Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostajemy w iraku!!!
Autor Wiadomość
O'nell
St. sierżant

Wysłany: Wto 20 Gru, 2005   Zostajemy w iraku!!!

ja sie ciesze moze sie wyrobie i po skonczeniu studiow zalapie sie na ture :lol:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 21 Gru, 2005   

Wielu naszych tam jest i nawet obecnie pogrywają w Stalingrad z Amerykanami :)

Nico
Pułkownik

No:) to moze i ja sie zalapie:) Irak-Iran-Korea. Naprzod zdobywac kolonie dla WRP!

Emden
Podporucznik

Nico napisał/a:
Naprzod zdobywac kolonie dla WRP!

100% poparcia.
Wiele razy widział jak toną, nigdy jednak nie ulegały łatwo, nie rozlatywały się w efektowny sposób. Nie można ich znokautować jednym ciosem. Nie można im zadać ciosu łaski. Zawsze musiały być dobijane okrutnie... jak "Stirling"

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

I zacząć od tych ze złożami gazu :wink:

Emden
Podporucznik

Polskie wydobycie gazu zapewnia 37% bodajrze procent zapotrzebowania w Polsce, a ropy tylko 2%.
Dobrze, ze zaczeli od ropy 8)
Wiele razy widział jak toną, nigdy jednak nie ulegały łatwo, nie rozlatywały się w efektowny sposób. Nie można ich znokautować jednym ciosem. Nie można im zadać ciosu łaski. Zawsze musiały być dobijane okrutnie... jak "Stirling"

Viking
Major

serio myślicie,ze to dla nas ,,kolonie" zdobywamy :lol: ,Polska ma takie ,,zyski" z tej wojny jak Słowacja miała np z ataku na ZSRR w 1941r,póki co to większe inwestycje poczyniły w Iraku Niemcy i Francja niż my,Turcja za samą zgodę przepuszczenia wojsk USA zgarneła miliardy, a polskie kolejne rządy jak i wielu Polaków myślą ,że wazeliniarstwo względem USA coś nam da,póki co to nawet opłaty wizowej nie chcą zdjąć i obcinają obiecaną pożyczkę dla naszej armii-więc realnych korzyści nie widać

dopoki Polacy bedą robić za ,,wazeliniarzy" dla USA to nie ma co się spodziewać jakichkolwiek korzyści,bo takich uległych ,,chudopachołków" nikt nie szanuje

mogę sie założyc ,że gdyby polski rząd uzależnił wczesniej wysłanie czy teraz wycofanie wojska od sprawy zniesienia wiz i dotacji dla armii to juz dawno byłoby to pozałatwiane

no i gdzie ten amerykański ,,offset" :lol:

Nico
Pułkownik

Przynajmniej wojsko nie gnusnieje w koszarach:P no i mam szanse na przygode:P, a zyskow nie ma skoro narod wybiera takie, a nie inne rzady:P.

O'nell
St. sierżant

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

nie zapominajmy o jednym
polacy na wojnie nie byli od oklo 60 lat
,oim zdaniem jest to dobre miejsce do praktycznego treningu wojska
by nie cwiczylo tylkow teori
do tej pory jezdzili na misje ONZ i to w malych ilosciach
w tym przypadku mozemy ostrzelac duza ilosc kadry
jest to "egzamin dojrzalosci "polskiej armi
aa czytalem gdzies ze nasi maja kierowac strefa w Afganistanie
a to oznacza ze conajmniej 1000 nasztch tam pojedzie
(jest tam o niebo spokojniej niz w iraku)
a wracajac ze nic nie do tego ze nic nie zyskalismy
nie zgadzam sie z tym
-sprawdzamy sie jako wiarygodny sojusznik(trzeba czasu a to zaprocentuje)
-sprawdzamy wojsko
-prawdopodobnie dostniemy w dzierzawe kila pol naftowych(jeszcze nei potwierdzona informacja)
-jednak troche tych kontraktow bylo (lepiej tyle niz nic)
-koszty misji pokrywa budzet armi polskiej (i nie jest on zwiekszany z budzetu panstwa-dostaniemy rekompensate z USA )
"walczymy za demokracje"(troche to propagandowe ale to prawda-nie sadze by irakijczycy woleli sadama)

Aetius
Kapitan

ja jestem za ale nie z powodów tak prozaicznych jak chęć pogoni za przygodą jak to Nico określił...nie wiem czy to motywuje naszych żołnierzy...ja jestem za tylko dla tego że jest to jakaś forma pokazania że Polska nie boi się terrorystów i potrafi porwadzić politykę zagraniczną...nie mam na myśli aspektu proamerykańskiego bo to też nie jest dobrze ale nie oglądając się na Francuzów i resztę pojechaliśmy i siedzime tam już dość długo i nie dajemy się....w sumie może to podosić morale Armii...
no a już stalingrad zimowy w scenerii irakijskich palm musi być super...
sam bym chciał tak sobie zagrać :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Nico
Pułkownik

O'nell napisał/a:
"walczymy za demokracje"(troche to propagandowe ale to prawda-nie sadze by irakijczycy woleli sadama)

I to jest blad. Juz dawno trzeba bylo posadzic na tronie jakiegos generala Saddama 2, armie przywrocic i zrobic porzadna republike ala Pakistan. Demokracja=anarchia co widzimi caly czas i w Iraku...i tu...i tam ;)

Desert FOX
St. sierżant

Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   

Nico napisał/a:
Naprzod zdobywac kolonie dla WRP!

Całkowicie się zgadzam. Widze że jest wiele ludzi z forum z podobnymi poglądami co moje :wink:

Desert FOX
St. sierżant

Nico napisał/a:
O'nell napisał/a:

I to jest blad. Juz dawno trzeba bylo posadzic na tronie jakiegos generala Saddama 2, armie przywrocic i zrobic porzadna republike ala Pakistan. Demokracja=anarchia co widzimi caly czas i w Iraku...i tu...i tam ;)

Może ty Nico usiądziesz :D ?? Ja chętnie pójde za jakimś generałem :D lub jakimś :D innym "człowiekiem"

Teufel
Szeregowy

Nico ma dziwne zapędy...
ja bym się bał mu powierzać coś, co ma wspólnego z władzą ;)

Viking
Major

Amerykanie myśla,że Myszka Micki i hamburgery zachęcą kogoś do budowania demokracji i sie bardzo mylą-w wiekszosci miejsc na swiecie ludzie chcą mieć ,,bat" nad soba,ktory będzie za nich rzadził i decydował, baa nie wyobrażają sobie nawet ,ze moze byc inaczej- a Amerykanie to dla nich obcy najeźdźcy,kłamcy i złodzieje ropy naftowej :wink:

zresztą skoro demokracja jest niewydolna w wielu krajach zaliczanych do cywilizowanych ,to jak ma sie rozwijać w krajach ,,III świara" z góry wiadomo,że to będzie parodia demokracji:nepotyzm,korupcja,czystki etniczne itp

Junkers Ju 52/3m
Plutonowy

Skąd: Samodzielna Brygada Powietrznych Rowerów Pancernych
Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   

Viking napisał/a:
Amerykanie myśla,że Myszka Micki i hamburgery zachęcą kogoś do budowania demokracji i sie bardzo mylą-w wiekszosci miejsc na swiecie ludzie chcą mieć ,,bat" nad soba,ktory będzie za nich rzadził i decydował, baa nie wyobrażają sobie nawet ,ze moze byc inaczej- a Amerykanie to dla nich obcy najeźdźcy,kłamcy i złodzieje ropy naftowej :wink:

zresztą skoro demokracja jest niewydolna w wielu krajach zaliczanych do cywilizowanych ,to jak ma sie rozwijać w krajach ,,III świara" z góry wiadomo,że to będzie parodia demokracji:nepotyzm,korupcja,czystki etniczne itp

Nic dodać nic ująć Viking... Amerykanom wydaje się, że demokracja to wartość najwyższa, a zapomnieli o tym, że niektóre narody nie znają takiego pojęcia jak demokracja - listę tych narodów otwiera i ze względu na wielkość państwa przewodzi naród rosyjski, a zaraz za nim plasuje się naród chiński. Demokracja to ustrój z wieloma wadami, poza tym znany jest właściwie tylko cywilizacji zachodniej - chrześcijańskiej, o tym trzeba pamiętać. Jak widać świat o tym zapomniał a efekty mamy chociażby w większości wolnych republik w Afryce - co republika to rządzi nią jakiś satrapa, a zmiana rządów polega na tym, że jedni goli, drugich gołych rostrzelają z kałachów, a potem jest tak jak było.... Nasza obecność w Iraku jest conajmniej błędem politycznym...

O'nell
St. sierżant

to co maja sie teraz wycofac wrzyscy wiesz co by sie dopiero wtedy zaczelo dziac
szyici z sunnitami zaczeli by sie prac na calego do tego kurdowie no i obok sa turcy juz nie mowie ze oni wrzyscy (no z wyjatkeim kurdow i turkow ) nie nawidza Israela
i trzeba by znow interweniowac i wiecej ludzi by zginelo
pozatym jak wskazuja statystki zgonow w armi USA
dochodzi do coraz mniejszej liczby zamachow
sami irakijczycy sa juz chyba znudzeni oporem wobec amerykanow i zaloze sie ze do konca roku 2007 w iraku beda juz tylko symboliczne sily USA w charakterze doradczym .
Nie zapominajmy ze obalili jednego z najgorszych dyktatorow naszych czasow (koniec XX i poczatek XXI wieku)jednak jest prawda ze amerykanie uwazaja demokracje za swietosc i beda ja wprowadzac na sile ale wydaje mi sie za za jaies 20 lat tamten kraj nie bedzie sie duzo roznil od kuwejtu

O'nell
St. sierżant

heheh wiem
ale spieszylo mi sie jak to pialem nawet nie patrzylem co wyskoczylo;]

Aetius
Kapitan

a to co napisałeś właśnie na własne usprawiedliwienie jest jeszcze bardziej niezrozumiałe niż tamto...naucz się pisać z polskimi znakami.to nie jest trudne.ja też zostałem upomniany i zacząłem uważać na polszczyznę i jakoś mi się udało przyzwyczaić...

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

O'nell
St. sierżant

Wysłany: Śro 11 Sty, 2006   

spr[ó]bować nie zaszkodzi :?

Odpowiedz do tematu