Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czasu grałem?
Autor Wiadomość
wujaw
Podporucznik

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   Ile czasu grałem?

Na dobry początek zwracam się do graczy Września.Wiem,że nie tylko ja mam problemy z czasem.Gdyby w tym miejscu gracze odnotowywali ile czasu zajęła im rozgrywka w daną grę, to inny by potem wiedział czy mając ileś tam godzin czasu może w ogóle siadać do tej gry.
Ostatnio zmieniony przez wujaw Czw 12 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

preclo
Kapitan

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   

Pomysł niegłupi, ale wyniki nie będą wymierne.
Bo wszystko zależy od tego jacy gracze zasiądą przeciw sobie. Czy kłótliwi ;) , czy szybcy jak żółwie opancerzone, czy wyspani itd. itd.
I naprawdę dla jednej gry można osiagnąć dwa bardzo różne wyniki.
Tak więc próba wyników powinna być dosyć liczna i wtedy należałoby obliczyć średnią ważoną.

Zresztą ja osobiście za dużo nie mogę powiedzieć w tym temacie bo rzadko zdarza mi się dograć grę do końca, poza tym nad grą nie stoję z zegarkiem w ręku, wiadomo, szcześliwi czasu nie liczą :)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...
Ostatnio zmieniony przez preclo Nie 15 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

wujaw
Podporucznik

Zmartwiłeś mnie pisząc,że rzadko dogrywasz grę do końca.Miałem nadzieję,że inni sobie jakoś radzą,tylko ja z braku częstej praktyki nie daję rady.Jak zrobiłem rachunek sumienia to mi wyszło,że kończyłem prawie wyłącznie gry,w których nastąpiło automatyczne zwycięstwo.Ale ustaliłem ostatnio,że grając w trzy osoby w Pomorze(Polak+2 Niemców) jeden etap zajmował półtorej godziny.

Grohmann
Porucznik

Grałem w Bzurę w raz z dwoma kumplami. Zajęło nam to 20 godzin choć i tak nie udało nam się skończyć gry. Gra skończyła się na etapie ucieczki Polaków przez lasy Kampinoskie do Modlina i dalej pewnie za Wisłę. Niemcy natomiast szturmowali Warszawę.

Tak długo raczej nie myślelismy nad ruchami, nie mam pojęcia czemu gra się tak wlokła.

Pyra
Kapitan

ja w Bzurę grałem 3 godziny, nie wiem czy dużo, czy mało, dla mnie liczy się tylko przyjemność grania :D

wujaw
Podporucznik

Czy to nie pomyłka?Może trzy dni? :oops:

Kragdob
Major

Wg mnie jedna nocka (8h) wystarczy, żeby widzieć która strona i w jakiej skali wygrała - rzadko jest tak, że po 8h nie widać kto wygra.

andrzejm
Plutonowy

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

LOW ok. 3 godz.; SUWALSZCZYZNA scenariusz historyczny 3-4 godz.

wujaw
Podporucznik

Odnośnie tego co napisał r1omen.Niby racja,ale we Wrześniu we wszystkich scenariuszach dostajemy baty.Jak się nie skończy to trudno powiedzieć kto osiągnął sukces(mniejsze baty).Wyczuwam,że mój temat niektórzy mogli potraktować jako krytykę.A ja po prostu stwierdam,że jeżeli tak wiele gier się nie kończy to jest to problem.Moja recepta jest prosta.Ustalić ile czasu w co się gra, a nie ukrywać potem rozczarowania,że nie udało się znowu skończyć rozgrywki.Na przykład : wiem,że mam 10 godzin ,chcę zagrać w Bzurę.Po sprawdzeniu okazuje się,że Bzura to minimum 18 godzin.Więc rozkładam Pomorze,albo Mławę i zamiast ściemnianiać,że i tak wszystko było jasne w połwie rozgrywki(też tak robiłem) rozgrywam całą grę i jeszcze znajduje się czas na zjedzenie kolacji.

Pyra
Kapitan

wujaw napisał/a:
Czy to nie pomyłka?Może trzy dni? :oops:

nie 3 godziny, bo z początkującym :lol:

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

A rozegraliście wszystkie etapy?Bo jeśli tak to każdemu na ruch przypadło pewnie 5 minut na etap.Licząc że wszystkie walki zajęły godzinę.

Kragdob
Major

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

Akurat we wrześniowe systemy to po 8h naprawdę widać czy Polacy mają jeszcze czym walczyć... 8)

Pyra
Kapitan

Wysłany: Nie 15 Sty, 2006   

wujaw napisał/a:
A rozegraliście wszystkie etapy?Bo jeśli tak to każdemu na ruch przypadło pewnie 5 minut na etap.Licząc że wszystkie walki zajęły godzinę.

nie rozegraliśmy dwóch ( a tym początkującym był mój ojciec i dlatego tak krótko trwało, to była jego pierwsza gra )

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Nie 15 Sty, 2006   

r1omen napisał/a:
Akurat we wrześniowe systemy to po 8h naprawdę widać czy Polacy mają jeszcze czym walczyć... 8)
Niby tak,ale w Pomorzu nie tak łatwo zdmuchnąć Polaków z planszy.Inna sprawa,że 8 godzin to akurat scenariusz historyczny.I za to lubię Wrzesień.A Murat i tak grał pioruńsko szybko.

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 16 Sty, 2006   

Zwykle osoby "nowe" grają szybciej, bo po prostu nie kombinują - jak się człowiek rozegra i zaczyna rozważać różne warianty to i więcej czasu to zabiera.

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 17 Sty, 2006   

Do kompletu brakuje mi jeszcze ile czasu trwa rozgrywka w Piotrków.Nie znam w ogóle tej gry,więc tym bardziej mnie ciekawi.Może ktoś grał ostatnio i pamięta?

preclo
Kapitan

Dawno nie grałem, ale jak pamiętam w 8h w Piotrków można dojść do 5-6 września.
Średnio trzeba liczyć 1 - 1,5 h na etap.

wujaw
Podporucznik

A ile jest łącznie etapów w scenariuszu historycznym?

preclo
Kapitan

Zaplanowany jest do 15 września, ale przeważnie już koło 7 jest dużo wyjaśnione.

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Śro 18 Sty, 2006   

Znaczy się nasi mają małe szanse,a scenariusz jest mocno realistyczny.A także, że pełny Piotrków gra się całe dwa dni.Wliczam do tego grę+ rozstawienie+sen+posiłki.Cenna informacja.

Odpowiedz do tematu