Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatora/sprawy różne
Autor Wiadomość
Vaclaw
Szeregowy

Wysłany: Pon 22 Mar, 2004   Bitwa pod Gorlicami

Ja bym proponował wydanie gry z pierwszej wojny światowej - Bitwa pod Gorlicami 1915. Mieszkam nie daleko Gorlic więc taką właśnie bitwę chciałbym z przyjemnością rozegrać :D

WojtekS
Szeregowy

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   

Sam system Tannenberg jest bardzo dobry. Dziwię się, że nie został kontynuowany. Mnogość frontów jest ogromna. Czysta przyjemność gry.

WojtekS
Szeregowy

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   Awanse

Jak awansować z rekruta, na szeregowego?

DN
Szeregowy

Szeregowy od 5 postów
St. szeregowy od 10 postów
Kapral od 15 postów
itd.

preclo
Kapitan

Widzę, że ktoś tu żądny szybkich awansów :)
A jak to będzie jak sama generalicja się zrobi? Kto będzie granatami rzucał? ;)

DN
Szeregowy

generałem najniższego szczebla można zostać od 250 postów, w przypadku gdyby się okazało, że źle wyważyłem wartość rang będą albo degradacje albo awanse

Cichy
Szeregowy

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   

Panowie a co z jednoosobowymi batalionami szturmowymi typu Rambo :D :?: te oddzialy także awansują normalnie?
Szkolenie długoletnie ukończone a nominacji jak nie było tak nie ma :?

czycha
Sierżant

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   Inne gry

Mam pytanko: czy są w palnach jakieś inne systemy choćby na szczeblu kompani ? Rozmumiem że taki system musi być już bardzo rozbudowany ale wydanie np gry pt "powstanie warszawskie" to by było coś :D

czycha
Sierżant

Wysłany: Sob 27 Mar, 2004   "Ścieżki Chwały"

Mam pytanko: czy ktoś zakupił już tą grę "Ścieżki Chwały"? Pytam się gdyż cena tej gry jest dość wysoka, a informacje na stronie jak narazie nie zachęciły mnie do wydania 200 zeta na coś takiego. Czy warto???

jacalup
Kapral

Wysłany: Sob 27 Mar, 2004   Re: "Ścieżki Chwały"

czycha napisał/a:
Mam pytanko: czy ktoś zakupił już tą grę "Ścieżki Chwały"? Pytam się gdyż cena tej gry jest dość wysoka, a informacje na stronie jak narazie nie zachęciły mnie do wydania 200 zeta na coś takiego. Czy warto???

Ja kupilem. 8)
Jest to polskie wydanie zachodniej gry firmy GMT
Gra jest swietnie wydana (wysoki poziom edytorski), solidne podelko i zetony, instrukcja jest nieco lakoniczna gdyz jest to tlumaczenie z angielskiego, mapa moim zdaniem moglaby byc wydrukawana na nieco grubszym papierze.
Gra jest w skali strategicznej obrazuje dzialania na frontach I WW, jednostka korpus-armia. Gra jest w systemie point to point. Sercem i istota gry sa karty, ktore mozna zagrywac jako wydarzenie, pkt.strategiczne lub operacyjne, bitewne lub jako punkty uzupelnien.
Niesamowicie grywalna i fajnym klimacie.
Jesli mieszkasz w Warszawie to idz na pokaz ktore czasami sie odbywaja (info na stronie www.paths-of-glory.com) byc moze bedziesz mogl wyrobic sobie o niej wlasne zdanie.
Majac wersje pudelkowa wersje mozesz sciagnac Cyberborda i grac PBEM
Pewnym klopotem lub dyskomfortem moze byc przestawienie sie na system point-to-point bedacy innym systemem przemieszczania sie po planszy niez siatka heksagonalna, ale prawdziwy strateg nie ma zadnych uprzedzen :!: :lol:
Cena (200 zl) rzeczywiscie moze wlaczyc hamulec gdyz wydaje sie byc cena zaporowa (patrzac w kontekscie naszych zarobkow,a o kieszonkowych czy stypendiach nie wspominajac) ale ja uwazam ze warto wydac na nia kase

Aha :!:
mozesz ja nabyc w promocji na ALLEGRO tutaj:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23108061
sprzedaje ja wydawca wiec nie jest to zadna podpucha czy przewlka :)

Ewentualnie wejdz sobie na forum i poczytaj opinie graczy, wlasnie trwa Polska Liga PoG moze to ulatwi Tobie podjecie decyzji
Pzdr.
Jaca

sqh
Plutonowy

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   Tannenberg - dodatki i rozwinięcia

Zainteresowanych informuję, że w egzemplarzach pojedynczych (słownie: trzech, do grania na 3 plansze) istnieje "Łódź 1914", zaś w trakcie tworzenia (już bliżej niż dalej do końca) jest "Kraśnik 1914" we właściwej tym razem skali i na dużej planszy. "Łódź" się nakłada z "Tannenbergiem", a "Kraśnik" z "Łodzią".

Wrażenie ogólne z pierwszych rozgrywek w "Łódź": masakra :-)

Front linearny i dość dokładnie nasycony wojskami, walka bardzo przypomina przepychankę, i to nawet w sytuacji, gdy gracze nie widzą wojsk przeciwnika. Spore i wyrównane siły zachęcają graczy do szafowania swoimi jednostkami i rzucania raz po raz kart "Szturm". Co nie znaczy oczywiście, że nie ma okazji do wykorzystania wrażych błędów.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   

gier w takim nakładzie jest baaaardzo dużo, niektóre sa nawet do nas przesyłane, Mam nadzieje, ze czas pozwoli na ich wydanie

Viking
Major

a skala tych nowo wydawanych gier bedzie taka jak w orginalnym Tannenbergu czy mniejsza? , bo w sumie taka duza skala pozwolila by np na wydanie gry ktora swoimi dzialaniami obejmowala by np.front galicyjski w 1914r

czycha
Sierżant

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   Nower gry

Tylko błagam - nie mnóżcie za dużo systemów :o Kto się będzie w tym wszystkim łapał.

Viking
Major

Cytat:
Ja jestem za stosowaniem tych systemów, które są, we wzglednie czystych formach i osobiście nie zamierzam się uczyć każdego nowego wynalazku. Niestety nie wszyscy mają takie podejscie. To taki wpływ kultury masowej: kup-wykorzystaj-wyrzuć-kup coś nowego itd.
bardzo mądre podejscie popieram :!: powinno sie stosowac te systemy ktore sa ewentualnie mozna wnosic jakies poprawki do tych systemow a nie wymyslac cos calkowicie nowego

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Wto 30 Mar, 2004   

Osobiście też jestem wrogiem mieszania systemów. Zresztą jestem też niechętnie nastawiony do rozbudowywania (nadmiernego) przepisów już istniejących. W systemie "wrześniowym" np. osiągnięto granicę urealniania. Następne poprawki (tego sie obawiam) spowodują spadek grywalności. Taki spadek już zauważalny jest w B-35. Niewielki, ale jednak.
Od razu odeprę zarzuty że jestem wrogiem zmian. Nie, nie jestem, ale gra ma być grywalna nawet kosztem realizmu.

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

Zgadzam się z tym. Aczkolwiek zawsze należy zostawić trochę miejsca na "szczęście wojenne".

Cichy
Szeregowy

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

Widzialem gre "Pluton" w którymś Dragonie dowodzisz jak sama nazwa wskazuje plutonami :twisted: Posiadam ją i musze przyznać że jest w co pograć odkąd namierzylem drugą część tej gry( zasady są też troche inne od normalnych). tak że polecam ci ją (gre) Czycha :D

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

Mam obie części "plutonu". Niestety gra mnie rozczarowała. Z mniejszej skali zdecydowanie preferuję "Squad leadera". To jest dopiero walka.

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2004   Pluton

Co do "Plutonu",wedlug mnie gra jest w porządku-wreszcie można bylo dowodzić takze małymi jednostkami...niemniej wolę Wrzesień na skali batalionu.
P.S.Chwała bohaterom Września ['] ['] ['] [']
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Odpowiedz do tematu