Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rangi opcjonalne
Autor Wiadomość
MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 12 Lip, 2004   

Tak tak tak :D

Ja proponuje stopnie Woyska Xsięstwa Warszawskiego :lol:

Pozdr.

Kosynier
Kapitan *

Ciekawy pomysł, może dorobić do tego tematu ankietę albo niech każdy zainteresowany się wypowie z jakiego okresu by chciał stopnie.

PzKpfw II
Major

A mnie pagony się podobają,II Rzeczpospolitą darzę dużą sympatią,ale jeżeli ktoś chciałby pochwalić się np.stopniem Oberschütze,to czemu nie? :wink: .Podejrzewam,że zapotrzebowanie na nowe stopnie na Schulterklappe będzie spore.Oberscharführer PzKpfw II,brzmi nieźle :wink: .

Karol3414
Major

A ja bradzo niechętnie widziałbym tutaj stopnie używane przez wojsk szkopskie, od tego to już tylko krok do używania emblematów dywizji SS czy innych takich, a ja już miałem scysję z kilkoma panami na forum odnośnie SteelPanthers, którym bardzo imponowały "osiągnięcia" jednostek SS, tak bardzo że zaczęli się z nimi utożsamiać poprzez używanie emblematów SS-mańskich. Zreszta jak wpadnie Kruger, to z nim chyba też się ścięłem.
Co do reszty symboliki to OK, choć ja i tak zostanę przy tych z międzywojnia.
Żeby tylko nie zrobiło się za kolorowo, bo jak jest za kolorowo to się niedobrze robi.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pon 12 Lip, 2004   stopnie

A mi sie wydaje,ze powinno zostac tak jak jest,tj. pagony ze stopniami II RP- wprowadza to pewnien porzadek, graficznie dobrze sie prezentuje a ze nie jest za "kolorowo"- wydaje mi sie,ze nadmiar szkodzi :wink:
Jesli ktos chce dodatkowy stopien- niech sobie wynajdzie i wstawi, po konsultacji z Naczalstwem.

Karol3414
Major

RK napisał/a:

Niemiecką armię można lubić, podziwiać itd., ale...
Żeby nie było wątpliwości: zdeklarowanym Faszystom i Volksdeutschom dziękujemy!

Nie w tą stronę miał iść mój pomysł.

Ja oczywiście to wiem RK.
Ale nie wiem czy armię szkopską można lubić. :shock:

Wojpajek
Major

NIe bardzo wiem poco zmieniać stopnie na stopnie innych państw. Jesteśmy Polakami więc używajmy Polskich emblematów- zwłaszcza że kres międzywojnia był czasem kiedy na nowo zasłyneliśmy z naszej narodowej waleczności. Zwłaszcza że lepiej to wygląda gdy wszyscy są w miarę jednolici a nie tak jak na innych formach obok komiksowego rysunku ktoś wstawia zdjęcie ..... :x .
Nie bardzo sobie widzę forum fanów gier planszowych i historii, którzy zamiast swoich narodowych barw przyczepiają sobie jakieś obce: angielskie, amerykańskie lub może ZSRR...

Gość

To ja w takim razie chcę stopnie w Honvedzie :twisted: - teraz nosiłbym stopień százados, tj. odpowiednik Hauptmanna.

DN
Szeregowy

Wojpajek napisał/a:
NIe bardzo wiem poco zmieniać stopnie na stopnie innych państw. Jesteśmy Polakami więc używajmy Polskich emblematów- zwłaszcza że kres międzywojnia był czasem kiedy na nowo zasłyneliśmy z naszej narodowej waleczności. Zwłaszcza że lepiej to wygląda gdy wszyscy są w miarę jednolici a nie tak jak na innych formach obok komiksowego rysunku ktoś wstawia zdjęcie ..... :x .
Nie bardzo sobie widzę forum fanów gier planszowych i historii, którzy zamiast swoich narodowych barw przyczepiają sobie jakieś obce: angielskie, amerykańskie lub może ZSRR...

Też tak uważam

preclo
Kapitan

Ktoś tu chce chyba dodać roboty generałowi administratorowi ;)

Również uważam, że obecne rangi są dobre (bo POLSKIE :) ) i nie wymagają zmian.
Jeśli już ktoś bardzo chce zaakcentować swoją sympatię do danej epoki lub nacji to może sobie wstawić odpowiedniego avatarka (obrazek pod pagonami).
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Wto 13 Lip, 2004   Rangi

Oj, Zulu- chyba bedziesz sie musial "urangowic" we wlasnym zakresie :wink:
Naprawde wydaje mi sie, ze jakies graficzki, ozdobniki, etc- jak najbardziej ale rangi- powinny zostac jak sa- to w koncu obok layout-u najbardziej widoczny graficzny wyroznik naszego forum a przy tym element spajajacy forumowiczow- te rangi nas lacza a nie dziela :)
BTW- Hm...ten Honvend widze,ze jest ulubiona formacja naszego CK generala- juz ja sie postaram,zeby Wegrzy pogubili w Galicji te swoje smieszne :wink: kapelusiki!!! Pozyczylem sobie wczoraj ksiazke "Luck 1916"- ciekaw jestem jak tam opisza Honvend :lol:

Karol3414
Major

Wysłany: Śro 14 Lip, 2004   

A ja mam inny pomysł, nie będę tworzył na razie nowego tematu (zobaczymy może później ankieta):
Mianowice, może zamiast przyśpieszonych awansów za pisanie wartościowych postów, stworzyć np. medal za walkę z przepsiami do Waterloo (pomysł podsunął mi RK, gdy mówił że MIH-owi się ten medal należy) lub np. jak ostatnio za napisanie 4000 posta. Medale mogłyby byc różne różniste, pod każdym podpis za co.
Oczywiście dalej obowiązywałby system stopniu z automatu i nominowanych od majora.

Prosiłbym o wypowiedzenie się DN, w końcu to on musiałby napisać kod strony. Jeśli DN powie że taka możliwość jest, a zainteresowanie będzie duże to zronię ankiete.

DN
Szeregowy

Wysłany: Śro 14 Lip, 2004   

Możliwe jest wszystko. Wymaga to tylko odpowiedniej ilości czasu i pieniędzy ... i musi mi się chcieć!.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Czw 15 Lip, 2004   Hm...medale?

Medale- czy raczej ordery :wink: ? W kazdym badz razie to ciekawy pomysl- mysle,ze graficznie najlepiej by to wygladalo w formie baretek pod/obok pagonu- oczywiscie najlepiej z odznaczen II RP.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Czw 15 Lip, 2004   Odznaczenia

to moze propozycje listy ew. odznaczen wraz z zasadami przyznawania?

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pią 16 Lip, 2004   Medale

Ech ja widze,ze my nie jestesmy w polskiej armii tylko w pruskim wojsku- zolnierz ma tylko wykonywac rozkazy i nie zadawac pytan ani tym bardziej wykazywac nadmiernej dociekliwosci :wink:

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 16 Lip, 2004   

RK napisał/a:
Zasad przyznawania nie musimy ściśle ustalać i nie muszą być podawane do wiadomości, lista odznaczeń też powinna być otwarta (co będzie jeśliby się kiedyś skończyły :D ). Ordery w moim zamierzeniu byłyby przyznawane raczej okazjonalnie.

Oczywiście, że ordery przyznawane byłyby sporadycznie, chodziło mi o takie sytuacje jak np. teraz była z postem 4000, co prawda MIH był pierwszy, ale głupio by było gdybym ja dostał awans przyśpieszony za mój post-żart, a on za swój wartościowy post nie dostał awansu. Odznaczenie to co innego, jakieś małe i nie miałbym skrupułów. Na szczęście wygrał MIH, ale na przyszłość możnaby wprowadzić odznaczenie.
Poza tym awans przyznawany jest za całość wkładu w forum, a odznaczenie mogłoby być przyznane za jeden front, np. dociekliwość historyczna itp.
Co do rodzajów odznaczeń, to chyba jest ich natyle duża gama że nie będzie problemu. Zasady przyznawania: tak samo jak awanse, moderator działu składa wniosek, reszta generalicji głosuje (czy jak tam robicie), moznaby nawet pomyśleć o tym, że wniosek a medal lub nawet awans mógłby składać oficer nominowany tzn. od majora w górę.
Ja już się nawet takiemu jednemu zaczęłem przymilać :lol: :wink:

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 26 Lip, 2004   

Można też nadawać odznaczenie "złotej maliny" za najwięcej komentarzy zawierających wode.
Taki order przechodni wręczany na początku miesiąca, na początku drugiego byłby przyznawany komuś innemu itd. Oczywiście pisząc przechodni mam na myśli, że po miesiącu order znika z konta jednego użytkownika wchodząc na konto drugiego. Chyba, że ten sam użytkownik zasłuży na to odznaczenie znowu.

preclo
Kapitan

Każdy order mile widziany :)

Niechybnie zbliźamy się do kolejnej walki o okrągłego posta. Tym razem pięciotysięcznik :)
Moja propozycja to aby zamiast przyspieszonego awansu przyznać odznakę sprawnościową ;) , albo odznaczenie "wzorowego strzelca" (sprawne oko, szybkie palce ;) )
pozdrawiam
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Kosynier
Kapitan *

preclo napisał/a:
Niechybnie zbliźamy się do kolejnej walki o okrągłego posta. Tym razem pięciotysięcznik :)
Moja propozycja to aby zamiast przyspieszonego awansu przyznać odznakę sprawnościową ;) , albo odznaczenie "wzorowego strzelca" (sprawne oko, szybkie palce ;) )
pozdrawiam

Takie rozwiązanie chyba rzeczywiście byłoby lepsze, może wtedy przed "okrągłym postem" nie byłoby zastoju i podchodów. Można by także stopniować odznaczenie za okrągły post jeżeli ktoś już miał takie odznaczenie.
Malinowy order w zimę byłby zrobiony z mrożonek ;)

Odpowiedz do tematu