Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
11
Autor Wiadomość
PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 31 Sie, 2004   

WZ napisał/a:
Najpóźniej do środy będzie w Waszych skrzynkach
Czekamy,czekamy.Dziś jest wtorek,a 11 TiS-a jak ni było tak ni ma.Może jutro byndzie i miło się rozczaruję zaglądając do skrzynki po powrocie z pracy?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

a ty mundralo nie możesz podjechac i wziounć sam?

PzKpfw II
Major

WZ napisał/a:
A ty mundralo nie możesz podjechac i wziounć sam?
Ano mogę,Naczelny na żartach się nie zna?Podobno w piątek o 18 można byndzie odebrać,więc odbiorę osobiście,co by Ojciec Redaktor sobie paluszków papirem pakowym nie pociął.Poza tym pracę żem zmienił i już Mietrom nie jeżdża.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jutro będe od 11 do 18 pod zamkiem królewskim mamy tam warty honorowe Kompanii Zamkowej z 1939 wezme taktykę ze sobą jak kto chcę zapraszam do bramy głównej wystarczy żołnierza zapytać o mnie a wskaże generał - czyli mnie skromnego:)

Czerwona Świnia
Chorąży

Uprzejmie donoszę...
w EMPiK'u już jest.

Pozdr.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Śro 01 Wrz, 2004   

Czy dostał ktos już TiS-a????
Ja jeszce nie....

WZ: A może cos takiego:
Polacy na Wschodzie w I wojnie światowej.
Panzer napisał ponoć coś o Legionach to w następnym numerze byłaby tematyczna kontynuacja.
Mam na ten temat dużo literatury i niezłe wiadomości / z konkursu/.

Wojpajek
Major

Ja zamawiałem w tej fajnej promocji i też jeszcze nie dostałem :roll:
Może jutro...... :?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zawsze mam być tak, że prenumerata jest pierwsza u czytelników poźniej Empik
ale byłem na urlopie i drukarz wysłał do empiku a pozostałe czekały aż wrócę i zdażył się tak, że najpierw dostał mpik
co ja biedna kocina mam na to poradzić?:)

Maedhros
Plutonowy

Ha, ha, ha. Mam ,mam, mam jedenastkę. 1DPanc. SS tanio sprzedam. Dorzucę 501 b.cz.ć. Wybaczcie mi proszę ale nie mogę sobie odmówić:
kumpel: - masz nowego TiS-a?
- mam
- dużo będzie poprawek w dwunastce?
- nie, tylko dwie hinduskie brygady....
Nawet nie byłem zły. Po prostu spadłem z krzesła na podłogę ze śmiechu.
Mam już do tego zdecydowanie humorystyczne podejście.
Papier mniamniuśny. Ciekawy artykuł "pustynny", kilka pozytywnych drobiazgów (dawajcie ten Stalingrad bo się rozochociłem). W sumie chyba m'kay. Jeszcze jedno - trzecia edycja. Scenariusz do niej jest a gdzie sama "trojeczka"? Kiedy w łapki będzie można pochwycic? Tabela do WB-95 to chyba dobry pomysł, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Gladky
Kapitan

pozazdrościć!!!!

Piechur
St. sierżant

Mówiąc szczerze ja też tylko się uśmiechnąłem jak zobaczyłem tych biednych hindusów.
Ale bardzo ucieszyłem sie z poprawek do Charkowa.
Nie mogę się doczekać sztancowanych żetonów w TiS. Wczoraj po południu znów narobiłem sobie odcisków nożyczkami.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To bataliony trojaczków z Nepalu, jak mama ich zapisywał do wojska to się nie mogli dogadać i załozyli po 3 bataliony.
Poprawcie prosze na żetonach nazwy z tabeli a ja łoczywiście zrobię pofturkie - przepraszam przegapiłem
czekamna kolenjne wieści tylko pozytywne:)

Wojpajek
Major

Wysłany: Czw 02 Wrz, 2004   

Dziś robię zasadzkę na listonosza koło mojej skrzynki..... będzie dla niego lepiej jak mi przyniesie nowego TiSa :twisted:

preclo
Kapitan

No i jest nareszcie :) Moja cierpliwość została wynagrodzona ... i to z nawiązką :) Gdy otworzyłem pierwsze strony to kilkakrotnie spoglądałem na okładkę czy aby na pewno trzymam właściwą gazetę, przepraszam Magazyn z logo TiS (gazeta to niegodziwe słowo ;) ) Te kolorowe strony - pełny pozytyw :) . Po szybkim pierwszym przejrzeniu wszystko cacy. Również i mi się w oczach troją ci Hindusi :D
Znalazłem tylko jedną małą nieścisłość w dziale "Taktyka z Pamiętnika"
Otóż autorem pierwszych czterech wersów przypisanej mi rymowanki jest mickar. Za pozostałe cztery wersy jak i resztę moich rymowanek biorę pełną odpowiedzialność. :)

Czekam z niecierpliwością na Stalingrad, a przede wszystkim Burzę Zimową w trochę innej skali :)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

MIH
Porucznik

"Trojaczki" pojawiły się też w jednej z dywizji gwardii w Odrze I lub II (nie pamiętam dokładnie a nie mam przy sobie tych dywizji) 8)
TiSika planuje zakupić w sobote jak będe w Krakowie ale już się nie moge doczekać :roll:

Wojpajek
Major

Aż mi się ręce zatrzęsły gdy zobaczyłem w mojej skrzynce nowego TiSa.
Magazyn jest super: dobrej jakości papier, kolorowe strony. Dwa scenariusze do B-35 napisane przez kogoś kto podobnie jak ja lubi szybkie rozgrywki :)
Mam tylko jedną wątpliwość odnośnie szaty graficznej, a dokładnie ilustracji.... Jest już zapowieć Stalingradu ale ta ilustracja: trzech Niemców, jeden z jakąś patelnią zamiast twarzy, czołg i kilka samolotów, a to wszystko na tle wzgórz to chyba nie będzie ilustracja do tej gry :?: Także jest nowy obrazek przy scenariuszach do B-35.... znowu czołg. Mam taką proźbę do grafika by już nie robił samych czołgów, czasem z dodatkiem innych czołgów, tylko by podszedł do tematu ilustracji na grze z trochę innej strony, np. piechota przedzierająca się po zgliszczach miasta (do Stalingradu)..... Niech grafik jeśli czyta mój post nie poczuje się urażony, bo jego ilustracje reprezentują wysoki poziom techniczny, ale powinnien w końcu zmienić temat na okładkach i zaprezentować nam trochę coś innego.
Jak gra będzie w następnym TISie? Bo już umieram z ciekawości :)

Wojpajek
Major

Reszta oczywiście że jest niezła ale powiadam niech na jakiejś grze z drugiej wojny światowej pojawi się jakiś inny motyw niż czołg z lewej i z prawej.
Pytanie odnośnie żetonów z nowego TiSu:
Są dwa bataliony piechoty do dywizji Lehr. Jakie mają siły? I czy biorą udział w scenariuszach z gry?
Oddział sap. z 50 DP Bryt. do jakiej jest gry: El-Al, Falaise czy Normandia lub Arnhem
Żetony 12 DPanc SS dp jakiej gry?
Lotnictwo Niemieckie do jakiej gry?
Oraz te jednostki z jakiejś Holenderskiej- do jakiej gry?
Jakie są struktry korpusów w Mersa Matruh?
Dziękuję nie mam więcej pytań

preclo
Kapitan

Wojpajek napisał/a:
Żetony 12 DPanc SS dp jakiej gry?

Przeca Falaise. Poza tym teraz mamy razem z pierwszą SS dokładnie zrobiony I KPanc. SS
Wojpajek napisał/a:
Lotnictwo Niemieckie do jakiej gry?

Tego nie wiem, ale fajna szata graficzna :)
Wojpajek napisał/a:
Oddział sap. z 50 DP Bryt. do jakiej jest gry: El-Al, Falaise czy Normandia lub Arnhem

To tak asekuracyjnie bo podobno sporo dezerterów akurat w tym baonie ;)
Wojpajek napisał/a:
Oraz te jednostki z jakiejś Holenderskiej- do jakiej gry?

Jeszcze tylko Holendrów nam tu brakowało ;)

A mi się nasunęły drobne pytania odnośnie żetonów do Charkowa.
Pułki granadierów z 22 DPanc. mają ruchliwość 8. Czy ruchliwość pozostałych pułków grenadierów z niemieckich dywizji pancernych pozostaje równa 7 ? To samo pytanie tyczy się niemieckich dywizji szybkich.
2 DP rumuńska jest zamianą dla 20 DP, czy dodatkową jednostką na ten front? I czy siła dotychczasowych pułków rumuńskich pozostaje na poziomie 3?

Nowa tabela do WB-95 wydaje się ciekawa. Już mam ochotę ją przetestować :) . Ale czy ta nowa tabela nie jest korzystniejsza dla atakującego? Na pierwszy rzut oka wydaje się że w nowej tabeli stosunek 2:1 jest korzystniejszy dla atakującego niż w dotychczasowej.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojpajek
Major

Wysłany: Pią 03 Wrz, 2004   

Chyba w scenariuszu Mersa Matruh zapomniano o 25 BP hindusów. Gdzie ona stoii. NIe bardzo rozumiem dlaczego alianci mieli by wycofywać się przez port w tweirdzy... czy dlatego by nie tracić PS?

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 03 Wrz, 2004   

Do mnie dotarł w środę, bardzo mi miło że moje wierszopodobne zbiory literek znalazły się wśród poezji tak znakomitego grona forumowych wierszokletów.
Super, stronki w kolorku, artykuł o Rommlu i jego "dziełach" oraz o "bitności" Włochów.
Co do motywu czołgu na kolejnych okładkach to w zasadzie nie mam nic przeciwko, bardzo to ładne, ale co to za czołg. Bo tak patrzę i nie kojarzę żadnego który by miał lufę na stałe przymocowaną do wieży, jak on tą lufą poruszał w pionie? Ale i tak kupię, już odkładam kasę na Stalingrad i na B35 III edycji.

Odpowiedz do tematu