Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
System Anty Rakietowy w Polsce??
Autor Wiadomość
O'nell
St. sierżant

Wysłany: Sob 12 Lis, 2005   System Anty Rakietowy w Polsce??

ciekawy artykul ciekawe czy zamontuja go w naszym kraju
(czol bym sie odrobine bezpieczniej)
ale jak to moze wplynac na polityke wobec innych krajow a przedewrzystkim wobec rosji
??

Teufel
Szeregowy

Wysłany: Nie 13 Lis, 2005   

Bardzo dobry pomysł, przynajmniej wiadomo ze na 100% nie zostawi nas najważniejszy sojusznik, bo jednocześnie sam sie osłabi, i to jak !, popieram :!: :!: :!:

Viking
Major

a ja nie popieram, bo to oznacza,że Polska staje się czyimiś satelitą-z łap radzieckich w amerykanskie,ja dziękuje za takie cos-i kto miałby w nas strzelac tymi rakietami Korea Północna?Iran? :roll:

Karol3414
Major

A co, jeśli tej bazy u nas nie zbudują to nas parasol nie obejmie?
Z drugiej strony taka baza to swego rodzaju wyróżnienie. Co do Rosji, to wydaje mi się że już się z nimi nie dogadamy, wystarczy popatrzeć na ostatnie wydarzenia i zakazy importu mięsa i roślin.

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Tak czy inaczej będziemy czyimis "satelitami", tyle że mimo wszystko bycie po stronie Jankesów jest lepsze niż po stronie rosyjskiej/sowieckiej.

Ja bym sie cieszył jeszcze bardziej gdyby w POlsce na stałe zainstalowała sie amerykańska baza wojskowa, może być lotnicza, moze być i lądowa; albo nawet dwie.
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Viking
Major

hmm serio chyba w niektorych wyrobiła się mentalnośc niewolnika,że w naszych politykach to rozumiem,ale że tego typu myślenie istnieje wsród forumowiczow to juz jest dziwne moim zdaniem -co innego być w sojuszu z jakimś krajem np USA,a co innego być czyimś podnużkiem i pachołkiem,ktory robi wszystko to co mu nakarzą
panowie z Waszyngtonu,bo to już nie sojusz tylko satelictwo podobne do zależnosci PRL-ZSRR
jeszcze trochę, a Polska będzie atakowana przez wszystkich wrogów USA na całym świecie(a jak wiadomo jest ich dużo i robi się coraz więcej) jako amerykański chłopiec na posyłki,trzeba znać jakiś umiar a nie być bardziej proamerykańskim niż sami amerykanie

poza tym całkowicie uległych państw nikt nie szanuje nawet sami Amerykanie.co widac chociazby na przykładzie Iraku-Turcja ktora była twarda za same przejscie Amerykanow otrzyma sumy idace w miliardy $, a Polska mimo dużego zaangazowania dostała w praktyce ,,figę z makiem" i trochę obiecanek ,jak widac zbytnia uległosc nie popłaca,sojusznika się szanuje a satelity już nie....

kozioł
St. sierżant

co do Rosji to jeśli nam nie będzie zależeć to i stosunki nie będą dobre, one nie zrobią się dobre same z siebie, to też chyba jedna z rzeczy o których zapominają politycy
co do rakiet w Polsce, to jeśli u nas będą jakieś ważne amerykanskie instalacje to wrogowie USA w nas wycelują, nie mówiąc o watahach terrorystów którzy chętnie by coś wysadzili, a taka amerykańska baza to automatycznie dla nich cel
ja osobiście wolałbym żeby jakieś obce wojska nie pałętały się po Polsce, chyba na dzień dzisiejszy nikt nam tak nie zagraża abyśmy musieli ściągać kogoś żeby nas bronił, a z kolei jak ten ktoś (czyt Amerykańce) się pojawi, to wtedy i wrogów bedziemy mieli więcej

O'nell
St. sierżant

o ile wiem system anty rakietowy mial by ochraniac czesc europejska nato
a nie tylko poske
poza tym jest to w jakis sposob wyruznienie podniesie prestiz wobec innych krajow regionu
chociaz rosja moze miec obawy w koncu to jest tak jak by na ich podworku (cos jak kuba kolo stanow)
wiec ich poliyka moze byc na poczatu twarda lecz wydaje mi sie ze w koncu powroci do normy

Viking
Major

Cytat:
poza tym jest to w jakis sposob wyruznienie podniesie prestiz wobec innych krajow regionu
chociaz rosja moze miec obawy w koncu to jest tak jak by na ich podworku (cos jak kuba kolo stanow
owszem jest to takie wyroznienie,że pokaże światu iż jesteśmy marionetką USA- moim zdaniem żadne szanujące się niepodległe państwo na dzień dzisiejszy nie pozwoliłoby sobie na coś takiego by wojska obcego państwa lokowały sobie tam nowe bazy-do licha nie jesteśmy krajem frontowym :!: nie ma żadnej zimnej wojny-jaka to znowu miałaby być ochrona,przed kim??Rosja jest słaba-pozatym gdyby juz chciała to wjechała by czołgami bo ma blisko(oczywisacie nie ma żadnych powodów by takie coś miało by się stac bo jestesmy w NATO, a Rosja jest krajem słabym i bez ogolnoświatowych ambicji i jest to czyste political-fiction),nie ma żadnych racjonalnych podstaw by fundowac u nas takie coś-chyba że kompletnie chcemy pogorszyc swoje stosunki handlowe z wieloma krajami i stac się celem ataku róznej masci oszołomów i terrorystów-jak nie ma potrzeby to nie nalezy się wychylać przed szereg,poza watpliwym ,,prestiżem"(moim zdaniem to raczej byłby wyraz naszej słabości) nie ma innych argumentów,a straty w dalszej perspektywie mogą być spore

Nico
Pułkownik

Viking napisał/a:
Rosja jest słaba-pozatym gdyby juz chciała to wjechała by czołgami bo ma blisko(oczywisacie nie ma żadnych powodów by takie coś miało by się stac bo jestesmy w NATO, a Rosja jest krajem słabym i bez ogolnoświatowych ambicji

Juz pare razy ten 'kolos na glinianych' nogach pokazal, ze 'wp....ol spuscic' potrafi ;) . Zgadzam sie, ze Rosja nie wjedzie, bo PO CO ??!!

Ale co do NATO, to jest ono takim sojusznikiem jak Francja/Anglia w 1939. Panstwa maja obowiazek udzielic pomocy drugiemy pomocy w sile.....w jakiej uznaja za stosowne (nie zdziwmy sie jak Niemcy za stosowne uznaja wyslanie eskadry mysliwskiej) i w ciagu 45 dni !!! Jak ktos czytal artykol w NIE na temat 'wojny bialorusko-polskiej' z porownaniem sprzetu, gdzie sa zgrupowane wojska itd. to by wiedzial ze w tydzien Bialorus taka 'poi' swoi czolgi nad Wisla, za nim eurosocjalistyczne panstwa wystawia i wysla jakakolwiek armie. Polska armia nie dosc, ze rozsypana po calej Polsce, to ma o polowe mniej czolgow niz taka Bialorus, polowe Mi-24, o samolotach lepiej nie mowic. Tak, wiec lepiej na NATO nie liczyc, ono poza atakowaniem suwerennych panstw bez wypowiedzenia wojny slabszym krajom, nic nie potrafi.

Ja jestem za bazami US w Polsce, zawsze wiadomo, ze beda pod reka na pomoc. Zas co do tarczy to raczej jest ona dziurawa jak ser szwajcarski w swoim dzialaniu.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 14 Lis, 2005   

Ja również nie mam nic przeciwko takiej bazie w Polsce - zabezpieczeń nigdy za wiele - ale nie przy takim rozgłosie. Niech zbudują co mają i koniec, a nie żeby trąbić o tym po wszystkich mediach (vide afera z rzekomym tajnym więzieniem CIA na Mazurach). Bo patrząc na geografię polityczną to nie powinniśmy zapominać, że jesteśmy w UE, a Rosję mamy zaraz na wschodzie. Troche równowagi by się przydało, a nie odgrywanie roli kolejnego stanu USA.

Viking
Major

Cytat:
Troche równowagi by się przydało, a nie odgrywanie roli kolejnego stanu USA.
no właśnie ,dobrze powiedziane-szkoda ,ze nie do wszystkich to dociera

Nico,po Tobie straszenia Białorusią to sie nie spodziewałem :wink:

Białoruś jest krajem dużo mniejszym,gospodarczo słabym ,uzaleznionym od Rosji i ma raptem 10mln mieszkańców-budowanie baz amerykańskich aby chronić sie przed trzykrotnie mniejszym krajem jest tragi-komiczne

Pozatym Białoruś nas nie zaatakuje ,co jest oczywiste bo jest takie małe ,,ale" jesteśmy w NATO liczącym blisko 30 państw , w tym USA-trochę realizmu panowie,nie jesteśmy krajem frontowym ani zagrozonym -ktore normalne państwo pozwala zakładac u siebie bazy USA czy innego mocarstwa,nie jesteśmy Uzbekistanem....

O'nell
St. sierżant

chcialbym zasugerowac iz system ten jest skierowany by niszczcy bron masowego razenia w powietrzu
i wyobrazmy sobie taka sytuacje
dochodzi do spiec miedzy chinami a tajwanem i usa musza wkroczyc poniewaz sa sojuszniekiem tajwanu
chinczycy uzywaja broni atomowej przeciwko nie tylko stanom ale i nato ktore jest po stronie usa wiec uwazam ze tak system powinien byc w europie
a nie tylko w ameryce
wiec stwierdzenie ze bylo byto przeciw rosji jest nie na miejscu (choc w przyszlosci nic nie mozna wykluczyc)rosjanie obawiaja sie tego ze to amerykanie beda blizej ich granic i to ich drazni

Nico
Pułkownik

Viking napisał/a:
Troche równowagi by się przydało, a nie odgrywanie roli kolejnego stanu USA.

Nico, po Tobie straszenia Białorusią to sie nie spodziewałem :wink:

Vikingu :) nie strasze Bialorusia, tylko chcialem uzmyslowic nasza bezbronnosc. Bialorus nie zaatakuje bo Lukaszenko to inteligentny czlowiek i dlatego bedzie tam rzadzil tam jeszcze dlugo....ogladajac kolejne POPiSowe rzady polskie...

Co do USA to ja jestem za zeby nas przyjeli jako 52 stan USA :D .

pablo8019
Podporucznik

Nico napisał/a:
Co do USA to ja jestem za zeby nas przyjeli jako 52 stan USA :D .

Tylko wtedy musiliby zmienić nazwę na Stany Zjednoczone Ameryki Połnocnej i Europy Środkowo-Wschodniej: USAMEE (nie mylić z Osamą...) :wink:

Zeka
Chorąży

O'nell napisał/a:
chcialbym zasugerowac iz system ten jest skierowany by niszczcy bron masowego razenia w powietrzu

I gdzie spadną te zniszczone pociski wroga?

Nico
Pułkownik

Chocby na Niemcow i Czechow :P .

O'nell
St. sierżant

z tego co slyszalem rakieta z bronia jadrowa zniszczan w powietrzu gdy glowica nie jest uzbrojona nie wybucha tylko sie spala wiec spadaja tylko sczatki po rakiecie ale akurat w tej dzieidzinie nie jestem ekspertem

7TPje
Chorąży

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005   

Tak,mniej więcej oto chodzi.Z tym że istnieje wielkie niebezpieczęstwo że taka głowica jednak wybuchnie,co zpowoduje ogromne skarzenie i fale elektromagnetyczną.

A co do Białorusi to ich siły zbrojne są formalnie przypożądkowane armi Rosyjskiej. :!:

Aetius
Kapitan

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005   

jeśli robią to amerykanie to nie wybuchnie.
czy słyszałeś o jakichś wybuchach i awariach tego typu w USA?nie bo robią solidnie bo są na to pieniądze...

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Odpowiedz do tematu