Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie nr 5 (sezon 2006/2007)
Autor Wiadomość
m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

ALe rozumiem ze maja inne wlasciwosci OR, np. walka z zaskoczenia, 3 PR za wyjscie ze strefy kontroli, itp?

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
ALe rozumiem ze maja inne wlasciwosci OR, np. walka z zaskoczenia, 3 PR za wyjscie ze strefy kontroli, itp?

Oczywiscie TAK.
Po prostu do charakterystyk piechoty górskiej + charakterystyki umiejetnosci OR.

haidi
Kapral

Arecki napisał/a:
Haidi

Rowerzysci moga sie poruszac po gorach.
Koszt poruszania sie po wszystkich terenach jednastka rowerzystow odbywa sie jak dla piechoty.
W tym przypadku jak dla piechoty górskiej.

PS. Ssupras dobrze zalozyles i wszystko wiesz :)

Pozdrawiam 8)

Dzieki za odpowiedz, moze tez kiedys bede wszystko wiedzial :wink:

W kazdym razie rozwiazanie juz wyslalem, tylko mnie troche nogi bola od tych gor. Na szczescie teraz mozna sie porozbijac czolgiem po plaskiej pustyni :wink:

Pozdrawiam

Grohmann
Porucznik

1. Dla absolutnej pewności :
a) między 44 a 45 drzeka czy jezioro ?
b) identycznie miedzy 35 a 27 ?

2. Jak to jest z tą kontrolą miast - nigdy nie mogę zapamiętać ;P

Czy jeśli nie ma wroga ani jego SK w miescie, ale jest moja SK rozciagajaca się na nie (bez bezposredniej obecności) to czy takie miasto jest uważane jako zdobyte ?
Dobrze piszę ?
TAK/NIE :)

3. Czy jest możliwe wykonanie ruchu przez rzekę +3 na pole z górami 3 , co razem daje 6PR (jednostka ma 5PR). Wydaje się oczywiste , że nie można - ale mam swoje powody aby się upewnić :)
Możliwe ? TAK/NIE

Arecki
Generał (moderator)

Grohmann napisał/a:
1. Dla absolutnej pewności :
a) między 44 a 45 drzeka czy jezioro ?
b) identycznie miedzy 35 a 27 ?

2. Jak to jest z tą kontrolą miast - nigdy nie mogę zapamiętać ;P

Czy jeśli nie ma wroga ani jego SK w miescie, ale jest moja SK rozciagajaca się na nie (bez bezposredniej obecności) to czy takie miasto jest uważane jako zdobyte ?
Dobrze piszę ?
TAK/NIE :)

3. Czy jest możliwe wykonanie ruchu przez rzekę +3 na pole z górami 3 , co razem daje 6PR (jednostka ma 5PR). Wydaje się oczywiste , że nie można - ale mam swoje powody aby się upewnić :)
Możliwe ? TAK/NIE

Ad.1
- miedzy 44-45 jest duza rzeka.
- miedzy 36-27 jest jezioro.

Ad.2
TAK, dobrze piszesz. Uwazasz takie miasto jako swoje.

Ad.3
Mozesz sie ruszyc zawsze o 1 pole, nawet jak niestarcza Ci PR-ów. Oczywiscie dostepnosc terenu musi byc zachowana.

Grohmann
Porucznik

Ad.1 Pomyłka z mojej strony , chodziło mi o krawedź miedzy 35 a 26.
Tez rzeka ?

Ad.2 A uściślając, czy też będzie uważane za zdobyte jeżeli zakładając powyższe warunki (brak wroga i jego SK w mieście) taką SK rozciągnę w trakcie ruchu, lecz skoncze ruch powiedzmy 2 pola od miasta ?

Ad.3 Małe zdziwko z mojej strony, ale nie mam tutaj więcej pytań :)

Mały
Plutonowy

Grohmann napisał/a:

Ad.2 A uściślając, czy też będzie uważane za zdobyte jeżeli zakładając powyższe warunki (brak wroga i jego SK w mieście) taką SK rozciągnę w trakcie ruchu, lecz skoncze ruch powiedzmy 2 pola od miasta ?

To Ci chyba pomoże :) (cytat z tematu o zadaniu 6 :D )

Arecki napisał/a:

Jezeli dany obiekt nie byl na poczatku gry pod Twoim panowaniem, to w przypadku jego zdobycia trzeba zatrzymac swoja jednostke na obiekcie lub w jego strefie kontroli. Punkty Zwyciestwa nie sa przyznawane za fakt przejechania Waszej jednostki przez niego.
Nie stosuje zasady WZ, ze wystarczy przejechac przez obiekt by byl Wasz, bo argumentacja takiego systemu mnie nie przekonuje.
Nalezy stanac wlasna jednostka na lub w SK obiektu i stac do nastepnej kolejki by ten mogl byc wliczany do puli PZ.
W zadaniach liczone jest to po moich ruchach.

Swoją drogą można to nazwać zbiegiem okoliczności, że o to pytasz :)

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

O! Mały, wielkie dzięki! Nie widziałem tego jeszcze gdyż jeszcze nie zaglądałem do tamtego tematu. Mam takie głupie zasady, że nie biorę się za następne zadanie póki nie skończę poprzedniego :)

Grenadier
Kapral

Czy moje zadanie doszło, posłałem je wczoraj o około 16 i nie dostałem jeszcze zwrotnego maila.

Arecki
Generał (moderator)

tak,doszlo :)
dzieki:)

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

Arku,

szybk klaryfikacja - spojrzalem dzisiaj na stronke B-35 i wpadlem w pewna zadume - do tej pory bylem na 100% przekonany ze zadanie 5 nalezy dosylac do 20 stycznia. A tu nagle widze ze jest podane 13 stycznia(20 stycznia).

Co to oznacza??

Przyznam ze ja w jak najlepszej wierze zakladalem rozwiazanie do 20 stycznia bez zadnych punktow karnych...

Arecki
Generał (moderator)

m_kowal napisał/a:
Arku,

szybk klaryfikacja - spojrzalem dzisiaj na stronke B-35 i wpadlem w pewna zadume - do tej pory bylem na 100% przekonany ze zadanie 5 nalezy dosylac do 20 stycznia. A tu nagle widze ze jest podane 13 stycznia(20 stycznia).

Co to oznacza??

Przyznam ze ja w jak najlepszej wierze zakladalem rozwiazanie do 20 stycznia bez zadnych punktow karnych...

I błąd :!:
Termin w nawiasie oznacza termin dla spoznialskich. Termin 13 stycznia oznaczal czas nadeslania zadania bez kary, a termin w nawiasie to odliczenie 7 dni kary. Nie rozumiem jak Tobie to wyszlo.
Myslalem ze to jest logiczne :roll:
19 dowodcow nadeslalo zadanie w odpowiednim terminie tj do 13 stycznia wiec wnioskuje ze zapis jaki byl na stronie byl bardzo logiczny.
W sumie sie zdziwilem ze Twojego zadania nie mam ( tak jak i Tomka Czerwinskiego ) , ale myslalem ze cos Was zblokowalo.

m_kowal
Porucznik

jestem zalamany... bylem swiecie przekonany ze ten dalszy czas to czas na nadsylanie rozwiazana... :( :( :( lipa...

Arecki
Generał (moderator)

Michal nie zalamuj sie tylko rozwiazuj zadanie najszybciej jak sie da i wysylaj.
Wyjatkowo nie wyciagne restrykcji za Twoje spoznienie. Teoretycznie miales prawo zle odczytac termin na nadeslanie zadania.

Pozdrawiam 8)

KG Grau
Kapitan

o kurcze...ja tak samo to odczytalem...

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Śro 17 Sty, 2007   

A ja dalej rozwiazuję ... ale dostananę karę :wink: Wynik się nie liczy, w końcu to tylko zabawa :wink:

I pytanie: gdyby jednostka II/137 GR szła najkrótszą drogą do jednostki II/14 (zakładamy że jednsotki I/15 nie ma) to czy mogłaby ją zaatakować w marszu :?: Czy starczyłoby PR :?:

I drugie: jaki mamy teren na krawędzi pomiędzy polami 56 i 67 i pomiędzy 27 a 36 :?:

Trzecie (spokojnie więcej nie mam): czy po zniszczeniu jednostki II/14 mogę wejść na jej pole a potem przejść przez dużą rzekę (ruch o dwa pola) :?:

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Silvershoot napisał/a:
A ja dalej rozwiazuję ... ale dostananę karę :wink: Wynik się nie liczy, w końcu to tylko zabawa :wink:

I pytanie: gdyby jednostka II/137 GR szła najkrótszą drogą do jednostki II/14 (zakładamy że jednsotki I/15 nie ma) to czy mogłaby ją zaatakować w marszu :?: Czy starczyłoby PR :?:

I drugie: jaki mamy teren na krawędzi pomiędzy polami 56 i 67 i pomiędzy 27 a 36 :?:

Trzecie (spokojnie więcej nie mam): czy po zniszczeniu jednostki II/14 mogę wejść na jej pole a potem przejść przez dużą rzekę (ruch o dwa pola) :?:

Ad.1
Ta jednostka moze sie maksymalnie poruszyc o 2 pola. Stoi w gorach, a koszt ruchu za 1 pole gorskie kosztuje ją 2,5 PR-a. A zatem policz sobie 2 pola od miejsca gdzie stoi i odpowiedz sobie na pytanie :)

Ad.2
Ta krawedz to duża rzeka w 1 przypadku i jezioro w drugim przypadku.

Ad.3
Po przekroczeniu duzej rzeki zatrzymujesz sie. Zatem poscig mozesz wykonac o 1 pole po zniszczeniu II/14 zakladajac ze scigasz przez dużą rzeke.

Pozdrawiam i czekam zatem na rozwiazanko 8)

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Wyniki nieoficjalne z kazda chwila przybieraja na ilosci rozwiazanych zadan :P

PS. Niezle rozwiazanie Kisiela1815, w koncu cos mu sie udalo :)
Zygfryd - coz tak jak pisales w mailu , czules w kosciach ze cos Ci nie wyjdzie w tym zadaniu i efekt widac po miejscu w tabeli.

Pozdro 8)

Mały
Plutonowy

Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Arecki napisał/a:
Wyniki nieoficjalne z kazda chwila przybieraja na ilosci rozwiazanych zadan :P

O cholera nawet nie zauważyłem, że są już nieoficjalne wyniki O_O
teraz to na pewno noc spędze na ciągłym klikaniu "odśwież" :D

Pozdro

Zygfryd
Kapral

Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

Chyba tym razem zawiedli mnie niemieccy piloci, ktorzy tak ladnie pomogli w pierwszym zadaniu. Teraz trzeba zlac Wlochow i walczyc dalej :)

Odpowiedz do tematu