Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa 1944
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Np warunki zwycięstwa, uwagi, itp
Scenariusz ten jest z godziny 1 rano, zas ten z gry z godzin 6-7

Komandir
Plutonowy

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

pytanie do scenariusza z TISa "Rosjanie nadchodzą":
Pisze że wszystkie jednostki niemieckie w Warszawie muszą zostać zaatakowane 1 lipca 3 etapu, ale czy to jednocześnie oznacza, że wszystkie jednostki powstańcze muszą wtedy zaatakować. Dokładniej chodzi o żeton powstańców ze Starego Miasta, który niejako jest odcięty od reszty Warszawy przez jednostki niemieckie, przez co niepowodzenie jego ataku powoduje anihilacje tegoż powstańczego oddziału.

Pytam się bo wybuchł mi spór i potrzeba niezależnej decyzji osób trzecich:D

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Jest napisane, że musza być zaatakowane, ale nie jest napisane że przez każdego Polaka. Nota bene nie ulegną anihilacji bo mogą poztsą cw miejscu, Przypominam, że w Warszawie nie ma SK dla powstańców i Niemców.

NeFuRii
Kadet

Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Witam,
nowy jestem. Gralem kiedys w gre Dragona, stara, sporo rzeczy bylo inaczej zrealizowanych. Mam pytania odnosnie warszawy.
W scenariuszu w rozmieszczeniu jednostek wystepuja numery hexow z nawiasem. np 5934(1). Nie moge znalezdz legendy do tego. Domyslam sie ze chodzi o mozliwosc ustawienia jednostek na danym hexie lub o jeden hex w dowolna strone od niego. Czy tak?
Drugie pytanie. Wsrod zetonow jest kilka zetonow oznaczonych jako KG <nazwa> (albo podobnie, nie mam gry przy sobie). Nie moge znalezdz tych zetonow ani w tabelach wytrzymalosci ani w posilkach/rozstawieniu jednostek. Na dodatek, zetony nie posiadaja zadnych wspolczynnikow (zamist ruchu, armaty itp jest kreska '-'). Czy sa one do czegos wykorzystywane? Czemu sluza?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

witam serdecznie

zapis: 5934(1) oznacza, że owjska mogą byc rozstwione na polu nr 5934 i 1 pole obok.

Żetony KG są Grupami bojowymi, które zastępują żeotny bojowe (stosy), tak by ukryć swoje wojska

Zygfryd
Kapral

Z reguly numer pola i cyferka w nawiasie oznacza mozliwosc rozstawienia w promieniu danego pola. W "Warszawie" nie powinno byc wyjatku. KG to wlasciwie zetony pomocnicze. Uzywasz ich by dodatkowo zmylic przeciwnika - zdejmujesz stos i kladziesz jeden zeton. Przeciwnik nie wie. gdzie "cos sie szykuje". W instrukcji powinien byc podpunkt szczegolowo to wyjasniajacy.

NeFuRii
Kadet

Dzieki.
Aczkolwiek dalej nie moge znalezc odpowiednich zasad.
Najblizszy temu co napisaliscie jest punkt 36.x instrukcji ,"maskowanie".
Jednak opisane jest tam tylko maskowanie jako odwracanie zetonow zwyklych oddzialow. Nie ma natomiast nic (w tym rozdziale) o uzywaniu zetonow zastepczych. Czy sa to jakies zasady dodane pozniej? Wersja instrukcji do gry zostala dodana stara a zetony sa do nowej? Czy cos przeoczylem?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Grupy Bojowe

NeFuRii
Kadet

Ekstra!
Glupio troche tak ze pytam nie przeczytawszy od deski do deski instrukcji, ale sporo tematow jest poruszonych wczesniej, a wyjasnionych pozniej. Jak sie czyta hurtem to troche zaczynal mi sie metlik robic, wiec wolalem wyjasniac na biezaco.
Jeszcze raz dzieki.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

pytaj, jestesmy po to by odpowiadać.

Von Blaskowitz
St. szeregowy

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008   

1. Most kolejowy lini pln.-pld. Istnieje czy zostal wysadzony?
2. WZ pisal o tym iz 500 i 501 bataliony sap.(spec?) maja +2 do walki w miescie, rozumiem ze z zachowaniem normalnych zasad dla tego modyfikatora? Tj. Niedziala na umocniona piechote w miescie?

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Von Blaskowitz napisał/a:
1. Most kolejowy lini pln.-pld. Istnieje czy zostal wysadzony?
2. WZ pisal o tym iz 500 i 501 bataliony sap.(spec?) maja +2 do walki w miescie, rozumiem ze z zachowaniem normalnych zasad dla tego modyfikatora? Tj. Niedziala na umocniona piechote w miescie?

1. Na jakim polu ten most?

2. Saperzy mają żółte gwiazdki - działają w każdym terenie na jednostki niepancerne (IV edycja)

Zanim jakiś nadgorliwiec zapyta: w III edycji instrukcji, którą najprawdopodobniej posiadasz działają na każde, pole jeżeli nie broni się na nim oddział pancerny lub samochodów pancernych. Artyleria samobieżna (humele, wespe, priesty itp.) oraz transportery opancerzone nie niewelują wpływu żółtych gwiazdek.

Von Blaskowitz
St. szeregowy

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

1231 oraz 3316... (znalazlem drugi) wracajac do 500 i 501, pytalem dlatego poniewaz po umocnieniu sie powstancow goliaty przestaja niejako dzialac a to wydalo mi sie nieco dziwne;]

czy pociag pancerny moze przejechac przez warszawe?([50.2.6]) w przykladzie pisze o transporcie wojsk w przepisie juz nie...

Na rozluznienie, czy jednostki polskiego podziemia sa zawsze zaopatrzone? :D

Kragdob
Major

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

Von Blaskowitz napisał/a:
1231 oraz 3316... (znalazlem drugi) wracajac do 500 i 501, pytalem dlatego poniewaz po umocnieniu sie powstancow goliaty przestaja niejako dzialac a to wydalo mi sie nieco dziwne;]

czy pociag pancerny moze przejechac przez warszawe?([50.2.6]) w przykladzie pisze o transporcie wojsk w przepisie juz nie...

Na rozluznienie, czy jednostki polskiego podziemia sa zawsze zaopatrzone? :D

1. Mosty: raczej pomyłka drukarska - nie są zniszczone. Jeżeli jest inaczej WZ się odezwie jak wróci z urlopu

2. Przepis teoretycznie ci na to nie pozwala. Ja bym jednak pozwalał przejechać PP przez Warszawę - powstańcy nie mieli takiej broni, żeby coś mu zrobić. Proponuję wydawać za każde pole zajęte przez powstańców 3PR.

3. Stacjonujące w Warszawie są zawsze zaopatrzone, poza Warszawą traktowałbym je jak inne jednostki.

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

Witam,

właśnie kupiłem Warszawę i jestem poruszony. Zwłaszcza że kupiłem w muzeum Powstania. Nie chodzi o forsę, ale o to że akcja poruszyła moje warszawskie serce. Grać i tak nie dam rady, ale gra serce cieszy!

Bardzo, serdecznie pozdrawiam i ciekaw jestem jaki będę miał stopień na forum po tylu latach :D

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

czy 608 pułk z KG Schmidt oraz batalion "Bergman" z KG Reinefarth to jednostka SS??

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Bernard napisał/a:
czy 608 pułk z KG Schmidt oraz batalion "Bergman" z KG Reinefarth to jednostka SS??

To sam sobie odpowiem, bo znalazłem częściowo odpowiedź.

"Bergmann" to była jednostka armijna. Dowódca Lt. O. Mertelsmann

Za to nie wiem nadal pod jaką jednostką w grze chowa się SS-Ostmuselmanisches regiment, składający się z 2 batalionów i wchodzący w skład KG Reinefarth

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

608 pułk na pewno nie był SS, podobnie batalion "Bergman"

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

Witam,

dawno mnie nie było, więc od razu pytania. nie ma konsekwencji w wyjściu jednostek niemieckich. Np. w scenariuszu Wybuch Powstania. po stronie Niemieckiej są jednostki które w 2 armia pancerna nie wychodziły. np IV art z 3 ss, 2/II z 3 ss. Jest może jakaś uporządkowana tabela uzupełnień?

serdecznie pozdrawiam

Major Spokojny

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Wto 27 Lip, 2010   

Witam,
może już było wklejane,ale 1 sierpnia zbliża się...Sabaton "Warszawo Walcz" :roll:

http://www.youtube.com/wa...ayer_embedded#!

..."Miasto ruin"!!! :shock:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Odpowiedz do tematu