Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesteś nowy? zobacz relację z gry :)
Autor Wiadomość
Teufel
Szeregowy

Wysłany: Nie 13 Lis, 2005   Jesteś nowy? zobacz relację z gry :)

usunięte

Boromir
Kapral

Wysłany: Nie 13 Lis, 2005   

Majorze, jesteś GENIUSZEM!! Brak mi wręcz słów! To najgenialniejszy pomyśl jaki na tym forum widziałem! BRAWO!!!! HURRA!!!! NIECH ZYJE!!!! :D :D :) :) :twisted: :twisted: 8) :P :P 8) :wink: :wink: :idea: :idea: Już zawsze chciałem poprosić o jakiś raport bitewny! Temat ten powinno się rozwinąć, powinny dojść nowe raporty! Ja również jak rozegram w najbliższym czasie postaram się opisać to w raporcie! Teraz jeszcze raz: BRAWO!!!! To jedyne czego na tym forum brakowało!

Nitager
Plutonowy

Wysłany: Nie 13 Lis, 2005   

Świetny pomysł !
Lubię popatrzeć jak robią to inni :wink:
Mam nadzieję, że będzie dalsza część relacji i fotki z ostatnich etapów.

p.s. co to są za żółte żetony bodajże z literką "Z" na ostatniej fotce ? zaopatrzenie jakieś ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 14 Lis, 2005   

zniszczony most zapewne

krzysio
Sierżant

pomysł zaczerpnięty z bitewniaków gdzie raporty bitewne robi sie od dawna ale jak widać tu sie też sprawdza. brawo za pomysł bo jest on naprawde genijalny

Cytat:
powinny dojść nowe raporty
cały ten temat powinien być na raporty, jak ktoś zrobi niech pisze
„Moi bracia, ... Może nadejdzie dzień, kiedy odwaga ludzi się załamie, gdy porzucimy przyjaciół i zerwiemy wszystkie więzi, lecz to nie jest ten dzień! Era wilków i strzaskanych tarcz,... Ale to nie ten dzień! Dzisiaj walczymy! !”

Teufel
Szeregowy

usunięte

preclo
Kapitan

Bardzo dobra robota, i dodatkowo Teufelowi dziękuję, jako mod tego działu, za to co dawno tutaj było potrzebne.
Sam nie miałem nigdy możliwości zrobić czegoś takiego, z powodu braku "pstrykajki".
No ale może niedługo coś sami spłodzimy.

Jak ktoś ma ochotę i możliwości to kolejne relacje ilustrowane zdjęciami będą jak najbardziej mile widziane.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Aetius
Kapitan

pomysł rzeczywiście dobry i należy się spodziewć że już niedługo będzie tu kilkaciekawych wizualizacji bitew :)
może i my z majorem sieoś takiego pokusimy ale na razie fundusze sztabowe podokręgu świdnik nie pozwalają na zakup apratu cyfrowego w ilości sztuk 1 :) :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

krzysio
Sierżant

aetius ja mam cyfrówke przeciez a TY MAJORZE PRECLU też o tym wiesz
teraz trzeba czekać na następne raporty
„Moi bracia, ... Może nadejdzie dzień, kiedy odwaga ludzi się załamie, gdy porzucimy przyjaciół i zerwiemy wszystkie więzi, lecz to nie jest ten dzień! Era wilków i strzaskanych tarcz,... Ale to nie ten dzień! Dzisiaj walczymy! !”

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Wto 15 Lis, 2005   

Ech
Gapa, gapa, gapa
Ze mnie

Dowodzenie na calym froncie
bywa ciezkie
Szczegolnie, gdy
przeciwnikow jest 2.
A moj sojusznik okazuje sie dezerterem.

No i przez pare glupich bledow
(w jednym momencie po prostu mi sie chyba zeton przestawil)
Stracilem ro co stracilem
Mozna bylo lepiej organizowac ta obrone
Nie docenilem skrzydla Teufla
Coz... pierwszy raz widzialem ta mape
Moze dlatego
Ale walki nieskonczone jeszcze.
Poza tym mocno irytujace sa przepisy o samodxzeilnym ostrzale i nalotach
W ten sposob mialem zbyt duzo strat
Szczegolnie w artylerii
Przepisy sa bardszo realistyczne:
Strzelasz do duzych zgrupowan i nic
Strzelasz do malych i je niszczysz
O tak bardzo realistyczne

Kiedy dokonczymy nie wiem
Chyba jednak na studiach chca zebym sie uczyl
Chamstwo
Ale moja sytuacja nie jest taka zla jakby chcial moj przeciwnik
Mozna jeszcze napsuc krwii
Ale fakt faktem
za duzo bledow zrobilem.
Zdecydowanie za duzo.

pozdrawiam

Nico
Pułkownik

Cyber Stefan napisał/a:

Chamstwo

Nie daj sie! Ja juz cztery lata walcze z nimi ;) .

Cyber Stefan
Podporucznik

Nico napisał/a:
Cyber Stefan napisał/a:

Chamstwo

Nie daj sie! Ja juz cztery lata walcze z nimi ;) .

Postaram sie, ale nic nie gwarantuje.
Chociaz musze sie poochwalic, ze ostatnio calkiem skuteecznie mi to idzie.

Boromir
Kapral

Wysłany: Sob 19 Lis, 2005   

Witam!
Rozegrałem dziś z kolega Scenariusz „Fale Dunaju“ z gry Budapeszt, zrobiłem Fotki aparatem cyfrowym i również chciałbym napisać raport z rozgrywki. Mam jednak pewien problem: Nie znam się jeszcze dobrze na tajemnicach Internetu i nie wiem jak wkleić moje zdjęcia do posta. (Wiem, ze to trochę wstyd, ale naprawdę nie wiem jak to zrobić :oops: :( ) Mam nadzieje, ze ktoś będzie mógł mi pomoc. Pozdrawiam
Boromir

Aetius
Kapitan

Wysłany: Sob 19 Lis, 2005   

nie masz się co wstydzić ja też nie umiem ale wiem że da radę bezpośrednio do posta.a może zrób tak jak Teufel czyli wklej do posta linki do stron na których są pojedyńcze zdjęcia...nie wiem czy dobrze mówię bo też się na tym nie znam ale wydaje m się że to chyba tak jest

PS czekam na fotki z "fal dunaju" :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Teufel
Szeregowy

Wysłany: Nie 20 Lis, 2005   

usunięte

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wyślij zdjęcia do DN on je wstawi w temak, który wskażesz

Boromir
Kapral

Witam!
Oto drugi raport bitewny na forum www.taktykaistrategia.pl ! Napiszcie czy raport wam się podobał. Jeśli rozgrywka jest do $&$§&$& napiszcie to! Tylko na błędach można się nauczyć grac dobrze! Ok., prezentuje raport:
Był to zimny dzień 19 Listopada 2005 roku. Mój kolega i ja postanowiliśmy rozegrać Scenariusz „Fale Dunaju” z gry „Budapeszt 1945”. Plutonowy Boromir objął dowodzenie nad Armiami Rosyjskimi, a jego kolega, Kadet (Nieobecny w jednostce wojskowej www.taktykaistrategia.pl/forum ) Krystian pokierował siłami Państw Osi.
Na początku bitwy (Pierwsze etapy) armie Rosyjskie pod Budapesztem ( 7 i 46) czekając na posiłki przygotowywały się na wielki Atak na miasto. Krystian wykorzystał to, cofając wszystkie wojska na tym odcinku frontu do Budapesztu, który wyglądał wówczas jak wielka forteca pełna jednostek Niemieckich i Węgierskich. W tym czasie 57 i 4 Armia nie próżnowały. Obie Armie ruszyły szybko do boju, w kierunku linii Małgorzaty znajdującej się blisko jeziora Velence. (patrz zdjęcia) Niemcy próbowali powstrzymać pochód Sowietów, ale oddziały Armii Czerwonej odpierały dzielnie wszelkie ataki niszcząc wiele jednostek Niemiecko-Węgierskich. (Miedzy innymi padła cala (!) 23 Dywizja Pancerna) Pozostałe siły Węgierskie w tej okolicy (20 DP, 23 DP, Pułk „Solt”) ufortyfikowały się na drodze wojsk Rosyjskich, pod miastem Dunafoldvar, znacznie utrudniając Rosjanom zdobycie tego miasta od wschodu (przez most). (Wiele Jednostek 4 Armii znajdowało się, na wschodnim brzegu Dunaju) Jednak dzięki budowie dodatkowego mostu przez Dunaj (na północ od Dunafoldvaru) i atakowi 57 Armii od zachodu udało się otoczyć Węgrów. Krystian spodziewał się, ze obrona pod Dunafoldvarem długo nie wytrzyma i przygotowywał już obronę Linii Małgorzaty obsadzając ja własnymi jednostkami. (153 i 271 DP oraz posiłki przybywające z zachodu: 3 DK, 1 Dpanc Węgierska i inne). Pod Budapesztem, po przybyciu posiłków (6 Armia Pancerna) ruszył wielki atak na miasto. Dzięki mistrzowskiej obronie Niemców (Bardzo wykazały się 22 DK SS i Dpanc „F”) Sowieci nie byli wstanie zdobyć miasta. Jednak dzięki zbudowaniu mostu z wyspy Czepel przez Dunaj, udało się je okrążyć. Od Zachodu miasto atakowała 46 armia, od wschodu 7, a od północy (przy mieście God) 6 Armia Pancerna i Grupa Plijewa. Budapeszt był odcięty od świata. Atak ze wszystkich stron bardzo pomógł Rosjanom. Udało im się zniszczyć wiele wrogich jednostek. (357 DP, Dirlewanger, Korpus „Budapeszt” i inne). Armia Czerwona wychodziła z walki prawie bez strat (nieliczne oddziały straciły Poziom Sprawności). Pod Dunafoldvarem udało się kompletnie zniszczyć okrążonych Węgrów. Plutonowy Boromir, bardzo pewny siebie, nakazał atak na Linie Małgorzaty. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem i Rosjanie zostali podczas własnego ataku odrzuceni od linii wroga tracąc wiele jednostek. Niemcy rozpoczęli kontratak i szala zwycięstwa powoli obracała się na ich korzyść. Pozostałe Jednostki Rosyjskie próbowały jeszcze wprawdzie zdobywać Linie Małgorzaty, jednak ich totalnie bezsensowne ataki obracały się tylko przeciwko nim. Niemcy prowadzili w tym miejscu znacznie. Gdzie indziej, pod Budapesztem prowadzili Sowieci. Resztki oddziałów Niemieckich cofnęły się do Pesztu. Oddziały Boromira wkroczyły do Budy i rozpoczęła się ostateczna walka o miasto. Nie trwała ona jednak długo, gdyż spojrzeliśmy właśnie na kalendarz w instrukcji, pokazujący, ze właśnie kończy się ostatni etap. Na koniec gry, Budapeszt był wiec podzielony pomiędzy nami...
Gra skończyła się niezwykłym, wspaniałym i bardzo wyrównanym wynikiem: Rosjanie wygrali 35:34
Oto zdjecia:
http://www.taktykaistrate...djw/bild018.jpg
http://www.taktykaistrate...djw/bild022.jpg
http://www.taktykaistrate...djw/bild023.jpg
http://www.taktykaistrate...djw/bild025.jpg
http://www.taktykaistrate...djw/bild026.jpg
http://www.taktykaistrate...djw/bild028.jpg

Pozdrawiam
Boromir
Ostatnio zmieniony przez Boromir Wto 22 Lis, 2005, w całości zmieniany 1 raz  

Aetius
Kapitan

no no muszę przyznać że bardzo fajny raport plutonowego :)
zrobiło na mnie wrażenie.jak my z majorem graliśmy fale dunaju(a raczej próbowaliśmy bo major rozstawił jednostki nie tak jak trzeba i trochę śmiechu było ale nie chciało nam się już zmieniać:)
to nie było aż takich wyników niemców...zostałem przygwożdżony atakiem ogromnych mas ruskich majorowych soldatów...
ale raportu nie umieszczę bo zagraliśmy chyba tylko dwa etapy więc nie ma za dużo do pisania

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Nie 20 Lis, 2005   Dobry pomysl

Dopisuje swoje poparcie dla pomyslu relacji rozgrywek (oczywiscie urozmaiconych zdjeciami!) i chetnie je sobie bede wieczorami po "starciach" w realnym swiecie z moimi klientami, czytal. Jak tylko rozegram cos swojego (kiedy to bedzie...) to zdam relacje.

preclo
Kapitan

WZ napisał/a:
wyślij zdjęcia do DN on je wstawi w temak, który wskażesz

Lub można też i do mnie wysyłać linki, jeśli ktoś ma problemy z ich zamieszczeniem na forum. Niestety ja osobiście nie udostepniam miejsca na zdjęcia, bo obecnie sam mam go niewiele.

Jeśli chodzi o umieszczanie zdjęć w internecie to najlepiej mieć jakieś konto www na darmowych hostingach (np. http://members.lycos.co.uk , albo polski http://www.darmoland.pl albo wiele wiele innych)

Jak mamy własne konto www, wgrywamy nań konkretne zdjęcia, a potem linki do nich możemy wklejać na forum.

Ewentualnie jeśli ktoś nie ma własnego konta www, gdzie mógłby zamieszczać zdjęcia, trzeba sobie znaleźć życzliwego posiadacza takiego konta, który odstąpi kawałeczek swojego cennego miejsca.

Jest też jeszcze jeden sposób.
Otóż są strony na których możemy zamieszczać zdjęcia.
Przykładem takiej strony jest np. http://img482.imageshack.us/
Procedura wklejania tam zdjęć jest banalnie prosta.
Wciskamy "Przeglądaj" i wybieramy z dysku plik który chcemy zamieścić.
Potem wybieramy czy chcemy przeskalować obraz do mniejszych/większych rozmiarów (Resize image? ).
Jeśli chcemy, zaznaczamy kratkę i wybieramy w comboboxie jaki ma być docelowy rozmiar.
Na koniec zostaje wciśnięcie "Host it" i w efekcie dostajemy kilka rodzajów linków do zamieszczonego przed chwilą pliku.
Wśród tych linków są także linki napisane w phpbb (takie do zamieszczania na forum)
To by było na tyle. Prostsze chyba być nie może.
Czekamy na raporty!
Czuwaj
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Odpowiedz do tematu