Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie 1 (sezon 3)
Autor Wiadomość
kamil_1125
St. szeregowy

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006   

a ja wysłałem rozwiązanie, a mnie nie ma na liście :?
a może to dlatego, że wysłałem na zadaniab35@hotmail.com :?:

misiek000
Plutonowy

Tak różnice są mniejsze i większa role będzie teraz chyba odgrywać efektywność bojowa.

Gratuluje zwycięzcy

Arecki
Generał (moderator)

Kamil 1125
Nie dostalem Twojego rozwiazania zadania nr.1.
Twoje zadanie 2 dostalem, ale 1 nie.
Doslij jeszcze dzisiaj to je dolacze do rozwiazan.

m_kowal i misiek000
Moim celem bylo wlasnie zageszczenie wynikow przez co roznice sie zmniejsza, kazdy punkt zacznie sie liczyc, EWB zacznie ogrywac role , a zarazem punkty za rozwiazanie zadania nabiora wiekszego znaczenia.
Punkty za lokaty beda znacznie wazniejsze, a to spowoduje jak mniemam wieksze zaangarzowanie w zadaniach.
System tem mam nadzieje skierowalem ku lepszemu.

Pozdrawiam 8)

kamil_1125
St. szeregowy

Właśnie wysłałem, dzięki za drugą szansę :lol: .
GRATULACJE DLA ZWYCIĘSCY!

Silvershoot
Porucznik

Dziękuję za gratulacje i życzę wszystkim dobrych wyników. Myślę, że gratulacje należą się nie tylko mi bo różnice są naprawde niewielkie, ciekawy sezon się zapowiada:D

PS:
Szczerze powiem, że jestem mile zaskoczony wygraną 8)

Arecki
Generał (moderator)

kamil 1125
Zadanie rozwiazane i juz w tabeli wynikow.

No sezon bedzie bardzo ciekawy 8)

kamil_1125
St. szeregowy

Jestem 14 :lol:
Myśle, że to pomyślny debiut. I efektywność bojowa 100 % :twisted:

Zygfryd
Kapral

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   

Odwróćcie tabelę to będę na czele :)
Sezon bedzie wspanialy bo wiekszoc graczy oswoila sie ze specyfika zadan. Nie mozna poczuc sie zbyt pewnie i odpuscic chocby jednego zadania. Ja swoj limit (chyba) wyczerpalem.

m_kowal
Porucznik

Zygfryd,

jak znam zycie to podjales pewniei duze ryzyko. To czasami daje fenomenalne skutki, ale niestety czasami konczy si etragicznie...

A zabawa zapowiada sie bardziej emocjonujaca przez wieksze doswiadczenie graczy i mniejsze roznice w punktach.

Tyko Espady nie widac...

Arecki
Generał (moderator)

Espada w tej edycji nie podniesie rękawicy.
Zadeklarowal jedynie sporadyczne rozwiazywanie zadan.
Przyczyna - brak czasu :(

Arecki
Generał (moderator)

Animacja i rozwiazanie zwyciezcy juz na stronie 8)

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

Fajny pomysł z tą animacją i bardzo ładnie wyszło :!:

Gladky
Kapitan

Dokładnie.

Brawo Arku za pomysł z animacją.

Na prawdę super to wszystko wygląda i jest bardzo przejrzyste.

Gratulacje dla Silvershoota.

Dezerter
St. szeregowy

Na początku gratuluję zwycięscy. Kompletnie nie rozważałem takiego rozwiązania. Brawo :!:

Szczerz pisząc jak się zobaczyłem na trzecim miejscu to mocno się zdziwiłem, (tym bardziej, że to mój debiut) a teraz jak jeszcze znam rozwiązanie Silvershoota to w ogóle nie bardzo wiem co ja robię na pudle.
No cóż, widać tak musiało być, że jestem trzeci mimo że moje rozwiązanie było dużo gorsze niż Silvershoota. Trudno się mówi :wink:

P.S Animacja bardzo fajna i pomocna.

kisiel1815
Sierżant

Nie chce wyjśc na jakiegoś szczura ale analizują rozwiazanie Silvershoota 3 sprawy nie daja mi spokoju i prosiłbym o poprawienie mnie jeżeli się myle.
1. czy niemiecki odział rozpoznawczy po wszystkich atakach jakie zrobiłes Arku nie mógł zająć Westerplatte wchodząc i wychodząc ze strefy za rzeke?
2. czy polskiej kawalerii wystarczyło pkt. ruchu na umocnienie się jeżeli wydała 3 pkt na ruch + 3 pkt za wysadzenie mostu?
3.czy broniący Westerplatte polski oddział nie mógł wysadzić mostu jeżeli był w odległości 3 pól od sapera czy linia od sapera do jednostki by ta mogła zniszczyć most nie może przebiegać przez strefy kontroli i duże rzeki???

misiek000
Plutonowy

Trafny pomysł z tą animacją :D

Kragdob
Major

kisiel1815 napisał/a:
Nie chce wyjśc na jakiegoś szczura ale analizują rozwiazanie Silvershoota 3 sprawy nie daja mi spokoju i prosiłbym o poprawienie mnie jeżeli się myle.
1. czy niemiecki odział rozpoznawczy po wszystkich atakach jakie zrobiłes Arku nie mógł zająć Westerplatte wchodząc i wychodząc ze strefy za rzeke?
2. czy polskiej kawalerii wystarczyło pkt. ruchu na umocnienie się jeżeli wydała 3 pkt na ruch + 3 pkt za wysadzenie mostu?
3.czy broniący Westerplatte polski oddział nie mógł wysadzić mostu jeżeli był w odległości 3 pól od sapera czy linia od sapera do jednostki by ta mogła zniszczyć most nie może przebiegać przez strefy kontroli i duże rzeki???

Bardzo trafne spostrzeżenia.

Ja zapytam jeszcze dlaczego Niemcy nie wykonali kontrataków? Jedną z przyczyn dla której nie ustawiłem się tak jak Silvershoot był fakt, że jego linia obrony jest bardzo podatna na kontrataki Niemców (czołgami na II/4 broniący mostu, rozpoznawczym na saperów, grenadierami na BK, czy I/129 PzR i towarzystwem z pelotką na sztab i I/4). Nawet jeżeli do obrony możemy przydzielić 2 i 1 PS z artylerii to nie przydzielimy ich do wszystkich ataków, a każdy sukces daje Niemcom możliwość manewru w głąb linii Polskich (np. zniszczenie saperów następuje na 100% i nic nie zagradza później oddziałowi rozpoznawczemu objechania celów, a później nawet ataku w fazie ruchu).

Jeżeli się mylę to oczywiście wszelka krytyka mile widziana :twisted:

kisiel1815
Sierżant

Ja myślałem że faza kontrataku jest pomijana w zadaniach.
Jeżeli się myle to prosze o naprostowanie :lol:
A co do zadania to wydaje mi się że atak na umocniony polski sztab i bat. piechoty wykonany przez bat. pancerny+sztab+saperzy przy wyniku 4:1 daje możliwosc ataku bezposrednio Gdanska bat.rozpoznawczemu+bat.piechoty+wsparcie całej artylerii przy stosunku sił 4:1 ma szanse zdobycia jednego pola Gdanska (66) przy jednoczesnym ataku wiążącym (samobójczym :lol: )niemieckiej artylerii p-lot na pole 77. Jest to dodatkowy wariant wprzypadku gdyby zajecie Westerplatte przez O.R byłoby niemożliwe.

Na zakonczenie chcialem zapytac czy przekraczając mosty nie po drodze wydajemy 1pkt za wejście na czysty teren po drugiej stronie rzeki +1 pkt za przekoczenie mostu czy wydajemy 1 pkt za całą operacje???

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Śro 09 Sie, 2006   

kisiel1815 napisał/a:
A co do zadania to wydaje mi się że atak na umocniony polski sztab i bat. piechoty wykonany przez bat. pancerny+sztab+saperzy przy wyniku 4:1 daje możliwosc ataku bezposrednio Gdanska

Chodzi ci o atak z marszu :?:
Jeśli tak to w PS jest 4 do 13, czyli 1:3. Dla obrońców +1 za sztab;+1 za umocnienia a dla atakujących +1 za sapreów i +1 za sztab. Czyli ostatecznie 1:3.
Prawdę mówiąc to i przy takim stsounku bym pewnie atakował :wink:

Co do kontrataków to nie są one pomijane. Przynajmniej tak mi się wydaje.

I jeszcze na temat 1BK. Zgadzam się z tym kto powiedział, że 1BK nie może zniszczyć mostu a potem się umocnić. Ale zauważ że ten most w animacji jest niszczony dwa razy. Jest to błąd w animacji a nie w rowiązaniu. Faktycznie jest on niszczony przez jednostkę II/4.

Co do reszty musi się wypowiedzieć sam Generał Arecki 8)

kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Śro 09 Sie, 2006   

Co do ataku na sztab i batalion piechoty to stosunek sił wynosi 3:1 - sztab (4ps)+I/129 panz (10ps)+sap(4ps) na polski sztab (2ps) + batalion piech (2ps) czyli 18 na 4 a po uwzględnieniu 2/3 12 na 4 co daje 3:1. Przesunięcia za polski sztab i umocnienia negowane są przez saperów i sztab niemiecki, dla ścisłości atak jest z pola 69. Wiec tutaj jest 3:1 a jezeli uda sie wyrzucic te jednostki to rozp,I/15 zmot i plot na pole 67. W fazie walki najpierw atak na sztab i bat piechoty tym co atakowało je w czasie fazy ruchu, a nastepnie po samobójczym ataku p-lot na pole 77 atak na pole 66 21 ps co daje stosunek sił 7:1 minus maks 3 przesuniecia( a jak wisaknie polski sztab to tylko 2) i zostaje wynik 4:1. Szansa na b2 jest niska ale zawsze spada przynajmniej 1 pole. A pole 77 jest atakowane na koniec przez p-lote. Można jeszcze zaryzykowac atak na art. na polu 66 bez rozp ale wówczas jest juz tylko 2:1 (przy zniszczeniu sztabu polskiego ze strat bedzieaz 3:1) i wykorzystac rozpoznawczy do zajecia Westerplatte. Przestawiłes siłe atakujacego z siłą obroncy i wynik wyjsciowy to 3:1 a nie 1:3 :wink:

Co do niszczenia mostów wynika z tego że jeden z mostów jest nie zniszczony na polu 27 ( saperzy niszcza most na polu 28 a II/4 piech 1 most na polu 27) jezeli tak to bat panzerny 2/129 może pojechac tym mostem a wówczas zostaje opanowana cała Gdynia. Reszta jak zrobił to Arek.

Dodatkowo zgodze się z opinią r1omen-a że jeżeli w zadaniu są przewidziane kontrataki to wskazane przez niego przykłady są zdecydowanie trafne i prowadzą do duze komplikacji w obronie a nawet do jej całkowitego podważenia.

Powtórze sie że Głupio sie czuje pisząc takie rzeczy ale może Arek albo ty Silvershoot naprostujecie nas :lol: Cała zabawe traktuje jako przygotowania przed manewrami w Lublinie i mam nadzieje że nikogo nie uraziłem pisząc moje spostrzeżenia do zadań. Tutaj może sie gdzies pomyliłem albo mam braki w znajomości przepisów dlatego poprawcie mnie jeżeli moje rozważania są błedne.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi