Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
17
Autor Wiadomość
kamil
Plutonowy

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2006   

Nie roumiem tego, na stronie ukazała sie informacja ze pismo wychodzi 22 kwietnia, na forum uscislono ze dotyczy to tylko Armagedinu a w EMPiKach opjawi sie 26 kwietnia. OK! Wczoraj i dzis straciłem 40 minut na to zeby dojechac
( i wrócić) do najblizszego EMPiKu i kupić TiS. NIESTETY ani dzis 27 kaiwtnia ani wczoraj 26 kwietnia nie mogłem go kupić bo poprostu nie bylo go nigdzie na półkach EMPiKU. Więc po co pisac ze pismo będzie w sklepie 26 kwietnia??? Dlaczego TiSa nie mozna nigdy kupic, na takich zasadach jak każdej innej gazety, czyli wejść do empiku w dzień wydania albo po dacie wydania i poprostu kupić?

Gonzo
St. sierżant

kamil napisał/a:
Nie roumiem tego, na stronie ukazała sie informacja ze pismo wychodzi 22 kwietnia, na forum uscislono ze dotyczy to tylko Armagedinu a w EMPiKach opjawi sie 26 kwietnia. OK! Wczoraj i dzis straciłem 40 minut na to zeby dojechac
( i wrócić) do najblizszego EMPiKu i kupić TiS. NIESTETY ani dzis 27 kaiwtnia ani wczoraj 26 kwietnia nie mogłem go kupić bo poprostu nie bylo go nigdzie na półkach EMPiKU. Więc po co pisac ze pismo będzie w sklepie 26 kwietnia??? Dlaczego TiSa nie mozna nigdy kupic, na takich zasadach jak każdej innej gazety, czyli wejść do empiku w dzień wydania albo po dacie wydania i poprostu kupić?

Polecam odliczyć tydzień od daty podawanej przez WZ , wtedy zwykle pojawia się TiS w Empiku (u mnie w mieście).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Mechanizm jest następujący:
1 dzień - TiS jedzie do Mpiku
2 dzień - metkowany jest
3 dzień trafia do warszawy, bo najbliżej
4-x dzień - w zależności od dostawy jedzie tam i tam, nie wiem jak jeżdzi samochód do mpiku, nie znam ich danych na tyle by się wypowiadać
skro ja wysyłam gazetę dajmy na to do czytelników w dniu 1, to jest to termin wydania gazety, ale jak jest to sobota, to nie wyślem bo nie mam skąd :)
Ot i cała filozofia
aaa, i jeszcze jest tak, ze w mpikach jest ale nie posegregowany z innmi dostawami i leży sobie z tyłu kasy - tak więc wybaczcie, ale nic nie przyśpieszę po oddaniu do magazynów mpikowskich

Nitager
Plutonowy

Cytat:
aaa, i jeszcze jest tak, ze w mpikach jest ale nie posegregowany z innmi dostawami i leży sobie z tyłu kasy

jest tak jak mówisz,
w Katowicach na przykład, zanim trafi na swoje miejsce na półce, to leży już pometkowany z innymi bambetlami w takich koszykach na kółkach jak w supermarketach

kozioł
St. sierżant

to na zapowiedziach trzeba podawać 3 (słownie trzy) daty: premiery, wypuszczenia na rynek i przewidywalnej dostępności w Empikach :wink:
a przypadku 17 byłoby to: 22 kwietnia, 26 kwietnia i gdzieś po 3 maja :roll:

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

wydawca gry powienien podwac gre wydania.

to kiedy dystrybutor ja wystawi na sprzedaz nie ma nic wspolnego z wydawca - on nie jest w stanie wplynac na dystrybutora. tak wiec podawanie trzech dat jest bardzo nietrafione... nawet jako zart

kozioł
St. sierżant

o Dzizus jaki heretycki żart, żeby tylko ktoś z redakcji się nie powiesił z jego powodu :shock: a może będzie mnie ścigać Inkwizycja bo jak mogłem pomyśleć że można ułatwić życie ludziom a nie zwalać winę na dystrybutora :?

Malakai
Szeregowy

I slusznie.
Nie rozumiem jak mozna miec do kogos pretensje w zwiazku z kiepska dystrubucja w Empikach.
Co niektorzy szukaja dziury w calym :?

kozioł
St. sierżant

o proszę, już mnie dopadła inkwizycja

Cytat:
i modli się aby poczta nie nawaliła..

tu mamy zwalanie winy na poczte :roll:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 29 Kwi, 2006   

bariera pomędzy krytyką a krytykanctwem już dawno została przekroczona. Napisałeś co najmniej dwa posty na ten sam temat (jeśli nie więcej). Zauważam więc syndrom Baden Baden.
Pamiętaj - jeśli się krytykuje, można zostać samemu skrytykowanym, życie jest "symetryczne"
Niezależnie od tego myślę (czasem mi się zdaża przypadkiem), że ten temat na forum służy zupełnie innym dyskusjom niż "czy dotarła Taktyka 1 maja czy 3 maja?"
Jako geolog wiem, że 1 000 000 lat w te czy tamte nie ma najmniejszego zanczenia dla naszej planety :)
Miło mi jednak, że z taką niecierpliowścią czekasz na efekt naszej wspólnej pracy

DN
Szeregowy

kozioł napisał/a:
tu mamy zwalanie winy na poczte :roll:

nie wiem czy miałeś okazję, ale jak się wysyła setki listów lub paczek to statystyka wykazuje że któraś musi zaginąć. jeśli się weźmie pod uwagę otwieranie paczek na poczcie jak ładnie pokazano w tvn to prawdopodobieństwo znacznie wzrasta.

kozioł
St. sierżant

nie znam się na syndromach, ale trochę luzu panowie generałowie, nie odbierajcie wszystkich postów związanych z wychodzeniem nowego TiSa jako krytykanctwo bo to też jakaś fobia :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To że na syndromach się nie znasz - to widać od razu
Ale to że próbujesz być niegrzeczny - to również jest zauważalne
sam wprowadziłeś ten ton dyskusji więc cierp ciało jak żeś chciało :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

zWŁASZCZE, ŻE TEN TEMA BYŁ JUŻ PRZERABIANY I NAPISALIŚMY DZIESIĄTKI POSTÓW

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 02 Maj, 2006   

Wiadomość dla graczy z Bydgoszczy.Dziś w bydgoskim Empiku był dostępny nowy TiS.W tym w Galerii Pomorskiej mówiąc ściśle.

preclo
Kapitan

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Nareszcie dotarł do mnie TiS 17.
Po pierwszym przejrzeniu numer prezentuje się ciekawie. Za czytanie zabiorę się później, ale już wiem, że na pierwszy ogień pójdzie tekst o fortyfikacjach pod Czewą :)

Tak z ciekawości, co się stało z Lotaryngią ze str. 2 ?

Mapki:
Wreszcie druga połówka do Mławy, chyba kompatybilna z całą resztą.
Mapa Arden też spoko, chociaż wydaje się taka lekko "kwadratowa" graficznie (zwłaszcza kanały w północnej części)
Papier mógłby być troszkę grubszy, ale generalnie jest dobrze.

Żetony:
Świetnie, że pojawiają się chyba wszystkie żetony do rozegrania scenariusza.
Pojawiło się też parę żetonów do B-35, m.in. dwie "świdnickie" grupy bojowe.
W pewnym sensie wyświadczyłeś mi tym Wojtku przysługę, bo zakładam, że teraz chłopaki zapalą się do grania jeszcze bardziej :)

Jeśli chodzi o grafikę żetonów to średnio mi się podobają. A to z tego względu, że prawie wszystko jest źle wydrukowane. Symbole, oznaczenia, cyfry itd. są przesunięte w dół o ok. 1 mm w porównaniu do naniesionych ramek.
Wygląda to tak, jakby cześć kolorów została nierówno naświetlona przez drukarzy - czy jak to się tam nazywa. To przesunięcie objawia się m.in. paskiem szer. ok. 1 mm w kolorze żetonu powyżej na górze większości żetonów, niewyraźnymi sylwetkami sprzętu i żołnierzy, a przede wszystkim rozmytymi symboli dowódców. Ot taki Simonds (?) jest ledwo czytelny, a niemieccy wyglądają jak przez wodę.
Flagi i oznaczenia dywizyjne też nie wpadają dokładnie w swoje wydrukowane ramki.
Czy tak została wydrukowana cała partia TiSów?

To tyle wrażeń z pierwszego kontaktu.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Luciao
Chorąży

hhmm ja tak nie mam - masz piracką kopię :) - a tak na poważnie to nie widze tych usterek w moim egzemplarzu

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

precel wyślę Ci dobrą kopie :) jak wrócem

Fanatyk
Podpułkownik

Preclo, gorzej z ta kompatybilnoscia - zobacz posty tego dotyczace w W-39. Niestety po wyjasnieniach SQH aby "uznac wyzszosc pol z Suwalszczyzny" nie moge tego sprawdzic bo mapy mam w Lublinie. Jesli moglbys sprawdzic czy da sie polaczyc mapy bez wycinanki to bylbym wdzieczny.

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

Do Płocka nowy numer TiS-a dotarł (na półki sklepowe w empiku) 4 maja.
I nic się takiego nie stało.
Nabyty przeze mnie (drogą kupna) egzemplarz charakteryzuje się:
- poprawnie wydrukowanymi żetonami (dwa arkusze bez przesunięć),
- dwoma mapami (nareszcie Mława w całości!),
- częścia główną TiS-a czyli zeszytem.

Całość oceniam na ..... bardzo dobry.
Kilka ciekawych artykułów (jak zawsze zresztą). No i Holandia.
Pozdrawiam wydawców.

Odpowiedz do tematu