Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2007
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 06 Cze, 2006   Rok 2007

Choć do zakończenie roku 2006 pozostało jeszcze kilka miesięcy
Chętnie zapoznam się z opiniemi czytelników dotyczących planowanych na rok 2007 gier
Na dzień dzisiejszy chciałbym wydać następujące tytuły:

Bitwy II wojny
- Warszawa 1944
- Solerno 1943
-

Wielkie Bitwy:
- Alzacja 1944-45
- Mt.Cassino 1944 (od Anzio do Monte Cassino)
- Leningrad 1941-44
- Moskwa 1941-42
-

Wrzesień 1939
- Kock
- Tomaszów
Tu ogłoszę ankietę, który z tytułów

Średniowiecze:
- Grunwald 1410
- Legnica
- Warna 1444
- Kulikowe Pole

Napoleon (skala pułkowa)
- Grochów (tu mam wątpliwości co do manewrowości gry)
- Borodino 1812
- waterlooo, wavre, Ligny, Quatre Bras 1815 w jednej grze

Oczywiście nie uda się wydać wszystkiego
Część gier znajdzie się w Taktyce, jak np Bannocburn (wojna Szkotów z Anglikami), czy rozszerzenia do września jak San
Ale może znajdą się tytuły bardziej wartościowe
Tak więc chętnie wysłucham Waszych propozycji
Ostatnio zmieniony przez Wojciech Zalewski Śro 07 Cze, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Silmeor
St. szeregowy

Wysłany: Śro 07 Cze, 2006   

Odnosnie Waterloo, Ligny itd. mam pytanie: czy bylaby to reedycja Waterloo 1815 Dragona czy tez zupelnie nowa gra? Z pozostalych gier mnie osobiscie interesowalyby Leningrad i Moskwa oraz Warna.

Pan P.
Kapitan

Warszawa 44 brzmi bardzo ciekawie, czy to maja byc walki Hermana Goerniga czy tez Powstanie ?Mam nadzieje Ze HG.

Za średniowiecznych najbardziej ciekawi mnei Legnica, bitwa ktora pchnela losy Polski na zupelnie inne tory.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

4 ostatnie bitwy Napoleona są w zupełnei einnym systemie niż waterloo
Bitwa warszawska 1944 to starcie pancerne na przedpowlach miasta ale z maistem jako takim na planszy

Malakai
Szeregowy

Wysłany: Śro 07 Cze, 2006   Re: Rok 2007

WZ napisał/a:

Bitwy II wojny
- Warszawa 1944
- Solerno 1943

Mam nadzieje ze Warszawa 1944 to nie samo powstanie.

WZ napisał/a:

Wielkie Bitwy:
- Alzacja 1944-45
- Mt.Cassino 1944 (od Anzio do Monte Cassino)
- Leningrad 1941-44
- Moskwa 1941-42

Alzacja, Leningrad i Moskwa brzmia fajnie. Ale Mt.Cassino ? Jesli gra ma byc chociaz troche realistyczna to nie bedzie to za bardzo stacjonarne?

WZ napisał/a:

Wrzesień 1939
- Kock
- Tomaszów
Tu ogłoszę ankietę, który z tytółów

Średniowiecze:
- Grunwald 1410
- Legnica
- Warna 1444
- Kulikowe Pole

Wrzesien i sredniowiecze to nie moj obszar zainteresowan, wiec sie nie wypowiem :)

WZ napisał/a:

Napoleon (skala pułkowa)
- Grochów (tu mam wątpliwości co do manewrowości gry)
- Borodino 1814
- waterlooo, wavre, Ligny, Quatre Bras 1815 w jednej grze

Chyba Borodino 1812 ? :wink:
W sumie te gry z okresu Napoleona brzmia niezle, ewentualnie bez Grochowa.

wujaw
Podporucznik

Sugeruję żeby podać ile gier z każdego systemu może być wydane.Pewnie po jednej, czyli ja wstępnie głosuję na Tomaszów, Monte Cassino i Legnicę.W B-35 grywam tylko małe scenariusze więc się nie wypowiadam.Napoleona jeszcze w ogóle nie ma więc też sie wstrzymam od głosu.Tomaszów proponuję żeby utrzymać chronologię, Legnica chyba najbardziej zainteresuje odbiorców w tym i mnie jak chodzi o Średniowiecze, a Monte Cassino fajnie rozszerzy teatr działań.Co do Średniowiecza to temet krzyżacki jest najbardziej chyba oczekiwany(patrz Świecino) a są wnim do obegrania fajne tematy jak Koronowo i Płowce, Chojnice.Więc szkoda porzucać ten trop.

Grisznak
Podporucznik

Za dużo tych wznowień....Grunwald, Waterloo, Quatre Bras już były, Warszawa też.
Co do Grochowa, to propnuję wydać pierwsze starcia powstania Listopadowego w jednym zestawie.
Z tego wszystkiego najciekawiej zapowiada się Borodino i Warna.

Nitager
Plutonowy

Jeśli można, to ja głosuję na WB :
1. Moskwa
2. Leningrad

Skoro chcesz wydać jeszcze w tym roku, to zapewne pod koniec, kiedy będzie już mokro i zimno, a więc "wschodnie klimaty" będą jak znalazł. :wink:

pozdrawiam

kozioł
St. sierżant

Cytat:
Część gier znajdzie się w Taktyce, jak np Bannocburn (wojna Szkotów z Anglikami), czy rozszerzenia do września jak San

IMO zanim San, to wpierw dajcie Wybrzeże, tak aby wszystko juz do siebie pasowało i każdy miał do tego dostęp (a nie czatować na allegro), no i że mało żetonów to żeby i one były jak coś

pablo8019
Podporucznik

Dobrze, że plany wydawnicze nie skupiają się tylko i wyłącznie na II wojnie światowej - mnie osobiście najbardziej będzie ciekawić Borodino i wznowienie Grunwaldu. A co do tych połaczonych bitew napoleońskich - kiedyś myślałem, że będzie możliwe wydanie Ligny, jako oddzielnego dodatku do Waterloo (podobnie jak Quatre Bras) - teraz widzę jednak inne rozwiązanie... No i ciągle czekamy na coś nowego z okresu I wojny światowej...

Gość

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Moskwa
Kock
Borodino
Legnica

DN
Szeregowy

pablo8019 napisał/a:
... kiedyś myślałem, że będzie możliwe wydanie Ligny, jako oddzielnego dodatku do Waterloo (podobnie jak Quatre Bras)...

ligny nie wiem czy mozna by potraktowac jako dodatek, bo jezeli mialoby to byc w tym systemie dokladnie co waterloo to plansza musiała by byc wieksz ciut od waterloo, a samych oddzialow bylobytam conajmniej tele co w waterloo po przyjsciu prusaków przy założeniu ze zadna ze stron nie poniosla jeszcze strat, a samo główne starcie(większosć sił obu stron, tak z 70%) znajdowała by się na prezciwko siebie na jednej połówce planszy;
dadatkowy problem bylby taki e chybva wiekszocs pruskich batalionow miala by jakos po osiem oczek siły, w zwiazku z tym wg prezpisow na jednym polu moznaby umiescic tylko jedne zeton, a to oznacza ze nie da sie ustawic tam reszty oddzialow tak jak staly historycznie, wychodzi bzdura bo oddzialy stalyby obok siebie baz prezrwyy na prezstrezni jakichs 10x20 heksów i to sami prusacy, a to bylaby katastrofa jak np. trezba by wycofac jakis oddzial

Grenadier
Kapral

Z WB-95 albardziej interesuje mnie:Alzacja 1944-45 i Leningrad 1941-44, ale Mt.Cassino 1944 też może być ciekawe.
Natomiast w B-35 Warszawa 1944 może być też ciekawa, a Solerno 1943 ujdzie, ale chyba jako dodatek, bo nie wiem czy byłaby aż tak ciekawa.
Co do innych systemów nie wypowiadam się bo w nie niegram.

Ale, fajne plany :P
Ciekawe czy wszystkie wypalą na 100% :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ale ja chętnie wysłucham też waszych propozycji
Istniej np pomysł wydania Bitew II wojny światowej
"Pacyfik w Ogniu" i tu można by wydawać wyspę po wyspie
a z tych większych fragmenty z najciekawszymi walkami

Grisznak
Podporucznik

Takie walki byłyby raczej schematyczne, przynajmniej na mój gust. Pacyfik lepiej zostawić na TiS.
Chyba żebyście opracowali system do starć morskich i wydali Leyte.
Mam natomiast pytanie co do Grunwaldu - do jakiego stopnia ( poza naturalnie systemowymi ) miałaby ta gra być alternatywą dla wydania z Dragona ? Bo szczerze mówiąc lepiej byłoby wydać żetony, mapa nie wymaga chyba powazniejszych zmian ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zmieniona byłaby skala gry, to na pewno
a wiec i mapka by się powiększyła
Systemy są na tyle różne, że Grunwald TiSowski byłby grą bardziej "ruchową" więcej opsji walki i manewru
Ale to tylko projekt i jeszcze sam nei wiem czy to dałoby się zrobić
Na razie dyskutujemy

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006   

Jeszcze większa mapa ? Litości, przecież tego nie będzie gdzie rozłożyć w mieszkaniu...
Ja wiem, że fajnie czasem jest móc coś na takim olbrzymie rozegrać, ale na to najczęsciej mogą pozwolić sobie ludzie dysponujący masą miejsca, a tych tak wielu znowu nie jest.

wujaw
Podporucznik

WZ napisał/a:
W sam raz coś dla mnie.Gołym okiem widać, że będą małe scenariusze.

podchorąży Brock
Podporucznik

wujaw napisał/a:
WZ napisał/a:
W sam raz coś dla mnie.Gołym okiem widać, że będą małe scenariusze.

Fakt że małe, ale niestety - będą to chyba walki przy użyciu niemal wyłacznie piechoty, bo czołgi japońskie wg mojej skromnej wiedzy nie były stosowane tak masowo jak niemieckie. A już na pewno nie sprzyjał im na Pacyfiku teren - zresztą cały kram był z tym, zeby najpierw przewieźć je na wyspę

W zamian za brak walk pancernych otrzymamy natomiast niezgorszą młóckę lotnictwa i marynarki wspomagającej wojska lądowe

Jakby do tego dodać okręty podwodne, to ja się piszę na taki scnariusz - jako dowódca o.p. :twisted:

preclo
Kapitan

B-35 -> Warszawa, ale dobrze by było gdyby Powstanie było oddane trochę dokładniej niż to było w Bagrationie, ale nie mogą to być też zwykłe walki w stylu B-35

WB-95 -> Leningrad i Moskwa obowiązkowo, ewentualnie Alzacja. Monte Cassiono na szarym końcu.

W-39 -> ja stawiam na Kock.

Średniowiecze -> Warna, albo Legnica. Grunwald dopiero wtedy gdy system się trochę doszlifuje.

Napoleoński system wolałbym najpierw zobaczyć i potem ewentualnie dopasowywać co będzie najodpowiedniejsze.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Odpowiedz do tematu