Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia 1944
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   Holandia 1944

Jutro, czyli w piątek na Puszczyka odbędize się pierwsza rozgrywka w Holandię, wszystkich zapraszam do udziału, może uda się nam połączyć ją od razu z Ardenami

baba yaga
Kadet

Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

a ja myslame ze jutro jest ostani piatek miesiaca :oops:
wpadne z przyjemnoscia jak tylko sie obrobie z innymi obowiazkami
pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

wszyscy tak myśleli
a to nie prawda była :)

7TPje
Chorąży

Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

I jak poszło??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

Ta gra jest onna od wszystkich jakie do tąd wyszły
Otóż gra się z uwzględnienie znikających wojsk (to te które odchodzą w Ardeny). I jest tak, że ktoś atakuje i każą mu zdjćą DPanc. lub jakiś pułk
Oczywiscie można zdjec inny ale zawsze szkoda każdego oddziału
Najciekawiej jest grać z Ardenami bo wtedy front na środku "ucieka" na zachód i dodatkowo odchodzą wojska, wtedy manewr przez Mozę może być bardzo niebezpieczny. Gra sie naprawdę ciekwie bo wielowariantowo

von Sydow
St. szeregowy

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

czy ktoś jeszcze próbował grać w to rozszerzenie? jakieś budujące komentarze? póki co rozstawiłem całość razem z ardenami i wygląda to naprawde ciekawie, tylko brak mi na tyle schizofrenii aby samemu zagrać 140 cm front :)

a pozatym pyt:
1. w którą stone mapka się następną razą rozciągnie? północ czy zachód?
2. na karcie uzupełnień arden są jednostki które teoretycznie przychodzą z holandii, a nie stoją na holandyjskiej mapie (np. BG/V KA, 3art/V)
cóż z nimi począć?
3. czy aby dobrze rozumiem? w "szachu" wszyscy są umocnieni a w "straży nad renem" nikt?

von Sydow
St. szeregowy

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

a tak w ramach podlizu i nabijania sobie postów:
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!
już sie nie mogę doczekać całości frontu, żeby to np. Maczek a nie Horrosks uratował tych biednych amerykanów w ardenach i/oraz zepchnął pattona do morza śródziemnego :)
a może dało by się później rok 1940 dorobić, tak jak to drzewije w starych ardenach bywało?

---------------------------------------------------------

są obecnie trzy żetony 34 BPanc słaby i silny szerman oraz czerczil. który jest jedyny słuszny?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

1. na zachód - do Brukseli i Antwerpii
2. odpowiem w poniedziałek :)
3. w straży nad renem tez wszyscy sa umocnieni

von Sydow
St. szeregowy

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

a ja sie dziwilem czemu tak latwo mi poszlo niemiaszkami :) czekam cierpliwie zatem do poniedziałku i prosze odsłonić rąbka tajemnicy co z tą niemiecką 11Panc

7TPje
Chorąży

Wysłany: Śro 10 Maj, 2006   

Nabyłem. Wyciołem. zaczołem grać bez wywalenia jednostek do Arden(czytaj dowolny). Pokochałem. Oto cały komętarz do Holandi. Ciężkie szczególnie są te umocnienia. 8) I dobrze.

Aetius
Kapitan

7TPje napisał/a:
Oto cały komętarz do Holandi. Ciężkie szczególnie są te umocnienia. 8)

a oto mój KOMENTARZ

:)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Pan P.
Kapitan

tylko co on wyraża ?

Aetius
Kapitan

chodzi o ortografię...popatrz na cytat i zrozumiesz o co mi chodzi :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

m_kowal
Porucznik

A moj komentarz bedzie taki - wHolandie jako sobna gra mozna zagrac raz, maks 2. Ale prawdziwy smaczek to polaczone mapy i te sprzeczne interesy - dobic Niemcow na planszy Holandia czy ratowac "ardeniakow". To jest to - Ardeny dzieki temu dodatkowi nabraly zupelnie nowgo wymiaru.

Luciao
Chorąży

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006   

tak dodatkowe odcinki frontu doskonale urozmaicają rozgrywkę a wiadomo że wojska się nie rozdwoją, trzeba gdzies bardziej zaryzykować wesprzeć kogoś czyimś kosztem...... c

zy do drugiej częsci Holandii dołączone bedąjakies jednostki??

Kragdob
Major

m_kowal napisał/a:
To jest to - Ardeny dzieki temu dodatkowi nabraly zupelnie nowgo wymiaru.

A według mnie dobijają Niemców na głównej mapie. W holandii nawet 1/3 obecnych tam aliantów spokojnie zepchnie Niemców do krawędzi - pozostałe 2/3 w postaci dywizji pancernych i reszty piechoty są w stanie skutecznie zablokować jakiekolwiek manewry Niemców w Ardenach - po połączeniu szanse Niemców na dojście do Mozy wynoszą na moje oko 10%.

Może wprowadzić rzut kością gdy Amerykanin chce ściągnąć jednostkę z Holandii na główną mapę? Rzut mówiłby za ile etapów jednostka będzie wprowadzona na główną planszę ( w tym czasie już by nie mogła być użyta bojowo w Holandii).[/img]

m_kowal
Porucznik

1) Ale co w momencie gry na mapie Holandii wprowadzamy ten sam przepis o automatycznym zwyciestwie gdy 3 zaopatrzone jednostki niemieckie sa za Moza? Wtedy juz nie mozna wszystkiego przerzucic.

2) zreszta, powinno byc ograniczenie wprowadzania Brytoli - np do 22 gudnia lub niemoznosc przekroczenia przez nich Mozy. I z tym rozwiazaniem nie robi sie tako rozowow.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Panowie, tak sobię myślę, że po prostu trzeba zachować pewne historyczne założenia
1 Montgomery nie chciał pomoagać Amerykanom
2 chciał samemu dowodzić kontruderzeniem w Ardenach i nie chciał by jego 2 Armia szła za Ren
To należy opisać w nr 18 jako pewnego rodzaju historyczne uzupełneinie i uwarunkowanie gry - i postaram się to zrobić

Mardok
Chorąży

Wysłany: Pią 12 Maj, 2006   

czyli Brytole będa mogli jedynie atakowac wg wlasnego uznania albo tylko oslabiac niemcow artylerią? :)

Kragdob
Major

Wysłany: Pią 12 Maj, 2006   

Michał:

3 Brytyjskie dywizje piechoty, 2 pancerne + artyleria i żadne 3 jednostki Niemieckie nie przetrwają (zwłaszcza zaopatrzone) na drugim brzegu Mozy.

Zresztą artyleria Brytyjska zmiecie z mapy Holandii wszystko, wojsk tam dużo nie potrzeba.

Wojtku - może ten rzut kością na wejście Aliantów na główną mapę?

Pytanie moje też jest takie - Na mapie Holandii są tak słabi, że 1/3 Amerykan ów ich tam powybija. Tak rzeczywiście było. Nie pomoże tutaj linia Zygfryda, nawet z jej mniejszymi stratami, nieliczne wojska Niemieckie nie wytrzymają 3 dni ataków Brytyjskich lub Amerykańskich.

Odpowiedz do tematu