Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
11
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 03 Wrz, 2004   

25 BP hinduska - 2806 (1)

preclo
Kapitan

Jeszcze słówko o nowych żetonach. W moim komplecie trafił się fajny akcent humorystyczny :D
Otóż kompania pancerzownic z pierwszej SS ma w lewym dolnym rogu żółtawe kółeczko przypominające jako żywo te znane z telewizorni :D
Błąd w druku (wcale nie dyskwalifikujący żetonu), czy może zamierzona akcja? Czyżby ta kompania aż taka okrutna była? ;)

I pytanie dotyczące żetonów do Mostów Richarda (Czyżby chodziło o generała Richarda Kitę? ;) ). Gdzie wcześniej była wydrukowana (jeśli była) 3 kompania strzelców wyborowych ?
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Gladky
Kapitan

panowie, nie meczcie mnie, bo do mnie cały czas TiS nie dotarł :(
A ja czekam i czekam....i może się doczekam..

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 04 Wrz, 2004   

Tyś nie jest megalomanem :) to oficjalne oświadczenie
ja nazwałem na jego cześć ten scenariusz bez konsultacji
nastepny będzie się nazywał :
Tygrysy - Pantery - Rysie

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2004   Marengo

Artykuł Od Redakcji nic nie wspomina o Marengo. Mówi się jedynie o Ostrołęce. Czyżby oznaczało to korektę planów wydawniczych związanych z systemem 1750-1850?

mistico
St. szeregowy

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2004   

3cią komapanie strzelców SS to jeszcze przeboleje :wink: ale z tymi żetonami do Mesra Matruh to naprawde porazka.

Bardzo ładnie wyszła brygada Ireny i 1 Dyw SS, mnia mniam

Kamiro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2004   Ninja-japońscy komandosi

Przepraszam wszystkich czytelników za drodne błędy, które pojawiły się w moim artykule, np. dopełniacz od "pretorianie" powinien brzmieć "pretorian", a nie "pretorianów".

Gladky
Kapitan

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2004   

Dzis wreszcie dostalem TiS-a i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony.
Najlepsze wrazenie zrobily na mnie kolorowe stronki i Mersa Matruh /plansza - bo hindusi to wiadomo/, ale co najwazniejsze widac, ze nasze pismo sie rozwija i korzystnie ewoluuje.
Mamy /bodajze 8/ kolorowycj kartek, a cena sie nie zminiła. Papier kredowy to tez wyrazny postep.
Gratuluje redakcji i mam nadzieje, ze dalej bedzie rownie dobrze.

Kosynier
Kapitan *

Ale jak się pojawią sztancowane żetony to będzie dopiero odlot 8)

Wojpajek
Major

Jeśli o mnie chodzi to też bym chyba wolał więcej żetonów i nie sztacowanych.

KG Grau
Kapitan

wczoraj dostalem w koncu tak dlugo oczekiwana przesylke :lol:
1. Bledy sa ale mniej
2. ciesza mnie kolorowe kartki ale nie za duzo-wole wiecej czarno-bialych niz mniej kolorowych
3. artykuly-jak zwykle ciekawe, mila odmiana jest ten o ninja, choc troche meczy dominacja tematyki "specialow"
4. KARDYNALNE bledy przy artykule "pustynnym"-daty w tekscie i na mapie!!!, poza tym bardzo pozytywnie :D
5.zetony-spox, tak samo dezorganizacja- trzeba bedzie znowu zasiac do Budapesztu :twisted:
6. pomysl ze sztancowaniem- zgadzam sie z RK- lepiej wiecej niesztancowanych.

Mardok
Chorąży

apropos zetonow to ja wole wycinac wiedziac ze bede mial wiecej jednostek.

MIH
Porucznik

No i jeszcze taki problem że jak (niedaj Boże) w sztancowanym żetonie bedzie błąd to poprawka do niego będzie wycinana, a wtedy niesposób niezauważyć go na planszy... :?
Ja jestem za standaryzacją. albo wszystkie sztancowane albo wszystkie sklejane - również te w grach!
Narazie skłaniam sie do wycinanych z powodów o których pisał RK (ilość).

Pozdr.

dbj
Kapitan *

Skłaniałbym się do większej ilości żetonów. Osobiście mi nie przeszkadzają różnice w wyglądzie żetonów sztancowanych i wycinanych. Uważam, że nie ma to znowu, aż tak dużego znaczenia w rozgrywce. Zawsze można pokombinować i potworzyć grupy bojowe, które są reprezentowane przez żeton wycięty, w tedy dopiero jest zaskoczenie dla przeciwnika. W tej chwili i tak niemal w każdej grze są jakieś poprawki, czasami naprwde trudno jest zapamiętać, który żeton był wymieniany, a który nie. I chyba lepiej jest skupić się na taktyce, a nie na zgadywaniu co gdzie leży.
Nie mniej jednak w dużych grach wolę sztancowane, mniej pracy przed rozgrywką, inaczej ma się sprawa z żetonami z TiSu, to niemal tradycja, że trzeba powycinać.

Gość

Ja natomiast nakłaniam do zainteresowania się inkszymi okresami historycznymi, bo II Wojna trochę bokiem może wyjść.

Może Zulus Czaka?

Czerwona Świnia
Chorąży

Wycinane albo śmierć!

Sztancowane są grube, brzydkie i zajmują dużo powierzchni magazynowej.
Co więcej wycinając gracz nabywa emocjonalnego stosunku do swoich żetonów, co na pewno ma wpływ na efektywność i zawziętość toczonych bitew.

I najważniejsze - lepiej by ich było więcej niż mniej (żetonów oczywiście).

Co do innych tematów - jak pamiętam wypowiedzi WZ, to chyba jest to w dużej mierze również w Naszy - czytelników, rękach.

I jeszcze mi się przypomniało. W "artykule pustynnym" wyczytałem, że brytjczycy przekazywali cały zapas posadanych materiałów pędnych do kilku wybranych jednostek (kosztem reszty). Czy oni nie wiedzieli, że każda jednostka ma swój limit paliwa ?

Pozdr.

Viking
Major

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   

ja popieram wycinane zetony! :twisted: , nawet gdyby w nowo wydawanych grach trzeba bylo wycinac to nie mam nic przeciwko :) , a jesli by do tego gra staniala np o 3 czy 5 zł to jeszcze dodatkowy plus 8)

Kosynier
Kapitan *

Argument iż wycinanych będzie więcej niż sztancowanych jest dosyć mocny, nie mam kontrargumentu. W związku z tym jednak czuję się przekonany iż lepiej jak będą żetony do wycinania gdyż będzie ich więcej, to jest jedyny argument który mnie przekonuje. Pozostaje nic innego jak tylko dopracować technikę wycinana żetonów.

Kiedryn
St. sierżant

Ja jestem za wycinanymi żetonami. Sztancowane niespecjalnie mi się podobaja. Pozatym wyciananie i sklejanie żetonów to duża frajda...

MIH
Porucznik

Cytat:
Pozatym wyciananie i sklejanie żetonów to duża frajda...

Kierdyn to podeśle Ci moje żetony do wycięcia bo mam ich jeszcze sporo :lol: :wink: [/quote]

Odpowiedz do tematu