Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie 1 (sezon 3)
Autor Wiadomość
Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Śro 09 Sie, 2006   

kisiel1815 napisał/a:
Co do niszczenia mostów wynika z tego że jeden z mostów jest nie zniszczony na polu 27 ( saperzy niszcza most na polu 28 a II/4 piech 1 most na polu 27) jezeli tak to bat panzerny 2/129 może pojechac tym mostem a wówczas zostaje opanowana cała Gdynia. Reszta jak zrobił to Arek.

Most nie został zniszczony a Gdynia jest przecież opanowana.

Swoją drogą to ciekawe jak jest z tymi kontratakami bo faktycznie trochę by mi one napsóły :wink:

PS:
Czy wy mi nie chcecie przez przypadek punktów odjąć :?: :twisted:

Kragdob
Major

Silvershoot napisał/a:
PS:

Chcemy rozbić układ :!: :wink:

Poczekajmy, niech się Arecki wypowie.

Ja mam propozycję co do zmiany stylu rozwiązywania zadań, aby uniknąć takich niejasności w przyszłości, ale poczekam na razie co Generał nam powie.

Silvershoot
Porucznik

r1omen napisał/a:
Silvershoot napisał/a:
PS:

Chcemy rozbić układ :!: :wink:

Korupcja nawet tutaj sięga :wink:

Tak po prawdzie to jakbyście mi chciali punkty odejmować to już mam pare argumetów przeciw, ale mam nadzieję, że tej dyskusji uda nam się uniknąć 8)

kisiel1815
Sierżant

Odejmowanie też mi osobiście wydaje sie nie realne bo tak Arecki musiałby czekac aż nie wyłapiemy jakiegoś byka w kolejnym zadaniu. Poprostu on je rozwiazuje kieruje sie swoim doświadzczniem i wiedza i raz sie poszczesci jdnemu raz drugiemu. Moje uwagii mają na celu wskazanie innych możliwych rozwiązań :lol: A to że gdzies doliczyłem sie że jednostka nie może zrobic tego czy tamtego wynika z faktu że część przepisów jest dyskusyjna a na zadaniach można ładnie wszystko dopowiedzieć tak żeby wiekszosc graczy mogła przyjąc wspólny sposób rozumowania, a ja narazie sie docieram z nowymi przepisami bo miałem dosyc długa przerwe dlatego tyle pytan i uwag :lol:

m_kowal
Porucznik

Ja sie chcialbym jeszcze wypowiedziec w kwesti formalnej, a mianowicie prezentacji rozwiazan:

1) graficzna animacja ejst super, co do tego nie ma dwoch zdan

brakuje mi jednak pewnych szczegolow:

1) tabelki z rzutami na walke tak bym np. mogl odtworzyc ewentualne inne opcje atakow
2) tego czy atak byl WzM czy zwykla walka

Mysle, ze ogolnei idziemy do przodu jezeli chodzi o technike, rozwiazania graficzne, itp. a tak trzeba robic by zwiekszyc atrakcyjnosc i moc utrzymac stale grono zaintersowanych.

m_kowal
Porucznik

Odnosnei rozwiazania Silvershota - to tu nie mozna mowic o odejmowaniu punktow, ale o sprawdzaniu opcji innego rozwiazania zadania, (bedac po stronie Arka, a raczej w jego sytuacji :D

Jak widac propozycje chlopakow prowadza do kompletnej masakry obrony.

Kto wie, gdybysmy rozpatrywali rowniez inne zadania (widzimy przeciez rozwiazanie tylko jednego) to pewnie tez mozna by cos jeszcze wymyslec.

Ja rozumiem z jednej strony zachowani Silvershota a z drugiej frustracje kisiela i Romana.

Mam nadziej ze nasz guru rozwiaze te watpliwosci (a bedzie mial niezly orzech do zgryzienia :? )

Arecki
Generał (moderator)

Panowie chcialem poinformowac i w szczegolnosci przeprosic zwyciezce, ze nastapila dosc spora nieuwaga z mojej strony w rozwiazywaniu wszystkich zadan. Taki dosc prosty acz istotny szczegolik o ktorym zapomnialem rozwiazujac wszystkie zadania.
Tak to jest jak sie wyjdzie z wprawy :oops:

Niniejszym informuje ze wszystkie zadania ida do korekty i ulegna zmiany w punktacji i lokatach zajetych przez graczy.

Wszystkie problematyczne sprawy jakie zostaly poruszone przez Was w tym zadaniu sa jak najbardziej trafne.

Bardzo przepraszam za zamieszanie, jest to moj blad i mam nadzieje ze wiecej razy sie to nie powtorzy :oops:

preclo
Kapitan

A moim zdaniem nie powinno być korekt przy tym zadaniu.
Uznajmy, że sędzia ma zawsze rację. Może się pomylić, to jego ludzkie prawo.
Z tego co rozumiem to pomyłka nastapiła przy wszystkich, lub większości zadań. Tym lepiej, że tak powiem.

Niech będzie to szczęście Silvershota :)
Będziemy chłopakowi odbierać radość ze zwycięstwa, nie z jego winy?
Bo jak zaczniemy grzebać, składać prostesty, interpelacje, wnioski o rewizje, to zamiast bawić się w rozwiązywanie zadań zakatujemy Arka i zamiast 10 zadań będziemy mieć 2 z poprawkami i poprawkami do poprawek ;)

Trudno się mówi, uznajmy zadanie za zamknięte i bawmy się dalej. Jeszcze przed nami 9 zadań, więc sporo okazji do nadrobienia i wykazania się. I niech to będzie nauczką na przyszłość również dla Szefa, żeby się dobrze przygotować :!: :)

PS: I przypominam o moich 5 punktach karnych. :)
Które oczywiście mogą zostać umorzone (nie obrażę się :D ), ale po prostu przypominam :)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Czw 10 Sie, 2006   

Arecki napisał/a:
Niniejszym informuje ze wszystkie zadania ida do korekty i ulegna zmiany w punktacji i lokatach zajetych przez graczy.

Wszystkie problematyczne sprawy jakie zostaly poruszone przez Was w tym zadaniu sa jak najbardziej trafne.

Bardzo przepraszam za zamieszanie, jest to moj blad i mam nadzieje ze wiecej razy sie to nie powtorzy :oops:

No jak wszytkich to wszystkich. Chociaż tyle dobrze. Choć muszę przyznać, że sytuacja troszkę mi sie nie podoba. No bo czy moją winą jest to że szanowny Generał źle rozwiązał czy czegoś nie zauważył. To tak jakby po meczu piłkarskim ktoś mówił, że gdzieś był spalony i tylko dlatego była bramka. Trudno zdarza się a to że sędzie zawinił to nie problem zwycięscy. No ale trudno. Zobaczymy komu będziemy gratulować zwycięstwa no bo raczej nie mnie 8)
A najbardziej bawi mnie to, że gdyby animacji nie było to nikt pewnie by się nie przyczepił :wink:

Ciekawi mnie tylko jak to wszsytko będzie wyglądać w przyszłości. No bo znów do wglądu jest tylko rozwiązanie zwycięscy a ci którzy pokazują mu błedy sami mogli zrobić ich masę czego ten nie jest w stanie im pokazać.

W zeszłym sezonie nie przypominam sobie takich sytuacji.

Kragdob
Major

preclo napisał/a:
A moim zdaniem nie powinno być korekt przy tym zadaniu.
Uznajmy, że sędzia ma zawsze rację. Może się pomylić, to jego ludzkie prawo.
Z tego co rozumiem to pomyłka nastapiła przy wszystkich, lub większości zadań. Tym lepiej, że tak powiem.

Niech będzie to szczęście Silvershota :)
Będziemy chłopakowi odbierać radość ze zwycięstwa, nie z jego winy?
Bo jak zaczniemy grzebać, składać prostesty, interpelacje, wnioski o rewizje, to zamiast bawić się w rozwiązywanie zadań zakatujemy Arka i zamiast 10 zadań będziemy mieć 2 z poprawkami i poprawkami do poprawek ;)

Trudno się mówi, uznajmy zadanie za zamknięte i bawmy się dalej. Jeszcze przed nami 9 zadań, więc sporo okazji do nadrobienia i wykazania się. I niech to będzie nauczką na przyszłość również dla Szefa, żeby się dobrze przygotować :!: :)

Popieram - żadnej korekty do oficjalnych wyników bo to psuje klimat; gwoli poprawy Generał może nieoficjalnie przeliczyć zadania i podać zainteresowanym inny wynik na PW. Ja w osobnym temacie zaproponuję korektę do rozwiązywania zadań, która mogłaby takie rzeczy wyeliminować.

kisiel1815
Sierżant

Zgadzam sie i podtrzymuje to co napisali przedmówcy jak i ja w poprzednich postach. Żadnej weryfikacji sie nie domagam i jestem jej nawet przeciwny (z wyjatkiem uwzglednienia pkt za zniszczenie mostu na Westerplatte przez jednostke go broniaca, bo to było w moim rozwiazaniu- chyba że droga od sapera do mostu/jednostki musi biec poza strefami kontroli i nie przez duże rzeki). Arku z satysfakcją przeczytałem że rozwiazania dodatkowych manewrów mogły napsuć krwii Silverovi i to bedzie dla niego przestroga że musi sie pilnowac na przyszłośc bo wróg nie śpi :lol: . Z drugiej strony sytuacja zwyciezca/weryfikacja/nowy zwyciezca/weryfikacja= 2-3 zadania na rok tak jak pisali inni dowódcy, a ty byś się zajechał przy rozwiązywaniu i poprawianiu. To jest zabawa i podobnie jak w meczu sędzia się może pomylić (vide Legia -Szachtar) kwestia szczescia. Zostanmy przy rozwiazywaniu zadan przez ciebie tak jak ty to wymyslisz a jedynym dodatkiem jaki można wprowadzić jest możliwosc zgłoszenia ci że gdzies cos przeoczyłes w rozwiazaniu jakiegos gracza, przez samego zainteresowanego. Na marginesie jestem ciekawy jak rozwiązali swoje zadania inni dlatego każdego kto ma jeszcze swoje rozwiązanie prosiłbym o umieszcenie na forum po zamknieciu każdego zadania (maks 20 postów wszystkiego co zaoszczedzi pracy tobie Arku a nam pozwoli się zapoznac z koncepcjami wszystkich Dowódców, myśle że to będzie bardzo ciekawy i atrakcyjny dodatek do zadań- już widze te dyskusje na gg i komentarze :twisted: :twisted: :twisted:

P.S przepraszam za literówki ale czas goni :!:

m_kowal
Porucznik

Ja rowneiz ejstem przeciwny oficjalnej weryfikacji - jezeli juz to ewentualnie na marginesie mozna poznac nieficjalne, skorygowane rezultaty, ale w zadnym przypadku nie zmieniac istniejacych. Niech panuje zasada neiingerencji w raz ogloszone rezultaty, zwlaszcza ze tu pomylka jak rozumiem dotyczy wszystkich.

Silvershoot
Porucznik

kisiel1815 napisał/a:
Arku z satysfakcją przeczytałem że rozwiazania dodatkowych manewrów mogły napsuć krwii Silverovi i to bedzie dla niego przestroga że musi sie pilnowac na przyszłośc bo wróg nie śpi :lol:

Szanowy kolego, martw się lepiej o siebie.
Miło, że są ludzi którzy ciagle czekają na twój upadek :wink:

Arecki
Generał (moderator)

Kisiel 1815
Nie rozwaliles mostu na Wisle saperem bo przeczytaj sobie paragraf [22.1.8].

Bardzo dobry pomysl o pisaniu swoich koncepcji i prob rozwiazania danego zadania przez dowodcow, pytanie tylko czy poprostu beda chcieli pisac. Kiedys probowalem cos takiego rozkrecic , ale skonczylo sie to po 2 zadaniach. Poprostu nikt niechcial zdradzac swojej kuchni innym.

m_kowal
Moj blad polegal na wykonywaniu poscigu ( po walce ) saperami przez duza rzeke, najczesciej na Westerplatte. Jak sie doczytalem jest to zabronione.
Dlatego spora czesc graczy potracila PZ niezgodnie z przepisami - dlatego chcialem weryfikacji wszystkich zadan, by byly one zgodne z zasadami.

r1omen
W sumie i racja ze wyniki powinny zostac i nie powinny byc zmieniane, oraz jak Kisiel napisal z lekka sie zepsuje atmosfera, ale uwazam ze jezeli pozostawimy taka sytuacje bez korekty to kiedys moga zaczac sie dywagacje co by bylo gdyby Arecki zzaliczyl mi Westerplatte i jak to nieslusznie wygral Silvershoot.
Osobiscie gdybym uczesniczyl jako rozwiazujacy zadania, bym twardo optowal przy ponownym rozpatrzeniu zadania z bardziej wnikliwym okiem.

PS. Jestem w trakcie ponownownego rozpatrywania wszystkich zadan.

Pozdrawiam 8)

Silvershoot
Porucznik

Jeśli chodzi o błąd spowodowany złym zastosowaniem przepisów bądź ich nie uwzględnieniem to zgadzam się na korektę i jestem za w 100% jednak i tak ograniczyłbym ją tylko do tamtego miejsca w którym był błąd.
Niestety jestem tego zdania, że jeśli raz zrbobiłeś błąd i to własny no to ja nie powinieniem przez to cierpieć. Ale cóż nic na to nie poradzę. Powiem tylko, że miło się płacici za cudze błędy.
A co do przyszłości to w celu uniknięcia taki sytuacji proszę o parokrotne sprawdzanie zadań przed podaniem wyników.

Muszę przyznać ze cała ta sytuacja mocno mnie zdenerwowała tak jak zachowanie niektórych osób :evil:

I jeszcze jedno. Obawiam się iż moje zadanie teraz zostać rozwiązane nie do końca obiektywnie. Niektóre osoby wytyczały błędy którymi z pewnością zasugeruje się (zapewne nieśwaidomie) Generał.

PS:
W żadnym wypadku nie chciałem nikogo urazić więc jeśli do tego doszło to przepraszam.

kisiel1815
Sierżant

Przyznam szczerze Silver że ta uwaga odnosnie denerwujacego zachowania innych osób dziwnie mnie trafiła poniewaz chyba najwiecej pisałem na ten temat a jak podkreślałem nie jest moim celem wygrywanie zadań za wszelka cene i obrażanie/urażanie innych osób. Szkoda że cały czas powołujesz sie na bład Arka i że tylko to jest podstawa twojej wygranej bo przyznam szczerze że jest to dosyć nie eleganckie.Znam graczy którzy majac wygrana potrafia oddac gre w sytuacjach takich jak ta i to w turniejach o miedzynarodowej randze. Nowi ludzie nowe trendy, ja jestem nowy w zadaniach na forum (nie w grach i zadaniach poza forum) a sytuacja i propozycje jakie sie wytowrzyły przy 1 zadaniu powoduja kilka zawirowań.
Nie znam cie osobiscie a rozwiazania zadania przy twojej opcji mialy na celu pokazanie innego sposobu działania i każdy kto gra dla przyjemności ale jednoczesnie lubi wysoki poziom grania rozumie moje podejscie , natomiast ty potraktowałes to jak moja chęć odebrania ci punktów :lol: . Jest mi obojetne kto bedzie pierwszy a kto ostatni ja traktuje zadania jako mozliwosc sprawdzenia swoich możliwosci i podszkolenie zasad przed Lublinem, napewno nie w sposób ambicjonalny.

Kragdob
Major

Atmosfera gorąca 8)

Ale Silvershoot, Arecki popełnił wg mnie błąd (nie przeprowadzając kontrataków) - jego prawo czy będzie korygował, czy też nie.

Akurat ja coś o jego błędach już wiem. :?

Nasze prawo (twoje również) to prowadzić dyskusję na temat rozwiązania zwycięzcy i wytykać mu jak go jeszcze dodatkowo możnabyło "kosić". Jeśliby kisiel zostanie zwycięzcą i to jego zadanie zostanie opublikowane to zapewniam cię, że będę równie krytycznie je oceniał - dotyczy to także wszystkich innych zwycięzców, jak i osób, których zadanie zostanie opublikowane.

No i w jednym Arku masz racje - zwykle do twojego rozwiązania nie można się przyczepić, a nawet być mile (albo niemile) zaskoczonym...

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

kisiel1815 napisał/a:
Szkoda że cały czas powołujesz sie na bład Arka i że tylko to jest podstawa twojej wygranej bo przyznam szczerze że jest to dosyć nie eleganckie.

Nie eleganckie było napsianie wyżej:

kisiel1815 napisał/a:
Arku z satysfakcją przeczytałem że rozwiazania dodatkowych manewrów mogły napsuć krwii Silverovi i to bedzie dla niego przestroga że musi sie pilnowac na przyszłośc bo wróg nie śpi

Jak po takiej wypowiedzi nie potraktować tego jako atak na kogoś :?: Tak się porostu nie pisze. Nie jesteś moim dobrym znajomym i może chciałeś tylko zażartować ale powiem ci szczerze, że jeśli tak to ci nie wyszło.

Chyba mi nie zabronisz powoływania się na jego błąd :?: A powołuje się na niego bo na błędach innych oparta jest między innymi ta gra. Gdyby go nie popełnił nie byłoby całej sytuacji.
Co do mojej wygranej. Oczywiście wiele zdobyłem dzięki błędzie Generała i braku kontrataków ale napewno więcej zależało odemnie samego.

I na koniec.
Znalazłem jeszcze jedno rozwiazanie sytuacji. Myślę, że może nie najsprawiedliwsze (przynajmniej ja tak sądzę) ale godne jego rozpatrzenia. Może poprostu anulujemy całe zadanie :?:

Kragdob
Major

Silvershoot napisał/a:

Nie eleganckie było napsianie wyżej:

kisiel1815 napisał/a:
Arku z satysfakcją przeczytałem że rozwiazania dodatkowych manewrów mogły napsuć krwii Silverovi i to bedzie dla niego przestroga że musi sie pilnowac na przyszłośc bo wróg nie śpi

Jak po takiej wypowiedzi nie potraktować tego jako atak na kogoś :?: Tak się porostu nie pisze. Nie jesteś moim dobrym znajomym i może chciałeś tylko zażartować ale powiem ci szczerze, że jeśli tak to ci nie wyszło.

Nie przesadzasz trochę?

W tej dyskusji nie będę zabierał już głosu. Arecki tu rządzi i niech czyni jak uważa za słuszne.

kisiel1815
Sierżant

Szanowny Silvershoot jeżeli chcesz cytowac to cytuj całe zdanie a nie wybrany przez ciebie elemet. Zauważ że na końcu zdania jest :lol: , czyli znaczek mówiący że wszystko jest w ramach żartu. Chyba każdy oprócz ciebie zauważył że nie jest to żadna uszczypliwość.Takie żarty są na porzadku dziennym na każdym forum nie tylko TiS. Cieszyłem się że udało mi się dojrzeć coś czego nie zauważył Generał Arecki a nie dlatego że ktoś miał przez to w plecy.Napisałem wyraźnie kilka razy że nie jestem za rewizja wyników, a gra polega też w duzej mierze na analizie a nie tylko na ślepym szczesciu. Jeżeli chodzi o to że więcej zależało od ciebie niż od Arka to się nie zgodze, ponieważ jak pokazał r1omen, po kontratakach twoja obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski. Reszte pomine ze względu na chęć utrzymania zadań w dobrym klimacie, chociaż bedzie to chyba trudne.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi