Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Medieval II - recenzja
Autor Wiadomość
Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   

Profes79 napisał/a:

W chwili obecnej czekam juz na Kingdoms - jak tylko dotrze podziele sie wrazeniami. Mam nadzieje ze poprawia koszmarna AI - niekoniecznie w zakresie bitew, ale na litosc dyplomacje!

To jak już dotrze, to wrzuć wymagania, bo nie wiem, czy mogę to jeszcze kupić :? Ale kolejne z serii, to już muszę komputera wymienić, oj, będzie portfel kosztowało... :x
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Gość

Wydaje mi sie - tylko wydaje - ze nie powinien byc bardziem wymagajacy od Medievala2. Wymagania oczywiscie wrzuce - pownienem miec pudelko na dniach :)
Caiusie, nie przejmuj sie - ja po raz pierwszy wymienialem komputer do Szoguna :D

Słowianin
Kapral

Tak, tak czekamy na ciekawostki... swoją drogą też się do tego przymierzałem. Witam Caiusa i Profesa !

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

Profes79 napisał/a:
Wydaje mi sie - tylko wydaje - ze nie powinien byc bardziem wymagajacy od Medievala2. Wymagania oczywiscie wrzuce - pownienem miec pudelko na dniach :)
Caiusie, nie przejmuj sie - ja po raz pierwszy wymienialem komputer do Szoguna :D

No jak jak poczta nie zawiedzie, ( ale widzę, że jak podaję adres do pracy, to poczta się boi :) ), to ok. 10.IX powinienem mieć. Właśnie opłaciłem pre-odre w gram.pl, od 7.IX mają wysyłać.

Wypatrzyłem sobie odpowiedni komputer, chyba wezmę na raty :lol:
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Gość

A ja czekam :/ Zachcialo mi sie zamowic z najnowszyn singlem NIghtwisha... Jak sie wkurze, to skasuje preorder na Amazonie i po prostui pojde do Game i wezme z polki :D

Słowianin
Kapral

Niestety ja nie będę tak szybki, pojawia się na horyzoncie trochę innej roboty, ale z chęcią poczytam o waszych przeżyciach w najbliższym czasie. Możecie przepisywać nawet zasady (sic!) ja je będę czytał. Bardziej fabularne historie są najciekawsze i w końcu potęgują chęć posiadania, no wiecie sami... pozdrowienia...
Ostatnio zmieniony przez Słowianin Pon 24 Wrz, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Ostatnio wszedłem w posiadanie tej gry. Ciekaw jestem swoich pierwszych wrażeń...

Słowianin
Kapral

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Jeśli wiesz czego od niej oczekiwac, na pewno będziesz zadowolony... nie promuję, ja jestem od tego uzależniony :lol:

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   

Przyznaję Ci całkowitą rację :) Rewelacja...

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Śro 18 Lut, 2009   

Całkiem fajowy ten medieval 2 total war .

Ciekawy jest także edytor bitw historycznych do niego , oraz masa modów pod które można robic wiele bitw .

Ps. ma ktoś może bitwe pod legnica do 2 bo przez przypadek usunołem .

Sgt. SHARP
Szeregowy

Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Wydaje mi się że seria total war to najlepsza strategia ekonomiczno bitewna wśród wszystkich gier na PC 8)

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Pod warunkiem, że ktoś ma żyłkę historyczną. Bo dla innych takie np. urozmaicenie jednostek będzie tylko zbędną komplikacją, a niemożność przeprowadzenia niszczącego i precyzyjnego ostrzału artyleryskiego dużym minusem. Ja na szczęście nie mam takich dylematów - z jedym wyjątkiem: Kampania Ameryk. Za nic nie mogę sobie poukładać hierarchii jednostek indiańskich pod kątem ich przydatności w bitwie - w Europie to rozumiem: ciężką piechotę daję tu, lekką tu, a łuczników tam. A tutaj? Wszyscy wyglądają prawie tak samo... :?

Sgt. SHARP
Szeregowy

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Kolega ma całkowitą rację!!! ale jak autorzy mieli połączyć indian w regularne oddziały??? u nich za dużo jest indywidualistów typu Siedzący Byk, Czarne Pióro, Tecumseh itd... :shock:

R. Lee
Sierżant

Sgt. SHARP napisał/a:
ale jak autorzy mieli połączyć indian w regularne oddziały??? :shock:

Zgadzam się że to wygląda dziwnie ale jak kolega sobie wyobraża taką grę jak total war z indywidualnymi jednostkami? Jakby nad każdym indiańcem była flaga to by można .... dostać, poza tym komputer by też powariował

Gość

Pablo: patrzec na ceny :P z reguly im drozsza tym lepsza...

R. Lee
Sierżant

Profes79 napisał/a:
Pablo: patrzec na ceny :P z reguly im drozsza tym lepsza...

Ja tam nigdy nie patrze na ceny :P zawsze biorę te oddziały które mają lepszą ikonkę :P bo jeśli chodzi o indian to i tak robię bitwy automatyczne dbając o przewagę liczebną (to nie to co boje europejskie)

Gość

Czasem sie mozna przejechac - np. oddzialy strzelcow Apaczow sa duzo lepsze niz jakakolwiek inna jednostka w grze - testowane :)

Wygralem kampanie America Hiszpanami i konfederacja plemion (nigdy nie pamietam nazwy) jak rowniez Apaczami. Mniej wiecej wiem co mowie :)

R. Lee
Sierżant

Ja skończyłem Hiszpanami i Apaczami. Jeśli chodzi o Apaczów to budowałem 20 oddziałowe armie konnych łuczników razem z wodzem, lub jakieś piesze jednostki i jakoś się udało wygrać :D

Sgt. SHARP
Szeregowy

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Ja ukończyłem grę w Medieval II: :Anglikami.
dodatek krucjaty: Egiptem
dodatek Anglia: Irlandczykami
dodatek Krzyżacy: Dania
dodatek Ameryki: Hiszpania

Grałem we wszystkie części poczynając od szoguna poprzez jedynkę , Rome TW. Gra ma niebywały klimacik. no i ile w niej jest tych różnorodnych oddziałów. W Empire jeszcze nie grałem (rodzinka i praca :lol: mnie zajmuje) ale myślę że wkrótce się dosiąde.

Sgt. SHARP
Szeregowy

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Ja ukończyłem grę w Medieval II: :Anglikami.
dodatek krucjaty: Egiptem
dodatek Anglia: Irlandczykami
dodatek Krzyżacy: Dania
dodatek Ameryki: Hiszpania

Grałem we wszystkie części poczynając od szoguna poprzez jedynkę , Rome TW. Gra ma niebywały klimacik. no i ile w niej jest tych różnorodnych oddziałów. W Empire jeszcze nie grałem (rodzinka i praca :lol: mnie zajmuje) ale myślę że wkrótce się dosiąde.

Odpowiedz do tematu