Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CHARKÓW 1942
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 08 Lip, 2004   CHARKÓW 1942

w 11 pojawią sienowe żetony do scenariusza historycznego, kilka niemieckich brygad dział szturmowych i kilka sowieckich, dwie trzy dywizje. i nowy scenariusz

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 08 Lip, 2004   

Rozumiem, że niezbędne będzie posiadanie Charkowa.
No coż żetony też się przydają.

Gość

Wysłany: Śro 15 Wrz, 2004   Gdzie rozmieścić?

Właśnie wziąłem się za rozstawianie żetonów, a tu... zasadzka :)
Gdzie rozmieścić: 7 BPanc z Grupy ,,Bobrin''; 76 i 278 DS, wszystko rosyjskie, oraz art. VIII KA niemieckiego? Tu są podane dwie lokalizacje...
Pora co prawda późna, ale nie odmówię sobie i zacznę wojowanie... :)

preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 15 Wrz, 2004   

Aaaa i tu jest cały haczyk, bo niemiaszki mają w VIII KA dwie jednostki artylerii :twisted:
A co z resztą przez Ciebie wymienioną to nie wiem, ale skoro ich nie ma to chyba nie umieszczamy.
Trochę wiary w redakcję, przecież nie wszędzie muszą być błędy ;)
pozdrawiam
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Gość

Wysłany: Czw 16 Wrz, 2004   

No dobra, z artylerią VIII KA nie będę wojował... Ale 7BPanc i 278 DS to uzupełnienia z 11-go ,,TiS-a'', a 76 DS nie jest wynieniona ani w nowym ustawieniu, ani w tych nie biorących udziału w grze :evil:
Wierzę w Redakcję :D

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   Włoskie Remagen

Mam pytanie do autora scenariusza Włoskie Remagen (TiS 9). Otóż sowiecka 9 Armia występuje jednocześnie w dwóch miejscach - Achtynka na początku gry oraz wchodzi jako uzupełnienie ze wschodu (jedna jednostka na etap) :? .
Rozumiem, że w Achtynce powinna być jakaś inna armia tylko nie wiem która :?:

anonim
St. szeregowy

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

Simba
Cytat:
Gdzie rozmieścić: 7 BPanc z Grupy ,,Bobrin''; 76 i 278 DS, wszystko rosyjskie, oraz art. VIII KA niemieckiego?

Przyłączam się do tego pytania i prośba do redakcji by poprawiła też pozostałe scenariusze chistoryczne.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

no ładnie łądnie - Jako uzupełnienie proszą potraktować 57 Armię

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2005   

Witam - czy Charkow Dragona rozni sie od Charkowa obecnie sprzedawanego? Podejrzewam ze roznica jest taka sama jak miedzy zwyklym krzeslem a krzeslem elektrycznym...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2005   

Nie ma aż tak drastycznych różnic - to jest ta sama gra, choć jest to za dużo powiedziane, są jeszcze 2 egz, i to bez pudełka, więc można uznać że gry już nei ma, A szkoda, bo to jest jedna z ciekawszych gier

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Śro 14 Wrz, 2005   

Z mnóstwem błędów , ale ciekawie się grało - Ruskimi charków odbić :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005   

W charkowie nie ma błędów - dosłownie żadnych
Chyba pomyliłeś grę ze Smoleńskiem

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005   

WZ napisał/a:
W charkowie nie ma błędów - dosłownie żadnych
Chyba pomyliłeś grę ze Smoleńskiem

Tak?? Twierdzę, że połowa ruskich armii ma fikcyjny skład, brakuje jednostek, inaczej wchodzą uzupełnienia i są to inne jednostki, musiałem sobie trochę jednostek podorabiać, tak kilkadziesiąt żetonów. Natomiast przyznaję, że jest to jedna z najlepiej wykonanych plasz - nie zauważyłem na niej zadnych błędów. To jest mocną stroną tej gry. Smoleńsk praktycznie od nowa robiłem ustalając co kiedy gdzie i jak wchodziło i planszę poprawiałem tylu błędów to nie ma chyba w żadnej grze.

Teufel
Szeregowy

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2005   

usunięte

Archanioł
Podpułkownik

Niedokładności, teren jest dobrze odwzorowany, bieg Dońca róznież, błedy mogą być w lokalizacji miejscowości i miast, ale nie ma to wielkiego znaczenia (myśle że przesunięcie będzie o jeden heks). Dużym problemem jest skład sowieckich armii, np. taka 38 Armia miała zupełnie inny skład niż występujący w grze.

Panzerfan
Chorąży

Archanioł napisał/a:
Niedokładności, teren jest dobrze odwzorowany, bieg Dońca róznież, błedy mogą być w lokalizacji miejscowości i miast, ale nie ma to wielkiego znaczenia (myśle że przesunięcie będzie o jeden heks). Dużym problemem jest skład sowieckich armii, np. taka 38 Armia miała zupełnie inny skład niż występujący w grze.

Układ rzek...owszem, lecz źle są określone wielkości rzek. Poza tym wzgórza, lasy, a co najważniejsze to układ drogowy. W sumie razi takze bardzo nazewnictwo miejscowości; przykład jest Krasnodar a powinno być Krasnograd, Balki>>>>Walki. Odnosi się wrażenie że autor nie bardzo umiał przetłumaczyć z jezyka rosyjskiego :roll: .

Archanioł
Podpułkownik

A tu masz rację, ale układ dróg był trudny do zdobycia, co więcej, inny był w 42 a inny w 1943 roku. Także, mógł się pomylić.

Co do rzek, to zależy od koncepcji, W sumie Narew w W39 nie zasługuje na nazwo dużej rzeki, a jest nią, zależy od koncepcji gry.

Panzerfan
Chorąży

Archanioł napisał/a:
A tu masz rację, ale układ dróg był trudny do zdobycia, co więcej, inny był w 42 a inny w 1943 roku. Także, mógł się pomylić.

Co do rzek, to zależy od koncepcji, W sumie Narew w W39 nie zasługuje na nazwo dużej rzeki, a jest nią, zależy od koncepcji gry.

Tutaj sie z Tobą zgadzam. W sumie gdy robiono grę to trudno było o materiały, więc efekt prac wyszedł taki a nie inny.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 08 Paź, 2005   

Wczorej rozegrliśmy kolejną grę w wariancie historycznym
Ach co to była za gra - generalnie każdy miał przerąbane i każdy gral dalej. Bo gdzieś na końcu widział światło w tunelu
Zmuszony byłem opuścić grę, ale już doszedłem do Charkowa od tyłu
Resztę pozostawiłem Roamanowi :)
Mam nadziejęże się postarał

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Sob 08 Paź, 2005   

WZ napisał/a:
Wczorej rozegrliśmy kolejną grę w wariancie historycznym
Ach co to była za gra - generalnie każdy miał przerąbane i każdy gral dalej. Bo gdzieś na końcu widział światło w tunelu
Zmuszony byłem opuścić grę, ale już doszedłem do Charkowa od tyłu
Resztę pozostawiłem Roamanowi :)
Mam nadziejęże się postarał

Hm, Romanowi poszlo naprawde niezle, az sie Krzysiu biedny 3 razy zalamal.

Na szczescie na poludniowym odcinku frontu mielismy wybijanie rosyjskich korpusow i dywizjii, a takze skuteczny ratunek odcinanej od zaopatrzenia 23 DPanc.

I az strach pomyslec co by sie stalo gdyby Niemcy po upporaniu sie z korpusami uderzyli na tyly rosjan pod charkowem...

Na to niestety zabraklo sil i checi..

Odpowiedz do tematu