Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcje w pdfie
Autor Wiadomość
brathac
St. sierżant

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   Instrukcje w pdfie

Czy nie poruszano na forum pomysłu umieszczenie na stronie instrukcji do systemów W-39, WB-95 i B-35 w formie pliku pdf. Łatwiej byłoby modyfikować nowo powstające zasady niż nosić ze sobą podstawową instrukcję i parę magazynów TiS żeby mieć wszytskie zasady dodatkowe. Poza tym wtedy łatwiej zrobić kopię znajomym którzy przychodzą grać. Oczywiście jeżeli nie łamie się przy tym żadnych przepisów. Ale właściciel praw do gry może chyba zezwolić na taką publikację. Chyba że ktoś już wcześniej poruszał tan temat, ale przez 30000 postów przedrzeć się w stanie nie jestem.

Bergman
Kapitan

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

Oj było, juz było. i nawet jedna instrukcja do Stalingradu się znalazła dościągnięcia.
I klapa ponoc totalna. Celem była zacheta do kupienia całej gry,a rezultat był tylko taki,że sprzedaz się nie zwiększyła, za to wszyscy po okolicy latali z tym wydrukiem.
(niech mnie WZ poprawi, jesli coś pokręciłem, ale tak pamiętam dyskusje sprzed bodajże półtora roku na ten temat własnie)
- Porucznik

brathac
St. sierżant

Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Szkoda. Bo w dziale Komentarze do gier są tylko bardzo dawne rozszerzenia do przepisów. Ale na szczęście nabyłem ostatnio Śląsk więc do W-39 mam najnowszą instrukcję.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Zawsze trzeba od czegoś zacząc - potem idzie juz z górki
I nawet nasze dyskusje stają się logiczniejsze :)

Karol3414
Major

Bergman napisał/a:
Oj było, juz było. i nawet jedna instrukcja do Stalingradu się znalazła dościągnięcia.
I klapa ponoc totalna. Celem była zacheta do kupienia całej gry,a rezultat był tylko taki,że sprzedaz się nie zwiększyła, za to wszyscy po okolicy latali z tym wydrukiem.
(niech mnie WZ poprawi, jesli coś pokręciłem, ale tak pamiętam dyskusje sprzed bodajże półtora roku na ten temat własnie)

Niestety nasze społeczeństwo nie dorosło do darmowych zachęt, zaczynają wtedy kombinować jak by tu mieć za darmochę wszystko. Na zachodzie jest inaczej, ścianie sobie taki instrukcję, przeczyta, zobaczy że fajna rzecz i kupi oryginał. Ja ściągnęłem sobie wtedy tą instrukcję, ale to nie przeszkodziło mi w nabyciu Stalingradu, Arden czy Normandii.

wujaw
Podporucznik

Karol3414 napisał/a:

Niestety nasze społeczeństwo nie dorosło do darmowych zachęt, zaczynają wtedy kombinować jak by tu mieć za darmochę wszystko. Na zachodzie jest inaczej, ścianie sobie taki instrukcję, przeczyta, zobaczy że fajna rzecz i kupi oryginał.
A jak się nie spodobało i już? :lol:

preclo
Kapitan

No coś w tym jest o czym pisze Karol.
Jednak jeśli ktoś chce sobie skołować całość za darmo to prędzej czy później to zrobi.
A i tak sama instrukcja to dopiero mały kroczek, bo o wiele trudniej zdobyć żetony i mapy do konkretnych gier.

Mimo wszystko moim zdaniem przydałyby się nie całe instrukcje a przynajmniej ich próbki na stronie.
Wystarczyłoby po kilka rozdziałów i do tego spis treści. W sam raz, nie za dużo i nie za mało.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

brathac
St. sierżant

Wysłany: Śro 18 Paź, 2006   

Nie uważam żeby instrukcja miałaby być umieszczona jako zachęta do zakupu gry. Raczej właśnie jako pomoc dla gracza, który potrzebuje dodatkowej kopii. Sama instrukcja i tak nic nikomu nie da, chyba że sądzicie że ktoś będzie łamał prawa autorskie używając jej do własnych celów, np. tworzenia własnej gry.

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Śro 25 Paź, 2006   

Brathac a czy Ty nie wiesz ze jest takie powiedzenie "Polak potrafi". Wiec uwierz zawsze znajdzie sie ktos co bedzie kombinowal, Polacy maja to we krwi, tak bylo tak jest i tak bedzie. :) Nomen Omen :)

Wojpajek
Major

Wysłany: Czw 26 Paź, 2006   

Cytat:
Brathac a czy Ty nie wiesz ze jest takie powiedzenie "Polak potrafi". Wiec uwierz zawsze znajdzie sie ktos co bedzie kombinowal, Polacy maja to we krwi, tak bylo tak jest i tak bedzie. Nomen Omen

Nie tylko Polacy :)

brathac
St. sierżant

Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Sądzicie że ktoś kupi od WZ czyste heksy i przerysuje sobie mapę? A później z kawałka kartonu wytnie i narysuje sobie ze 400 żetonów. Szczerze wątpię. Poza tym, albo niestety, gry strategiczne to obszar którym zajmują się jedynie pasjonaci, więc raczej tylko oni skorzystaliby z tej możliwości.

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

brathac napisał/a:
Sądzicie że ktoś kupi od WZ czyste heksy i przerysuje sobie mapę? A później z kawałka kartonu wytnie i narysuje sobie ze 400 żetonów. Szczerze wątpię. Poza tym, albo niestety, gry strategiczne to obszar którym zajmują się jedynie pasjonaci, więc raczej tylko oni skorzystaliby z tej możliwości.

A jednak. Ci pasjonaci czasem są gotowi dorobić sobie wszystko, właśnie dlatego że są pasjonatami. Ja osobiście nie mam czasu i ochoty grzebać w tym, wolę kupić gotową grę, zapłacić WZ i cieszyć się z tego że wydaje on kolejne pozycje.
Ale są przecież wśród nas ludzie którzy robią własne gry (i nie chodzi tu o podrabiane), np. Zulus ze swoją Galicją i Lwem Morskim.
Poza tym, po co dorabiać jak można sobie ściągnąć moduł do CB i grać w kompie bez posiadania gry fizycznie, potrzeba nam do tego tylko przepisów.

Odpowiedz do tematu