Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
20
Autor Wiadomość
wujaw
Podporucznik

Wysłany: Śro 14 Lut, 2007   

Ja też się zdziwiłem i chwilę nawet szukałem :lol: .
Po raz kolejny zbaraniałem przy stronie 36, gdzie jakiś temat zaczyna się powiedziałbym znienacka.
Natomiast ucieszyła mnie druga połówka mapy do Bannockburn.Papier jest lakierowany i nie ma tendencji do wycierania się jak częśc pierwsza i inne wcześniejsze.
Oby Grunwald był na takim papierze.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Z nienacka powiadasz - to nie tamat sam w sobie ale rozszerzenie do Śląska, które jest opisane na str 37 (rozkłądówki)
A scenariusz do Stalingradu - jest i dla mnie zagadką - czemu go nie ma w środku?

Silvershoot
Porucznik

Jubileuszowy numer przypadł mi do gustu szczególnie ze względu na zimową mapę. Uwielbiam je :D Mam tylko pytanie czy jest ona prawdziwa (tzn czy jest to odwzorowanie rzeczywistego terenu czy fikcja ? ) :?:

PS:
W sumie to możemy śpiewać "sto lat" !!! :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

sto lat sto lat.
Mapa jest "fikcyjna". Ale wszystkie nazwy są historyczne. Również ułożenie terenu jest historyczne w znaczeniu proprcji lasów jezior itp.

kapral
Chorąży

Wysłany: Czw 15 Lut, 2007   

Proponowałbym zmienić nazwę pisma z "Militarny Magazyn Historyczny" na "Militarny Magazyn Historyczno-Fikcyjny" nazwę bym zmienił gdyż znaczna część TiS to fikcyjne lub hipotetyczne scenariusze. natomiast coraz mniej jest scenariuszy jest historycznych. Co do Żukowa to Suworow wreszcie powiedział prawdę światu o tym "geniuszu' wojskowości. Struktury armii fińskiej są nie złe ale mają jedna wadę nie podano z jakiego okresu (chociaż roku) pochodzą gdyż co jakiś czas się one zmieniały w szczególności jeżeli chodzi o uzbrojenie.

Mały
Plutonowy

kapral napisał/a:
Proponowałbym zmienić nazwę pisma z "Militarny Magazyn Historyczny" na "Militarny Magazyn Historyczno-Fikcyjny" nazwę bym zmienił gdyż znaczna część TiS to fikcyjne lub hipotetyczne scenariusze.

Ale TiS to nie tylko (a raczej w b. małym stopniu) scenariusze, ale też artykuły i informacje jak najbardziej historyczne, czyż nie??

kapral
Chorąży

Tak zgadza się, są w TiSach takze artykóły historyczne i to nie które nawet ciekawe nie przeczę. Ale pismo od poczatku skupia się na grach historycznych (głównie II WŚ trochę I WŚ a ostatnio średniowiecze i okres napoleoński. Kiedyś nawet artykóly częściowo pokrywały się z tworzonymi grami lub ich scenarjuszami. podobnie jest ze strukturami podanie struktury np armii fińskiej bez podania przybliżonego okresu kiedy one obowiązywały mija się z celem.

m_kowal
Porucznik

Ja jeszcze TiSa nei mam przed soba ale z niecierpliwoscia czekam na weekend kiedy powineinem go juz zdobyc:)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

sobota przed nami :) :)

Mały
Plutonowy

Ja już zakupiłem wczoraj :D (w empiku >D)

I mam pytanie...

Ten list to autentyczny jest??!!!!! XD

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

jak najbardziej

siwy102
Plutonowy

Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

Ech, słuchajta tego:
Ojciec wracał z miasta, to poprosiłem żeby kupił w Empiku. Wchodzi na dolny poziom, tam gdzie zawsze były, rozglada się, nie ma. Zapytana babka odsyła tatę na górny level, facet z obsługi sprawdza, że 25 egzemplarzy jest na dole. No to z powrotem. Babka przeprasza, bo coś sie jej pozajączkowało, faktycznie, jest 25 . Idzie z ojcem do stoiska, patrzą, jak nie było tak nie ma. Wcięło. Przychodzi koleżanka tamtej, sprawdza w swoim komputerze, powinny być. Ojciec już się śmieje, a tamte dwie szukają dalej. Przychodzi trzecia, ale to nie pomaga. W końcu razem z facetem z góry przetrząsnęły cały Empik, od góry do dołu... i nie znalazły :( Tata godzinę tam siedział na próżno. Ale cały czas przepraszali i mówili, że jak nie znajdą to zamówią powtórnie więc dobre i to :)

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

Na mapie Finlandii są czarno-czerwone linie, co one oznaczają? W instrukcji do III ed. bitew niczego takiego nie zauważyłem.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

odpowiedź znajduje się na stronie 15 pod nazwą "linie umocnione"

Artik93
Szeregowy

Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

a jaki wpływ na walkę i ruch wywierają bagna (tereny podmokłe?) w grze Finlandia?

Mały
Plutonowy

Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

Artik93 napisał/a:
a jaki wpływ na walkę i ruch wywierają bagna (tereny podmokłe?) w grze Finlandia?

Skoro wszystkie podstawowe typy terenu dają modyfikacje identyczne jak w normalnej instrukcji (może oprócz jezior) to chyba bagna też?..

kapral
Chorąży

Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Na mapie do finlandii są same dywizje pancerne. Pytanie z jakiego źródła wziął pan mapę do Falaise bo z moich wynika że jest tam kilka błędów ( chodzi o położenie jednostek oraz składzie wojsk obu stron).

pietras404
Szeregowy

Mały napisał/a:

Skoro wszystkie podstawowe typy terenu dają modyfikacje identyczne jak w normalnej instrukcji (może oprócz jezior) to chyba bagna też?..

No właśnie jeziora są zamarznięte, więc można się po nich poruszać, skoro tak, to bagna również są zamarznięte, więc jaki jest koszt ruchu po terenach podmokłych? Taki jak po jeziorach?

Mały
Plutonowy

Nie można chodzić po jeziorach tylko przez jeziora, stanowią tu jaby krawędź heksu, bagna maja większą powierzchnie.
Tak czy inaczej to trzeba poczekać, aż wypowie się ktoś dobrze obeznany...

Tak jak mówiłem moim zdaniem koszt ruchu i modyfikacje na bagnach się nie zmieniły chyba (jedynie to może czołgi teraz mogą się poruszać?)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

kapral napisał/a:
Na mapie do finlandii są same dywizje pancerne. Pytanie z jakiego źródła wziął pan mapę do Falaise bo z moich wynika że jest tam kilka błędów ( chodzi o położenie jednostek oraz składzie wojsk obu stron).

Poproszę o rozjaśnienie
Chodzi Panu o:
- mapę do Finladnii
- dywizje pancerne (i tu o jakie)
- mapę do Falaise
Błągam o prcyzyjne zadawanie pytań

Odpowiedz do tematu