Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bagration
Autor Wiadomość
Gladky
Kapitan

Wysłany: Sob 04 Wrz, 2004   Bagration

Jeśli mowa o systemie WB-95 to nie może zabraknąć też gry Bagration 1944. Została ona wydana jako pierwsza gra w tym systemie dotyczaca frontu wschodniego.
Przedstawia działania Armii czerwonej i 1AWP na przedpolach Warszawy
Po stronie przeciwnej mamy Niemców i Węgrów /którzy muszą też zwalczac powstanie warszawkie/.
Moim zdaniem jest to jedna z lepszych /szczególnie graficznie/ gier dragona, a przedstawia teren, na którym mozna rozegrać wiele zróznicowanych w stosunku do siebie batalii. W dragonie ukazało się sporo scenariuszy do tej gry, a także dodrukowano dodatkowe żetony.

Gra jest bardzo grywalna i prosta /pod względem przepisów/, co umożliwia wspaniałą rozgrywkę.
Szczerze polecam wszystkim.

PzKpfw II
Major

Wysłany: Nie 05 Wrz, 2004   Re: Bagration

Rzeczywiście gra się świetnie,bardzo szybka,manewrowa gra.Rewelacyjna do nauki.Ogólnie zresztą WB-95 skomlikowany nie jest-i w tym tkwi jego największa siła.Ciekawym tylko jak będzie wyglądała rozgrywka z nową tabelą walki i przepisem o dezorganizacji.Już w najbliższy weekend potestujem i zobaczem.Dobrze,że system WB-95 zaczyna "żyć".Tak trzymać Ojcze Redaktorze!

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2004   

ech...
tylko te bledy...

PzKpfw II
Major

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2004   

Przeca poprawione.W którymś DH są poprawione żetony,a scenariusze ściągnąć można ze strony TiS-a.

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2004   Brakujące żetony

Nowe żetony zostały opublikowane w dwóch numerach DH: 1/1999 i 3/1999. Przy czym w erracie z DH 3/1999 było ich więcej (powtórzone z 1/1999 i jeszcze kilka extra). Mam na zbyciu te z DH 1/1999 (sprzedałem Bagrationa). Podaj mi swój adres a wyślę Ci je gratis.

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pon 27 Wrz, 2004   

Właśnie kupiłem Bagration na allegro i sprawdzam kompletnośc gry.
I wzwiązku z tym pytanie:
:arrow: 14 DP (niem.) składa się z 2 czy z 3 pułków?
:arrow: I K (węg.) jaki ma skłąd, 1DK, 23 DP i 29 DP?
:arrow: jakie dywizje wchodzą w skład 1 AWP i 8 A rosyjskiej, bo nie wim czy mam wszystkie żetony.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Viking
Major

Cytat:
14 DP (niem.) składa się z 2 czy z 3 pułków?
I K (węg.) jaki ma skłąd, 1DK, 23 DP i 29 DP?
jakie dywizje wchodzą w skład 1 AWP i 8 A rosyjskiej, bo nie wim czy mam wszystkie żetony
14DP ma dwa pulki, a w 1AWP jest jak dobrze pamietam 5 dywizji

Gość

W 1 AWP są: sztab, 1, 2, 3, 4 DP, brygady: kawalerii, pancerna, artylerii.
8 A Gw: sztab, 27 ,35, 39, 47, 57, 74, 79, 82, 88 DPGw, oraz: Art/IV, Art/28, Art/29, 43 Art, Art
Ostatnio zmieniony przez Gość Pon 27 Wrz, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

dbj
Kapitan *

Dzięki za odpowiedź, z tego wynika, że mam komplet.

PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 14 Gru, 2004   

Oj,mapa jak mapa,nie o to chodzi w grze (jakiejkolwiek),ale jaka miodność.Spróbuj zagrać z nowymi tabelami walki z TiSa,poczujesz potęgę tej gry.Bagration to jedna z moich ulubionych gier,ta przestrzeń (oczywiście w miarę umiejetności graczy),Niemcy (czasem) w popłochu.No i Ci Polacy,zawsze spowalniani przez lotnictwo :wink: .

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Śro 15 Gru, 2004   

No mapa jak mapa, ale są braki w OOB walczących stron! Nawet uzupelnienie z TiS-a ich nie objęło. No i z powstaniem można by cos wymyslic fajnego. Ale sama gra to tez jedna z moich ulubionych.

Wojpajek
Major

A mnie się ta mapa podobała. Jedna z fajniejszych. Jeszcze ta grafika komputerowa nie jest na niej tak bardzo widoczna,... ma swój klimat. Jest też podobna do bardzo fajnej mapy do gry Mława. Co do gry... to jak dla mnie jest bardzo fajna: na równi z Budapesztem. Co do tych nie dopracowań: może dla historyka jest to denerwujące, ale jak dla człowieka, któy nie zna się na tym za bardzo to mi to nie przeszkadza. Nawet bez poprawek z Dragona można w to bardzo sobie miło pograć :P

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

No tak, jak nie ma Legionowa to się nie liczy, ja tylko nie wiem czy nie nzywalo się to wtdy Jabłonna, ale cóż pewnie sie nie znam :)

Kosynier
Kapitan *

Nazwa Legionowo zaczęła funkcjonować od roku 1934.
Poniżej zamieszczam link do strony z historią miasta.

http://www.legionowo.pl/i...kaz&id=38&lang=

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 20 Gru, 2004   

No tak metroopolia by nie rzec megalopoliś:)

Panzer
Chorąży

Wysłany: Śro 22 Gru, 2004   

Według mnie Bagration jest jedną z lepszych gier wydanych w tym systemie,Niemcy mogą z kilku dywizji pancernych zmontować potężne stalowe uderzenie,zdolne do przerwania sowieckich linii,choć ja osobiście grając Niemcami używam tych sił do zniszczenia 2 APanc.Sowieci z kolei wiadomo-licznni jak cholera,ale gdy stracą trzon swych wojsk-kawalerią i pancerniaków-niewiele powojują.Niewiele jest chyba tak dobrych gier jak Bagration w systemie WB-95.
Pozdro
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Wojpajek
Major

Wysłany: Śro 22 Gru, 2004   

Całkowicie sie zgadzam z Panzerem.... podobnie jak Budapeszt jest to jedna z najlepszych gier.Wydaje mi się że ta dwójk jest lepsza nawet od Arden i Charkowa. Stalingrad poznam za dwa dni i wtedy wprowadzę korektę. :wink:

7TPje
Chorąży

Wysłany: Śro 05 Sty, 2005   

Tak,Bagration po prostu wgniata.Gdy w niego zagrałem poraz pierwszy to niemcy prawieże mnie rozjechali.Nie zdobyłem co prawda Warszawy,ale już byłem na przedpolach,kiedy mnie odrzucilo natarcie i pruba oskrzydlenia.Ledwo uratowałem większość jednostek.Polacy też dzielnie walczyli,ale Herman Gering ze wsparciem wkońcu zmusił ich do wycofana na wschodni brzeg :(

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Śro 12 Sty, 2005   

Jest tylko jeden problem - plansza do Bagrationa w ogóle nie trzyma skali. Proszę sobie wziąć do reki dowolną mapę obszaru objetego planszą i policzyć sobie odległość z Warszawy do Kozienic i z Warszawy do Siedlec - dopiero wtedy wychodzą kwiatki!
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 12 Sty, 2005   

większość miejscowości nad Wisłą jest rozciągnięta w przestrzeni (Kozienice pominny być na B45) i każda następna proporcjonalnie bliżej. O tym już dawno wiemy
Co nie zmienia obrazu, ze jest to gra ciekawa i grywalna, W przyszłości zamierzamy dodrukować nową mapę i nowe żetony wtdey mapa będzie skanowana na siatkę i na pewno będzie ciekawsza

Odpowiedz do tematu