Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budapeszt
Autor Wiadomość
marsjanin23
Kadet

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

wielkie dzięki teraz wszystko jasne 118 DP ma tylko 2 żetony:) i 1 D. Górska też. Ps STRONKA ze spisem jest SUPER Polecam

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Na stole mam rozłożoną grę w założeniu chce rozegrać scenariusz Fale Dunaju ale mam pewne wątpliwości co do startu rozgrywki :
1) rozumiem że siły obu stron nie są umocnione,
2) Niemcy na początku mają 5ięć żetonów linii Małgorzaty, ale jak przypuszczam w trakcie gry mogą budować kolejne umocnienia stałe (rozbudowywać linie Małgorzaty),
3) Co się kryje pod pojęciem art./7 Armii czy to są brygady XXVII i XXV to dotyczy pola B15/A35,
4) W grupie szybkiej Plijewa są dwa korpusy kawalerii, jeden IV ma trzy dywizja a drugi VI tylko dwie dywizje czy tak ma być pytam o to, bo grę kupiłem na allegro i nie wiem czy poprzedni właściciel nie zgubił jednego z żetonów,
5) W trakcie rozstawiania wojsk chyba trzykrotnie pojawia się sytuacja, że na jednym polu znajdą się więcej niż trzy żetony np. jest tak po stronie niemieckiej w Szekesfehervar, nie ma tam jednocześnie oznaczeń, że mam jednostki rozstawić w promieniu jednego pola od tego miasta i w ten sposób rozładować to nagromadzenie się wojsk, co zrobić w takiej sytuacji zastosować początkowe rozmieszczenie wojsk czy też przepis że na jednym polu mogą być trzy żetony plus ewentualnie sztab, i gdzies obok położyć nadliczbowy zeton lub żetony,
6) Zastanawiam się też czy znaczącym błędem będzie, jeżeli zastosuje procedurę zaopatrzenia z Normandii w formie „rzutów kością” i czy jednostki Niemieckie lub sowieckie okrążone na zajętych fortyfikacjach linii Małgorzaty w myśl nowych przepisów nie powinny mieć pomimo okrążenie pełnego zaopatrzenia, bo jeśli dobrze pamiętam to w takim przypadku jednostki uznaje się za zaopatrzone zawsze, zasięg dowodzenia sztabów niemieckich i sowieckich (rożny) tabela efektów walki nowa to też jak przypuszczam są również dopuszczalne przepisy.
Ot to tyle proszę o rozwianie moich problemów.

Bergman
Kapitan

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Paweł Sulich napisał/a:
Gonzo kiedyś zrobił taki spis, o tutaj:

http://www.sis.polebitwy....apesz_1945.html

Kapitalna rzecz. Spisów jest więcej, szkoda, że tak niewiele do B35. Ale może z czasem. Polecam tam też alternatywne tabelki do WO autorstwa DT. Ciekawe, czy uzupełni puste miejsca na ikonki.
- Porucznik

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Nie doczekalem sie odpowiedzi na pytania wiec je powtorze choc gre juz skonczylem.
2) Niemcy na początku mają 5ięć żetonów linii Małgorzaty, ale jak przypuszczam w trakcie gry mogą budować kolejne umocnienia stałe (rozbudowywać linie Małgorzaty),
3) Co się kryje pod pojęciem art./7 Armii czy to są brygady XXVII i XXV to dotyczy pola B15/A35,
4) W grupie szybkiej Plijewa są dwa korpusy kawalerii, jeden IV ma trzy dywizja a drugi VI tylko dwie dywizje czy tak ma być pytam o to, bo grę kupiłem na allegro i nie wiem czy poprzedni właściciel nie zgubił jednego z żetonów.
Fajnie mi sie grało choc Rosjanie to za duzych szans to chyba na zwyciestwo nie maja ja na dodatek choc gralem sam ze soba skupilem sie na nieudanych szturmach na Budapeszt i wykrwawilem swoich wojakow z Armii Czerwonej chyba dosc niepotrzebnie.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

DT ma smieszny podpis.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Kragdob
Major

Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Robert E.Lee napisał/a:
Nie doczekalem sie odpowiedzi na pytania wiec je powtorze choc gre juz skonczylem.
4) W grupie szybkiej Plijewa są dwa korpusy kawalerii, jeden IV ma trzy dywizja a drugi VI tylko dwie dywizje czy tak ma być pytam o to, bo grę kupiłem na allegro i nie wiem czy poprzedni właściciel nie zgubił jednego z żetonów.
Fajnie mi sie grało choc Rosjanie to za duzych szans to chyba na zwyciestwo nie maja ja na dodatek choc gralem sam ze soba skupilem sie na nieudanych szturmach na Budapeszt i wykrwawilem swoich wojakow z Armii Czerwonej chyba dosc niepotrzebnie.

Piszę z pamięci:
1) TAK
2) TAK
3) Czy chodzi o artylerię Niemiecką? jeżeli tak to powinien to być żetonik artylerii z 7 arm
4) chyba jednak raczej po 3

Pan P.
Kapitan

Ja wohl, a Bartek wielkie dzieki za woreczki :-)

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Archanioł
Podpułkownik

r1omen napisał/a:
Robert E.Lee napisał/a:

Piszę z pamięci:
1) TAK
2) TAK
3) Czy chodzi o artylerię Niemiecką? jeżeli tak to powinien to być żetonik artylerii z 7 arm
4) chyba jednak raczej po 3

Dywizji Kawalerii w Grupie Konno - zmechanizowanej Plijewa było 5 (w IV GKK 9 i 10 GDK i 30 DK a w VI GKK 8 i 13 GDK). Nic nie brakuje.

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Śro 04 Cze, 2008   

Co do tej artylerii to chodzi mi o Rosyjska. Dzięki za odpowiedz i rozwianie moich wątpliwości w tych trzech innych sprawach.

Priess 12
Szeregowy

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   budapeszt 1945

witam wszystkich na forum jestem tu zielony pisze pierwszy raz i mam pytanie czy ktoś wie w jaki sposób w tych czasach można dostać grę Budapeszt 1945 bo już od dłuższego czasu próbuje i nic w sklepach nie ma wysłałem mejla tez nic może jest do Mirage Hobby nr telefonu jeśli tak będę niezmiernie wdzięczny

Aetius
Kapitan

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Budapesztu nie dostaniesz w sklepie z tego co wiem.
pozostaje jedynie allegro ale rzadko kiedy się tam pojawia.
jednym słowem lipa ;)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Priess 12
Szeregowy

no na allegro też nie ma poczekam może TiS zrobi nowsza wersje jak z Ardenami ale raczej nie prędko to sie stanie :roll:

Luciao
Chorąży

w tej chwili na allegro nie ma ale od czasu do czasu się pojawia wiec musisz być czujny...........

Hugstyggr
Podporucznik

Był całkiem niedawno, nawet chyba ze dwa razy. Ostatnio sporo starych gier się pojawia. Obserwuj, a nuż ktoś wystawi.

Priess 12
Szeregowy

byl bym chyba najszczesliwszy na swiecie po tym co czytam o niej na forum w necie i jescze tak wielki udzial waffen ss to jej nie popuszcze dzieki za informacje

Hugstyggr
Podporucznik

Patrz też czasem do bitewniaków bo niektórzy yntelygęci tam wstawiają strategie. :wink: Tymczasem możesz sobie pograć w tą gierkę. :lol: Zawsze Budapeszt. :wink:

Priess 12
Szeregowy

a o tym nie wiedzialem :) gralem w ta gierke bardzo patriotyczna mozna sie wyzyc na sprzecie iwana nie wie czy nie jest ona nawet konkurencja dla kompany of heroes... :D

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Śro 23 Lip, 2008   Re: budapeszt 1945

Priess 12 napisał/a:
witam wszystkich na forum jestem tu zielony pisze pierwszy raz i mam pytanie czy ktoś wie w jaki sposób w tych czasach można dostać grę Budapeszt 1945 bo już od dłuższego czasu próbuje i nic w sklepach nie ma wysłałem mejla tez nic może jest do Mirage Hobby nr telefonu jeśli tak będę niezmiernie wdzięczny

Ja kilka miesięcy temu kupiłem nowiuteńki Budapeszt w siedzibie Mirage Hobby w W-wie. Mają ich tam jeszcze dużo, do tego Smoleńsk i Burzę Zimową. I jeszcze mnóstwo starych wydań Dragon Hobby. Mnie udało się porozmawiać z właścicielką Mirage Hobby z uwagi na to, że są też dystrybutorem modeli firmy Hasegawa na Polskę a chciałem przejrzeć cały asortyment. Kupując tam modele, zauważyłem na półkach w piwnicach pudełka nowiutkich ww. gier i od razu wziąłem. Myśle, że na 99% mają tam jeszcze spory zapas.

Namiar:
Mirage Hobby - biuro handlowe:

ul. Tyniecka 36, 02-621 Warszawa
tel./fax: 856 86 55, 646 84 14

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Śro 23 Lip, 2008   

Nie chwalili sie czy będą coś jeszcze w planszowkach dłubać ?

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Śro 23 Lip, 2008   

Pan P. napisał/a:
Nie chwalili sie czy będą coś jeszcze w planszowkach dłubać ?

Nie pytałem o to, ale miałem wrażenie że chcą ten asortyment wypchnąć jak najszybciej z "piwnicy". Pani gorąco namawiała mnie na Smoleńsk i Burzę Zimową i mówiła że nie mają ich w standardowej ofercie. Gry są w bardzo dobrym stanie, ale w piwnicach, na górnych półkach szafek, także cudem je tam wypatrzyłem.

Odpowiedz do tematu