Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozgrywka przez email

Czy jeśli system się sprawdzi, jesteś w stanie wygospodarować odpowiednią ilość czasu i miejsca, aby uczestniczyć w tego typu rozgrywkach
Tak
55%
 55%  [ 16 ]
Nie
6%
 6%  [ 2 ]
Tak, ale tylko jeśli rzuty kostką będą generowane przez komputer
37%
 37%  [ 11 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Pablo
Podporucznik

Wysłany: Pon 28 Cze, 2004   

No dobra to chce ktoś zagrać w coś komputerowego via mail??
Czekam na propozycje.

Wojpajek
Major

Wysłany: Wto 29 Cze, 2004   

W sumie to ja jestem chętny. Tylko może na poczatek nie B-35,ale albo Wrzesień, albo gra typu Ardeny, Charków, Bargration, Budapeszt, Smoleńsk.
NIe ma tu takich procedur jak WO dlatego gra szła by szybciej. Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech wyśle mi na maila tego prywatnego.

Budzix
Kadet

Wysłany: Nie 15 Sie, 2004   

hmm na moje oko gra przez maila az odstrasza ja bym wam polecal grac glosowo(teamspeak - http://www.teamspeak.org, program ten ma mozliwosc rozmowy grupowej), mikrofon i sluchawki to nie jest duzy wydatek, a co do kostki to aktualny program mozna przerobic by automatycznie wszystko sam przez internet przezucal.

PS. Przypominam ze poczatkujacy jestem i nawet w zadna z tych gier nie gralem (czekam na przesylke ... i bede wkuwal zasady :D )

Wojpajek
Major

Wysłany: Nie 15 Sie, 2004   

Grach typu Budapeszt nie na wkuwasz się wielu zasad :wink: , ale za to nagrasz sporo

sturmfire
Kapral

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   

Według mnie gra prze e-maila dostarczała by mniej radosci niż z żywym przeciwnikiem. Gra byłaby możliwa tylko przy generowaniu rzutu kostką przez komputer. W przeciwnym razie byłoby za duze ryzyko samowolki graczy, "przekręctw i machlojek".

Nico
Pułkownik

Mniej radosci? Gdzie tam, wszystkie swoje gry gram prawie tylko przez mail i zabawa jest tak samo swietna i nie ma nigdy problemu z czasem i miejscem na stole, kurzem (!!) itd itp.
Co do rzutow to albo uzywam ACTS albo jesli gracze maja zaufanie do siebie i przeciwnika (!) to z kostka dolaczona do cyberboarda.

Silvershoot
Porucznik

Nico taka gra to jest mniej przyjemności. Ja tam wolę widzieć i słyszeć mojego przeciwnika. Jakoś fajniej i milej. Grze przez maila brakuje poprostu tego klimatu.

Nico
Pułkownik

Wlacz jakis film wojenny w tle :) beda i dzwieki...i klimat.. ;)

misiek000
Plutonowy

Wysłany: Sob 06 Sie, 2005   

Jest może ktoś chętny do gry w B-35??

Nico
Pułkownik

A moze ktos na jakas gre napoleonska :) ? Szukam do zagrania kampanii 1807 lub 1813 roku.

preclo
Kapitan

misiek000 napisał/a:
Jest może ktoś chętny do gry w B-35??

Zanim znajdziesz (jeśli) kogoś do rozgrywki w B-35 przez net proponuję przeczytać wrażenia z jednej przeprowadzonej rozgrywki w ten system przez gadu -> http://taktykaistrategia....topic.php?t=188
Osobiście rozegrałem już trochę gier przez neta i wiem, że bez dobrego wsparcia sprzętowego (prócz cyfrowej planszy i żetonów co można mieć w CB, także coś ponad to) rozgrywka w B-35 przez neta jest mocno kłopotliwa.
Mimo wszystko jeśli zdecydujesz się na taką rozgywkę i uda Ci się kogoś znaleźć, to życzę powodzenia i z chęcią poczytam relację i posłucham o sposobach uproszczenia i usprawnienia rozgrywki przez neta.

PS: Być może przy użyciu skype'a rozgrywka z MIHem poszłaby nam szybciej, ale i tak przeraża mnie wizja skakania co chwila do planszy i z powrotem. ;) Leniwy jestem, po stokroć wolę LIVE siedząc na krzesełku ;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

misiek000
Plutonowy

Wiem, że gra live jest wspaniała, ale grałem tak tylko raz w życiu i do następnych wakacji, bądź ferii nie będę miał raczej przeciwników. Co do uproszczeń to najlepiej byłoby chyba 1etap rozgrywać w jeden dzień. Ruchy przesyłane by były pbem,a przeciwnik sprawdzałby czy nie występuje WO. W zasadzie to sposób gry jest jeszcze do przemyślenia.
Co do CB to pracuje nad jednym, ale jest w nim mało zetonów, gdyz tworze go do bitwy w combat mission. Najgorsza robota jest chyba z mapą. Ułątwiło by zeskanowanie jej(za pozwoleniem redaktorów), ale nie mam skanera. Tak czy siak zapraszam :!: :!:

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

Osbiscie jestem zdania, ze b35 mozna byloby rozgrywac poprzez CB lecz wymagałoby by to pewnych uproszczen np. ograniczenia przeprowadzania WO wylacznie do momentow rozstrzygania starc, inne rzeczy tez mozna w podobnym stopniu uproscic. Nie byłaby to raczej typowo CB rozgrywka w ktorej dwie osoby na zywo grają poprzez sieć lecz rozgrywka korespondencyjna w ktorej co mail to ruch. Zbytnim dynamizmem by sie to nie cechowało ale grać się da :)

misiek000
Plutonowy

Grohmann to może zagramy??

Grohmann
Porucznik

Niestety ale jestem obecnie zawalony i nie dysponuje odpowiednia iloscia czasu do tego- poza tym nie mam gdzie rozstawic mapy z etonami - remont:)

misiek000
Plutonowy

A moze zrobilbym malego gameboxa na potrzebe naszej gry i po remoncie bysmy zagrali??

Grohmann
Porucznik

Moze lepiej wpierw opracowac zasady do takiej rozgrywki, na coz sie meczyc nadaremnie. CHoc jesli naprawde maly to czemuz nie.
Ale moze lepiej jeszcze sie wstrzymaj.

misiek000
Plutonowy

Jeśli miałbym skan mapy to zrobienie gameboxa to nie za duzy problem, a wydaje mi sie ze lepiej bedzie sie myslalo z gbx na monitorze

misiek000
Plutonowy

Wysłany: Nie 25 Gru, 2005   

A co myślicie o rozgrywce w W-39 przez e-mail?? W fazie ruchu nie ma chyba żadnych utrudnień typu WzM, WO, więc będzie to chyba możliwe. Tak więc jeśli jest ktoś chętny na małą rozgrywkę z poczatkującym wrześniowcem to piszcie. Mam na razie tylko Bzurę

Gość

Wysłany: Nie 25 Gru, 2005   

misiek000 napisał/a:
A co myślicie o rozgrywce w W-39 przez e-mail?? W fazie ruchu nie ma chyba żadnych utrudnień typu WzM, WO, więc będzie to chyba możliwe. Tak więc jeśli jest ktoś chętny na małą rozgrywkę z poczatkującym wrześniowcem to piszcie. Mam na razie tylko Bzurę

Kiedyś graliśmy z Gładkim w Bzurę przez GG.
Szło bardzo sp[rawnie, z tym że mam małe biurko i mapa była na st5ole obok - nabiegałem się jak głupi, bo Gładki nie rozumiał, że mam do żetonów dalej jak on. :wink:

Niemniej dobry pomysł.

Odpowiedz do tematu