Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2006
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 22 Lis, 2005   

Sam fakt, że robisz gry jest godny pochwały

Gość

Wysłany: Wto 22 Lis, 2005   

WZ napisał/a:
Sam fakt, że robisz gry jest godny pochwały

Dziękuję za uznanie, nie zamierzam spocząć na laurach. Będę pracował.
Jakpisałem zamierzam zająć się swoim Orlątkiem, w którym drzemie duży potencjał.

SJ
Szeregowy

Wysłany: Śro 23 Lis, 2005   

Teufel napisał/a:
Gadaj do słupa a słup jak d...

A przepraszam, co to znaczy, zrobić to, co z Waterloo?

Moim zdaniem,(jeżeli się mylę to poproszę o sprostowanie)gra Waterloo przestała być traktowana jako podstawę systemu okresu bitew napoleońskich. Porostu dawno, TiS nie podejmował tego tematu. Wyjaśnienia WZ, jaką zasadę wyznaje odnośnie, rozszerzeń, mutacji i innych uzupełnień do gier, upewniam się, że Ostrołęka ma być nowym systemem.

Panowie jestem waszym klientem. Kupuje produkt, który tworzycie i będę je kupował. Grono nich mi wybaczy. Tannenberg, Waterloo i inne gry są świetnymi grami, ale powstanie Ostrołęki nie uważam za błąd.
A test, przeprowadze samodzielnie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 23 Lis, 2005   

Ostrołeka jest zupełnie innym systemem, choćby z racji "pułkowości" a nie "batalionowości"

SJ
Szeregowy

Wysłany: Czw 24 Lis, 2005   

WZ napisał/a:
Ostrołeka jest zupełnie innym systemem, choćby z racji "pułkowości" a nie "batalionowości"

Ostrołęka1831 jest częstym tematem forum i odmienność systemu jest wyczuwalna. Dzięki temu epoka wojen napoleońskich może tylko zyskać. Pomysł Zulu von Auffenberg, z I WŚ jest ciekawy. Jeżeli wybrany został teren bitwy to, kiedy można oczekiwać premiery.

Gość

Wysłany: Czw 24 Lis, 2005   

SJ napisał/a:
WZ napisał/a:

Ostrołęka1831 jest częstym tematem forum i odmienność systemu jest wyczuwalna. Dzięki temu epoka wojen napoleońskich może tylko zyskać. Pomysł Zulu von Auffenberg, z I WŚ jest ciekawy. Jeżeli wybrany został teren bitwy to, kiedy można oczekiwać premiery.

Kiedyś można oczekiwać, na razie jestem mocno zaangażowany w swoją grę morską.

SJ
Szeregowy

Wysłany: Pią 25 Lis, 2005   

Jakie są szanse na ponowne wydanie I edycji B-35. Przynajmniej samej mapy? Po tylu latach, mój egzemplarz jest mocno zużyty a i młodzież miałaby szanse na zakup klasyki. Multum scenariuszy, jakie powstały przez lata, możliwość połączenia z III edycją oraz ostatnią mapą TiS, stwarza graczom durze możliwości.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 25 Lis, 2005   

Mam kilkadziesiąt map
I jeśli ktoś zechce dołożę za jedynę 5 zł
do zamówienia, bo samej mapy szkoda wysyłać w świat
bo zniknie jak nic
Tylko proszę o tym powiadomić mailem albo na priv

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Sądząc po Grunwaldzie Średniowiecze to pomyłka.Grałem kilka razy.Mam wielkie wątpliwości co do Normandii w WB-95.Istota kampanii nie jest zgodna z duchem systemu,Historia będzie zmieniana za każdym razem.Ile problemów niosło za każdym razem natarcie?W WB-95 świetnie wychodzą przełamania,oskrzydlenia.Falaise nastąpi miesiąc przed terminem(no prawie).

Gladky
Kapitan

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

wujaw napisał/a:
Mam wielkie wątpliwości co do Normandii w WB-95.Istota kampanii nie jest zgodna z duchem systemu,Historia będzie zmieniana za każdym razem.Ile problemów niosło za każdym razem natarcie?W WB-95 świetnie wychodzą przełamania,oskrzydlenia.Falaise nastąpi miesiąc przed terminem(no prawie).

I tu się grubo mylisz. Bo nie masz pojęcia jak trudno sie przebić przez dobrze zorganizowaną obronę w trudnym terenie - a takim jest Normandia. Grałem i wiem to bo przekonałem sie na własnej skórze.

Bartek napisał/a:
Nie bój żaby.
Po to właśnie są przerwy operacyjne.

I gralismy bez przerw operacyjnych, a Anglicy stali przed Cean i stali i tracili i tracili...
Ja Amerykanami trochę poszalałem, ale miałem dużo mniej licznego przeciwnika...

Gra jest trudna dla aliantów nawet bez Przerw Operacyjnych...

Gość

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Odpowiedz na pytanie postawione w temacie :D Poitiers 732
Bitwa o dużym znaczeniu i też uczą o niej w szkołach :P

Gość

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Bartek napisał/a:
Gladky napisał/a:

I gralismy bez przerw operacyjnych, a Anglicy stali przed Cean i stali i tracili i tracili...
Ja Amerykanami trochę poszalałem, ale miałem dużo mniej licznego przeciwnika...

Gra jest trudna dla aliantów nawet bez Przerw Operacyjnych...

Oooo pogoda sie zepsuła? Co za pech! Porcik odpłynął.. Drugi też??? Uuu, niedobrze, niedobrze..

Zacznij Chłopie w końcu coś merytorycznie pisać, bo na razie 75 % postów jest nie na temat lub są to złośliwości.

Widziałem rozgrywkę w Lublinie i dopytywałem.
Dokładnie tak było, jak Jędrek mówi.
Gdyby nie alianckie braki w zaopatrzeniu, zapewne Niemcom nawet teren by nie pomógł.

Cytat:
trza będzie Shermana na pych.

No to pchnij Malucha z pustym bakiem.
Ciekawe, jak daleko zajedziesz.
To tak jak z ruskim zegarkiem:
bez nakręcania 24 godziny. A z nakręcaniem????

Cytat:
A na poważnie dużo zależy od właściwego sformułowania celu gry i odpowiednio dobranej punktacji.

Zostaw te mądrości dla siebie.
To każde dziecko, które robi grę, wie.

Z obserwacji rozgrywki miałem skromne wrażenie, że akurat kwestie priorytetów były dobrze ustawione.
Inna bajka, że nie wszystko od razu wychodzi.

7TPje
Chorąży

Wysłany: Pon 09 Sty, 2006   

wujaw napisał/a:
Mam wielkie wątpliwości co do Normandii w WB-95.Istota kampanii nie jest zgodna z duchem systemu,Historia będzie zmieniana za każdym razem.Ile problemów niosło za każdym razem natarcie?W WB-95 świetnie wychodzą przełamania,oskrzydlenia.Falaise nastąpi miesiąc przed terminem(no prawie).

i

Cytat:
Gdyby nie alianckie braki w zaopatrzeniu, zapewne Niemcom nawet teren by nie pomógł.

Jaka szkoda że tak nie jest.Proszę mi wierzyć ale ja nawet przed początkiem braków odbijałem się jak groch od ściany pod Cane.Teren to potęga.No i rzuty kością,bo zniszczenie Mostu Pegaza w drugim etapie skończyło się dlamnie małą katastrofą :cry: ...
Normandia jest trudna,a jeśli się coś nie zrobi z Flakami to naprawdę będzie droga przez męke :D Ale zato jak się gra :twisted: :twisted:

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   

Uwaga- gdyby komus umknelo WZ na forum W39 zapowiedzial Slask 1 wrzesnia 2006! I pisze ze KOCK tez za "chwile".

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   

Na szczęscie nie powiedziałem jaka to chwila :)

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

Taa, myslalem ze powtorzenie tematu sprowokuje Redakcje do samookreslenia.... Ale widze ze brak precyzji w wypowiedzi byl specjalnie zrobiony he trudno - wazne ze Slask sie zbliza. A propos czy ktos wie jakbedzie sie gralo w polaczone mapy? Trzeba bedzie jakies kijki krupierskie i lornetki do podgladania co jest na zetonie hahahah. Rozlozylem kilka map razem i juz bylo ciezko a jak bedzie Kock...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

Nie rozumiem - przecież jasno zostało określone co się ukaże i w jakiej kolejności

preclo
Kapitan

Wysłany: Nie 15 Sty, 2006   

Jestem trochę ciekawski i zapytam. :)
W pierwszym poście tego tematu pojawił się kalendarz planów, w którym Śląsk planowany był na czerwiec.
WZ napisał/a:
Tygrysy w śniegu - styczeń
Ostrołęka 1831 - marzec
Śląsk 1939 - czerwiec
Normandia 1944 - wrzesień
Bitwa średniowieczna - grudzień

Ostatnio jako planowana data wydania Śląska został podany wrzesień.
Czy oznacza to, że cały kalendarz przesuwa się o trzy (albo i więcej) miesiące, czy może inna gra wskakuje na termin czerwcowy?
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Fanatyk
Podpułkownik

Smiem zauwazyc ze o Kocku nie ma ani slowa w tej zapowiedzi.... :twisted:

preclo
Kapitan

Bo przecież jest to tylko zapowiedź na 2006 rok.
A już dawno było mówione, że Kock ma być po Śląsku.
Pewnie redakcja mogłaby wydać obie gry pod rząd, ale lepiej chyba jak na przestrzeni roku mamy gry z różnych systemów ? Przynajmniej mi jako graczowi taki wariant bardziej odpowiada.
A na Kock jeszcze przyjdzie pora.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Odpowiedz do tematu