Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to działa?
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   Jak to działa?

W temacie KAMPANIA postaramy się stworzyć system, dzięki któremu każdy z grających w Bitwy II Wojny 1942-45 będzie mógł powołać pod broń własny Korpus, złożony z dowolnych typów jednostek, charakterystycznych dla konkretnych stron konfliktu
Jedynym ograniczeniem będzie liczba 1000 punktów.
Każda jednostka, będzie odpowiednio wyceniona (za każdy jej PS) i będzie ją można kupić za odpowiednią ilość punktów

jednostka koszt za 1 PS
Jagd Pz VI 8,77
Pz VI 7,67
Ferdynand 7,66

ARTYLERIA
Zasięg
5 3
6 4
7 5
8 6
5 Nebelwerfel 4,50
6 Nebelwerfel 4,07

Wszystkie ceny za 1 PS (punkt siły)

To tylko wybrane przykłady, jutro postaram się podłączyć plik exela do ściągnięcie, by każdy mógł przetestować na przykłądzie Niemców
System ten będzie wprowadzany do scenariuszy a może i do zadań Arka, jeśli Arek zechce :)
W Taktyce będą publikowane gry dla konkretnej wartości punktowej, tak by można było walczyć posiadając własne wojska i własne siły
Możliwe jest bowiem wystawienie batalionów Tygrysów Królewskich o sile 20 PS, ale to już zależy od woli grającego, Samymi takimi batalionami na pewno sie eni wygra.
Oczywiście struktury będą dowolne i "tajne" w szczegółach, ale ogólny skłąd korpusu będziemy publikowali na stronach taktyki idla chętnych w czasopiśmie, gdzie powstanie odpowiedni dział

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Czy idea jest taka, jak w dawnych Wojnach Napoleońskich?O ile pamiętam tam się tworzyło dywizje, z dowolnych jednostek za określoną ilosc punktów.

Gonzo
St. sierżant

Taki Panzer General na mapie :D

Dobry pomysł. Ale to jak kampania to trzeba odrazu dać z 4 zadania bo tak po jednym w piśmie , co 3 miechy jedno zadanie :?

Czyli to zadziała tak że w pierwszym zadaniu podajecie skład "naszego korpusu" (my wybieram punkty dla poszczególnych oddziałów) i rozmieszczenie wroga a na następnych zadaniach tylko rozmieszczenie przeciwnika.

Za jakieś cele będą później punkty do "wydania" na kolejne jednostki ?

To narazie tyle moich pytań :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

działa to tak mniej więcej:
1. Każdy kupuje dowolne wojska z odpowiednimi PS, (bo kupuje się PS dla konktetnych jednostek) - ich nazwy są dowolne.
2. Dany korpus może kosztować max 1000 PK (punkty kosztów)
3. W Taktyce będę scenariusze np dla 500 PS (punktów siły) i to gracz będzie decydował jakie wojska chce użyć z własnego korpusu.
Scenariusze będą wieloetapowe, (np 3-4 dni) na zrealizowanie celu
4. Przeciwnik będzie się bronił przy pomocy dajmy na to 300 PS
5. Wynik będzie odpowiednio puntowany i każdy z graczy będzie mógł się potykać z różnymi przeciwnikami grajć tymi samymi wojskami lub innymi z własnego korpusu
6 Oczywiście można stworzyć wiel różnych korpusów na swój użytek, to nie będzie zabronione, ale w konkretnej kampanii będzie można stosować tylko jeden.

Gonzo
St. sierżant

Będzie o tym w 20-stym TiSie ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

owszem, jeśli zdąże zrobić aliantów

Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   Re: Jak to działa?

WZ napisał/a:
System ten będzie wprowadzany do scenariuszy a może i do zadań Arka, jeśli Arek zechce :)

Zapracuje sie człowiek. Już same zadania zapewne pochłaniają mu dużo czasu.

A będzie jakiś "odcinek czasu" tzn zaczynamy np. w roku 1942 kiedy nie produkowano jakiegoś tam sprzętu i dopiero później można zmodernizować mniejszym kosztem punktów
Za doświadczenie w kilku misjach np można by dodawać 1 PS.

Gość

Muszę powiedzieć, że słowo Kampania działa na mnie jak płachta na byka.

Ciekawe to.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Pią 29 Gru, 2006   

Czy ta kampania wystartuje razem z nowa edycja B-35 ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

tak może być
Ale IV edycja będzie z Pacyfiku
więc tam wojska tylko pacyfistyczne :)

Gonzo
St. sierżant

Lub Pacyfikowane

Kolejne pytanie.

W Tabelkach w Exelu nie widzę możliwości "zakupu" lotnictwa , pancerzownic , oddziałów snajperskich ...

Między zwykłą piechotą a spadochroniarzami jest wartość pośrednia , podobnie między komandosami a SS i SS a saperami ... OCB ?

Gość

Wysłany: Pią 29 Gru, 2006   Re: Jak to działa?

Gonzo napisał/a:
WZ napisał/a:

Zapracuje sie człowiek. Już same zadania zapewne pochłaniają mu dużo czasu.

A będzie jakiś "odcinek czasu" tzn zaczynamy np. w roku 1942 kiedy nie produkowano jakiegoś tam sprzętu i dopiero później można zmodernizować mniejszym kosztem punktów
Za doświadczenie w kilku misjach np można by dodawać 1 PS.

Doświadczenie nie jest równe sile tylko sprawności i morale - siła=ilość ludzi, sprzętu i jakość tego sprzętu.

Choć w PG II akurat tylko ilość ludzi i sprzętu.

Karol3414
Major

Jakiś czas temu podobny temat rozpoczął Arecki, z tym że wtedy na potrzeby zadań z tym że pomysł choć świetny jakoś upadł.
Nie bardzo rozumiem jak miałoby wyglądać to teraz, czy chodzi tylko o scenariusze do rozegrania w domu samemu, czy może o jakąś rozgrywkę wieloosobową przez neta?

Gość

Ja natopmiast, po zastanowieniu się, dochodzę do wniosku, iż nie do końca rozumiem istotę planowanej kampanii.
Na czym miałoby to, poza układaniem własnego OdeB polegać?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Miałoby to polegać na tym, że przystępując do konkretnej rozgrywki gracz dysponowałby wojskami, które sam zmobilizował i nie innymi. Dlatego taki korpus musiałby spełniać niejako uniwersalną rolę
Jeśli Arek zechce, przeniesie to do zadań, Na pewno będą do scenraiusze do KAMPANII. Jak to ktoś słusznie zauważył pre analogia do Panzer General.

Arecki
Generał (moderator)

Ja mam inne pytanie :)

Widze ze ktos rozgrzebal moje stare "ognisko" :)

Wszystko pieknie itd, ale...........

1. Ilu ludzi bedzie w stanie podjac sie kampanii w regularnej grze :?:
Czy robiles Wojtku jakis wywiad srodowiskowy w tej sprawie :?: Ja swojego czasu robilem i wygladalo to dosc kiepsko.

2. Raczej nie widze problemu z umieszczeniem KAMPANII na stronie, a powedz mi Wojtku ilu ludzi byloby zaangazowanych w KAMPANIE tzn ilu mialbym, masz pomocnikow :?:

3. Kto rozwiazuje nadeslane ruchy, walki itd :?:

Na razie to tyle 8)

Karol3414
Major

WZ napisał/a:
Miałoby to polegać na tym, że przystępując do konkretnej rozgrywki gracz dysponowałby wojskami, które sam zmobilizował i nie innymi. Dlatego taki korpus musiałby spełniać niejako uniwersalną rolę
Jeśli Arek zechce, przeniesie to do zadań, Na pewno będą do scenraiusze do KAMPANII. Jak to ktoś słusznie zauważył pre analogia do Panzer General.

Ale jak ma wyglądać ta kampania? Gramy z drugim graczem który w grze wykorzystuje swój korpus?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To najwłaściwsze rozwiązanie
lub gramy zadania

Karol3414
Major

WZ napisał/a:
lub gramy zadania

Ja jestem za zadaniami, bo nie mam przeciwnika pod ręką.

Arecki
Generał (moderator)

Karol3414 napisał/a:
WZ napisał/a:
lub gramy zadania

Ja jestem za zadaniami, bo nie mam przeciwnika pod ręką.

Ale danego scenariusza nie gralbys z kims z "podworka", tylko z graczem z Polski np. Espadą.

Ty rozwiazujesz swoje ruchy i dzialania ( tak jak w zadaniach ) i wysylasz do mnie, potem ja nanosze to na plasze i wysylam Espadzie.
On robi to samo co Ty i wysyla do mnie , ja nanosze i wysylam Tobie i tak to sie mniej wiecej kreci.

Tak mi sie wydaje ze oto chodzilo WZ, jesli sie myle to niech mnie poprawi.

Odpowiedz do tematu