Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
19
Autor Wiadomość
Gladky
Kapitan

Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   19

Witam Panowie.

Wprawdzie niedawno ukazał się 18 numer gazety, ale ja juz niecierpliwie czekam na 19.

Postaram się napisać do niej artykuł, nad którym już pracuję, o walkach w Inflantach w latach 1617 - 1626.

Co jeszcze będziemy mogli znaleźć w czasopiśmie i kiedy może się ono ukazać?

Mam nadzieję, że przed Lubelskimi Manewrami Strategów, czyli przed 20 października.

Viking
Major

Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Czy WZ mógłby powiedzieć,jakich gier mozna sie spodziewać?

wujaw
Podporucznik

A jaka gra będzie w tym numerze?Jeśli nie ma decyzji co do tytułu, to chociaż może z jakiego systemu?Odetchnę, jeżeli nie Ardeny...

preclo
Kapitan

Jak pamiętam z 16-tego TiSa to miał być dodatek do Września - San i coś napoleońskiego, a że jeszcze napoleońskiego nie ma to pewnie coś innego.
Byle nie Ardeny ;)

Chyba, że się redakcji plany pozmieniały.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Aetius
Kapitan

nie no ja jestem za tym aby były ardeny...Panowie...przecież ten temat jest tak mało znany...w ogóle się o tym nie mówi...jeśli nadarza się okazja to trzeba ją wkorzystać....jestem za tym żeby były Ardeny..nawet jeśli jeśli to będą Ardeny pod Sandomierzem :D

;)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

wujaw
Podporucznik

Rozumiem, że Ardeny spod Sandomierza tak, jak Grigorij z Czterech Pancernych był kominiarzem spod Sandomierza.A w ogóle to przejrzałem na oczy i muszę przyznać:życie bez Arden nie ma sensu...

kapral
Chorąży

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Panowie a Ardeny 1940 ? mapa już właściwie jest tylko jednostki i dokonać pewnych zmian w regułach i do dzieła.

Aetius
Kapitan

no właśnie ale na tych samych zasadach....jeszcze można by dołożyć nieco mapy żeby rozgrywka była dłuższa...bo to co teraz jest to przecież tyle co nic...nawet się człowiek nie rozegra :P :P
;)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Luciao
Chorąży

już raz taki dodatek wyszedł w Starategii i Taktyce (choć w sumie nie czytalem żeby ktoś sie podzielił wrażeniami z gry) obecnie w nowej szacie graficznej być może w nieco rozszerzonej wersji było by to ciekawe urozmaicenie ( a gdyby jeszcze dodac nieco jednostek pancernych naszych sojuszników w jakiejs hipotetycznej bitwie narodów )

w 16 numerze TiS popełniona zostala zapowiedź treści kolejnych numerów: 1)operacja Compass, 2) Charków 1943, 3)bitwa w systemie Napoleon 4) San 1939

Osobiscie przyznam sie że czekam niecierpliwie na wydanie Sląska 1939 - wiec jak dla mnie z Sanem można było by poczekac do 20 Jubileuszowej (choc jak jubileusz to jubileusz i przydały by sie jakiś fajerwerk)

Może szybka rozrywka w CHarków 1943 (WB-95) była by dobrym rozwiązaniem???Bądź proponowane wcześniej Ardeny 1940??? Jeśli ma ktoś coś gotowego do systemu średniowiecza to byc może też nie było by tto złe rozwiązanie...

wujaw
Podporucznik

Aetius napisał/a:
no właśnie ale na tych samych zasadach....jeszcze można by dołożyć nieco mapy żeby rozgrywka była dłuższa...bo to co teraz jest to przecież tyle co nic...nawet się człowiek nie rozegra :P :P
;)
Koniecznie.Pociągnąć mapę aż do morza.Potem będzie tylko trzeba zbudować mały budyneczek w odpowiednim kształcie korzystając z dobrego wzorca Panoramy Racławickiej. :D

kozioł
St. sierżant

no i jeszcze pociągnąć na południe żeby front we Włoszech też się załapał :roll:

Aetius
Kapitan

ja myślę że na wschód też by nie zaszkodziło...zawsze to dodatkowy front miejsce do manewrowania w wacht am rhein... :P

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

witam po przerwie
Obecny plan przewiduje do nr 19 następujące gry:

Compass 1940, B-35
Operacja w Afryce połnocnej przeciwko włoskiej 10. Armii

Bannocburn 1314

Bitwa szkotów i Anglików
cz.I

Grzegorz
Chorąży

Ciekawa Afrykanska wyprawa sie szykoje. :)

wujaw
Podporucznik

WZ napisał/a:
witam po przerwie
Obecny plan przewiduje do nr 19 następujące gry:

Compass 1940, B-35
Operacja w Afryce połnocnej przeciwko włoskiej 10. Armii

Bannocburn 1314

Bitwa szkotów i Anglików
cz.I
A szykują się modyfikacje, a właściwie uściślenia do instrukcji Średniowiecza ze Stirlinga?Jak dotad nie udało mi się zagrać, ale wiem z postów, że było sporo wątpliwości.Jak chodzi o operację Compass,to jest chyba taki scenariusz w Szczurach Pustyni?Ciekawe czy według dzisiejszych przepisów wypadnie lepiej, czy gorzej?

Grzegorz
Chorąży

Wysłany: Pon 21 Sie, 2006   

Skoro Afryka to i moze kiedys najdzie ochota redakcje TiS na stworzenie np. Monte Cassino tylko w skali B-35 oczywiccie. choc niewiem i czy ten system oddal by warunki w pelni. Jest jeszcze mozliwosc stworzenia tej sytuacji strategicznej w WB-95, ale raczej to zaduzo jak na gry wydane w TiS'ach ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Monte Cassino będzie dużą grą
Termin wydania - jeszcze nieznany, ale jest już koncepcyjnie opracowywana, skala jest największym, "zagadneiniem"

podchorąży Brock
Podporucznik

WZ napisał/a:
Monte Cassino będzie dużą grą
Termin wydania - jeszcze nieznany, ale jest już koncepcyjnie opracowywana, skala jest największym, "zagadneiniem"

Monte Cassino? Mam obawy, czy to nie będzie przypadkiem walenie wojsk alianckich w mur niemiecki na linii Gustawa

Grzegorz
Chorąży

No to jak dla mnie to tylko B-35 inaczej beda te dywizje staly i nic nie bedzie sie dzialo. Inaczej sytuacja miala by sie juz w przypadku B-35, wszak bitwa rozgrywala sie etapami: niech mnie ktos porwawi jak cos pomylilem, na poczatku 36 DP (am) razem z FKE (Francuski korpus ekspedycyjny), nastepni Hindusi bodajze brygada, pozniej 2 DP (Nowo Zelandzkiej), epilog 78 DP (Ang) pozniej wchodza Polacy. Istotnie dzialania nie ograniczaja sie wylacznie do samego kompleksu klasztornego ale takze dzialania na skrzydlach Niemcow. Niemniej ciekawe walki w gorach.

podchorąży Brock
Podporucznik

Grzegorz napisał/a:
No to jak dla mnie to tylko B-35 inaczej beda te dywizje staly i nic nie bedzie sie dzialo. Inaczej sytuacja miala by sie juz w przypadku B-35, wszak bitwa rozgrywala sie etapami: niech mnie ktos porwawi jak cos pomylilem, na poczatku 36 DP (am) razem z FKE (Francuski korpus ekspedycyjny), nastepni Hindusi bodajze brygada, pozniej 2 DP (Nowo Zelandzkiej), epilog 78 DP (Ang) pozniej wchodza Polacy. Istotnie dzialania nie ograniczaja sie wylacznie do samego kompleksu klasztornego ale takze dzialania na skrzydlach Niemcow. Niemniej ciekawe walki w gorach.

Rzeczywiście były 4 duże natarcia w celu przełamania pozycji niemieckich, tylko nie pamiętam kolejności w jakiej dywizje narodowe się na tych zboczach wykrwawiały

pamiętam tylko, ze przed Polakami na pewno atakowali Anglicy

walki na pewno ciekawe, ale... w górach będą walczyli spadochroniarze niemieccy i piechota aliancka, boję się wiec, że nawet jeśliby było dość ciekawie na skrzydłach, to nikt w takim terenie nie pogra żadnego szybkiego manewru - nie żeby nie chciał, ale te góry mu to uniemożliwią

Odpowiedz do tematu