Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe zadanie 2 (sezon 3) - chronologicznie to trzecie
Autor Wiadomość
kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

Sposób proponowany przez Areckiego analizowałem ze 100 razy , ale nawet po zniszczeniu saperów i sztabu ( do tego trzeba było mieć super fuksa w rzutach, napewno nie przepisowe 7 :wink: ), 3 jedn. pancerne radzieckie + sztab + artyleria+nkwd+ spokojnie wyrzucali obrone miasta Staryj Mierczik (chyba 4 albo 5:1).

KG Grau
Kapitan

do Karola:
1/516 ze sztabem W - tylko na saperow, policzylem, ze zgina od samych strat SpW po WzM i normalnej walce, ale chyba udalo im sie spierdzielic na inny oddzial, albo kontra arka zmniejszyla moje sily o sztab W co przelozylo sie na mniejsze SpW i klops
do Kisiela:
ale artylerie mozna bylo niezle przetrzepac :lol: , poza tym zmusic go do rozproszenia sil, robiac "bufor" do rozjechania w WzM.

Silvershoot
Porucznik

Muszę przyznać że jestem dość nie miło zaskoczony bo myślałem, że Arecki nie będzie mógł wykorzystać saperów ... (lol). No cóż bywa.

Takie jeszcze głupie pytanie za co kara 20 pkt. Wiem że się spóźniłem ale chyba nie za to aż 20 pkt :?:

kisiel1815
Sierżant

Do KG Grau -Można było poswiecic nawet jedn. pancerna do zwiazania tej jednostki/ek która/e rozwaliła/y by sapera i chciala/y by namieszac w artylerii, bo i tak zostałoby 4:1 w ataku na Staryj Mierczik. Zwiazana jednostka nie mogłaby kontrowac i strzelac na DSO z wiadomych przyczyn. Mozliwe ze próbowałes atakowac z 2 stron ale tutaj nawet przy powodzeniu można było zablokowac jednostki nacierajace od Staryj Mierczik i dodatkowo nie niszczyło sie sztabu 61 Dyw a tym samym tak czy siak cos przelazło by przez rzeke i to po mostach i przez miasta. Mozliwe ze miales jakis sposób na obejscie tego i mam nadzieje że na LMS uda sie nam przeanalizowac wsponie to zadanie bo przyznam szczerze że jest arcytrudne.

Co do sapera to można go było zaatakowac sztabem,jagdtigerami i 1 pzf i działo sie z nim dokładnie to co napisał KG Grau czyli lolek parował po ataku w walce z marszu i nastepnie po poprawce w fazie walki a ewentualne kontrataki można było znieczulic tym 1 pkt pzf. Saper przy wynkiu b2 w fazie ruchu nie mógł cofnac sie na art i NKWD bo cofałby sie wzdłuz drogii.

Tak jak pisałem jak niszczyłem sztab i saperów to za słabo broniłem miejscowosci, jak niszczyłem saperów i blokowałem to i tak dup.... bo cos z piechoty przełaziło przez rzekę (dokładnie 1 parszywy oddział), a o obronie linii rzek też można było zapomniec.
Ciekawy jestem jak Arek zabił mi jednostke :lol, ale tego dowiem sie juz na LMS

m_kowal
Porucznik

Kluczem do sukcesu bylo (jak pisal ROman) zabicie Sztabu 61 i saperów, a potem albo
a) obrona Mierczika ze wsparciem artyleri (wieksze prawdopodobienstwo sukcesu)
b) niszczenie mostu w Miercziku Artyleria (mniejsze prawdopodobienstwo)

Pancerki Niemieckie na lewym skrzydle Rosyjskim robily prawdziwe spustoszenie - ten odcinek byl jak najbardziej do zagrania bz problemow.

Natomiast obrona Mierczki - to trudniejsza sprawa. Ja zostalem zaatakowany na 4:1 i klops - B1:(

Ale nauka nei pojdzie w las :twisted: :twisted: :twisted:

Arecki
Generał (moderator)

Silvershoot
Zobacz sobie do punktacji (dzial zadania) i poszukaj kary, a dowiesz sie dlaczego 20pkt kary.

Kisiel 1815
Przebilem sie wojskiem w Staryj Mierczik, a pod koniec potraktowalem Twojego PGR-a z WO i tak straciles jednostke.
Jesli bys dobrze zalozyl walki na 307, a potem objechal motorkiem na tyly sapera i zaatakowal go z zaskoczenia i w walce zaatakowal 2x tanki, sztab i co niektorzy II to bys wcale nie musial miec mega farta :twisted:

r1omen
Wszelkie proby obrony na 2:1 byly nieskuteczne.

m_kowal
Zadanie jak kazde czasem trzeba zaryzykowac. Trzeba bylo zadanie rozwiazac jak Espada ( ale bez bledu ). Jurek rozwalil most artyleria w miescie Staryj Mierczik, ale trzeba bylo zostawic jakies wojska do obrony przed kontratakiem (niestety Jurek zostawil tylko PGR-a).
Jezeli tak sie zakladalo zadanie to mozna bylo przerzucic czesc sil wschodnich na zachod do obrony 2 miasta (blokowac moje kontry), a reszta (tanki) rozwalac sztab i sapera. Jesli te walki byly dobrze przeprowadzone odpowiednimi silami to po zniszczeniu jednostek zajmowalo sie pozycje 5215,5315 i mozna bylo byc spokojnym.
Zgadza sie zadanie bylo trudne, ale oprocz Espady i Ssuprasa nikt nie wpadl na pomysl by poswiecic most i miasto ( SK ) za linie rzeke.
Moze nastepnym razem....... :twisted:

KG Grau
Zniszczyles saperow jednak nie zniszczyles Sztabu 61. Przebilem sie na odcinku Staryj Mierczik.
Bardzo wielu z Was zapominalo ze JagPz VI po ruchu ma -1 od armaty , a tym samym nie zabiera z DSO 99 rozp 2ps. Dalej chyba nie musze mowic jakie tego byly konsekwencje.

Pozdrawiam 8)

Kragdob
Major

Arecki napisał/a:

r1omen

Teraz to wiemy, ale gdy się rozwiązuje zadanie i ma się wybór dwóch opcji obrony - jedna 42% szans, a druga 33% szans to co wybierzesz?

To było ciężkie zadanie - aż strach pomyśleć co będzie dalej... 8)

Arecki
Generał (moderator)

r1omen napisał/a:
Arecki napisał/a:

r1omen

Teraz to wiemy, ale gdy się rozwiązuje zadanie i ma się wybór dwóch opcji obrony - jedna 42% szans, a druga 33% szans to co wybierzesz?

To było ciężkie zadanie - aż strach pomyśleć co będzie dalej... 8)

Spokojnie, raz w ciagu sezonu daje mega trudne zadanie ( w 2 sezonie bylo to rowniez zadanie 2 - neutralne ). Teraz juz beda latwiejsze zadania. Tym razem nikomu sie nie udalo dobrze rozwiazac, sezon temu udalo sie Espadzie :twisted:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Espada mieszka za blisko Ciebie :)

Karol3414
Major

Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Arecki napisał/a:

KG Grau
Zniszczyles saperow jednak nie zniszczyles Sztabu 61. Przebilem sie na odcinku Staryj Mierczik.
Bardzo wielu z Was zapominalo ze JagPz VI po ruchu ma -1 od armaty , a tym samym nie zabiera z DSO 99 rozp 2ps. Dalej chyba nie musze mowic jakie tego byly konsekwencje.

Pozdrawiam 8)

Kurcze, ja nawet o tym nie wiedziałem, więc nie mogłem pamiętać.
Nic tylko czekać na instrukcję do III edycji.

Espada
Chorąży

Tylko Arku!!
Ja wiedziałem z góry, że Staryj Mierczik padnie!!!
Najważniejsze było chociażby uszkodzenie mostu w tym mieście.
Ponieważ nie mając bayonu saperów nie mogłeś wykonywać pościgu przez małą rzekę swoimi atakującymi czołgami (nawet w kontrataku).
Szkopuł polegał na tym że widocznie nie udało mi się tego mostu uszkodzić/zniszczyć a to doprowadziło do pogromu mego wschodniego skrzydła.
Priorytetem w tym zadaniu było właśnie zniszczenie sztabu 61DP - uniemożliwiające włączenie się piechurów do walk o miasta wraz z czołgami, gdzie bezapelacyjne zwycięstwo czołgów pozwalałoby piechurom gonić przez rzekę.
No i oczywiście eliminacja saperów, która powoduje całkowite zatrzymanie przed rzeką wszelkich jednostek zmotoryzowanych/pancernych sowietów.
Jak to można było zrobić??
Wytłumaczę na LMSach, prościzna, naprawdę!!!
Ja wiedząc ze padnie Staryj Mierczik zostawiłem tam tylko PGRy a resztę wykorzystałem do wiązania 231PCz., II i reszta ekipy poszła na biednych piechurów sowieckich których niemieckie "czarne gwiazdki" wdeptywały...
Zadanie 1pzf to okop na polu 5215 i blokada wraz z goniącymi po saperach Tygrysami i sztabem. Reszta tak na południu rozlokowana żeby sowieckie ataki nie dały rady podejść pod Murafę.
Szkoda, że się nie udało, ale cóż, tak już bywa!!!
Pozdrawiam!!!
P.S.-Właśnie że nie mieszkam za blisko Arka, a wręcz odwrotnie... . Za rzadko grywamy ze sobą ostatnio i może dlatego mi w tej dwójce nie wyszło, hje,hje :wink: :shock: :!:

kisiel1815
Sierżant

Nieskromnie powiem że analizowałem i ta opcje ale 33% szans na zniszczenie/uszkodzenie mostu jaks do mnie nie przemawialo i jak widac słusznie. Zastanawiam sie jak zakladaliscie zniszczenie sztabu 61 dyw jezeli w WO rozp.61 mozna bylo zabrac w fazie ruchu obydwoma jedn. panc niemieckimi max 5 ps.? wczesniej sam liczylem i wychodziło że go rozwale ale nie wiedzialem o przepisie -1 do A za ruch dla jagtigera a to powoduje ze nie dostajemy 3 przesuniec za czarne gwiazdki bo rosjanom zotanie ten cholerny punkcik. I w takim przypadku mamy 3:1 i pozamiatane bo b2 raczej nie wychaczymy. Mam nadzieje ze sie nigdzie nie machnalem bo pisze to z pamieci ale jakos tak by wychodziło.

m_kowal
Porucznik

Zauwaz ze Niemieckie czolgi w BSO i DSO zabieraly rowne 6 PS rozpoznawczemu i on wtedy anichilowal...

kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Śro 18 Paź, 2006   

Arecki napisał/a:
Silvershoot

Czy to tylko do DSO to -1A czy do BSO i DSO?

Arecki
Generał (moderator)

kisiel1815 napisał/a:
Arecki napisał/a:
Silvershoot

Po strzalach Tygrysa ( armata 5/4 ) 99 rozp traci 3 ps po DSO i BSO.
Po strzalach JgPzVI ( armata po -1 6/5 ) 99 rozp traci 3 ps po DSO i BSO.
Suma 6ps.

Chyba cos zle policzyles :roll:

Kragdob
Major

Espada napisał/a:
Ja wiedziałem z góry, że Staryj Mierczik padnie!!!
Najważniejsze było chociażby uszkodzenie mostu w tym mieście.

To artyleria mogła zniszczyć ten most, czy nie? Jeżeli niszczyła, to jak cię Jurku pojechał towarzysz A?

kisiel1815
Sierżant

Arecki napisał/a:
kisiel1815 napisał/a:
Arecki napisał/a:
Silvershoot

Po strzalach Tygrysa ( armata 5/4 ) 99 rozp traci 3 ps po DSO i BSO.
Po strzalach JgPzVI ( armata po -1 6/5 ) 99 rozp traci 3 ps po DSO i BSO.
Suma 6ps.

Chyba cos zle policzyles :roll:

Czy ja jestem zacofany :( , to już nie płaci sie 1 punktu ruchu za strzał DSO we własnej fazie ruchu??? Bo jak tak to wsio ok ale jezeli sie płaci to tygrysek by nie sztrzelił bo ma wpisane 9 PR.

m_kowal
Porucznik

nie placi sie...

Arecki
Generał (moderator)

Kisiel1815
A skad Ty wziales przepis na -1 PR za strzelanie w DSO :?: :roll:
Nie ma zadnego przepisu mowiacego o czyms takim :!:

r1omen
Artyleria nie niszczyla mostu w kontrataku. Niszczyla go tylko w fazie walki.

Silvershoot
Porucznik

Czemu ten cytat jest przytaczany z moim nickiem skoro ja tego nie napisałem :?:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi