Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
11
Autor Wiadomość
preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   

Widzę wszyscy za wycinaniem i to mnie cieszy. Też wolę wycinać. Choć schodzi na to trochę czasu, ale mam pewność że te żetony będą wyglądały tak jak chcę. :) Nie ufam drukarzom ;)
Dobrze, że w sztabie generalnym mamy naszego agenta ;) , który mam nadzieję bedzie bronił do upadłego idei żetonów do wycinania.
pozdrawiam
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...
Ostatnio zmieniony przez preclo Śro 08 Wrz, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   

MIH napisał/a:
Cytat:
Pozatym wyciananie i sklejanie żetonów to duża frajda...

Kierdyn to podeśle Ci moje żetony do wycięcia bo mam ich jeszcze sporo :lol: :wink:
[/quote]

Spoko jak tylko skończe wycinać swoje to zabiore się za twoje, to będzie tak za jakieś kilka miesięcy :-)

mistico
St. szeregowy

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2004   

Wycinanie (i sklejanie) albo śmierć - popieram!!! :D

Powinniśmy pozostawić żetony wycinane w celach edukacyjnych. Popatrzcie na dzisiejszą mlodzież - kiedys byly zajęcia z ZTPetów czy jakoś tak sie to chyba nazywało, a dzisiaj to już polikwidowali i nie umieją się tacy posługiwać nawet takim podstawowym narzędziem jak nożyczki czy klej o nożach do rozcinania żetonów nie wspominając :) . Trzeba uczyć mlodzież zaradnosci i przedsiębiorczości :D . Dzięki temu że były wycinane żetony wielu z nas nauczyło się jak sobie radzić jak jakis żeton nie pasuje, czy jak cos jest nie tak, niektórzy sami robią, dorabiają, przerabiaja żetony. I nie ma potem tyle narzekań. Każdy sam sobie potrafi poradzić.
Wycinać! a nie tylko wszystko na łatwiznę :twisted: . Niedługo zapomną jak to dziadowie zaczynali przed laty kiedy jeszcze o sztancowaniu nikt nie marzył :) .

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 14 Wrz, 2004   

To ja dla odmiany jestem za żetonami sztancowanymi- plus jest jednak taki że nie każdy ma czas bawić się w zabawę w wycinanki ( ja miałem to w przedszkolu więc takiej frajdy już nie mam.. :lol: ) a sztancowane wystarczy wyjąć i od razu do boju.
Może i argument o większej ilości nie jest taki mocny?- bo dzięki zmniejszeniu ilości żetonów spadnie ilość błędów. A dojdzie nowy emocjonalny element, z powodu mniejszej ilości każdy żetonik będzie szczególnie hołubiony.

Wiem, że zostanę zjedzony ale co tam może znajdzie sie ktos kto mnie zrozumie...

MIH
Porucznik

Sztancowane mają to do siebie że mogą być nierwno odciśnięte (jak to się zadżyło w kilku egz. El-Al) a wtedy do wymiany idzie cała ramka a nie pojedyńcze żetony...

PS. Czy istnieje możliwość drukowania samych rewersów, tak aby je można było zamówić np. wraz z TiSem? Można by wtedy popodklejać stare żetony z Dragona, czy te z Normandii - w jednej części alianci mają inne maskowanie (ta gwiazda zlała sie z pierścieniem...) a niecy mają jaśniejszy odcień (tak samo jak w nowym Arnhem są ciemniejsze od Eidhowen) :idea:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Takie KOLORYZOWANIE wynika z totalnej obojętności drukarzy na kolor, dla nich jest obojętne czy to taki czy inny zielony, i nawet nie pomaga dołączenie arkuszy na przykłady, więc musielibyśmy wydać kilka arkuszy zapasowych dla wszystkich bitew w serii, a to przyznam z przykrością jest niewykonalne
Nadzieje jest w tym, ę w końcu ilość żetonów będzie tak duża, że nie będziemy zwracać na to uwagi

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2004   

Co to za narzekanie na trudy wycinania? :twisted: Wojsko jakieś marudne, takie. JA nabyłem ostatnio TiS-y zaległe, w sumie 6 numerów, wiecie ile to żetonów? Veni, vidi, vici - dostałem, skleiłem, wyciełem (w wolnym tłumaczeniu) :lol: Zamiast sztancowanych żetonów wolę woreczki strunowe. Sztancowane żetony są brzydkie, przynajmniej te co miałem.

Razer
Chorąży

Wysłany: Pią 26 Lis, 2004   

Pytanie do Tisa 11 , konkretnie scenariusza : Mersa Matruh:
W początkowym rozłożeniu wojsk Alianckich znajdują się sztaby :
1 DPanc i Sztab 10 DP hind.
Czy to oznacza że razem, ze sztabami bądź w promieniu 1 pola rozłożone są podległe jednostki??
Według mnie nie bo jest wyraźnie napisane że tylko same sztaby a o jednostkach ni słowa.
Z drugiej strony na zamieszconej obok scenariusza mapce działań są zaznaczone jakieś działania 1 DPanc.
Zatem jak to jest :
sam sztab czy z jednostkami??? :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 26 Lis, 2004   

tylko sztaby, ale dowodzą one dowolnymi jednostkami na planszy

Razer
Chorąży

Wysłany: Sob 27 Lis, 2004   

Jeszcze pytania odnośnie Mersa Matruh:
1.O co chodzi z tymi wgórzami na planszy? Tymi długimi pasmami
(jednoheksowymi)? Gdzieś czytałem w postach coś jakoby te wzgórza traktowane były jako krawędź heksu (przekaraczanie i obrona tylko z owzględnieniem zaczernionej krawędzi heksu). :?: W opisie scenariusza tego nie ma.
2.Rozumiem , że problem z żetonami dodanymi do scenariusza polegał jedynie na tym , że 25 i 29 brygady mają po 3 takie same żetony?
Innych uchybień nikt nie stwierdził?
:?: 3. Pochwalam ERRATĘ na stronie oficjalnej TiS. Oby więcej takich errat. :!:
(O jezu co ja gadam - oczywiście oby jak najmniej)
4.Na planszy są trzy rodzaje dróg...
- drogi zwykłe - uwzględnione w tabelkach ,
- dwie inne czyli jakie? :?: :?: :?: :?:
(gdzieś czytałem że są to szlaki pystynne - zawsze 1 PR wszystkie jednostki, niezależnie od terenu ->przydatne na wzgórzach)

Grohmann
Porucznik

WZ wybacz.. ale mi napisałeś co innego odnośnie 1Dpanc. --->

http://taktykaistrategia....r=asc&start=180

??

Razer
Chorąży

Grohmann napisał/a:
WZ wybacz.. ale mi napisałeś co innego odnośnie 1Dpanc. --->

http://taktykaistrategia....r=asc&start=180

??

Faktycznie ciekawe...

Ponawiam prośbę o odpowiedź na pytania powyżej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

WITAM
no pomyliłem się w stresie, oczywiście stoją tam całe dwyizje
Jeszcze pytania odnośnie Mersa Matruh:
1.O co chodzi z tymi wgórzami na planszy? Tymi długimi pasmami

te linie to skarpy, na mapie dołżczonej do scenariusza jest to pokazanE

4.Na planszy są trzy rodzaje dróg...
- drogi zwykłe - uwzględnione w tabelkach ,
- dwie inne czyli jakie?
(gdzieś czytałem że są to szlaki pystynne - zawsze 1 PR wszystkie jednostki, niezależnie od terenu ->przydatne na wzgórzach)
TE DROGI POZOSTAŁE TO TAKIE SAME DROGI, TYLKO JEDNA JEST NAMALOWANA PRZEZ GRAFIKA A DRUGA (BRAKUJĄCA) PRZEZE MNIE I TO JEDYNA RŻNICA - OBYDWIE TO DROGI "GRUNTOWE"

arek-aerobyk
Szeregowy

Wysłany: Sob 01 Sty, 2005   

Czy w scenariuszu "Hinduskie kukri" wystepuje lotnictwo ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

NIE

arek-aerobyk
Szeregowy

Nie widzę też artylerii plot niemieckiej {DAK} , czyżby uciekła z planszy szybciej od pozostałych wojsk - czy została rozjechana gdzieś tam za wschodnią częścią planszy przez 1 i 7 dywizje pancerna .

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zapewne zabezpiczała juz szlaki odwrotu

Razer
Chorąży

Wysłany: Czw 13 Sty, 2005   

WZ napisał/a:
WITAM
no pomyliłem się w stresie, oczywiście stoją tam całe dwyizje

Proponowałbym zamieścić erratę/wyjaśnienie na stronie TiS bo 3 Dywizje mniej 3 więcej to nie to samo...

Odpowiedz do tematu