Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2006
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 15 Sty, 2006   

i ZNÓW MUSZĘ PRZYZNAĆ :) że Preclo ujął doskonale to co sam chciałem wyrazić
Temat obejmuje rok 2006 i gry poza jakimiś wyjątkami "sponsorowanymi" są już generalnie zaplanowane

preclo
Kapitan

A mogę jeszcze prosić o odpowiedź na wcześniej postawione przeze mnie pytanie?

preclo napisał/a:
WZ napisał/a:
Tygrysy w śniegu - styczeń
Ostrołęka 1831 - marzec
Śląsk 1939 - czerwiec
Normandia 1944 - wrzesień
Bitwa średniowieczna - grudzień

Ostatnio jako planowana data wydania Śląska został podany wrzesień.
Czy oznacza to, że cały kalendarz przesuwa się o trzy (albo i więcej) miesiące, czy może inna gra wskakuje na termin czerwcowy?
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Normandia zamieniła sie miejscami ze Śląskeim
co by było tak związane wydanie z datą historyczną
Może uda sie wprowadzić taką fajną zasadę

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 17 Sty, 2006   

He, smieszne ale nieprecyzyjne. Bo jesli sie mowi za chwile i (co nie jest sprzeczne po Slasku ktory nawet przechodzac na wzresien daje 3 miesiace tego roku) no to raczej ma sie na mysli krotki okres czasu jakkolwiek zgadzam sie ze w potocznym rozumienieu tego slowa moze to oznaczac nawet koniec tego roku. Ale chwila jako rok 2007 albo i dalej no to troche przesada i tu sie upre.

Dla rozluznienia proponuje wprowadzic slowniczek np tak jak w Tytusie Romku i A'Tomku - np. chwila - okres najbliższych 2 lat, duza chwila - nastepne stulecie itd...

Ja tam sie i tak ciesze z tego co jest wiec nie jestem malkontentem. Informacja o chwili poruszyla mnie bo myslalem ze sie cos zmienilo..... A jako fan W39 zywotnie mnie to interesuje

m_kowal
Porucznik

JA sie bede cieszyl jezeli wyjdzie wiecej gier niz w zeszlym roku - to bedzie wyznacznik tego ze idziemy do przodu, ze jest popyt i proces wydawniczy dziala coraz lepiej.

Dl;atego kibicuje Wojtkowi i mam nadzieje na conajmniej 3-4 gry :D (Biorac pod uwage wszystkie przeciwnosci wydawnicze, np. Panow DRUKARZY ktorzy skeljaja sztansowane zetony rewersami lub awersami :) )

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

W Tytusie był
1 chwila = 3 momenty
A ponieważ jestem geologiem z wykształcenia
to czwartorzęd ma jedyni 1 600 000 lat więc taki rok czy dwa do chwila :)

czycha
Sierżant

Czyli jeśli rok czy dwa to chwila to rok czy dwa = 3 momenty :) Ale na poważnie popieram pogląd m_kowal-a. Życzę Wojtkowi wydania przynajmniej 2 razy więcej gier w tym roku niż w roku ubiegłym.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 18 Sty, 2006   

No to dobrze ze wszyscy sie zgadzaja 8) Trzymamy kciuki no to jeszcze zapytam o druga czesc Mlawy (orientacyjnie ktory numer?) - choc to takze temat periodyku TiS czyli innej kategorii no ale...

andrzejm
Plutonowy

Ja tam się cieszę jak wychodzi jakakolwiek gra, czy też nowy nr TiS. Kupuję każdy TiS i gry z systemu W-39. Innych gier nie kupuję, bo na razie nie stać mnie na kupowanie wszystkiego, więc wybrałem jeden system. Ale za jakiś czas nabędę gry z innych systemów. Fakt że niektóre gry mają felery. Nazywam je "chorobami wieku dziecięcego", więc rzecz się sprowadza do poprawek i uzupełnień. Zaś same systemy są atrakcyjne i grywalne. Ale tylko ten nie robi błędów kto nie robi nic. I trzeba wspierać, choćby dobrym słowem ludzi, którzy opracowują i wydają gry oraz TiS, aby ciągle im się chciało to robić.
Oczywiście robią to dla pieniędzy, a nie za darmo. Ale pieniądze (i to dużo większe) można zarobić w łatwiejszy sposób. No bo nie oszukujmy się. Póki co to rynek bardzo ale to bardzo niszowy, więc i profity adekwatne.
Osobiście jestem przekonany że za 10 lat, no może trochę szybciej pan WZ będzie mógł spełniać nasze zachcianki, bo będzie go na to stać.
Tym niemniej trzeba trzeba na bieżąco wychwytywać usterki i błędy, aby z biegiem czasu było ich coraz mniej. Ale musi to być krytyka konstruktywna, wnosząca coś pozytywnego, uwzględniająca realne możliwości wydawców i autorów, a nie zwykłe krytykanctwo i marudzenie.
Każdy kto prowadzi własną firmę, czy jakąkolwiek działalność wie o czym mówię.

tstaszek
Sierżant

I tu się zgodzę w 100% a tym, którzy marudzą czemu gra nie wyszła w czerwcu tylko w lipcu, czemu TiS wychodzi 21 a nie 16 czy odwrotnie to przypominam, że były takie czasy gdy wychodziło jedno no dwa czasopisma rocznie i żadna gra. Więc, proszę nie narzekajmy i cieszmy się tym co uda się wydać. A krytyka konstruktywna to jest chyba coś tak oczywistego jak to, że po nocy jest dzień. W końcu przy tworzeniu gier, czasopism trzeba mieć rozeznanie wśród nabywców a krytyka to waśnie daje:).
Pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

druga cześć Młąwy wraz z rozstwaieniami ukaże sie w nr 17

Fanatyk
Podpułkownik

OOO Super!!!!!!!!!!!!!!! Dzieki za info!!!! To mi sie podoba! W39 rulez!

tstaszek
Sierżant

Wysłany: Sob 18 Mar, 2006   

Wiem, że może to nie najlepsze miejsce, może powinien powstać nowy wątek, ale zadam to pytanie. Czy jest szansa, że kiedyś powstanie w stajnii TiS jakiś system, operacyjny/strategiczny. Tak np. coś w skali o jeden stopień wyższej niż WB95??? Obejmujące jakąś całą kampanię, czy wręcz wojnę?? Coś co będzie obejmowało więcej niż jedna bitwa i pozwalało szerzej spojrzeć na całość działań??
Pozdrawiam

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

To wypadałoby zrobić coś na kształt "Third Reich" ew. Advanced Third Reich/Empire of the Rising Sun [ale to są małe potwory z setkami/tysiącami żetonów] albo grę w systemie point-to-point z kartami - według mnie najlepszy system do takiej skali wojny.
Bądź też coś podobnego do też karcianej ale na heksach "Empire of the Sun", ze skalą raczej 1 etap = 1 kwartał... bo 1 etap = 2 miesiące czy 1 miesiąc to już może przegięcie...

Coś podobnego zrobili kiedyś w GMT (Barbarossa To Berlin), ale to, jak sama nazwa wskazuje, od 22 czerwca 1941 do końca wojny; wypadałoby zrobić coś o znacznie większej skali, ze zdecydowanie większą liczbą kart, możliwości, wojsk etc. No i byłoby to jednak mocno skomplikowane, bo wypadałoby uwzględnić dość dużą odrębność ZSRS, kierującego się swoimi celami => czyli w zasadzie gra powinna być dla 3 graczy, z jakimś wariantem dla 2, gdzie jeden miały Aliantów i ZSRS...
Kupa różnych wydarzeń, nowe jednostki, rozwój technologiczny...
full roboty
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

tstaszek
Sierżant

To nie musi być gra z okresu 2WŚ, może dotyczyc jakiegokolwiek innego okresu. Bardziej by mi biegało o coś takiego jak gry z seriii GCACW Avalon Hill i np. dotyczyło potopu szwedzkiego, Powstania Listopadowego, czy jeszcze innych równie ciekawych momentów historii. Chodzi głównie o to, żeby to nie była jedna bitwa. Bardzo lubię np. epokoę napoleońską ale gra w Waterloo z tą masą żetonów i jeszcze ich ukierunkowywaniem, to mnie po prostu przeraża. A przeciez można zrobic całą kampanie 1815, gdzie nie będzie masy żetonów. Wiem, że są takie gry i można sobie je ściągnąć z zagranicy ale po pierwsze, chodzi o to żeby to były nasze polskie gry, co spowoduje, że będą tańsze od odpowiedników zagranicznych, dwa nie muszą dotyczyć oklepanych tematów tj. wojny napoleońskie, Wojna Secesyjna, 2WŚ. Mogą dotyczyć np. powstań na Ukrainie, walk z turkami, trochę tego było, mogą dotyczyc potopu szwedzkiegi, Wojny Północnej itd, itp. to nie musi być cała wojna ale np. jedna kampania. To też może być wciągające, no i o ile żetonów mniej:).

Ale to tylko takie moje małe marzenia:).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Yaki system dla epoki napoleońskiej już powstałi jest opisywany na naszym forum w temacie WOJNY NAPOLEOŃSKIE
Jęsli będą powstawały takie kolejne chętnie pomożemy w ich wydaniu, ale nie wymagajcie Panowie odemnie bym opracowywał kolejne takie systemy - to nie łatwę. No chyba ze na rok przestaniemy wydawać by zrobić nowy system

tstaszek
Sierżant

WZ napisał/a:
Yaki system dla epoki napoleońskiej już powstałi jest opisywany na naszym forum w temacie WOJNY NAPOLEOŃSKIE
Jęsli będą powstawały takie kolejne chętnie pomożemy w ich wydaniu, ale nie wymagajcie Panowie odemnie bym opracowywał kolejne takie systemy - to nie łatwę. No chyba ze na rok przestaniemy wydawać by zrobić nowy system

Wiem, wiem, czytuję posty na forum:) i dlatego chce zagrzewać Was do poświęcenia się temu systemowi, ew. stworzenia lub poparcia powstającego systemu "w wiekszej" skali dla innej epoki:). No i oczywiście nie mówię, że to musi byc już teraz, odrazu. Ale żeby tam w jakiejś przyszlości coś sie pojawilo. Niedługo skończy sie długi cykl pt. kampania Wrześniowa, więc może będzie trochę czasu na inne projekty. Byłoby cudnie np. rozegrać jakąś kampanię z Wojen Północnych, czy coś z Wojny Siedmioletniej, lub Powstania Listopadowego, że o Wojnie Secesyjnej nie wspomne:).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

powstanie listopadowe na jednej mapie - taki projekt już przygotowujemy
potem Rosja, Prusy
i cała Europa, właśnie taki kierunek preferujemy
dla jednego systemu

cobra67
Kadet

Powstanie listopadowe???? Było by super zagrać w taką grę? A planujecie jakieś urozmaicenia czy ciągniecie temat samych hexów i nic więcej? Można by dodać karty by gra stała sie atrakcyjniejsza. Np oprócz ruchu po planszy można by dodać faze zagrania kartami strategicznymi. Np Poparcie chłopstwa w Krakowie dla powstania" skutkowało by np pojawieniem sie żetonu jednostki w krakowie itp. Było by ciekawie. Skoro powstanie ma być na jednej mapie to w takiej skali mogło by być fajnie :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Karty jak najbardziej
no i raczej strefowa gra niż heksowa

Odpowiedz do tematu