Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleść chętnych do grier planszowych w okolicy ?
Autor Wiadomość
podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Śro 23 Sie, 2006   

Ja mieszkam w mieście, gdzie jestem jak się zdaje jedynym przedstawicielem strategicznej braci

Ale nie szukam sobie tutaj przeciwnika na wychowanie 8) , w każdym razie już nie, bo wszystkich potencjalnych kandydatów odstręczała długość gry i jej skomplikowanie

Już wolę poczekać aż zdam na studia i przeniosę się do jakiegoś dużego miasta, gdzie są duże środowiska graczy

Moim zdaniem jeśli komuś przeznaczone jest zostać strategiem, to musi sam trafić na tą jedyną słuszną ścieżkę :P

Ja po kupieniu Mławy w XII 2001 uparcie szukałem innych gier oraz strategów, aż moje starania uwieńczyło poznanie w IV 2003 Wojtka

MO
St. szeregowy

Mój początek był taki (głęboka podstawówka), że wciągnęła mnie Kreta, gra bardzo dobra na początek (nie ma nawały żetonów, w miarę prosta i dynamiczna) - do tej pory mam do niej sentyment (to już chyba z 15 lat temu było), choć potem zaginęła. I słuszna uwaga, ważne by nie zrazić "kandydata", tylko co zrobić jak takowego nie widać? W czasach szkoły było łatwiej, teraz ludzie mają więcj rozrywek, a namówienie kogoś znajomego nie jest niestety łatwe. Z moich obserwacji wynika, iż wspominanie o strategi planszowej wzbudza najczęściej uśmieszki lub zdziwienie. Jest to nadal mocno niszowa rozrywka.

podchorąży Brock
Podporucznik

Niestety... ja już nie próbuję nikogo przekonywać. Wolę sobie poczekać na okazję, żeby gdzieś pojechać na jakąś porządną grę

Mały
Plutonowy

Z tą instrukcją to prawda... Moim kolegą strasznie podobały się okładki z gier Dragona i wielce chcieli w nie zagrać (myśleli, że to nie wiele trudniejsze niż chińczyk). No to im pokazałem instrukcje i oidrazu im sie odechciało.

Preclo dobrze mówi, pierwszy raz najlepiej zagrać bez zasad. Najlepiej tylko powiedzieć który numerek to ruch a który to siła i tyle... No i oczywiście krótkie scenariusze albo wogóle zrobic fikcyjny, np. 1 dywizja kontra 1 dywizja i tym spróbować kogoś zarazić.

Powyższe sposoby najlepiej też zastosować gdy do gry chce się wciągnąć młodszego brata/dziecko. :P

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

I pamiętaj świętą zasadę PIERWSZY RAZ ZAWSZE MUSISZ PRZEGRAĆ Z NOWICJUSZEM :) wtedy będzie chciał grać dłużej i lepiej

preclo
Kapitan

WZ napisał/a:
I pamiętaj świętą zasadę PIERWSZY RAZ ZAWSZE MUSISZ PRZEGRAĆ Z NOWICJUSZEM :) wtedy będzie chciał grać dłużej i lepiej

Dokładnie, o tym mówiłem :)

I wychodzi na to, że jesteśmy jak dilerzy i słynna pierwsza działka (albo i gorzej) ;)

Co do uśmieszków i zdziwienia - ja sobie zawsze mówię, że to ich problem, nie mój :twisted:
O swojej pasji staram się mówić z nieskrywaną dumą :) A że wezmą Cię czasem za wariata? Ponoć wariatom łatwiej w życiu ;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Silvershoot
Porucznik

WZ napisał/a:

Ja swojemu nie dałem wygrać za pierwszym razem i nic złego z tego powodu się nie stało. Wszystko zależy od gracza.

Mały
Plutonowy

Silvershoot napisał/a:
Wszystko zależy od gracza.

Dokładnie!
Jednak czasem takim "szokiem" można osobe do planszówek zrazić niestety... Dlatego bezpieczniej jest przegrać :P , albo przynajmniej nie "zmiażdżyć totalnie"... heh

Silvershoot
Porucznik

Można go "totalnie zmiażdżyć" i powiedzieć: "jak potrenujesz to też będziesz tak umiał" :wink:

larry2903
Kadet

Wysłany: Czw 24 Sie, 2006   

A kto w Gdyni mógłby nauczyć nowicjusza :) ?

chrzaniak
Kadet

Wysłany: Pią 25 Sie, 2006   

Cóż... ja to mam fart... mieszkam w Belgii (Antwerpia) i raczej sobie nie pogierze w WB-95 (szczególnie jak zobaczą dezogranizacje Belgów :lol: ). Poza tym, i tak nie mam ochoty gra z ludźmi święcie przekonanymi, iż II Wojna Światowa zaczęła się w 1940 r.
Ktoś zna jakichś Polaków w Antwerpii? :oops: :roll:

larry2903
Kadet

Ja spotkałem obcokrajowców, którzy sądzili, że wojna zaczęła się 3 września. Ale i tak lepsze to niż Rosjanie sądzący, że w 1941.
A wracając do tematu... jest ktoś w Gdyni lub ogólnie w Trójmieście?

preclo
Kapitan

No kolega chrzaniak ma zdecydowanie utrudnione zadanie. Nie znam nikog oz Belgii, tym bardziej należącego do naszej "sekty" strategów ;)

Za to jeśli chodzi o pytanie larrego to mamy swoją silną dosyć reprezentację w Trójmieście.
Jest Arecki, Wojpajek i bodaj Piechur w Gdańsku. Do tego Espada w samej Gdyni. Myślę, że musisz rozmawiać bezpośrednio z nimi w sprawie jakiejkolwiek nauki, a myślę, że chętnie wciągną kolejnego do gry.
Tylko z tego co wiem to chłopaki po połowie preferują B-35 i Squad Leadera.

Poza tym przejrzyj listę użytkowników na forum, posortuj według kategorii "skąd" i będziesz miał Gdańsk i Gdynię jak na dłoni.
Pozdr.

Espada
Chorąży

Siema larry!!!!
Witka dla Gdynianina!!!!
Po prostu chłopie pisz na priv i jakoś się zgadamy. Co do słów precla to nie musisz mu tak koniecznie wierzyć, bo że grywam więcej w b35 to to prawda ale, że już w nic innego to to nie prawda :wink: :lol: :!:
Arecki i Ja tniemy w B35 bo kochamy ten system, ale ja osobiście mam w domu stare Ardeny które od czasu do czasu lubię odświeżyć z kurzu i z chęcią cośkolwiek w nie bym zagrał.
Czekam na info od Ciebie i kropka .
Pozdro!!!

preclo
Kapitan

Wysłany: Sob 26 Sie, 2006   

Espada napisał/a:
Co do słów precla to nie musisz mu tak koniecznie wierzyć,

No dokładnie, precel to żadna wyrocznia :lol:

Fajnie, że Espada już się zainteresował.
Łap kontakt, a będziesz terminował u aktualnego mistrza zadań B-35. Chyba warto :)

Mały
Plutonowy

Hmm... Skoro Chrzaniakowi tak dobrze poszło to może i ja popytam...

Chętni do gry z okolic Katowic, a najlepiej w samym Mikołowie. (Choć jak będzie trzeba to do Katowic też moge z bratem podskoczyc :D )
Tylko, że jestem początkujący z powodu braku czasu mojego stałego partnera (brat) i troche ciasnego mieszkania =/.

Więc jak? :D

preclo
Kapitan

Wystarczy odpowiednio posortować listę użytkowników forum i oto ilu użytkowników otrzymujesz:
Robert E.Lee - Katowice
Nitager - Katowice
Herr Otto Flick - Katowice
Heniu - Katowice
Von Blaskowitz - Katovitz

A Mikołowa sam poszukaj i sprawdź :)

Mały
Plutonowy

Z Mikołowa niestety jestem tylko ja ;(

Ale wielkie dzięki za te nicki !! :D

Klakier
Kadet

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Witam wszystkich forumowiczów :)
Mieszkam w okolicy chwaszczyna (ciekawe ilu wie gdzie to jest :wink: ) chciałbym wiedzieć kto jest z chętnych do gry z rejonu tej miejscowości lub Gdyni, Sopotu, Gdańska - to w zasadzie rzut bertem :lol: .
Kiedyś tam grałem w planszówki (grunwald, wiedeń, ardeny) ale od 10 lat miałęm przerwę teraz troszeczkę się ustatkowałem i mimo pewnych przciwności i trudności (7 miesięczna córeczka :D ) sadzę, że dzięki wyrozumiałości żony mógłbym wygosopodarować czas na grę.
Najbardziej interesuje mnie okres Napoleoński ale co tam jestem lekko zdesperowany więc zagram we wszystko co ma żetony :twisted:

Klakier

Gladky
Kapitan

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Klakier napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów :)
Mieszkam w okolicy chwaszczyna (ciekawe ilu wie gdzie to jest :wink: ) chciałbym wiedzieć kto jest z chętnych do gry z rejonu tej miejscowości lub Gdyni, Sopotu, Gdańska - to w zasadzie rzut bertem :lol: .
Kiedyś tam grałem w planszówki (grunwald, wiedeń, ardeny) ale od 10 lat miałęm przerwę teraz troszeczkę się ustatkowałem i mimo pewnych przciwności i trudności (7 miesięczna córeczka :D ) sadzę, że dzięki wyrozumiałości żony mógłbym wygosopodarować czas na grę.
Najbardziej interesuje mnie okres Napoleoński ale co tam jestem lekko zdesperowany więc zagram we wszystko co ma żetony :twisted:

Klakier

Z Trójmiasta najlepiej skontaktuj sie z naszym zadaniowcem Areckim i jego kumplem Espadą - to mistrze nad mistrze w B-35.

Oprócz tego:
Depet - Trójmiasto
:arrow: Gdańsk:
płk Karp
Otgees
ziober80
Ziober
Adam Zwoiński
von Szlejter
Piechur
Cezary_Opaliński
:arrow: Gdynia