Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatora/sprawy różne
Autor Wiadomość
Vaclaw
Szeregowy

Wysłany: Wto 30 Mar, 2004   

Jakiego kleju użyć do sklejania żetonów? Tak żebym później nie miał problemów podczas gry :P

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 30 Mar, 2004   

najlepiej takiego kauczykowego, bezwodnego, broń Boże gumą arabską (jeśli ktoś pamieta) :)

Vaclaw
Szeregowy

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

A gdzie można dostać klej kauczykowy bezwodny :? Ja o takim nie słyszałem :wink: Jetem w kropce bo kupiłem niezłą grę i aż boję się ruszać, bo zawsze mam problemy ze sklejaniem wycinaniem itd. :cry: Może ktoś udzeli mi paru rad np. najpierw wycinać a potem sklejać żetony czy lepiej odwrotnie ??

preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

Tylko i wyłącznie kleić - wycinać. Broń Boże odwrotnie. Chyba że naprawdę potrafisz tak równo wycinać aby potem idealnie pasowały krawędzie.
Jeśli chodzi o klej to ostatnio kleiłem Wikolem i się trzyma.

To jak już jesteśmy przy technicznych sprawach to może mi ktoś polecić dobry lakier? Przydałoby się stary Grunwald polakierować.

Cichy
Szeregowy

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

Co do wycinania to dopuszczalna opcja wycinania kolumn żetonów i sklejania i ch razem to naprawde pomaga a i łatwiej jest później wycinać sklejone żetony. Co do kleju to dobry jest klej bezbarwny do tapet w 0,5 litra butelce za ok 5zl niestety nazwe jego moge podac w przyszłym tygodniu bo nie pisze z domu :( PS po wyschnięciu staje sie bezwonny a schnie w ok 0,5 godziny.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2004   

A ja uzywam kleju płynnego (zwyczajny, szkolny). Równie dobrze klei, jednak ma wadę że schnie od 2 do 3 godzin :( A i trzeba jeszcze żetony pod cos podłożyć (najlepiej pod książki) żeby przyległy do siebie wystarczająco :( Generalnie jednak nie mam z tym problemu :D

dbj
Kapitan *

Butapren, jak dla mnie tylko ten klej :) Ma tylko jedną wadę, trzeba kleić przy otwartym oknie, ale u nas, w Muszynie powietrze jest OK więc to nie problem. Co do zalet tego kleju: nawet jeżeli przez nieuwagę zabrudzimy awers żetonu, można samym palcem zetrzeć klej nie niszcząc powierzchni; trzyma dobrze; klei szybko i nie trzeba sie spieszyć po nałożeniu kleju, a to ważne, bo precyzja to podstawa ;)

pivi
St. szeregowy

po co przy otwartym oknie - przy zamknietym to dopiero musi byc zabawa ;)

Vaclaw
Szeregowy

A gdzie masz w Muszynie czyste powietrze :D Już wolę ten klej wąchać :D

sqh
Plutonowy

Ja również na butapren, klejom roślinnym nie ufam. A potem żetony wędrują na dzień do grubej ksiązki. Jeżeli jest ich kilka arkuszy, to zdarza mi się czasem zapomnieć o którymś i dopiero po jakimś czasie okazuje się, że czegoś brakuje, a one sobie dalej tkwią między kartkami, nieporozcinane...

Zygfryd
Kapral

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2004   

Wiedzialem, ze temat wachania kleju wczesniej czy pozniej wyplynie. :lol:

Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2004   

Takie pytanie mnie gnębi ostatnio...

Kiedy będzie wydana trzecia edycja BN35??

Gość

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2004   

Vaclaw napisał/a:
A gdzie masz w Muszynie czyste powietrze :D Już wolę ten klej wąchać :D

W Złockiem jest pewnie jako takie :lol:

Ja używam wikolu i polecam - bardzo dobrzy klej, ni emoże byc tylko za bardzo rozcieńczony.
No i ja się bawiłem w sklejanie żetonów z osobna.
Żetony do Quatre Bras skleiłem w ten sposób, że nawet grzbiety pociągnąłem klejem (żadszym).
Trzymają się świetnie.
Pozdrawiam

Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2004   

Jednak nowy gracz kupujący sama podstawke bez możliwości wypróbowania jej moze się zniechęcić. Wystarczyło by nawet stworzenie kilku małych scenariuszy treningowych (nie historycznych), uczących takiego rekruta wykorzystywać czołgi, lotnictwo, desant spadochronowy i morski. Zadanie takie trwało by powiedzmy kilak tur np. 2 dni.
Oprócz tego jeden lub dwa duże scenariusze...

Grohmann
Porucznik

Rekrut nie musi kupowac podstawki, wystarczy że kupi jakąs grę(tam istrukcja zawsze jest ale nie komlpentna-t.j. El-Alamein). Jeśli się wciągnie i spodoba mu sie temat to prędzej czy póżniej kupi podstawkę, a scenariusze są praktycznie w każdym numerze Tisa i na stronce. A co do misji treningowych to najlepszym "treningiem" jest gra z jakimś wyjadaczem- doświadczenie gwarantowane :twisted:

Kiedryn
St. sierżant

Apropo zadań treningowych sam myślałem o stworzeniu stronki ze starymi scenariuszami z MiM bo mam je wszystkie :-) Trzeba by tylko żetony porobić lub znaleść zastępstwo...

Grohmann
Porucznik

Kiedryń napisał:
Cytat:
Apropo zadań treningowych sam myślałem o stworzeniu stronki ze starymi scenariuszami z MiM bo mam je wszystkie
To mi wygląda na konkurencję dla Areckiego!!

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2004   o instrukcji

Witam!
Pomysl Grohmanna jest bardzo dobry!
Kiedy nowe zasady juz okrzepna (vide ew. zmiany podczas i po Armagedonie) to wydanie kompletnej instrukcji byloby jak najbardziej na miejscu- o ilez ulatwiloby i uprzyjemniloby to rozgrywke! W tej chwili, zeby zagrac w jakis rozbudowany scenariusz spoza Al-Al trzeba siegac do instrukcji z 2 edycji oraz z Al-Al, a i przeciez w samym Al-AL jest np. problem (poruszony juz na forum) ew. zniosiow bombardowania nocnego.
Ta "3. edycja" czy "podstawka" obejdzie sie bez tabel jednostek i scenariuszy za to mozna by poswiecic wiecej stron na sensowne rozplanowanie (lepszy uklad i podzial merytoryczny) tabel pomocniczych. W chwili obecnej gracz jest zmuszony do wertowania i przegladania byle jak upchnietych tabel, ew. (ja tak robie) mozna je skserowac, ale wtedy i tak pozostaje problem odnalezienia danej tabeli (np. lotnictwo i p-lotki czy to w 2.edycji czy Al-Al sa strasznie rozpieprzone). Przy tabelach mozna tez by wtedy podac numery przepisow ich dotyczacych i modyfikatory/zasady ustalania wynikow.
Poozdrawiam!

Kiedryn
St. sierżant

Grohmann napisał/a:
To mi wygląda na konkurencję dla Areckiego!!

Cicho.... bo sie wyda :)

Grohmann
Porucznik

Kiedryn jeśli masz taki zapał to może bys zrobił stronke z zadaniami do innego systemu czy gry. Napewno znajdą sie chętni (jakby co to jednego już masz). No bo czy jest sens dublować? A zresztą te stare scenariusze są dostosowane pod stare zasady, wiec kolejny problem. Jednak co nie zrobisz masz moje poparcie i w miarę mozliwości pomoc :wink:

Odpowiedz do tematu