Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleść chętnych do grier planszowych w okolicy ?
Autor Wiadomość
Pyra
Kapitan

Wysłany: Śro 30 Lis, 2005   Jak znaleść chętnych do grier planszowych w okolicy ?

Przeglądałem już skąd pochodzą forumowicze i najbliżej mnie leży Poznań ( ok. 1 godz. drogi ) a ja nie mam zbyt wiele czasu na jeżdżenie do Poznania ( nauka ). Co zrobić, żeby znaleść taką wiarę w swoim mieście, dać ogłoszenie do gazety lokalnej czy co ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005   

No niestety musisz zarfazik kolegę wybranego drogą losową, lub porwać kogoś z ulicy i przymuszać do gry, z łodszym bratem może nie wyjść, bo będzie grał za prezenty :)
A na poważnie musisz kogoś znaleźć w okolicy

pablo8019
Podporucznik

Mi akurat z młodszym bratem się udało i to całkiem bezinteresownie z jego strony, jako że mamy zbliżone zainteresowania (zwłaszcza historyczne). A co do szukania w okolicy, w szkole, itd. to myślę, że w końcu ktoś się musi znaleźć - będzie to dla niego np. ciekawy dodatek do powszechnie "użytkowanych" strategii komputerowych (chociaż np. LOTR zdecydowanie wygrywa to porównanie na korzyść pecetów) :wink:

Pyra
Kapitan

A jak by taką osobę w szkole wychaczyć ?

pablo8019
Podporucznik

Hmm, może by tak najpierw popytać wśród tych, którzy szczególnie interesują się historią...

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

Iść tam gdzie grają w magic'a i bitewniaki z planszówką pod pachą, może uda się kogoś nawrócić :)

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

W tym problem, że za bardzo nie wiem gdzie grają

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

No ale jeśli znasz kogoś takiego to dowiedzieć się "gdzie?" jest już łatwiej...

Pyra
Kapitan

Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

dzisiaj mam zamiar popytać w szkole

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Szukam chętnych do gry :arrow: woj lubelski :arrow: powat tomaszowski :arrow: gmina Łaszczów :arrow: city Zimno (nie śmiać się to prawdziwa nazwa) gg 8636666

Aetius
Kapitan

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

dla szer. Łapisława
azymut Lublin :arrow: skręt na Świdnik :arrow: kwatera główna sztabu podokręgu Świdnik :arrow: ul. Skarżyńskiego dom Mjr. Precla

bliżej chyba nie masz nikogo :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Kuba
Szeregowy

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Z Tatą, Dziadkiem :)

Aetius
Kapitan

oj to nie zawsze działa...mój np nie ma głowy do tego....ale pomysł jest niezły chociaż dziadkowie którzy walczyli w II wojnie raczej nie będą chciali bawić się w wojnę bo wiedzą co to jest....np mój zawsze zakazywał mi i moim rodzicom kupowania mi wszelkich wojennych zabawek (żołnierzyki, karabiny itp...)...dziadek przeżył nalot i zatopienie ORP Mazur i wcale mu się nie dziwię że sprzeciwiał się zabawie w wojnę swojemu wnukowi....

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

preclo
Kapitan

Kuba napisał/a:

Mi się Ojca "wytresować" nie udało ;)
Dziadek niestety już nie żyje (ŚPnJD), chociaż też pewnie by nie był skory do grania.
Próbowałem wkręcić kiedyś chrzestnego, ale też go to nie bawiło.
Jeden z kumpli wykręcał mi się pacyfizmem, choć niewiele wcześniej namiętnie grywał w Star Crafty, Red Alerty, czy różne kłejki.
Nawet rodzony brat się ode mnie odwrócił :lol:

No ale szczęśliwym zrządzeniem losu trafił mi się adiutant Aetius i reszta świdnickiej kompanji.

Chyba najlepszą metodą jest "ewangelizowanie" kogo popadnie na siłę ;) . Kiedyś wreszcie ktoś musi chwycić. :)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Aetius
Kapitan

Wysłany: Śro 10 Maj, 2006   

preclo napisał/a:
Kuba napisał/a:

Mi się Ojca "wytresować" nie udało ;)
Dziadek niestety już nie żyje (ŚPnJD), chociaż też pewnie by nie był skory do grania.
Próbowałem wkręcić kiedyś chrzestnego, ale też go to nie bawiło.
Jeden z kumpli wykręcał mi się pacyfizmem, choć niewiele wcześniej namiętnie grywał w Star Crafty, Red Alerty, czy różne kłejki.
Nawet rodzony brat się ode mnie odwrócił :lol:

No ale szczęśliwym zrządzeniem losu trafił mi się adiutant Aetius i reszta świdnickiej kompanji.

Chyba najlepszą metodą jest "ewangelizowanie" kogo popadnie na siłę ;) . Kiedyś wreszcie ktoś musi chwycić. :)

pułkowniku to tak specjalnie????? czy wkradł się błąd? :) [/u]

Gość

Jaki błąd. To stara stylistyka, którą zdaje się obaj z Preclem lubimy.

Aetius
Kapitan

a to przepraszam....też sam takiej czasem używam ale tylko w języku mówionym :)

MO
St. szeregowy

Wysłany: Śro 23 Sie, 2006   

No właśnie, gry są fajne tylko mają jedną wadę - potrzeba drugiej osoby do zabawy. Ktoś powie, można i samemu, ale jak tu przeprowadzić jakiś fortel taktyczny którego przeciwnik się nie spodziewa? Moim zdaniem, ogólnie gry (wszystko jedno z jakiego systemu) mają charakter odstraszający dla nowych osób - mój kumpel (którego namówiłem na Stalingrad) już wymiękł przy ustawianiu żetonów... nie mówiąc o tym, że w zasadzie nie przebrnął przez instrukcję co znacząco odbiło się na znajomości przepisów, a tym samym na rozgrywce. Wreszcie znudził się długością gry i po balu...
I jak tutaj sobie pograć.

Kragdob
Major

Widocznie twój kumpel nie jest tym kogo szukasz. Dopóki nie mieszkasz daleko od dużych miast to spokojnie znajdziesz w nich osoby grające. W mniejszych jest różnie niestety...

preclo
Kapitan

Chcesz sobie wychować gracza?

NIGDY nie dawaj mu za pierwszym razem instrukcji do przeczytania.
Za drugim to już co innego, jak złapie bakcyla, ale za pierwszym tylko mozolne tłumaczenie zasad.

I druga dobra rada na pierwszy raz. Daj przeciwnikowi wygrać, albo przynajmniej jeśli już musisz wygrać nie zrównaj go z ziemią. Bo w najlepszym wypadku zrazi się do samej gry. Prawda Aetius? Może chcesz zagrać w Charków? :twisted:

Rozkładanie gier-gigantów też bym podarował na pierwszy raz. Za pierwszym razem niech posmakuje samych zasad i gry.

Zasady niby oczywiste, ale jak wielu o tym zapomina.

No ale po części jest i tak jak pisze r1omen - widać Twój przeciwnik nie dorósł do gier strategicznych :twisted:
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...
Ostatnio zmieniony przez preclo Śro 23 Sie, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu