Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozgrywka przez email

Czy jeśli system się sprawdzi, jesteś w stanie wygospodarować odpowiednią ilość czasu i miejsca, aby uczestniczyć w tego typu rozgrywkach
Tak
55%
 55%  [ 16 ]
Nie
6%
 6%  [ 2 ]
Tak, ale tylko jeśli rzuty kostką będą generowane przez komputer
37%
 37%  [ 11 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Wto 22 Cze, 2004   Rozgrywka przez email

Właśnie sobie pomyślałem, że czemu by nie. Sprawdzimy na początku z Pzkpf II jak to wychodzi w praktyce, potrwa to pewnie długo ale warto, przynajmniej dla mnie.
1 Zasada: Gracz1 wykonuje ruch, zapisuje dość szegółowo w pliku .txt, (notatnik a nie Word, mniej ważą)
2 Zasada: Gracz1 zapisuje na karcie kolejność w jakiej wykonywane są ataki oraz drogi pościgu, wycofania itp. dokładnie (kolumna w tabeli walki jest znana więc można dość dokładnie oszacowaćodległość.
3 Zasada: Gracz2, nanosi odpowiednio na swojej planszy ruchy przeciwnika oraz wykonuje rzuty kośćmi (uczciwie) oraz wykonuje ucieczki nanosi pościgi, odpowiednio to zapisuje.
Następnie wszystko to powtarz się z tym, że zaczyna Gracz2 a kończy Gracz1.
Ewentualne sugestie rozwiązań, lub mozliwości zastosowania tego do B35 proszę zamieszczać jako posty do tego tematu. Dobrze by było gdyby chętni do tego typu partyjek umawiali się tez tutaj lub przez SB. Może później da się załozyć jakąś ligę, a zapis ruchów można wykorzystywać do nauki młodych elewów, "sztuki wojennej"

Pablo
Podporucznik

Wysłany: Wto 22 Cze, 2004   

To nie lepiej zagrać w jakąś ostrą i dopracowaną strategię komputerową??
Jeśli są chętni to służę lekcją ;-)

Karol3414
Major

Jakaś propozycja, ale tylko PBEM.

Pablo
Podporucznik

Jasne, ze PBEM. Ja najchętniej zagrałbym w Ardeny z serii Panzer Campaigns. Ale z graczem, który miał juz trochę doczynienia z serią.
Fajna gierka, chyba jedyna, w której Niemcy mają fizyczną możliwosć przekroczenia Mozy w 2 dniu operacji (i to walcząc co nieco). Jest to bardzo realistyczne, bo faktycznie taka mozliwość istniała. Jednak było to baaaardzo mało prawdopodobne i tak jest w tej grze.

Karol3414
Major

Niestety nie posiadam tej gierki, mam PGII i SP WaW.

Pablo
Podporucznik

No tych to ja nie mam. Steel Panther mam ale III (moim zdaniem najlepsza unit=pluton).
Mam jeszcze parę innych np. The Ardennes Ofensive, Korsun Pocket, większosć z firmy Matrix Games itp...

PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 22 Cze, 2004   Gra e-mailowa

Spróbujemy z Karolem pociąć by e-mail w Bagrationa,uwagi i sugestie przedstawimy na forum.Na pewno znajdę czas na rozgrywkę,zobaczymy co z tego wyjdzie.Na pewno w przypadku sukcesu przedsięwzięcia możnaby rozwijać ten tryb prowadzenia rozgrywek.Pomógłby on zapewne graczom skonsolidować się jeszcze bardziej i rozwiązać wszelkie problemy ze znalezieniem partnera do rozgrywki(wyłączam tu kwestie typu brak internetu).Liga graczy?To byłoby na pewno świetne :!: .A więc do boju tankisty!
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Wto 22 Cze, 2004, w całości zmieniany 2 razy  

Karol3414
Major

No właśnie, kiedyś patrzałem jak to można ściągnąć le niestety nie bardzo mi top wyszło.

Pablo
Podporucznik

Mułkiem, towarzyszu mułkiem.
Z tym, ze ja polecam serię Panzer Campaigns. Jest rewelacyjna i baaardzo realistyczna.

Karol3414
Major

Spróbuję, powiedz mi tylko. Save'a zapisuje do pliku zapisuje na dyskietkę i przynoszę do roboty wysyłam mailem, można tak czy system sam wysyła.

Kosynier
Kapitan *

Proponuję zrobić listę gier w które można by zagrać.
Z wielką chęcią bym zagrał np. Steel Panthers III albo WAW, The Ardens Ofensive.

Wojpajek
Major

A może by tak w Close Combat, albo w Combat Mission?
Z gier planszowych to najchętniej bym zagrał w system Wielkich Kampanii: np. w Budapeszt, ale może też byc inna gra z tej serii.
W B-35 trochę sie jeszcze boje ponieważ jest tam dużo zasad a ja nigdy jeszcze nie grałem z kimś, kogo prawie nie znam- zawsze to był ktoś wyrozumiały dla mojego braku pamięci do zasad(nie chce by ktoś myślał że jestem oszustem). Poza tym system Wielkich Kampanii jest chyba dosyć prosty i łatwiejszy do spisania- szybszy.
Może też być PoG.
Ale jak ktoś jest chętny to w B-35 przez maila jestem gotów także stoczyć kilka bojów.

Pablo
Podporucznik

Jeśli chodzi o mnie to planszówki tak, ale tylko na żywca. Na tym w koncu polega ich urok.
Co do save'ów to samemu trzeba wysłać.
Co do CC lub CM, to grałem kiedys nawet w jednym pokoju na 2 kompach (sporo radości było - np. pod światłym przywództwem tow. Stalina, partii oraz moim, bohater Związku radzieckiego /pośmiertny/ spalił miotaczem Tygrysa II oraz z 10 faszystowskich szturmowców).
Przyznam jednak, że wolałbym zagrać coś pbem.
Jesli znajdą się chętni to oczekuję na propozycje.

preclo
Kapitan

Pomysł szczypania w planszówki przez neta jest dobry :) . Zaproponowana przez Karola metoda powinna być skuteczna na pewno jeśli chodzi o systemy o mniejszym stopniu komplikacji.
Co do drugiego punktu to istnieje oczywiście problem z ustaleniem jednoznacznie kolumny w tabeli wynikający z nieznajomości zagospodarowania artylerii przez przeciwnika, ale da się to załatwić poprzez planowanie najlepszego i najgorszego układu sił jak to zaproponował Karol w SB. Więcej pisania, ale da radę.
Mimo, iż jak pisałem w SB nie mogę narazie wygospodarować wystarczającej ilości miejsca na pozostawienie planszy na czas dłuższy wymagany przy takiej rozgrywce, w ankiecie zagłosowałem na "tak".
Jeśli chodzi o rzuty koścmi, to wiadomo - grunt to zaufanie do przeciwnika, który będzie te rzuty wykonywał, ale także zaufanie do siebie (kiedy to ja będę rzucał), o co nawet chyba trudniej ;) :lol:
Osobiście nie miałbym objekcji, aby rzuty wykonywali bezpośredni zainteresowani, chociaż widzę w ankiecie ktoś udzielił odpowiedzi, iż grałby tylko pod warunkiem że rzuty będą generowane przez komputer.
Jakiś czas temu napisałem mały programik w vpascalu, którego zadaniem jest rozwiązywanie problemu autentyczności wyniku rzutu kostką. Program działa niezawodnie, choć w prawdziwym boju nie został jeszcze przetestowany. Miałem to uczynić z pomocą Areckiego (planowaliśmy rozgrywkę "Fal Odry II"), ale niestety z braku czasu nie wyszło. Program pisałem raczej z myślą o wykorzystaniu w grze przez gg, a nie e-mail, aczkolwiek i do gry mailowej da się zastosować.
Zasada działania jest prosta:
- gracz A generuje plik z kodami do rzutów (5 sekund roboty ;) ), wysyła graczowi B
- gracz B modyfikuje plik otrzymany od gracza A generując do niego swoje kody rzutów (5 sekund roboty nie licząc przesłania pliku ;) i odsyła plik graczowi A (w tej samej fazie generowane są rzuty kostką)
- do odkodowania każdego rzutu potrzebne są kody obydwu graczy (swoje znam, przeciwnika dostanę w odpowiednim czasie :) )
Może się wydawać skomplikowane, ale w użyciu proste, łatwe i przyjemne ;)
Szansa na poznanie kodów przeciwnika zanim je nam poda jest niemal zerowa, chyba że ktoś zna się dobrze na kryptografii.
Więc jeśli ktoś rzeczywiście uzależnia grę przez neta od zapewnienia autentycznosci rzutów kostką to służę pomocą. Program oczywiście FREEWARE :)

Wracając jeszcze do b-35 to przez gg nie ma problemu z rozgrywką. Przez maila natomiast główny problem stanowi faza ruchu - WM, WO. Narazie jakoś tego nie widzę, ale pewnie coś wspólnie wykombinujemy :)

EDIT:
Jeszcze słowo wyjaśnienia. Mój program jest całkowicie niezależny od jakiejkolwiek gry. Jego zadaniem jest tylko generowanie i podawanie graczom rzutów kośćmi.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Nico
Pułkownik

hmm wygodniej jest w Cyberboardzie...odrazu rzuty tam sie robi i gracz przeciwny widzi je i nigdy nie ma problemu, plus odtwarzania ruchow i inne takie...

preclo
Kapitan

Cyberboard bezapelacyjnie rządzi. Tylko niestety aby przenieść tam takie powiedzmy Ardeny to trzeba trochę zachodu. Przy okazji nie wiem czy przypadkiem nie wypadałoby uzyskać zezwolenia właściciela praw danej gry do stworzenia takiego gamebox'a?
A tak ci którzy posiadają daną planszówkę, mogą się umówić, rozłożyć pole bitwy i tłuc ile im się tylko podoba :) A poza tym dalej jest kontakt z fizyczną planszą. Idę o zakład, że dla niejednego z naszej "branży" już sam ten fakt wiele znaczy ;)
A rzuty kostką to tylko szczegół jest.
pozdrawiam
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Karol3414
Major

Wysłany: Śro 23 Cze, 2004   

Dla mnie właśnie możliwośćposiedzenia nad planszą, daje pełną satysfakcję. Lubię grać na kompie ale nie ma to już takiej atmosfery jak nasiadówa przy planszy. A teraz gdy wszystko wypali z Pzkpf II, pierwszy mój bój nie z sobą, to już chyba od planszy nie odejdę i biorę rozwód z kompem (przynajmniej do czasu aż będę musiał napisać pracę dyplomową, a to już niedługo :cry: )

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pią 25 Cze, 2004   

Osobiście preferuję rozgrywkę "realną".ale w przypadku gdybym chciał sobie pograc z kimś z drugiego końca Polski (mieszkam na Podkarpaciu),tylko taki system wchodziłby w grę.
P.S.Pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Wojpajek
Major

No właśnie. Napewno każdy z nas woli siedzieć przy stole naprzeciwko innego gracza, ale jeśli w danej chwili nie jesteśmy w stanie z nikim sobe pograć to każda okazja do gry jest dobra.

Grohmann
Porucznik

Gra "na żywo" jest bezkonkurencyjna, jednak na cyberboardzie zagrałbym bym sobie ot tak choćby dl asprawdzenia programu.

A stworzyc Gameboxa dla danej gry to nie jest duzy problem. Moge sie pochwalic ze osobiscie stworzylem boxa do Krety (chcialem udowodnic radarowi ze da sie wygrac Niemcami-patrz dyskusja o Krecie) . Co prawda nie jest idealny, mapa ma inne odcienie zetony rowniez ale wydaje mi sie ze na domowa produkcje wyglada niezle. Zreszta kazdy moze sobie stworzyc do kazdej gry to nic trudnego. Dla mnie to byla czysta przyjemnosc.

Odpowiedz do tematu