruchy i inne dzialania graczy. Potem to zapisuje w odpowiednim formacie.

Arecki
Generał (moderator)

Ogolnie KAMPANIE widzialbym troszke innym swietle.

1. Po zgloszeniu danej liczby graczy podzielilo by sie ich na narodowosci.
2. Wybraloby by sie np. mapy z Wrzesnia 39 ( jest ich duzo i lacza sie w 1 calosc ) , wchodzi do tego aspekt obbrony kraju i lepszy klimat gdy sie broni swoja nacja swojego regionu :)
3. Kazdy by byl podzielony na dany sektor Polski.
4. Rozgrywana by byla wielka bitwa w ktorej mozna by bylo przemieszczac sie miedzy sektorami i wspierac innych graczy w zaleznosci od sytuacji na froncie ( za zezwoleniem Marszalka - ja i WZ ).
5. Takie granie mobilizowalo by graczy bioracych udzial w KAMPANII , a tym samym musieli by sami pilnowac swoich "kolegow generalow" ze sztabu czy przypadkiem chce im sie grac czy nie , bo jesli taki kolega by sie wycofal z gry to odslonil by cale np. lewe skrzydlo Jego wojsk i by byla dziura na froncie, ktora trzeba by bylo lepic swoimi jak i innymi oddzialami.
6. Informacje na froncie uzyskiwane by byly od MARSZALKOW lub od kolegow generalow poprzez kontaktowanie sie czy to na forum czy przez GG.

Taka ja mam wizje, oczywiscie to tylko wizja i wszystko jest uzaleznione od Was. Wiele sie bedzie nie podobac a to mapa a to brak historycznosci i inne rzeczy. Dlatego podkreslam ze to tylko moja wizja grania KAMPANII.

Pozdrawiam 8)

Pan P.
Kapitan

Wizja Areckiego jest bardzo ciekawa, dodal bym do tego nie przekraczalny termin zrobienia ruchu, bylby bonus w postaci slamazarnego sasiada :-)

Karol3414
Major

Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

Arecki napisał/a:
Ogolnie KAMPANIE widzialbym troszke innym swietle.

1. Po zgloszeniu danej liczby graczy podzielilo by sie ich na narodowosci.
2. Wybraloby by sie np. mapy z Wrzesnia 39 ( jest ich duzo i lacza sie w 1 calosc ) , wchodzi do tego aspekt obbrony kraju i lepszy klimat gdy sie broni swoja nacja swojego regionu :)
3. Kazdy by byl podzielony na dany sektor Polski.
4. Rozgrywana by byla wielka bitwa w ktorej mozna by bylo przemieszczac sie miedzy sektorami i wspierac innych graczy w zaleznosci od sytuacji na froncie ( za zezwoleniem Marszalka - ja i WZ ).
5. Takie granie mobilizowalo by graczy bioracych udzial w KAMPANII , a tym samym musieli by sami pilnowac swoich "kolegow generalow" ze sztabu czy przypadkiem chce im sie grac czy nie , bo jesli taki kolega by sie wycofal z gry to odslonil by cale np. lewe skrzydlo Jego wojsk i by byla dziura na froncie, ktora trzeba by bylo lepic swoimi jak i innymi oddzialami.
6. Informacje na froncie uzyskiwane by byly od MARSZALKOW lub od kolegow generalow poprzez kontaktowanie sie czy to na forum czy przez GG.

Taka ja mam wizje, oczywiscie to tylko wizja i wszystko jest uzaleznione od Was. Wiele sie bedzie nie podobac a to mapa a to brak historycznosci i inne rzeczy. Dlatego podkreslam ze to tylko moja wizja grania KAMPANII.

Pozdrawiam 8)

Właśnie, ja też wolałbym zrobić w ten spopsób W39. Teraz gdy już mam Śląsk nic nie stoi na przeszkodzie. Możnaby rozegrać cały wrzesień w jednej grze. Ale jestem podniecony :lol:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

Ideą KAMPANII jest rozgrywka dwuosobowa z odpowiednio dobranymi PS
Przykłądowo, jesli spotka się dwóch graczy (każdy z własnym) korpusem. Przygotowany scenariusz będzie na 500 Atak / 300 Obrona PS, to przeprowadzą rozgrywkę dowolnie dwukrotnie, przy użyciu włsnych wojsk i włsanych pomysłów.
Jak zauważył Arek dość trudno będzie rozgrywac to via mail, z przyczyn dośc jasnych : WO, kontrataki itp. Ale wszystko przed nami. Codziennie rodzi się jakiś pomysł, więc może i nam się uda
Pierwszy etap to stworzenie własnej jednostki.

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

Panowie,

Zanim zaczniemy organizować kampanię (a raczej w trakcie tego organizowania) zróbmy porządną rozpiskę ile PS danego typu ma kosztować. W B35 typów oddziałów jest sporo i nadanie każdemu odpowiedniej wartości jest sporym wyzwaniem.

Ja bym to widział tak, że czas do Armagedonu poświęcilibyśmy na stworzenie "cennika" i testowanie go. Armagedon możnaby rozegrać własnym korpusem (Arek rozpisywałby jaki może być koszt oddziałów). Wnioski z Armagedonu i wcześniejszych próbnych gier "na żywo" wykorzystalibyśmy do startu kampanii w takim, czy innym kształcie, ale to widzę tak gdzieś w połowie roku dopiero.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Romanie cennik już jest na stronie :) w Niemcach
w tym tygodniu pojawią się kolejne

m_kowal
Porucznik

Wstep propozycji cenninka bedziecie mieli juz w TiS 20 - stworzylem tam scenariusz, gdzie bedzie koniecznosc zakupow jednostek. Mozliwe, ze przyda sie do dyskusji.

Kragdob
Major

WZ napisał/a:
Romanie cennik już jest na stronie :) w Niemcach
w tym tygodniu pojawią się kolejne

Tak, tylko ja na pierwszy rzut oka mam kilka zastrzeżeń do tego cennika - może warto by go najpierw przetestować?

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

I co dalej panowie? Jakie beda kolejne losy kampni? Wiem, ze Roman przerabial cennik i byla glosna dyskusja o tym czy na Arma stosowac wlasne KG/GB. Ale co z sama idea kampanii?

Kragdob
Major

Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

Cennik jednostek niemieckich jest właściwie gotowy i muszę tylko potwierdzić go z WZ. Dorobienie Aliantów będzie potem bardzo szybkie.

Niestety ze względu na niechęć Areckiego do użycia systemu na Armagedonie nie będzie możliwości potestowania na dużej liczbie graczy.

Myślę jednak o zrobieniu scenariusza na 4-6 osób w systemie i rozegraniu go na Armie.

kamil_1125
St. szeregowy

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

a będzie możliwość kupna okrętów?

Kragdob
Major

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

Cennik okrętów również będzie, choć ten rodzaj wojska w B35 jest mocno uproszczony.

Seba
Kapral

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007   

Fajnie, że już jest cennik do wojsk niemieckich. Zrobiłem już pierwsze przymiarki do napisania swojego korpusu. Ale mam kilka pytań:
1) Czy większa wytrzymałość niektórych jednostek jest ustalana odgórnie?
2) Jak wygląda temat niemieckiej piechoty na transporterach: czy mam wziąść koszt zwykłej piechoty + transporter czy tez wziąść koszt transportera (samodzielnie)? W tym drugim przypadku jak liczyć saperów czy tez wojska SS na transporterach?
3) Kiedy planowane jest utworzenie kosztów do innych armii? Kiedyś interesowałem sie organizacją wojsk niemieckich ale zauważyłem że organizacja każdej z armii ma swoje plusy.
4) Czy jest przewidziana możliwość dokupienia np.: lotnictwa rozpoznawczego do korpusu? Taka forma rozpoznania na pewno w przypadku rozgrywania kampanii byłaby wielce pomocna a i w trakcie zmagań na frontach są zapisy, że korpusy korzystały z przydzielonego mi LR.
5) W przypadku wojsk niemieckich (jak i również w przpadku innych armii) uważam że dobrym rozwiązaniem byłoby podzielić mcały wymieniony sprzęt na grupy: rozpoznawcze, pancerne, artyleria itp. Dawno już nie czytałem opisów sprzętu używanego podczas II WŚ i musze się przyznać że podczas doboru jednostek do korpusu miałem pewien problem z przyszregowaniem sprzętu.

Tak w skrócie to tyle pytań. Mam nadzieje że nie zamęcze pomysłodawców kampanii 8)

Gość

Wysłany: Sob 03 Lis, 2007   

Ciekawa idea. NIe wiem czy nie wartoby w jakis sposob ograniczyc pomyslowosci graczy w kwestii doboru jednostek, bodajze podajac maksymalna/minimalna wartosc jednostki np. Tygrysow (o ile pamietam cos takiego sie ukazalo kiedys wieki temu w jakiejs Magii i Mieczu). Z doswiadczenia wiem ze sa gracze ktorzy pojda w powergaming a ich pomyslowosc jest nieograniczona.
Jak system odpali to az sobie kupie Bitwy II WOjny :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Osiągnęliśmy kolejny (ważny) etap w projekcie KAMPANIA. Do wyboru mamy już aliantów, Niemców i Rosjan. W najbliższym numerze taktyki ukaże sie pierwszy scenariusz z serii KAMPANIA.
Każdy z graczy będzie mógł się zmierzyć w bitwie.
Oczywiscie nie zawsze do wyboru będziemy posiadać 1000 Pukntów Kampanii (PK). Będzie to zależało od scenariusza i sytuacji. Jeżeli w grze będzie brało wiecej niż dwóch graczy, będą sie musieli dzielić PK

Zasadą będzie jednak posiadanie jednego korpusu i wybieranie z niego wojsk, do konkretnej rozgrywki.

Seba
Kapral

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008   

Witam,

A jak wygląda temat poprawy listy dostępnych jednostek - rozmawialiśmy na ten temat i wiadomo że listy dostępnych oddziałów są niepełne?

Odpowiedz do tematu